PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik sigortası iptal edilebilir mi?

somurgen
13/04/2009, 11:08
punto mu ikinci el florya subaru bayisinden 06 subat 2009da 2000kmde aldım. trafik işlemlerinide ugrasmamak için onlara yaptırdım. aracı teslim alırken hiçbir sorun olmadı. herseyin makbuzu aracın garanti belgesi yedek anahtarı herseyi tam. ayaklasık 1 ay once beni muasebeden arayıp 200 TL borcunuz bulunmakta lütfen odeyin dediler. bende hersey tam oldugundan odemek istemiyorum. bugun yine telefon ettiler eger borcunuzu odemesseniz trafik sigortanızı iptal edeceğiz diye tehtit ettiler. internetten sorguladım sigorta var. kasko policemde var. sorum şu: parayı odemessem trafik sigortası iptal edilebilir mi? sonucta devlete ödenmiş bir para bu. kaskoda 10 taksit ve her ay bası kredi kartımdan parasını alıyo?????

mustafaf
13/04/2009, 14:04
sıgorta sırketlerı ıstedıklerı an, sıgorta-kasko polıcelerını ıptal edebılırler ama, polıcenın aslını almaları gereklı.sız polıcenın aslını teslım etmedıgınız surece, onlar ıptal etse bıle, Allah korusun olabılecek maddı hasarlı bır kazada, tutarı kendı ceplerınden odemek zorunda kalırlar...

narkoz30
13/04/2009, 16:20
İçini rahat tut kardeş sen poliçe aslını kimseye vermessen sigortanı veya kaskonu kimse iptal edemez kaldı ki sigorta böyle birşeyi asla yapmaz çünkü araç sigortalarının iptal edilmesi ve bedelinin geri ödenmesi ancak ve ancak aracın satışının verildiğine dair noter katii satış senedi ile olur.
Sizden para sızdırmak için blöf yapılmış bu hususta içiniz rahat olsun tek kuruş alamazlar ancak adresinizi biliyorlarsa gelip gece arabanızı çizebilirler. Böylelerinden herşey beklenir.
Geçmiş olsun umarım bu saçmalıklara pabuç bırakmazsınız.

somurgen
13/04/2009, 19:38
hersey tam ve makbuzlu. aracta ilk aracım ve bu işler nasıl yurur tam bılmıyorum. ama boşa da para kaptırmak istemem. sonucta 200 lira 800 km den fazla yol yapmak demek.

Buremir
13/04/2009, 20:12
benim anlamadığım bu nasıl bir alacak ki kaç ay sonra bunu sizden isteme yüzünü kendilerinde buluyorlar trafik sigortasıysa ya parasını peşin almış olmaları lazım yada taksitle durup dururken ne parası avcunuzu yalayın de onlara

Shannara
14/04/2009, 17:22
Araç trafik poliçesinin fotokopisi bile geçerli ve satış olmadan iptalini falan yapamazlar içiniz rahat olsun ... Güle güle kullanın

OzzY
14/04/2009, 23:06
Muayenede kabul etmiyolardı fotokopiyi.

somurgen
15/04/2009, 07:58
verdiğiniz bilgiler için hepinize tesekkür ederim. tutumum değismeyecek. parasını verdiğim seyin bidaha parasını alamazlar

siyah rüzgar
15/04/2009, 09:16
bence tutumunu geri çevirme araç satıcıları cari hesapla çalışan firmalar değillerdir kalan bakiyeyi sonradan tahsil etsinler. bence sen araç için kiminle muhatap olduysan onunla tekrar konuşmanı tavsiye ederim.