PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön cama güvenlik filmi yasak mı?

makeles
08/04/2009, 17:30
Selamlar,
Yarın serviste 100mikron 2 numara güvenlik filmi yaptırıyorum..
İsteğe bağlı olarak ön cama da yapabiliriz dediler..
ön cama en açık ton güvenlik filmi çektirsem sorun yaşar mıyım?

ön camsız fiyat 350tl
ön cam için extra 150tl söylediler..
fiyatlar nasıl?

titanyum gri için 2 numara ve siyah dışında sizce hangi renk ve ton film daha çok yakışır?

femoli
08/04/2009, 17:50
Ön camda dalgalanmalar olabilir dikkat et .Camda fümelik yaratırsa akşamları görmekte zorlanırsın..

makeles
08/04/2009, 18:09
aslında ön cama yaptırmak istememin amacı UV koruma için.. saydam yaptırsam yine o fümelik olayı oluşur mu?

OzzY
08/04/2009, 18:20
bi tanıdığın cmaxte vardı 2 numaraydı sanırım cam büyük ve bombeli olduğundan 3 kere yapıp sökmek gerekmiş ama sonuncusu sorunsuzdu ve bence görüşte hiç bi kayıp yoktu.

06kaymak
08/04/2009, 18:24
ben seffaf yaptırdım cok memnunum...

ABNEW
08/04/2009, 19:08
Mehmet, bence ön cama renkli film kesinlikle yaptırma en açık ton bile olsa.Gece, görüşü gerçekten etkiliyor.Şeffaf fakat gerekli korumayı sağlayan (uv korumalı) filmler mevcut.Bence Müslümün de belirttiği gibi böyle birşey yaptır önlere....

makeles
12/04/2009, 11:20
maalesef hala yaptıramadım.. 100mikronluk güvenlik filmi isterken bana elimizde 50 mikron var dediler yaptırmaktan vazgeçtim.. bu arada uygulama sırasında camları sökmeden yaptıklarını söylediler.. ön camın en önüne nasıl elleri yetişecek merak ediyorum.. :)

ozoz83
14/04/2009, 12:12
Merhaba;
Ben ziebartta yaptırmıştım. Ön cama şeffaf düşündük ancak yancamlarla birlikte biraz kötü görünüyordu. Belli belirisiz en açık koyulukta öncamada yaptırdık. Çok dikkatli bakınca dalgalanma olduğu doğrudur. Ancak bu puntolarımızın öncamının oldukça yatay olmasından kaynaklanıyor, lakin yan camlarada belli bir açıdan bakılınca dalagalanma hissedilebilir. Özellikle yazın yararlı oluyor, açıkçası gecede bir sıkıntı yaşamadım.
Saygılar...

serkansrk
14/04/2009, 14:58
kardeşim aracın benimkiyle aynı geçen sene ziebarth a yaptırdım param yetseydi ön camada yaptırıcaktım simsiyah duruyor 10 numara yanlız ön cam arka cam farketmiyor filmin her türlüsü yasak onu söyleyeyim :) sıkıntı her türlü yaşarsın.. ön cam hariç yaptır bence polis birşey derse halledersin bir şekilde ben öyle hallediyorum :D

secret_bigi
14/04/2009, 22:58
3M komple en açığın bi koyusu kısa+sis xenon görüş güzel ama normal halojen farlarla zorlanırsınız yasak konusundada sadece ön cam değil tamamı yasak ama işte :wink:https://static.shootmyride.org/garage/35ABL77/ABL_5.jpg

djtalip
15/04/2009, 01:45
ön cama koyu renk film trafikçe yasak ama muayeneye girince hafif kusur olarak geçiyosun.. Bende annamadım gitti bunu madem muayenede yasak değil! neden polisler ceza kesiyor, Hoş burası Türkiye şaşırmamak lasım...

siyah rüzgar
15/04/2009, 09:05
ön cama koyu renk film trafikçe yasak ama muayeneye girince hafif kusur olarak geçiyosun.. Bende annamadım gitti bunu madem muayenede yasak değil! neden polisler ceza kesiyor, Hoş burası Türkiye şaşırmamak lasım...

nasıl yani talip muayenede kaç numaraya kadar izin veriliyor. benim aracımda aldığımda üzerinde daha önceden yapılmış 1 numara cam filmi var. muayene dolayısıyla değiştirmek için bekliyorum. senin bu söylediğinden sonra şaştım kaldım. jant bile yasak diyorlardı.

OzzY
15/04/2009, 14:55
muaynede tüm filmler hafif kusur olarak geçiyo. jantlar içinse araca uygunluğu kontrol ediliyomuş nasıl uygun oluyo veya olmuyo bilmiyorum.

siyah rüzgar
16/04/2009, 12:10
ya bu araçların orjinali 15 jant ben 17 takarsam zaten uygunsuz olacak:)

batuhann80
16/04/2009, 13:34
Bir baska markanın satış temsilcisiyle cam filmi hakkında muhabbet ettik,,,
bana cildin güneş ışınlarına duyarlı(şişme kabarma gibi) ve sürekli araba kullandıgın için sabit olarak güneşe cok mahruz kaldıgını ve bunun için sart oldugunu belirten doktordan bir rapor al onuda ruhsatın arasına koy...
polisler birsey demezler dedi...
mantıklı geldi bana...
ama polislere ne kadar mantıklı olur şimdi onu arastırıyorum bende...

djtalip
17/04/2009, 01:05
ben filmin numarasından anlamam ama abimin fiestasını götürdük muayeneye camdaki film dışardan baktığında içeri görünmüyodu bide güneş vurdumu insanın gözünü alıyodu, ayna film diyolar ondandı... jantlarda 16'' çelikdi, fiestaların orjinali 14'' ve muayeneyi hafif kusur olarak geçtik, hatta ön kaputta komple koruyucu siyah renk folyo bile vardı (aracın rengi mavi), bende şaşdım walla

djtalip
17/04/2009, 01:08
sordum tüvtürkdeki çalışana, ışıklandırmaların tam olması, ilk yardım çantası, lastikler, far ayarı bunlara önem vermiyolar. Birde camlarda kırık çatlak olmayacak,