PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kolçak için tavsiye!

bahabay
06/03/2009, 11:25
arkadaşlar dün cevizlibag daki autoshoptan 34 liraya (montajı dahil) süper bir koldayama kolcağı aldım.orjinal olmamasına rağmen oldukca kaliteli ve kullanışlı.montajıda oldukca kolay.kesinlikle tavsiye ediyorum.

anvil
06/03/2009, 12:09
Fotoğrafını ekleyebilirmisin?

buraktii
06/03/2009, 15:48
bir foto görseydik

HugemaN
09/03/2009, 21:09
bir fotoğraf alabilirmiyiz

Ziyaretçi047
09/03/2009, 23:06
Evet görelim bakalım kırıp attıklarımdan hangisi :P

Yanlış anlama çok eskittim de, kullanmadığım model kalmadı sanırım :)

methko
10/03/2009, 01:21
Bence eger kolcak düşünüosanız hic düşünmeden orjianl taktırın derim.Bence icerdeki görüntüyü hic bozmadan süper bi rahatlık.Bende taktırdım orjinal ve süper yani:)

thrust
10/03/2009, 17:55
Bence eger kolcak düşünüosanız hic düşünmeden orjianl taktırın derim.Bence icerdeki görüntüyü hic bozmadan süper bi rahatlık.Bende taktırdım orjinal ve süper yani:)

hayırlı olsun. hangi serviste ve ne kadara taktırdınız? ben birmot beylikdüzüne sordum işçilik dahil 200 tl dediler. bardaklığın olduğu bölüm sökülüp yerine başka parça takılıyormuş. küçükyalı birmot 800 tl dedi şaştım kaldım. alper oto montaj dahil 400 tl diyo. valla bu kadar fiyat farkı nasıl oluyor anlamadım. 200 e razı oldum ama beylikdüzü bana çok ters olduğu için gidemiyorum.

Ogulcan.Öğüt
10/03/2009, 18:04
Bi abimiz servisten orjinalinin montaj dahil 180 ytl ye aldıgını söylemişti + bence bu bile fazla

methko
10/03/2009, 18:05
gaziosmanpaşa göker otomotivde taktırdım 200 tl'ye patladı işçiliğyile.kesinlikle orjinal takmanızı öneriyorum görüntüsüyle ve döşemelerle uyumu mükemmel..

Ogulcan.Öğüt
10/03/2009, 18:09
abi bi fotoraf koyabilirsen görelim orjinal koycagıda ben dahil almak isteyen arkadaslarımız olabilir.

methko
10/03/2009, 18:22
KArdeş senin icin simdi kapıdan cekip koydum degerini bil :P :) Hava karanlık gibiydi oyüzden idare et :)

okn53
10/03/2009, 18:30
bence harıka,yanılmıyosam koltuk kumaşının rengiylede uyumlu,ayrıca orjinalede benziyor

ilkersezgin
10/03/2009, 19:17
merhabalar. hiç orjinaline o kadar para vermeyin bence . 800 tl gibi fiyatları gördükten sonra inanın gülesim geldi. ben de zamanında çok araştırdım en sonunda da gittim bir döşemeciye durumu anlattım ve koltuğa monte edilen ( kaynak yapılan) dan 60 tl gibi bir fiyata yaptırdım . inanın çok rahatlık olan bir aksesuar. yaptırmanızı öneririm . orjinal olanların bir müddet sonra ses yaptığını duydum . benimki ise çok sağlam bir şey . koltuk komple sökülüyor koltuk iskeletinde yeri ver zaten oraya kynaklanıp koltuk tekrar giydiriliyor. döşemeciler bu işin ustası olmuşlar zaten onlara güvenin ve çok uçuk fiyatlara yaptırmayın bu iş 50- 60- 70 tl gibi fiyatlara yapılabilir. saygılar

erthem1903
10/03/2009, 19:34
cevizlibag daki autoshoptan aldım demişsin bu hemen dönemeçteki yer mi bilgi verirmisin biraz daha bende yakın oturuom oraya hemen gidip yaptıracam aynısından daa...

kukart
10/03/2009, 19:47
KArdeş senin icin simdi kapıdan cekip koydum degerini bil :P :) Hava karanlık gibiydi oyüzden idare et :)

Bunlar sanırım orjinal..
bende dynamik var konfor paketli onda orjinal kolçak var bişe merak ediyorum sonradan orjinal kolçak taktıranların kolçağın dibinde şöför koltuğu bel şişirme düğmeleri varmı... yoksa sadece konfor paketinde mi var...
gerçi ben de var ama kullanamıyorum belimi ağrısını ortaya çıkardı.. :)
ama kullanıpta sevenlerde var tabiii..

bu arada kolçak 800 ytl vermeyi göze alan arkadaş varsa ben benimkini üzerindeki sistemle (bel rahatlatma sistemi) 500 e veriyim :) ;)

Buremir
10/03/2009, 20:09
Bunlar sanırım orjinal..
bende dynamik var konfor paketli onda orjinal kolçak var bişe merak ediyorum sonradan orjinal kolçak taktıranların kolçağın dibinde şöför koltuğu bel şişirme düğmeleri varmı... yoksa sadece konfor paketinde mi var...
gerçi ben de var ama kullanamıyorum belimi ağrısını ortaya çıkardı.. :)
ama kullanıpta sevenlerde var tabiii..

bu arada kolçak 800 ytl vermeyi göze alan arkadaş varsa ben benimkini üzerindeki sistemle (bel rahatlatma sistemi) 500 e veriyim :) ;)

bel ayar düğmesi dediğin gibi konfor paketlerde var ben kullanıyorum ve faydalı olduğunu düşünüyorum kolçakla beraber gelmez ayrı parçadır

800 tl diyen yanlış demiş bence o kadar olması mümkün değil 300-400 civarındaydı en son sorduğumda 2 ay kadar önce 200 tl olanlar orjinal değildir kanımca

Buremir
10/03/2009, 20:11
hayırlı olsun. hangi serviste ve ne kadara taktırdınız? ben birmot beylikdüzüne sordum işçilik dahil 200 tl dediler. bardaklığın olduğu bölüm sökülüp yerine başka parça takılıyormuş. küçükyalı birmot 800 tl dedi şaştım kaldım. alper oto montaj dahil 400 tl diyo. valla bu kadar fiyat farkı nasıl oluyor anlamadım. 200 e razı oldum ama beylikdüzü bana çok ters olduğu için gidemiyorum.

istanbul da hangi semttesiniz ??

thrust
10/03/2009, 20:22
istanbul da hangi semttesiniz ??

pendikte oturuyorum. bana en yakın birmot küçükyalı ama onlarda uçmuş. bi kolçağa 800 tl vermek için enayi olmak lazım yada hasta ötesi :)
200 tl için neden orjinal değildir dediniz? birmot beylikdüzündeki yedek parça sorumlusuyla telde konuştum. özelliklede sordum orjinalmi diye. hatta orjinal olmayan bi modelde varmış onun için 150 tl demişti montaj dahil. orjinalin montajı 3 saat fln sürüyormuş, yan sanayininkide 10 dkda fln bitiyormuş. orjinalin uzun sürmesinin sebebi, el freninin arkasındaki üzerinde bardaklık olan parça sökülüp komple değişiyormuş.

Buremir
10/03/2009, 20:45
pendikte oturuyorum. bana en yakın birmot küçükyalı ama onlarda uçmuş. bi kolçağa 800 tl vermek için enayi olmak lazım yada hasta ötesi :)
200 tl için neden orjinal değildir dediniz? birmot beylikdüzündeki yedek parça sorumlusuyla telde konuştum. özelliklede sordum orjinalmi diye. hatta orjinal olmayan bi modelde varmış onun için 150 tl demişti montaj dahil. orjinalin montajı 3 saat fln sürüyormuş, yan sanayininkide 10 dkda fln bitiyormuş. orjinalin uzun sürmesinin sebebi, el freninin arkasındaki üzerinde bardaklık olan parça sökülüp komple değişiyormuş.

200 tl bayağı ucuz geldi çünki orjinal olmayan ama kaliteli kolçak vardı onun fiyatı 200 tliydi orjinal kolçak ta tek parça olmadığı için acaba diyorum sadece kolçak kısmının fiyatını verip bağlantı ayağını unutmuş olabilirler onun için ama yarın ben kesin öğrenirim ikisinide merak ettim şimdi

thrust
10/03/2009, 21:05
bağlantı ayağı dediğiniz bana söylenen el freninin arkasındaki komple bardaklık olan parça heralde. çünkü bana söylediği anahtar teslimdi. eksik bişey veya ekstra olsa söylerdi heralde. çünkü pendikten kalkıp oraya gidicektim. konuşalı 15 gün fln oldu adını hatırlamıyorum ama çok ilgili bi arkadaştı. siz hangi servise soracaksınız?

Ogulcan.Öğüt
10/03/2009, 21:17

Abi ugrasmıssın tesekkür ederim cok güzel görünüyor hayırlı olsun güle güle kullan :D Bende düşünebilirim bunu

OzzY
10/03/2009, 22:50

bence biraz abartmış elfrenin etrafındaki plastik parçaya takılıyo orjinalinde o parçanın değişmesi gerekiyo kolçağa bağlantı olması için doğru ancak o parçanın çıkması 30 sn sürüyo vida vs hiç bişey yok. eğer bel ayarı yapılmıcaksa 3 saat sürmesi mümkün değil :D

ismetarisal
11/03/2009, 19:44
Evet görelim bakalım kırıp attıklarımdan hangisi :P

Yanlış anlama çok eskittim de, kullanmadığım model kalmadı sanırım :)
arkadaşım ben daha önce yazacaktım senin kolçak ile ilgili açtığın konuya ama unuttum şimdi aklıma geldi burda okurken.senin de kullandığın şu üst kısmı ile geri oynatılabilen kolçaktan aldım ben de fakat plastik kısmı 2 gün dayanmaz gibi geldi.ben de demircide 1.5 lik kara sac ile plastik aksamın aynından yaptırıp montajı öle yaptım şimdi üstünde tepinsem de bişey olmuo istersen sen de öle deneybilirsin.