PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza???

emre_bayam
05/03/2009, 17:26
arkadaslar aracima yaklasik 1 ay once kapi onunde dururken bi araba surtmus sag on camurlugun ustunde yaklasik 20-25cm cızikler ve hafif dalgalanma seklinde hasar var kaskonun mini onarimindan izmir bornova autoking e goturdum 3 kere 10 cm hakkım varmıs ama farkli noktalarda olması lazimmis,o yuzden boyasi bizden olsun dogrultmayada 80ytl aliriz dediler..ama internette autoking yok boyayi tutturamiyormus iyi degil gibi yazilar okudum. sanayidede bi ustaya gosterdim boya atmayiz degeri dusmesin çekicleriz falan dedi o da alsa alsa 30-40 ytl alir sizce nereye yaptirayim???

OzzY
05/03/2009, 19:09
Ben autokingin yaptığı işten memnun kalmadım, hem boyada ton farkı var(hemde komple kapı) hemde gözle görülmesede sarı boya sıçramış...

ancak mesela tüm haklarınızı kullanarak(boya düzeltme filan) ücretsiz yaptırabilirsiniz. ben öyle yapmıştım bu mini onarıma girmez diyince tüm hakları kullanın dedim tamam dediler 2 kere.

alsancaktaki eski autoking çok daha iyiydi

ABNEW
05/03/2009, 20:04
Emre, bence yine de otokingte bir şansını dene, farklı yerlerde farklı uygulamalar olabilir.İkinci olarak sanayide sadece kaporta düzeltme işlemine gidilebilir.Geçmiş olsun...

emre_bayam
11/03/2009, 23:04
valla sanayide yaptirdim adam 1 saat cekice bant sarip ugrasti 10 ytl aldi hic bombelik kalmadı boyada atmadi 3-4 tane 10cm cizik kaldi.baya iyi oldu...

ABNEW
11/03/2009, 23:54
Gözün aydın Emre, ekonomik ve iyi bir şekilde hallolmuş:) Çizikler de pasta ile halledilir sanırım...

bad cat
12/03/2009, 00:01
gözün aydın aynı problem bendede olmuştu çekiçle düzeldi fark edilmiyo bile:D

palombaro
12/03/2009, 00:21
autoking parmak kadar çizik için butun kapıyı boyadı mini onarım hesabına ve rengı tutturamadı ben daha once bahsetmıstım ama fırmanın adını vermemıstım yerı gelmıs yazıyım o zaman, sol arka kapının rengı daha koyu.
https://img301.imageshack.us/img301/7717/kjhjkjhkj037.jpg (https://img301.imageshack.us/my.php?image=kjhjkjhkj037.jpg)

thrust
12/03/2009, 00:41
cidden ya bu nası işçilik bu kadar bariz fark olmaması lazım. zannedersem başları çok kalabalık randevuyla çalışıyorlar. o yüzden ince detaylara dikkat etmiyo olabilirler. benim eniştem kaportacı, valla eniştem diye söylemiyorum ama bu konularda acayip kıldır ve rengi ayarlamak için baya uğraşır. bence eşinizin dostunuzun tavsiye ettiği bi kaportacıya götürün.

OzzY
12/03/2009, 00:58
autoking parmak kadar çizik için butun kapıyı boyadı mini onarım hesabına ve rengı tutturamadı ben daha once bahsetmıstım ama fırmanın adını vermemıstım yerı gelmıs yazıyım o zaman, sol arka kapının rengı daha koyu.
https://img301.imageshack.us/img301/7717/kjhjkjhkj037.jpg (https://img301.imageshack.us/my.php?image=kjhjkjhkj037.jpg)
aynı kapı aynı sorun :(

palombaro
12/03/2009, 01:00
baktılar araba felan anlamıyorum pek,bana renkte sorun yok ama vernik kalın gelmıs ıstedıgınız zaman gelın duzeltelım dedıler.. nasıl duzelteceksınız? tekrar boyayacagız.. hımmm bana lokal yaptık demişlerdi...

Ozzy sen nasıl çözüm buldun, benımkı tıtanyum grı foto kalıtesız oldugu ıcın anlasılmıyor olabılır, farklı renktemı duruyor hala yoksa yenıden boyattın mı? ben aracı yıkatmıyorum gözüme çarpıp sinirimi bozmasın diye.
bir de bılmıyorum nedendir o kapı kırlenmıyor ,çamur toz tutmuyor diğer taraflar kadar.

OzzY
12/03/2009, 02:17
aynen duruyo, normal havalarda filan pek belli olmuyo ama güneşte resmen daha koyu gözüküyo...

tekrar boyatmaktan başka çare yok bildiğim kadarıyla...

Korhan
19/06/2009, 16:02
baktılar araba felan anlamıyorum pek,bana renkte sorun yok ama vernik kalın gelmıs ıstedıgınız zaman gelın duzeltelım dedıler.. nasıl duzelteceksınız? tekrar boyayacagız.. hımmm bana lokal yaptık demişlerdi...

Evet renk normal ama verniği sadece lokal boyanan yere değil tamamına attıkları için kalın oluyo.
her araçta neden hep daha koyu oluyor da daha açık olmuyor? İşte bu yüzden..

Benim aracımda da sağ ön kapıda aynı durum var. Çözüm güçlü bir pasta attırmak o kapıya.Böylece vernik incelir ve aynı renk olur. Ben yakında yaptıracam.