PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon pompasini değiştirdim.direksiyon sertleşti.

gingin
30/01/2009, 00:39
Merhaba arkadaşlar..

Benim GP'nun en son maarifeti...Direksiyonu sola doğru çevirirken bir uğultu geliyordu. 1 hafta sonra bu uğultu arttı ve direksiyonu çevirmeden de gelmeye başladı. Sanki paslanmış bir yayı gerer gibi ses geliyodu. Küçükyalı Birmot'a gitiim. Elektrikli direksiyon pompasından dediler ve garanti kapsamında değiştirdiler. Uğultu kesildi ancak direksiyon bayaa bi sertleşti. Öyle ki o tüy gibi direksiyon gitti, Şahin direksiyonu geldi. Servisteki Tugay Bey orjinal parça sorunlu olduğu için geliştirildiğini,direksiyonun zamanla biraz daha yumuşayacağını ancak eskisi kadar yumuşak olmayacağını söyledi.

Bana pek normal gelmedi bu durum..Siz ne dersiniz?

Saygılar...

ERDİ
30/01/2009, 01:07
bence Tugay bey daoğru söylemiş eski sistem geliştirildi o yüzden sertleşti hatta forumdada tartışılmıştı bu konu

femoli
30/01/2009, 08:49
Aracınız 2006 model miydi ?

Evet yei direksiyonlar eskiye oranla daha sert ama şahin direksiyonu gibide olmaması gerek belki başka bir sorun olabilir..

gingin
30/01/2009, 10:48
Yani Şahin direksiyonu dediğime bakmayın. Orjinal direksi,yondan sonra bana öyle geliyo. Yani normal mi diyosunuz arkadaşlar?

femoli
30/01/2009, 10:58
Walla böyle laflada yani görmeden nasıl normal diyebilirizki tamam eskiye oranla biraz sertleşir ama belki sizinkinde anormal bir sertleşme vardır . Bunun için başka araçlarla yani gp lerle kıyaslama yapın yada servisinize başvurun ..

gingin
30/01/2009, 17:07
Şöyle söyliyim. Yeni direksiyonun city modu, eski direksiyonun normal modu oldu. İyisimi ben serviste 1-2 GP ile karşılaştırayım. Gerçi servis normal diyo ama.. teşekkürler cevaplarınız için...

ABNEW
30/01/2009, 21:14
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/5438-direksiyon-sertligi-4.html

Buradan devam edebilirsiniz...