PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaskoyu deldirdim, yeni kasko fiyatı ne kadar olur?

fatihhhh
21/01/2009, 10:37
maddi hasarlı kaza yaptım, %100 kusur bizde, kasko delindi, geçen yıl 560 a güven kaskonun platin paketini yaptırmıştım. 2. yılım dı ve % 30 hasarsızlık indirimim vardı. ondan önceki yıl ise 1100 ytl ye yaptırmıştım.
bu sene fiyatlar nasıl olur acaba?

OzzY
21/01/2009, 11:25
Geçmiş olsun, bildiğim kadarıyla bu hasarsızlık %leri net fiyata tam olarak yansımıyo, yani hasarsızlık %30sa 1000den 700e düşmüyo. birde bazı şirketlerde hasarın tutarına göre kademe kademe düşüyo. acentenizden bilgi almanız en sağlıklısı olur.

makineman
21/01/2009, 11:45
Tam emin değilim ama poliçedeki hasar tazminatından yalnızca 1 kez faydalanılmışsa hasarsızlık indiriminizin bir alt kademeye düşmesi lazım. Ancak sigorta firmalarının kendine özel uygulamaları olabiliyor. Belli tutara kadar ki hasarlar kaskoyu yine o firmadan yenilediğinde hasarsızlığı bozmayabiliyor. Tabi bunun poliçede belirtilmiş olması gerekir. Yine de en sağlıklı bilgiyi sigorta firmandan alırsınz.

ekorkut
21/01/2009, 14:43
Zaten %30 denilen kademe, 1 yıl kaza yapmazsanız ve kaskonuzu kullanmazsanız erişilecek oran. Yani %20 diye bir kademe yok. Kaza varsa ve kasko delindiyse, 30 dan sıfıra inmesi lazım mantık olarak. Benim fikrime göre 850 civarı bir miktara yenilenebilir.