Sayfa 1/2 12 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Detaylı koltuk, döşeme, plastik temizliği

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

Standart Detaylı koltuk, döşeme, plastik temizliği

arkadaslar arabamın temziliğine cok dikkat etmediğimiz için koltuk iç aksamdaki plastikler hepsii irlendi temizliğe ihtiyac var autokingte boyle bir hizmet var.. bu işi autokingten baska yapan yer yokmu bir dğer husus sadece detaylı iç temizlik ne kadar olur acaba

Alper dağdemiR
    Auto engineeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AD9158
    Edilen teşekkür: 504

autowax lar ziebart lar sonax lar da yapıyor bu temizliği. fiyatlar hakkında pek bilgim yok ama.

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

kosla vanish max koltuk döşemeleri için,
    kaliteli temizleyici ve parlatıcılar plastik kısımlar,
    sünger, kurulama bezi vs...
    ve aracın sahibi...
    zevkli geçen saatler...
    param cebimde

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

Alper dağdemiR
    Auto engineeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AD9158
    Edilen teşekkür: 504

ben de turle wax ürünleriyle arabamın içini temizliyoum. ama herkes bnm gibi wakit bulamayabilir. dışarda temizletmeyi düşündüğü için ben de seçenek yazdım

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

tesekkurler arkadaslar ama koltuk icin detayli temzlgi nasl yapcaz biara sampuan kopugu ile yikadm ama pek olmadi gbi bide turtlewax urunk

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

peki biizm bu koltukların ustu dosemsi sanırım cırcırlı ve cıkıyor ben bunu cıakrtıp makineye atsam naısl olur arkadaslar

mert ogün akkaynak
    35mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yağmur Gri
    Plaka
    35 ufs 34
    Edilen teşekkür: 205

izmirdeki arkdaşlara detaylı temizlik boya koruma ve motor koruruma yaptırmak isteyenler için tavsiye edecegim ...özenser jaguar servisi ..
    boya korumayı gecenlerde yaptırdım gayet iyi..ilgilenen arkadaşlar için yardımcı olurum

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

nihat yeşilyurt
    nyesilyurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 .........
    Edilen teşekkür: 35

evet bu konu önemini gittikçe artırmaya başladı.arabalar yıllarını yavaş yavaş deviriyorlar.
    özellikle koltuklar için bu işi iyi yapabilen arkadaşlardan öneriler gelirse sevineceğiz. kendim yapmayı düşünüyorum.şu halı yıkama makinaları olmaz mı diye düşünüyorum?

Mehmet ...
    ===HüRGeNeRaL=== webercis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 34

ya neresi cırtcırtlı?söyleyinde biz de bilelim.Bilelim de çıkarıp şöyle bi 30 derecede yıkayalım da mis gibi olsun.Bütün ürünler iz bırakıyor koltuklarda.Hem kir çıkmıyor sadece zemine iniyor.

. .
    Korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 254

webercis Van'da Emniyetin karşısındaki Autowaxta yapıyorlar. Ben oraya yaptırmayı düşünüyorum. İskele caddesinde Sonax da var ama hiç gitmedim daha oraya.

Mehmet ...
    ===HüRGeNeRaL=== webercis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 34

Alıntı Korhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    webercis Van'da Emniyetin karşısındaki Autowaxta yapıyorlar. Ben oraya yaptırmayı düşünüyorum. İskele caddesinde Sonax da var ama hiç gitmedim daha oraya.
    Teşekkürler KORHAN..Ben Autowax ı hiç görmedim.Yarın Van'a gidecem.Bakarım.ha ayrıca fiyatlar hakkında bilgilendirirsen beni sevinirim.Teşekkürler

nihat yeşilyurt
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 .........

koltuk kılıflarının nasıl çıkarıldığını bilen varsa bizi bilgilendirin lütfen.. çok kirli duruyor.halı yıkama makinası ile yıkayayım diyorum, ama güvenemiyorum,yıpratır koltukları düşüncesindeyim.ama kılıfları çıkarmayı başarırsam makinada 30 derecede yıkamayı düşünüyom. ama nasıl söküleceği konusu biraz karışık..

14. 08/06/2008, 00:51

Sebep
    tekrar

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

koltuk kılıflarını sokmen için oncelikle koltuğu dısarı cıkartmak gerekiyor..daha sonra arka taraftaki fermuarı açıyoruz..başlıkları ve başlıkların ayaklarının girdiği mandallarıda çıkarıoruz ....daha sonnra fermuarın alt tarafında koltuğun sırt bolumunun alt minderle birleştiği yerden arka tarafa gden her iki ucuda plastık ve birbirine giren kolmple tırnak şeklinde kılıfın gerginliğini sağlayan kılıt gibi bişey var onuda sokuyoruz..
    ve geldik en zor olan kısma..koltıuk kılıfımız mındere sabitleyen ve koltuğun kılıfı mınderin şeklinde tutan demir kancalar var bunları sokmek gercekten buyuk marifet ..çıkartırken çok dikkat etmek lazım aksi halde kancaların takıldığı gergi demirleri kılıfımızdan dısarı fırlayabilir.. gelelim alt mindere .. öncelikle sırt minderinde olduğu gibi mınderin alt tarfında kı mekanızmayı açıyoruz (yanlız bu mekanızma arka tafarta minderin içine doğru sekildedir kılıdı açması diğerine gore daha zordur.)daha sonra kılıfın kenarlarını kaldırarak sırt mınderinde uyguladığımız demir perçinleri sokuyoruz..(demir perçinlerden kastın hepimizin daha önce gorduğu kanca tarzı bişeyy..sonradan taktırdığımız koltuk kılıflarının dosemeye tutturmarı ve kılıfı gerdirmek için kullanılan kança tarzı penseyle yada karga burunla bukulen bi parça) sonra kılıflarımızı makıneye atıyoruz yumosu basıyoruz ve n
    mis gibi kokuyo..

arka koltuklar içinde once alt ninderden başlıyoruz..kılıfı sokmek için once mınderin katlanmasını sğlayan alt bağlantıları sokmemiz gerekiyo aksi halde kılfı ordan çıkmıyo ..denemiş bi insan olarak soyluyorum..arka mınder onler gora dah kolay kılıfın gergi iplerini tırnaklardan sokuyoruz ve diğer iki koltuktada yaptığımız gibi kancaları gergi demirlerinden dikkatlıce sokup makıneye atıyoruzz..
    şimdi arka sırt minderine geldi sıra diceksiniz ama ben sokemedim arkadaşlar bagaj kısmında kı halıflex kaplamayı ve durmadan ses çıkartan mandalları sokemedim ..artık onuda ellen bişekilde temizlersiniz..
    umarın anlatmak istediklerimi anlatabilmeşimdir ..

16. Bu mesajı için 4 kişi kara kız'ye teşekkür etti:

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

GP nin orjinal veya yan sanayi kılıfı yokmu piyasadaki dandikler haricinde ?

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

nihat yeşilyurt
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 .........

Alıntı kara kız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    koltuk kılıflarını sokmen için oncelikle koltuğu dısarı cıkartmak gerekiyor..daha sonra arka taraftaki fermuarı açıyoruz..başlıkları ve başlıkların ayaklarının girdiği mandallarıda çıkarıoruz ....daha sonnra fermuarın alt tarafında koltuğun sırt bolumunun alt minderle birleştiği yerden arka tarafa gden her iki ucuda plastık ve birbirine giren kolmple tırnak şeklinde kılıfın gerginliğini sağlayan kılıt gibi bişey var onuda sokuyoruz..
    ve geldik en zor olan kısma..koltıuk kılıfımız mındere sabitleyen ve koltuğun kılıfı mınderin şeklinde tutan demir kancalar var bunları sokmek gercekten buyuk marifet ..çıkartırken çok dikkat etmek lazım aksi halde kancaların takıldığı gergi demirleri kılıfımızdan dısarı fırlayabilir.. gelelim alt mindere .. öncelikle sırt minderinde olduğu gibi mınderin alt tarfında kı mekanızmayı açıyoruz (yanlız bu mekanızma arka tafarta minderin içine doğru sekildedir kılıdı açması diğerine gore daha zordur.)daha sonra kılıfın kenarlarını kaldırarak sırt mınderinde uyguladığımız demir perçinleri sokuyoruz..(demir perçinlerden kastın hepimizin daha önce gorduğu kanca tarzı bişeyy..sonradan taktırdığımız koltuk kılıflarının dosemeye tutturmarı ve kılıfı gerdirmek için kullanılan kança tarzı penseyle yada karga burunla bukulen bi parça) sonra kılıflarımızı makıneye atıyoruz yumosu basıyoruz ve n
    mis gibi kokuyo..

arka koltuklar içinde once alt ninderden başlıyoruz..kılıfı sokmek için once mınderin katlanmasını sğlayan alt bağlantıları sokmemiz gerekiyo aksi halde kılfı ordan çıkmıyo ..denemiş bi insan olarak soyluyorum..arka mınder onler gora dah kolay kılıfın gergi iplerini tırnaklardan sokuyoruz ve diğer iki koltuktada yaptığımız gibi kancaları gergi demirlerinden dikkatlıce sokup makıneye atıyoruzz..
    şimdi arka sırt minderine geldi sıra diceksiniz ama ben sokemedim arkadaşlar bagaj kısmında kı halıflex kaplamayı ve durmadan ses çıkartan mandalları sokemedim ..artık onuda ellen bişekilde temizlersiniz..
    umarın anlatmak istediklerimi anlatabilmeşimdir ..

bilgi için teşekkürler. zor bir şeye benziyor.

Barış AÇIL
    baris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 30

arkdaşlar dün kendi arabamın kapı döeşemelerini temizledim. Kosla oxi action ile. döeşemeler açık gri renkte. gerçektende işe yaradı bir yarım saatte hallettim. şimdi sırada koltuklar var onlar biraz yoracak gibi biraz daha kirlensin bakalım. üstelik 10 ytl gibi bir fiyatı var güzelde kokuyor.
    eğer zamanınız varsa çok fazla para vermeye gerek temizlikçilere.
    GP 1.4 lt 77 hp Dynamic Egzotik kırmızı
    STILO 1.4 lt 95 hp Active Kıyı Mavi

Engin SAVAŞ
    extanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6

temizlikçilerde aynısını yapıyorlar.kosla vanish oci action onların kullandığı ürünlerden daha iyi imiş hatta. arabayı ilk aldığımda yaptırmıştım hediye idi. amcam arabanın içini süpürge ile temizledi sonra koltuklara fıs fıs sıktı abi tamam koruma dedi. D:

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

nasıl temizledin anatırmısnı

t b
    TunFeB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 331

Alıntı baris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkdaşlar dün kendi arabamın kapı döeşemelerini temizledim. Kosla oxi action ile. döeşemeler açık gri renkte. gerçektende işe yaradı bir yarım saatte hallettim. şimdi sırada koltuklar var onlar biraz yoracak gibi biraz daha kirlensin bakalım. üstelik 10 ytl gibi bir fiyatı var güzelde kokuyor.
    eğer zamanınız varsa çok fazla para vermeye gerek temizlikçilere.

direkt koltuklara uyguluyormuyuz bu ürünü?

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

simdi bunun köpüğüjnü suruyoruz sanırım dimi peki bezlemi fırca ilemi surtecez fırca acaba kuması zedelermi

Sayfa 1/2 12 SonSon