Sayfa 2/2 İlkİlk 12
35 sonuçtan 21 ile 35 arası

Konu: Motor Yağı (Selenia 5W-40 FIAT 9.55535-S2)

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Standart Cevap: Motor Yağı (Selenia 5W-40 FIAT 9.55535-S2)

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yağa biraz benzin karıştırın kökten kurtulun😁😁 araban mı var derdin var. Lubexi bana Feyzullah tavsiye etti. Lineada 5 30 arkadaşın araçtada ilk 5 30 kullandık, eksiltme çok olunca 5 40 koyduk deniyoruz şuan . Mobil 1 Castrol edge den farkını göremedim.
    Yağa benzin katmak güzel kafa yapar abi arabaya
    Diğer aracı 1.4 fire diye bahsetmiştin yanlış hatırlamıyorsam. 1.4 fire 5w30'u güzel eksiltir abi, ince gelir. En ideali 5w40. Forumda 10w40 koyunca fire motor yağ eksiltmiyor diyorlar genel olarak. Geçen yıl yazın motul 10w40 koydum denemek için. 5w40 lubex ne eksilttiyse aynı oranda eksildi. Bende tutmadı o iş. Bi ara benim fire motor yağ eksiltmiyorcular çoktu ama artık yazan kalmadı.
    Konu feyzullah tarafından (05/03/2021 Saat 07:22 ) değiştirilmiştir.
    Ölüm Gaz Pedalına basan ayakta, hayat direksiyonu tutan kollardadır. Bunun eğlencesi ise ölümüne basıp hayata tutunmaktır...

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı Ozer77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen bende 10.000km yi geçirmiyorum hiç. Puntoyada opelede aynı aralıkta bakıma sokuyorum.
    Opelin bakım masrafları yanında puntonunki çerez parası kalır. Hele bir de lubex'e geçerseniz Opel iyice göze batmaya başlar. Lubex pahalandı şimdi. İlk zamanlar 55 TL'ye alıyordum 3.2 litrelik tenekeyi. Bedavadan az biraz pahalıydı şimdi 110 TL falan olmuş.
    Ölüm Gaz Pedalına basan ayakta, hayat direksiyonu tutan kollardadır. Bunun eğlencesi ise ölümüne basıp hayata tutunmaktır...

hayrettin aydoğdu
    hayr16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 20

fire motorlar nerden ekslitiyor bu yağı yada nereye karışıyuor.

Özer Aydoğdu
    Ozer77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yalova
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 168

Alıntı feyzullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Opelin bakım masrafları yanında puntonunki çerez parası kalır. Hele bir de lubex'e geçerseniz Opel iyice göze batmaya başlar. Lubex pahalandı şimdi. İlk zamanlar 55 TL'ye alıyordum 3.2 litrelik tenekeyi. Bedavadan az biraz pahalıydı şimdi 110 TL falan olmuş.
    Batıyo zaten inanmazsın belki bugün 17.gün opel ölece duruyor kapıda. Bi egea denk getirirsem takas yapıcam onu.

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı Ozer77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Batıyo zaten inanmazsın belki bugün 17.gün opel ölece duruyor kapıda. Bi egea denk getirirsem takas yapıcam onu.
    Astra j konfor arabası ama pahalı bakım maliyetleri. Hayırlısı olsun.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı hayr16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fire motorlar nerden ekslitiyor bu yağı yada nereye karışıyuor.
    Benzinli araçların hemen hepsi yağ eksiltir. Üretici de eksiltme konusunda normal olan oranları kullanım klavuzunda belirtir. Benzinli araç kullanıyorsanız belirli periyotlarda kontrol edip eksiltme olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Eksilen yağ nereye gidiyor sorusuna gelince. Buji ateşlemesi sonucu yakıt açıktan alev aldığı için belli km. aralığında belli miktarda yağ buharlaşır ve yanar. Yağın herhangi bir yere karışması gibi bir durum söz konusu değil. Ben aracımı 50.000 km.de çok titiz kullanan birinden aldım. Şuan 180.000 km. oldu. İlk aldığım zaman 10.000 km.de yarım litre ile bir litre arası eksiltme yapıyordu. Bugün de aynı oranda eksiltiyor. 5.000 km. olunca kontrol ederim eksiltme az bişey olur. İlavesini yapar, gezmeye devam ederim. Bunu da açıkça yazıyorum insanları yanıltmayı doğru bulmuyorum. Kimse ayranım ekşi demek istemiyor anlıyorum fakat burada insanlar okuyup fikir alıyorlar. Arabayı ilk aldığım zamanlar böyle saçma paylaşımları okumuştum. Benim arabam yağ eksiltince acaba sorun mu var diye kafa yormuştum. Ama normalmiş, sadece forumlarda millet atıp tutuyormuş bunu anlamış olduk.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı feyzullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yağa benzin katmak güzel kafa yapar abi arabaya
    Diğer aracı 1.4 fire diye bahsetmiştin yanlış hatırlamıyorsam. 1.4 fire 5w30'u güzel eksiltir abi, ince gelir. En ideali 5w40. Forumda 10w40 koyunca fire motor yağ eksiltmiyor diyorlar genel olarak. Geçen yıl yazın motul 10w40 koydum denemek için. 5w40 lubex ne eksilttiyse aynı oranda eksildi. Bende tutmadı o iş. Bi ara benim fire motor yağ eksiltmiyorcular çoktu ama artık yazan kalmadı.
    1.4 fire oda, onun motor biraz hor kullanılmış, daha doğrusu üstüne düşmediği için bakımlarda elindeki yağı koyanlar yüzünden yıpratıldı. Bendede 2007 fire vardı biliyorsun, 10k km'de 4lt yağ dökerdim fazla fazla yağ bitsin diye. 10binde 700 Gr eksiltme yapardı 2 defa denedim o zamanlar 5 30 denemedim ama denerdim şimdiki aklım olsaydı. 5 30 yağlamayı çok değiştiriyor. Motor kendi akıyor sanki gaz verdiğinde ama arkadaşın yağ eksilteme fazla olduğu için çabuk değişim yaptık. 2binde 4 k yağ koyduk😊

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

1.4 fire oda, onun motor biraz hor kullanılmış, daha doğrusu üstüne düşmediği için bakımlarda elindeki yağı koyanlar yüzünden yıpratıldı. Bendede 2007 fire vardı biliyorsun, 10k km'de 4lt yağ dökerdim fazla fazla yağ bitsin diye. 10binde 700 Gr eksiltme yapardı 2 defa denedim o zamanlar 5 30 denemedim ama denerdim şimdiki aklım olsaydı. 5 30 yağlamayı çok değiştiriyor. Motor kendi akıyor sanki gaz verdiğinde ama arkadaşın yağ eksilteme fazla olduğu için çabuk değişim yaptık. 2binde 4 k yağ koyduk😊
    Bidahaki bakıma benim arabada deneriz abi 5w30. Aynen dediğin kadar eksiltme var 10.000 km.de 700-800 Gr.

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

5 40 115 5 30 140 TL güncel fiyatlar 😁

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

5 40 115 5 30 140 TL güncel fiyatlar 😁
    Bakarız abi, yaza değişiriz.

Mahmut Girginer
    MahmutGirginer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34CVK301
    Edilen teşekkür: 29

Konu yağ olunca dayanamadım. Feyzullah bey beni city direksiyon arızası ile ilgili verdiğim hukuk mücadelesinden tanır. Forumda konu hakkında yazdığım bir başlık var. Benim 0.9 Twinair de 100 bin bakımına girecekti. daha önceki 4 bakım yetkili serviste olduğundan bozmayayım dedim. İstanbul Gülan'ı aradım hem bilgi hemde fiyat almak için. 1400 tl dediler 100 bin bakımına. Peki bakım içeriği nedir diye sordum. Sadece yağ ve filtreler değişecek dediler. Ekstra bir durum varsa ayrıca ücretlendirilecek dediler.

Sonra bari yağı ben alayım ve dışarıda bir ustaya değiştirteyim dedim. Aracın kitapçığını açtım ve 0.9 TwinAir için olan yağın GS1 spekli 0W-30 olduğunu gördüm. Sonra şeytan bu ya bunlar benim araca hangi yağı koymuşlar diye "Yol Arkadaşım" uygulamasından bakayım dedim.

Bir de ne göreyim herifler 4 bakımda da 1.4 atmosferik benzinli motor için olan S2 spekli 5W-40 yağ koymuşlar. Hemen mail attım Fiat'a konuyu detaylıca anlattım. Aşağıya eklediğim kitapçık ve servis kaydını gösteren resimleri ekledim. Cevap olarak tabi ki sorun yok doğru yağı kullanmış servis dendi. Fakat neye göre doğru belge veya delil beyan etmediler. Öyle dümdüz yazmışlar sorun yok diye.

Ardından bir mail daha attım. Dedim ki; bana resmi evrakla cevap verin. Kullanıcı kitabında 0W-30 GS1 yazıyorken hangi belgeye istinaden 5W-40 S2 kullandınız dedim. Cevap olarak ekteki ıslak imzalı belgeyi gönderdiler. Orada da dikkatimi sizin aracınız Euro5 yani E5 motor ondan bu yağın kullanılması normal Euro 6 yani E6 motorlarda 0W-30 kullanıyoruz denilmesi dikkatimi çekti.

Fiat italya ve İngiltere ye yazdım şasi ve motor numaramı gönderdim. Baktım onlardan ses çıkmadı. Konu üstünden de 1 hafta kadar geçmişti dedim tekrar fiat türkiye ye mail atayım bakayım ne diyecekler.
    destek@fiat.com.tr ye şasi ve motor numaramı yazarak sordum aracım euro5 mi euro 6 mı diye. Cevap geldi hatta onuda ekledim aşağıya.. Sonuç aracım Euro6 motor.

Şimdi elimde genel müdürlükten gelen ıslak imzalı bir belge ve bu belgeyi yalanlayan bir mail var. Ayrıca bakımda yanlış yağ kullanıldığı da artık kendi tarafından itiraf edilmiş durumda.

City direksiyon mevzusundan zaten tüketici mahkemesine vermiştim. Şimdi daha büyük bir dava için avukatımla hazırlık yapıyoruz.

Cem Yılmazın Yahşi batı filminde Kızılderili liderin Şerif loyd ile bir sahnesi vardı. Donuna kadar almaya geldim Loyd diyordu kızılderili lideri... Aynen o noktadayım şu anda..

Hatta şağıdaki linkte ki konuyu da bu sebeple açmıştım. Sadece benim araca mı bu yağ kullanıldı yoksa TR deki bütün 0.9 TwinAir ler için mi bilgi edinmek istemiştim.
    https://forum.grandepuntotr.com/serv...en-yardim.html

Bu aslında büyük bir skandal. Çünkü 0.9 TwinAir lerin hepsinde yanlış yağ kullanılmışsa ve ben buradan bir kazanım elde edersem diğer arkadaşlar da dava edip benim davayı emsal karar göstererek Fiat Türkiyenin ipini çekebilirler. Tazminatlar ve prestij kaybını düşününce bakalım Fiat Türkiye nasıl bir yaklaşım sergileyecek bana...
    <strong><i>Eklenmiş küçük resimler</i></strong><br/><br/> Eklenmiş küçük resimler

-ekran-goruntusu-2021-03-06-034459.jpg   -ekran-goruntusu-2021-03-06-034531.jpg   -20k-servicing-record.jpg   -car-user-guide.jpg  
    Konu MahmutGirginer tarafından (06/03/2021 Saat 04:05 ) değiştirilmiştir.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı MahmutGirginer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu yağ olunca dayanamadım. Feyzullah bey beni city direksiyon arızası ile ilgili verdiğim hukuk mücadelesinden tanır. Forumda konu hakkında yazdığım bir başlık var. Benim 0.9 Twinair de 100 bin bakımına girecekti. daha önceki 4 bakım yetkili serviste olduğundan bozmayayım dedim. İstanbul Gülan'ı aradım hem bilgi hemde fiyat almak için. 1400 tl dediler 100 bin bakımına. Peki bakım içeriği nedir diye sordum. Sadece yağ ve filtreler değişecek dediler. Ekstra bir durum varsa ayrıca ücretlendirilecek dediler.

Sonra bari yağı ben alayım ve dışarıda bir ustaya değiştirteyim dedim. Aracın kitapçığını açtım ve 0.9 TwinAir için olan yağın GS1 spekli 0W-30 olduğunu gördüm. Sonra şeytan bu ya bunlar benim araca hangi yağı koymuşlar diye "Yol Arkadaşım" uygulamasından bakayım dedim.

Bir de ne göreyim herifler 4 bakımda da 1.4 atmosferik benzinli motor için olan S2 spekli 5W-40 yağ koymuşlar. Hemen mail attım Fiat'a konuyu detaylıca anlattım. Aşağıya eklediğim kitapçık ve servis kaydını gösteren resimleri ekledim. Cevap olarak tabi ki sorun yok doğru yağı kullanmış servis dendi. Fakat neye göre doğru belge veya delil beyan etmediler. Öyle dümdüz yazmışlar sorun yok diye.

Ardından bir mail daha attım. Dedim ki; bana resmi evrakla cevap verin. Kullanıcı kitabında 0W-30 GS1 yazıyorken hangi belgeye istinaden 5W-40 S2 kullandınız dedim. Cevap olarak ekteki ıslak imzalı belgeyi gönderdiler. Orada da dikkatimi sizin aracınız Euro5 yani E5 motor ondan bu yağın kullanılması normal Euro 6 yani E6 motorlarda 0W-30 kullanıyoruz denilmesi dikkatimi çekti.

Fiat italya ve İngiltere ye yazdım şasi ve motor numaramı gönderdim. Baktım onlardan ses çıkmadı. Konu üstünden de 1 hafta kadar geçmişti dedim tekrar fiat türkiye ye mail atayım bakayım ne diyecekler.
    destek@fiat.com.tr ye şasi ve motor numaramı yazarak sordum aracım euro5 mi euro 6 mı diye. Cevap geldi hatta onuda ekledim aşağıya.. Sonuç aracım Euro6 motor.

Şimdi elimde genel müdürlükten gelen ıslak imzalı bir belge ve bu belgeyi yalanlayan bir mail var. Ayrıca bakımda yanlış yağ kullanıldığı da artık kendi tarafından itiraf edilmiş durumda.

City direksiyon mevzusundan zaten tüketici mahkemesine vermiştim. Şimdi daha büyük bir dava için avukatımla hazırlık yapıyoruz.

Cem Yılmazın Yahşi batı filminde Kızılderili liderin Şerif loyd ile bir sahnesi vardı. Donuna kadar almaya geldim Loyd diyordu kızılderili lideri... Aynen o noktadayım şu anda..

Hatta şağıdaki linkte ki konuyu da bu sebeple açmıştım. Sadece benim araca mı bu yağ kullanıldı yoksa TR deki bütün 0.9 TwinAir ler için mi bilgi edinmek istemiştim.
    https://forum.grandepuntotr.com/serv...en-yardim.html

Bu aslında büyük bir skandal. Çünkü 0.9 TwinAir lerin hepsinde yanlış yağ kullanılmışsa ve ben buradan bir kazanım elde edersem diğer arkadaşlar da dava edip benim davayı emsal karar göstererek Fiat Türkiyenin ipini çekebilirler. Tazminatlar ve prestij kaybını düşününce bakalım Fiat Türkiye nasıl bir yaklaşım sergileyecek bana...
    Hukuk mücadelesini her koşulda azimle sürdürdüğünüz için sizi yürekten kutluyorum. Size verilen cevaplardaki çelişkiler, esasında çok büyük bir skandal. Kıptinin şecaatini arz ederken sirkatini itiraf etmesine benziyor. Umarım hukuk yoluyla bu skandalı tescil ettirirsiniz. Batıda böyle bir haber yayılsa Fiat'ın marka değeri ve ticari itibarı zarar görür. Fakat inşaallah ben yanılıyor olurum, bizim memlekette bu tarz sansasyonel uygulamalar sıradan vaka olarak görülür, unutulur gider. Durumun böyle olduğunu bilsek de her koşulda yasal düzlemde hak arayışınızı sürdürün.
    Konu feyzullah tarafından (06/03/2021 Saat 06:53 ) değiştirilmiştir.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Özer Aydoğdu
    Ozer77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yalova
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 168

Fiat ne yapıp edip ya kendini haklı cıkarıcak ya da bi şekilde verilen cezaya razı gelecek.

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Tam bir skandal. Maalesef çoğu yetkili servisin iş yapma şekli böyle artık.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Parayı almaya geldimi 0 30 parası alıyorlar hizmet 20 50

Sayfa 2/2 İlkİlk 12