14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Araç iç dış temizlik

mahmut kurt
    makko58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 45

Standart Araç iç dış temizlik

abiler tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum
    elazığda yaşıyorum burada malum bu konularda profesyonel marka sadece sonax var onunda malum fiyatları epey tuzlu el yatkınlığım vardır ince işlere sizden araca nasıl pasta cila yapacağımı ve koltukları nasıl temizleyeceğim konusunda yardım istiyorum kendim biraz araştırdım

aracın koltuklarını temizlemek için
    aspirin veya kosla ile bir kova su hazırlıyoruz
    tabi önce aracı güzelce süpürüp kabasını tozunu alıyoruz
    koltuklara vurarak birazda tozunu çıkartıyoruz
    sonra duru hafif nemli bezle siliyoruz yüzeyindeki tozlar gitsin diye
    sonra detarjanlı su ile iyice temizliyoruz
    daha sonra durulama
    sonra biraz suyunu almak için kurulama yapıp kapıları camları açıp kurumaya geçiyoruz. koltuklar için bunlar
    araç tavanını neyle nasıl temizlemeli araç içi plastikleri neyle nasıl temizleyip ilk günkü gibi yapmalı eski siyahlık ve parlıklığına kavuşmalı

gelelim araç dışına ben diyorum ki bir polisaj makinesi alayıp kil pasta civa glaze yapayım ancak bazı tanıdıklar diyor boyayı yakarsın sen yapamazsın şöyle böyle bence yapılmayacak birşeyi yok çünkü yeni boyanmış arabaya pasta cila yapmıyorum ki tamamen yüzeysel benim yapacağım iş bu konuda öneri ve yardımınız gerekli linkteki bazı ürünlere baktım paylaşıyorum uygun fiyatla bu işi halletmek istiyorum. makineyle yapamazsam elle olur mu pasta cila yardım

Turtle Wax Yüzey Temizleyici Kil 100 Gr. Fg6695 Fiyatı
    Sonax Çizik Giderici Pasta 250 ML Fiyatı - Taksit Seçenekleri
    Sonax Xtrem Çizik Giderici Cila 3 500ML Fiyatı - Taksit Seçenekleri
    Meguiars Mirror Glaze 66 Son Kat Cila 500ml Fiyatı

Gorky
    Ziyaretçi Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Ce: Araç iç dış temizlik

sonax piyasadaki en amatör marka.
    o tanıdıklarınızı dinlemeyin. eğer çok korkuyorsanız çok aşındırıcılığı olmayan bir pastayla başlayın eliniz alışsın. ama boyayı yakarsın gibi şeyler yok. önerim:
    yıkama- kil- meg. m105 - meg. m205 - poorboys black hole glaze - collinite 915

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Sonax aşırı amatör değil de,ürün gamının tamamı TR'ye gelmedi. Bu yüzden kötü ürünlerine maruz kalıyoruz.

Seyyar olarak detailing işiyle ilgilenen biri olarak,polisaj makinasını alır almaz araca bodos girişmek yanlış olur. Boyayı yakmak çok zor,5 dakika boyunca aynı yerde yüksek devirde tutarak ancak yakarsınız boyayı.

Autoglym SRP denen ürünü tavsiye ederim,polisaj makinasıyla uygulama yapıldığı zaman çiziklere çok güzel dolgu yapar.Üzerine Soft99 marka waxlardan atar cayır cayır parlatırsınız. Sonax'ın turuncu ph nötr şampuanı ile yıkadığınız zaman da mümkün oldukça korursunuz bu dolguları. Bu işin kolay yanı,aşındırmasız,polisaj olmadan.

Polisaj işine gelirsek eğer mutlaka Meguiar's ürünlerinden vaz geçip,Scholl Concepts pastalara yönelmenizi tavsiye ederim. Meguiar's M105 iğrenç bir pasta. sürekli kurur,tozutur,hare bırakır. M205 te uygulama esnasında çiziklere dolgu yaptığı için aslında gerçek bir çizik giderme uygulaması olmaz.

Aracın çizik durumu ne bilmiyorum. Ancak Scholl S3+S30 yaparsanız kılcak çizikler gider ve ayna gibi bir yüzey elde edersiniz. Polisaj makinasını almakla iş bitmiyor. Onun yanında gelen yün keçeyi direk çöpe atın. 125 mm bir tabla üzerine 150 mm'lik Cutting(en sert,çizik giderme uygulamalarının yapıldığı pedler),Polishing(hare giderme ve daha hafif aşındırma yapılan pedler) ve finishing(minimum aşındırma ve cila uygulamaları) pedler alın ve bunlar için ucuza kaçmayın. Scholl'ün veya Lake Country'nin pedlerini kullanın.

Makinayla en çok kullanılan kombinasyonlar ;

Scholl Concepts S3 ve Cutting Pad,Scholl Concepts S30 Polishing Pad
    Meguiars M105 ve Cutting Pad,Meguiars M205 ile hare durumuna göre Cutting veya Polishing Pad(Meg pastaları çok tozutuyor dediğim gibi)

Ek olarak Turtle Wax kili boşverin. Noname killer alın. Turtle Wax'ın kilinden farklı olmadığı gibi,çok ta ucuzdur. İnternette ufak bir araştırmayla bölünmüş ürünler satan satıcılara ulaşabilirsiniz. Normalde bu ürünler galonlarla satılır. Uygun fiyata bölünmüş olarak alır güle güle kullanırsınız.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

5. Bu mesajı için 2 kişi cdogu'ye teşekkür etti:

mahmut kurt
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı Gorky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sonax piyasadaki en amatör marka.
    o tanıdıklarınızı dinlemeyin. eğer çok korkuyorsanız çok aşındırıcılığı olmayan bir pastayla başlayın eliniz alışsın. ama boyayı yakarsın gibi şeyler yok. önerim:
    yıkama- kil- meg. m105 - meg. m205 - poorboys black hole glaze - collinite 915
    ped olarak ne önerirsiniz 4 tanede ped gerekli galiba

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Aracın tavanını temizlemekle ilgilli sorunuza gelince;

tavan kesinlikle ıslatılmamalı. Aksi takdirde sarkmalara yol açabilirsiniz. Bu yüzden köpürme oranı bol APC yani All Purpose Cleaner'lar kullanabilirsiniz. Crystal Concept markasının senseyi ürününü bu konuda şiddetle tavsiye ederim. senseyi yazmak zorunda kaldım ama y'yi kaldırın. neden bilmiyorum yasaklı kelime listesine girdiği için çıkmıyor. Çok köpürdüğü için hem kumaş koltuklara hem de tavana uygulama yapılabilir. Konsantredir,bu sebeple aldığınız 1 litrelik ürünü sulandırarak kullandığınız için baya baya götürür.

Tavana mutlaka ürünü beze köpüğünü sıkarak uygulayın,direk sıvıyı sıkmayın. Koltuklara da köpük yapan sprey başlıklar ile sıkın. Torpido,taban halısı,direksiyon gibi yerlerde bu ürünü kullanabilirsiniz. Ben bazen odamı paspaslarken yerde bile kullanmaktayım. İyi bir yağ sökücü olduğu gibi,tekstil ürünlerinde de oldukça başarılıdır.

Atas Vinet te fiyat performans olarak çok güzel bir APC'dir. Bu da konsantredir. Ancak köpürme oranı daha azdır.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mahmut kurt
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın tavanını temizlemekle ilgilli sorunuza gelince;

tavan kesinlikle ıslatılmamalı. Aksi takdirde sarkmalara yol açabilirsiniz. Bu yüzden köpürme oranı bol APC yani All Purpose Cleaner'lar kullanabilirsiniz. Crystal Concept markasının senseyi ürününü bu konuda şiddetle tavsiye ederim. senseyi yazmak zorunda kaldım ama y'yi kaldırın. neden bilmiyorum yasaklı kelime listesine girdiği için çıkmıyor. Çok köpürdüğü için hem kumaş koltuklara hem de tavana uygulama yapılabilir. Konsantredir,bu sebeple aldığınız 1 litrelik ürünü sulandırarak kullandığınız için baya baya götürür.

Tavana mutlaka ürünü beze köpüğünü sıkarak uygulayın,direk sıvıyı sıkmayın. Koltuklara da köpük yapan sprey başlıklar ile sıkın. Torpido,taban halısı,direksiyon gibi yerlerde bu ürünü kullanabilirsiniz. Ben bazen odamı paspaslarken yerde bile kullanmaktayım. İyi bir yağ sökücü olduğu gibi,tekstil ürünlerinde de oldukça başarılıdır.

Atas Vinet te fiyat performans olarak çok güzel bir APC'dir. Bu da konsantredir. Ancak köpürme oranı daha azdır.
    abi bu sensi olanı suya karıştırıp sprey şeklinde tavana koltuğa püskürtüp öyle mi siliyoruz direk durulama olayı filan yok mu iz bırakmasın sonra halı yıkama makinem yok çünkü çektiremem koltuktan

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı makko58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi bu sensi olanı suya karıştırıp sprey şeklinde tavana koltuğa püskürtüp öyle mi siliyoruz direk durulama olayı filan yok mu iz bırakmasın sonra halı yıkama makinem yok çünkü çektiremem koltuktan
    köpük yapan sprey başlıklarla köpük ile uygulamalısınız. böylece minimum ıslanma sağlanır.

karışım oranı minimum 1/7 olsun. saf kullanmaya kalkmayın sakat. köpüğü beze sıkmak şeklinde uygulayıp iyice silin mikrofiber bezle.

KEREM SÜER
    amoleddarkness - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 ZUT 99
    Edilen teşekkür: 46

Sonax aşırı amatör değil de,ürün gamının tamamı TR'ye gelmedi. Bu yüzden kötü ürünlerine maruz kalıyoruz.

Seyyar olarak detailing işiyle ilgilenen biri olarak,polisaj makinasını alır almaz araca bodos girişmek yanlış olur. Boyayı yakmak çok zor,5 dakika boyunca aynı yerde yüksek devirde tutarak ancak yakarsınız boyayı.

Autoglym SRP denen ürünü tavsiye ederim,polisaj makinasıyla uygulama yapıldığı zaman çiziklere çok güzel dolgu yapar.Üzerine Soft99 marka waxlardan atar cayır cayır parlatırsınız. Sonax'ın turuncu ph nötr şampuanı ile yıkadığınız zaman da mümkün oldukça korursunuz bu dolguları. Bu işin kolay yanı,aşındırmasız,polisaj olmadan.

Polisaj işine gelirsek eğer mutlaka Meguiar's ürünlerinden vaz geçip,Scholl Concepts pastalara yönelmenizi tavsiye ederim. Meguiar's M105 iğrenç bir pasta. sürekli kurur,tozutur,hare bırakır. M205 te uygulama esnasında çiziklere dolgu yaptığı için aslında gerçek bir çizik giderme uygulaması olmaz.

Aracın çizik durumu ne bilmiyorum. Ancak Scholl S3+S30 yaparsanız kılcak çizikler gider ve ayna gibi bir yüzey elde edersiniz. Polisaj makinasını almakla iş bitmiyor. Onun yanında gelen yün keçeyi direk çöpe atın. 125 mm bir tabla üzerine 150 mm'lik Cutting(en sert,çizik giderme uygulamalarının yapıldığı pedler),Polishing(hare giderme ve daha hafif aşındırma yapılan pedler) ve finishing(minimum aşındırma ve cila uygulamaları) pedler alın ve bunlar için ucuza kaçmayın. Scholl'ün veya Lake Country'nin pedlerini kullanın.

Makinayla en çok kullanılan kombinasyonlar ;

Scholl Concepts S3 ve Cutting Pad,Scholl Concepts S30 Polishing Pad
    Meguiars M105 ve Cutting Pad,Meguiars M205 ile hare durumuna göre Cutting veya Polishing Pad(Meg pastaları çok tozutuyor dediğim gibi)

Ek olarak Turtle Wax kili boşverin. Noname killer alın. Turtle Wax'ın kilinden farklı olmadığı gibi,çok ta ucuzdur. İnternette ufak bir araştırmayla bölünmüş ürünler satan satıcılara ulaşabilirsiniz. Normalde bu ürünler galonlarla satılır. Uygun fiyata bölünmüş olarak alır güle güle kullanırsınız.
    polisaj makinesi olmadan elle çizik gidere bilceğimiz ve parlaklık alabilceğimiz ürünler önerebilirmisiniz

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı amoleddarkness Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    polisaj makinesi olmadan elle çizik gidere bilceğimiz ve parlaklık alabilceğimiz ürünler önerebilirmisiniz
    çizikleri doldurmak elle mümkün,ancak geçici. Sert bir el pedi ve Autoglym SRP iş görür amcak makina ile daha mükemmel olur. Srp üstüne de wax atıp iki kat koruma ile güzel parlaklık elde edilir. Wax için Fusso99,Fk1000p gibi iyi ürünler öneririm. Market cilaları yaramaz

Çizik gidermek içinse polisaj makinası şart. Yüzeyde makinanın yaptığı aşındırmayı elle yapmaya çalışırsanız kollarınız kopar.

KEREM SÜER
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 ZUT 99

çizikleri doldurmak elle mümkün,ancak geçici. Sert bir el pedi ve Autoglym SRP iş görür amcak makina ile daha mükemmel olur. Srp üstüne de wax atıp iki kat koruma ile güzel parlaklık elde edilir. Wax için Fusso99,Fk1000p gibi iyi ürünler öneririm. Market cilaları yaramaz

Çizik gidermek içinse polisaj makinası şart. Yüzeyde makinanın yaptığı aşındırmayı elle yapmaya çalışırsanız kollarınız kopar.
    Bilgi için cok tesekkur ederim. Pasta cila icinde fazla para vermek istemiyorum polisaj makinemde olmadigi icin el ile uygulama araştırıyorum. Polisaj alsamda yapabilcegimi pek sanmıyorum güvenmiyorum kendime 😄

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Bilgi için cok tesekkur ederim. Pasta cila icinde fazla para vermek istemiyorum polisaj makinemde olmadigi icin el ile uygulama araştırıyorum. Polisaj alsamda yapabilcegimi pek sanmıyorum güvenmiyorum kendime 😄
    zor değil ancak tecrübe ister. aslında makina ve ürünleri kendiniz alsanız çok daha ucuza geliyor. ben de bu amaçla başladım ve eşe dosta uygulama yaparak malzemelerin maliyetini karşılıyorum.

KEREM SÜER
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 ZUT 99

zor değil ancak tecrübe ister. aslında makina ve ürünleri kendiniz alsanız çok daha ucuza geliyor. ben de bu amaçla başladım ve eşe dosta uygulama yaparak malzemelerin maliyetini karşılıyorum.
    Keşke istanbulda olsanız baskasina degilde size kazandirsak 😊

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Keşke istanbulda olsanız baskasina degilde size kazandirsak 😊
    Ankara'ya seyahatiniz olursa mutlaka beklerim. maksat çay uygulama bahane

KEREM SÜER
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 ZUT 99

Ankara'ya seyahatiniz olursa mutlaka beklerim. maksat çay uygulama bahane
    Ayni sekilde sizde istanbula gelirseniz goruselim

18. Bu mesaj için teşekkür edenler: