Sayfa 1/2 12 SonSon
39 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Araç yıkama konusundaki hatam!

Emre Ayvaz
    shoparr_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 AE 6232
    Edilen teşekkür: 85

Standart Araç yıkama konusundaki hatam!

arkadaşlar ben başlarda kendim yıkıyordum arabamı süngerle ancak kış geldi benzin aldığım yerde de fiş falan verdiler şu bıcı bıcı mı ne var ya ona sokmaya başlamıştım 3-4 kez ve arabada siyah zaten çiziği çok gösteriyor.boya korumam olsa da kılcal çizikler çok rahatsız edici boyutta.bana yardım edin.ne uygulatabilirim?nasıl çözebilirim.önerileriniz nelerdir?ciddi zararları var mıdır o aletlerin?çizikler tozdan mı yoksa?yoksa bunlar bir çelişki mi?:icon_question:

Tayfun Gürkan SÜREN
    tigis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41 FT 643
    Edilen teşekkür: 4

boya korumayı bide aşındırdıysa bayağ hasar vermiş demek ki
    peki boya koruma tabakası çizilmiş olamaz mı yani boyan belki sağlamdır ama üsteki tabaka aşınmıştır olabilir mi?
    yinede geçmiş olsun shoppar

Ali İLHAN
    microab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4
    Edilen teşekkür: 690

Yahu en büyük hatayı yapmışsın Emre.Canını sıkmak istemem fakat baştan beri uzak durun diyorduk...
    Ben şehirler arası yollarda durunca dahi yıkatmıyorum...
    GRANDE PUNTO 1.3 90 HP MJ DYNAMİC 5K TİTANYUM GRİ 50/06

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lâkin mağlup edilemezler” Napoleon Bonaparte - Fransa İmparatoru

Deniz K
    uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 7

en büyük hata maalesef,boya koruma yaptıranlara bile 1. önkoşul olarak arabayı fırça ile yıkatmayın deniyorki,bu makineler fırçadanda beter.

Emre Ayvaz
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 AE 6232

çare bilen yok mu??öleyim mi yani

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

emrecim, boya bakımı yapan ziebart gibi firmalar mevcut olan bakım üzerine yeni bir koruyucu bakım daha uyguluyorlar bildiğim kadarıyla.
    esasen bu araç üzerindeki çizik, aşınma vb. sorunları ortadan kaldırmak için yapılıyor.

bir denemeni tavsiye ederim.

Deniz K
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Beyaz

bence pasta hakkını ileride kullanmak üzere saklı tut,şimdilik cila ile yetin,(pasta boyayı incelttiği için ileride çizk,solma vs durumlarında kullanırsın)eğer tatmin etmezse daha sonra pasta-cila yaptırırsın.

Emre Ayvaz
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 AE 6232

teşekkürler..bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan önerilerini bekliyorum..

mustafa vural
    M.Tolga multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 cjs
    Edilen teşekkür: 96

Kendini çok fazla üzmene gerek yok, beyaz pasta(içindeki partiküller küçüktür) boyandan fazla kay almadan çizikleri alır. Eğer kılcalsa tabii. Ama boya korumanı da alır. Benim araçta ziebart diamond gloss var 1 sene bakımı ücretsiz, eğer başvurusan masrafsız da halledeceklerdir.

ufuk bakal
    ufuk61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41 EU 361
    Edilen teşekkür: 122

shoppar dostum aynı hatayı ne yazıkki ben bir kere yaptım hem antenden oldum hem boyadan bende dün akşam servise gittim servis müdürü cok samimi bir abimiz izmit (yılmaz oto) dün arabamı pastaya soktular beyaz pasta idi ve boyaya zarar vermediğini söyledi.ve arabayı boyahaneye soktular ustalar 20 dk işi bitirdi bende aracımın başındaydım sadece merak ettiğim konu pasta yaptıkları bezin arabanın boyasının alıp almayacağıydı ve gercekten aracın boyasından iz yoktu bezde içim o zaman dahada rahatladı ben derimki yaptır pastanı rahatla şimdi arabam sıfır gibi oldu.birde usta şunu söyledi pasta coğunlukla opak renkli boyalara zarar verir dedi oda kaliteli pasta olmayanlarmış yani tavsiyem serviste yaptırman şimdiden kolay gelsin ama kafana takma.

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

boya koruma tabakası dıye bısey yok arkadaslar ... boya koruma yaptırdıktan sonra 1 kere bıle fırcayla yıkasanız kılcal cızıkler olusuyor bızım orda bıtane sıyah polo vardı adam arabayı yıkayıp cılaladıgı zaman uzerı orumcek agı gıbı oluyodu... o tıp makınalar tam sıyah dusmanı aslında boya dusmanı desek daha ıyı..

kendınız uygulayacaksanız turtlewax ın kılcal cızık gıderıcı urunu var. dısarıda uygulatacaksanız bırmot zıncırlıkuyunun kampanyasını kacırmayın...

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

Cem abi'nin ürünLeri işini görecektir. turtLe wax pLatinium serisi ciLa oLur sanırım. extreme serisi ağır geLebiLir demişLerdi. Cem abi'nin görüşLerini bekLiyoruz : )

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

Alıntı erdiyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cem abi'nin ürünLeri işini görecektir. turtLe wax pLatinium serisi ciLa oLur sanırım. extreme serisi ağır geLebiLir demişLerdi. Cem abi'nin görüşLerini bekLiyoruz : )
    hepsının ayrı ıslevı var... cılalar aracın boyasını asındırmaz merak etmeyın
    pasta olmadıktan sonra..

Kadir K.
    kadoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 ** 0178
    Edilen teşekkür: 436

@Emre, aslında çiziklerin olduğu detaylı bir kaç foto koyarsan daha sağlıklı yardımcı olabiliriz sana, büyük ihtimalle senin arabada kılcal çizikler oluşmuştur, iyi bir pasta cila yada boya koruma yaptırırsan araban yeniden eski görünümüne kavuşur diye düşünüyorum.

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

Emre, bu çizikler fırçadan kaynaklanan klasik ve önüne geçilmez çiziklerden ise, Turtle Wax'ın Nano-tech yeşil kutulu cilasını kullanabilirsin. Talimatlara uygun kullanımda, çizikler cilanın içindeki nano partiküller ile dolacaktır. Ayrıca araban çok da güzel parlayacaktır. Net sonuç için birkaç geçiş gerekli olabilir.

Daha ağır bir çizik türü ise, yine aynı markanın Scratch&Swirl Remover ürününü tavsiye ederim. Pasta kullanımını ilk olarak düşünmeden önce bu ürünler genelde gayet iyi sonuç veriyor, boya tabakanı da almıyorlar.

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Bu kılcal çizikleri yok etmek için kullandığımız ürünler de, opak-metalik ayrımı gibi bir şey var mı? Metalik renk için de söyledikleriniz geçerli mi?:icon_question:

Muslum Kaymak
    Ticari İşletme Sahibi 06kaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 MCZ 24
    Edilen teşekkür: 1014

yazilanlara bakilirsa en iyisi beyaz renk almak...ikinci gp beyaz olacak kesin...

Emre Y.
    SupermenDon'tCryJustFLY! dagored - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 315

Alıntı 06kaymak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazilanlara bakilirsa en iyisi beyaz renk almak...ikinci gp beyaz olacak kesin...

hocam sizin serviste boya koruma, çizik giderme gibi işlemler yapılıyor mu

Deniz K
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Beyaz

Alıntı ufuk61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    shoppar dostum aynı hatayı ne yazıkki ben bir kere yaptım hem antenden oldum hem boyadan bende dün akşam servise gittim servis müdürü cok samimi bir abimiz izmit (yılmaz oto) dün arabamı pastaya soktular beyaz pasta idi ve boyaya zarar vermediğini söyledi.ve arabayı boyahaneye soktular ustalar 20 dk işi bitirdi bende aracımın başındaydım sadece merak ettiğim konu pasta yaptıkları bezin arabanın boyasının alıp almayacağıydı ve gercekten aracın boyasından iz yoktu bezde içim o zaman dahada rahatladı ben derimki yaptır pastanı rahatla şimdi arabam sıfır gibi oldu.birde usta şunu söyledi pasta coğunlukla opak renkli boyalara zarar verir dedi oda kaliteli pasta olmayanlarmış yani tavsiyem serviste yaptırman şimdiden kolay gelsin ama kafana takma.
    aracın metalik olduğu için bezde boya kalıntısı göremezsin,çünkü boyanın üzerinde şeffaf saydam vernik var, boya artığı için önce bu verniğin bitmesi gerekir,bu arada pasta ile çiziklerin kaybolması,esas boya yüzeyinin inceltilerek çiziklerle aynı seviyeye inmesi,getirilmesi ile açıklanır ki,bu da boyanın incelmesi demektir,sadece kullanılan pastanın kalınlığına ve çiziklerin derinliğine göre bu incelme işi farkeder.

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

Alıntı civcivx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ... Turtle Wax'ın Nano-tech yeşil kutulu cilasını kullanabilirsin. ....
    cem abi dediğini ben aLmıştım ancak boyana yazık edersin vs. demişLerdi bana. (turtLe wax - extreme nano-tech formuLa, poLishing wax yazıyor üstünde) bunun pLatinium serisi (precision wax yazan koyu yeşiL şişeLi) iLe extreme serisi arasında fark var mıdır?

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

Sayfa 1/2 12 SonSon