Sayfa 7/11 İlkİlk ... 34567891011 SonSon
210 sonuçtan 121 ile 140 arası

Konu: -Antalya- biz neden buluşma ayarlamıyoruz?

O Ç
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretçi049 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 NOC 90
    Edilen teşekkür: 265

Saat 19:30 olduğu için hafta sonu yapmamıza gerek yok aslında hafta içide yapabiliriz, ama illaki Pazar günü yapıcaz diyorsanız 19:30'da Real'deyim

ÖZKAN SAÇKAN
    Lovergang kolombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    07CUT65
    Edilen teşekkür: 223

hakan bende geliyorum. Allahtan bir mani çıkmazsa.

Hakan Soğucak
    HakanSogucak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    07EGT89
    Edilen teşekkür: 9

Alıntı ShaRLooT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saat 19:30 olduğu için hafta sonu yapmamıza gerek yok aslında hafta içide yapabiliriz, ama illaki Pazar günü yapıcaz diyorsanız 19:30'da Real'deyim
    Pazar günü olmasının sebebi diğer insanlarada ulaşalım ki kalabalık olsun. Eskiden bankacıydım, o dönem şubeden 20:00 de çıkmak bile hayal gibiydi. Yani biz işimizi garantiye alalım...

Arkadaşlar sizde imzalarınıza toplantıyı kaydedersiniz toplantı heryerde dip not olarak görünmeye başlayacaktır. Katılımı arttırırsak daha neşeli güzel bir ortam olur hemde daha rahat etkinlik planlaması yaparız...
    Antalya Buluşması, Buluşma tarihi: 16.01.2011 Pazar günü / Real AVM Otoparkı saat 19:30 da gerçekleşmiştir, katılan arkadaşlara teşekkürler. İleriki bir tarihte sağlam bir etkinlikte tekrar buluşulacak, bu sefer katılamayan herkes orada olacaktır sanırım.

ÖZKAN SAÇKAN
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    07CUT65

Yalnız hakan Pazar günü Real Otoparkında o saatte yer bulmak imkansız olur. Bence dışında buluşalım.

ismail DEMİRCİ
    Bravo07 style07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07 ACY 50
    Edilen teşekkür: 188

Alıntı kolombo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalnız hakan Pazar günü Real Otoparkında o saatte yer bulmak imkansız olur. Bence dışında buluşalım.
    Kapalı otoparkta yer olur özkan meraketme.

ÖZKAN SAÇKAN
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    07CUT65

Alıntı style07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kapalı otoparkta yer olur özkan meraketme.
    benim için sorun yok. Arabası tüplü olanlar düşünsün ))))

ismail DEMİRCİ
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07 ACY 50

İyi bir noktaya parmak bastın ama ben hiç kontrol yapanı görmedim niyeyse.

TOLGA ÖZDEMİR
    evoantalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok

Bennde musaıt olursam gelırım... Herhangı bısey cıkmaz bende orda ollucam yane

Hakan Soğucak
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    07EGT89

Alıntı kolombo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Operanın o tarafta veya kapalı otoparkta buluşma yapabiliriz, Kapalı otopark müsaitti dün ben gittiğimde (erdinçle buluşmak için) eğer LPGli araç geleceksede operanın orayı tercih ederiz artık.

Alıntı evoantalya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bennde musaıt olursam gelırım... Herhangı bısey cıkmaz bende orda ollucam yane
    Bekleriz Tolga iyi bir tanışma olur hepimiz için. İleride de millete parmaklarını ısırtacak etkinlikleri yaparız bu tanışma sayesinde

Alıntı style07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi bir noktaya parmak bastın ama ben hiç kontrol yapanı görmedim niyeyse.
    Sadece Özdilekte yapıyorlar o kontrolü benim bildiğim kadarıyla, bizim millet başına birşey gelmeden sallamaz bu gibi durumları. Bu sadece LPG de değil her yerde böyle ne yazık ki
    Antalya Buluşması, Buluşma tarihi: 16.01.2011 Pazar günü / Real AVM Otoparkı saat 19:30 da gerçekleşmiştir, katılan arkadaşlara teşekkürler. İleriki bir tarihte sağlam bir etkinlikte tekrar buluşulacak, bu sefer katılamayan herkes orada olacaktır sanırım.

ÖZKAN SAÇKAN
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    07CUT65

Arkadaşlar bir yandanda Realden sonra nerede mola verilecekse onuda kararlaştıralım. Daha sonra orada nereye gitsek nereye gitsek düşüncesinde olmayalım. Fikri zikri olan söylesin.

Hakan Soğucak
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    07EGT89

Buluşmaya beklenen kişiler:

1. Ally_07 : Ali Uğurel
    2. Sharloot - Orhan Çamdoruk
    3. Style07 - İsmail Demirci
    4. Juke - Erdinç Özkan
    5. Kolombo - Özkan Saçkan
    6. 07Can - Alican Kocabıyık
    7. süleyman07 - Süleyman Yalçın
    8. Japon07 - Koray Gül
    9. Serkan86 - Serkan Yalçın
    10. HugemaN - Alçın Kocaman
    11. The Big Punto - Ali Türk
    12. Mrttkc - Mert T.
    13. erdiyilmaz - Erdi Yılmaz
    14. Hakansogucak - Hakan Soğucak
    15. santiago - zeki özkan
    16. evoantalya - Tolga Özdemir

Arkadaşlar listedekilerden daha bazıları geri dönmedi onlarada ulaşalım, mesaj filan atalımda bilgileri olsun en azından...

TOLGA ÖZDEMİR
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok

Insallah guzel olur bugun antalyadaydım sgk deydım abım msn den yazmıs bı sıkıntı olmazsa kesın gelıyorum

Hakan beyı msn ekledım
    Konu erdiyilmaz tarafından (11/01/2011 Saat 01:52 ) değiştirilmiştir. Sebep: Mesajlarınız birleştirilmiştir.

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

Alıntı HakanSogucak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...Gerçi adminlere bu toplantılarla ilgili güzel bir mail atmama rağmen en ufak bir cevap dahi gelmedi ama
    Maalesef ticari amacla gonderilen iletileri dikkate alamiyoruz.

Oneriniz icin tesekkur eder, iyi calismalar dileriz.

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

TOLGA ÖZDEMİR
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok

ticari bi amaç göremedim ben ama? ticari bir amaca yönlendiriliyorsak göremiyorsak ayıp olur

ismail DEMİRCİ
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07 ACY 50

Alıntı erdiyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maalesef ticari amacla gonderilen iletileri dikkate alamiyoruz.

Oneriniz icin tesekkur eder, iyi calismalar dileriz.
    Erdi'nin ticari amaç derken neyi kastettiğini anlamadım ticari amaca yönelik bir mesaj görmedim ancak erdi'ye gönderilen özel mesajdaki içeriği bilemiyoruz tabi.

Hakan Soğucak
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    07EGT89

İçerik budur arkadaşlar.... 5 yıldızlı bir otelde Türkiye geneli GP toplantısı planı ile ilgili bir çalışma... Yani Antalya toplantısıyla ilgili birşey değil. Genel bir toplantıdan bahsediliyor. Aslında bunun ticari amacının ne olduğunu bende anlayamadım. Burada bahsi geçen organizasyon forumun duyurulması, üyelere güzel bir toplantı fırsatı verilmesini kapsıyor. Bu organizasyon için ticari olarak firmalara verilen fiyat tekliflerimiz bahsi geçen rekamların Euro versiyonlardır Yani 2 katı....Ben forumdaki toplantıları görerek yardımcı olmak adına böyle bir etkinlik yapmayı düşündüm. Bunda etkili olan şey, italya toplantısı, tüm forum üyelerinin şehirlerde etkinlik yapması, forum giderleri kısmına etkinlik giderlerinin yazılması (yani forumun üyelerine etkinlik planladığını anlıyorum buradan) vb... Burada ayrıca herhangi bir şirketin ticari faaliyeti söz konusu değildir. Sponsor olacak firmalar sadece toplantının yapılmasına katkıda bulunurlar, gelen kişilerede reklamlarını yaparlar, aynı bu sitenin açılışında yukarıda gördüğünüz bannerlar gibi. Artık ticari kavramı neye istinaden söylendi bilmiyorum...

Merhaba,

Öncelikle Grande Punto araç aldığımdan beri forumu düzenli takip ediyorum. Başarılı bir site kurduğunuz için sizlere teşekkür ederim.

Forumda Antalya Toplantısı konusunu okurken aklıma gelen bir fikri sizlerle paylaşmak isterim. İşim gereği bu tarz etkinlikleri sürekli düzenliyor, fikirler üretiyoruz. Fiyat / Maliyet oranlarını her gün kontrol ediyor ve en uygun maliyeti ortaya çıkartıyoruz.

Bu anlamda forum için 2 farklı çalışma yapılabilir.
    1. Çalışma Forum Üyeleri Tabanlı
    2. Çalışma Sponsor Tabanlı

1. Çalışmada Forum üyeleri için uygun toplu ulaşım ve konaklama imkanı verilebilir. Önceden ayarlanan tarih de otelde ufak bir tanışma galası verilebilir. Gala düzeni ve diğer tüm gece aktivitesini şirketten maliyetine ben sizin adınıza sağlayabilir. Konaklama ile ilgili olarak şirketim sürekli otellerle çalışmakta ve en uygun bütçeyi size sağlayabilmektedir.
    2. Çalışmada sponsorluk hizmeti sağlanarak, ulaşım, konaklama gibi maliyetlerin yanında bir tanıtım ve sunum da yapılacaktır. Otelde düzenlenen gecede fiat yönetiminden kişilerin sunumları, araçlar ile ilgili bilgilerin verilmesi, sponsor firmaların tanıtımı da önceki programa dahil edilecektir.

Bu anlamada tüm çalışmaların belli bir koordinasyon içerisinde ve zamanlama ile yürütülmesi gerekmektedir. Sanıyorum büyük illerde hafta sonları toplantılar yapılmakta ve belirli bir kişi adeti bu toplantılara katılabilmektedir. Tüm şehirler için işi koordine edecek bir kişinin varlığı organizasyonun sağlıklı yürümesini de sağlayacaktır.

Maliyetler sandığınızdan daha düşük çıkacağından eminim.

- Her şey dahil Konaklama ve gala yemeği, masa süslemeleri : Kişi başı (tutarları piyasa fiyatlarını aşağıya çekmemek için siliyorum merak edenler özelden öğrenebilir veya yönetime sorabilir)
    - Ulaşım şehirlere göre değişmekle birlikte kişi başı İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa’dan ortalama (tutarları piyasa fiyatlarını aşağıya çekmemek için siliyorum merak edenler özelden öğrenebilir veya yönetime sorabilir)
    - Gecelik organizasyon, (ses ışık sistemi, Orkestra vb.) Ortalama toplamda .......(tutarları piyasa fiyatlarını aşağıya çekmemek için siliyorum merak edenler özelden öğrenebilir veya yönetime sorabilir)................. gibi bir maliyet vardır. (200Kişide kişi başık 5-10tl)
    Yani toplamda kişi başı maliyeti ortalama (tutarları piyasa fiyatlarını aşağıya çekmemek için siliyorum merak edenler özelden öğrenebilir veya yönetime sorabilir) gibi bir rakamdır.

200Kişi baz alınan bir organizasyonun toplam maliyeti Max. : (tutarları piyasa fiyatlarını aşağıya çekmemek için siliyorum merak edenler özelden öğrenebilir veya yönetime sorabilir) olarak ortaya çıkıyor.
    - Sponsor yapılan etkinliklerde ana sponsor bedeli; (tutarları piyasa fiyatlarını aşağıya çekmemek için siliyorum merak edenler özelden öğrenebilir veya yönetime sorabilir) olarak uygulanırsa etkinliğe ekstradan sunum, tanıtım için manken hizmeti, reklam maliyeti, gazete ve dergiler için tanıtımlar vb. diğer maliyetler ortalama ekstradan (tutarları piyasa fiyatlarını aşağıya çekmemek için siliyorum merak edenler özelden öğrenebilir veya yönetime sorabilir)masraf çıkartmaktadır.
    Bu durumda 2. Sponsor alınmayacaksa (ulaşım için otobüs firması, yedek parça ve servis sponsorluğu vb.) sponsorluk bedeline göre maliyet düşecektir.

200 kişi baz alınarak hazırlanan organizasyonda sadece ana sponsor desteği sağlanırsa kişi başı maliyet her şey dahil: (tutarları piyasa fiyatlarını aşağıya çekmemek için siliyorum merak edenler özelden öğrenebilir veya yönetime sorabilir) ye inebilmektedir. Bu maliyet şehirlerde bulunan servislerin ulaşım maliyetini üstlenmesi ile (tutarları piyasa fiyatlarını aşağıya çekmemek için siliyorum merak edenler özelden öğrenebilir veya yönetime sorabilir) gibi bir rakama kadar indirilebilmektedir.

Sponsor Nasıl Bulunur?

Öncelikle yapılan organizasyon şeması hazırlanarak sponsor firmanın yönetimine sunulur. Şema dahilinde sponsor firmaya kendi reklamını yapma şansının bol bol tanınması sponsorluk için firmanın sıcak bakmasını sağlamaktadır. Basın bağlantısı bu anlamda olmazlardan bir tanesidir. Etkinliğin, internet , ilan, afiş gibi kanallarla insanlara duyurulması, duyuru esnasında sponsor firmanın öne çıkartılması sponsorluk hizmetinin gereğidir. Yapılacak organizasyonun kalitesi de sponsorluk hizmeti için büyük öneme sahiptir. Firmalar kendi adlarına yakışır bir organizasyona sadece sponsor olmak isterler. Etkinlik maliyetlerini arttıran bu durumlar firmaya fatura edilmektedir. Sponsor firma yapılan organizasyon karşılığında fatura talep etmektedir.

Organizasyonu Nasıl Yapacağız?

Öncelikle maliyetleri minimum seviyede tutmak adına forum üyelerine büyük görevler düşüyor. Etkinlikle ilgili tüm üyeler ellerinden geldiğince çeşitli katkılarda bulunmalıdırlar (Örneğin; afiş dizaynı için matbaa, reklamcı gibi üyeler destek olmalıdırlar) Yine her şehirde belirlenen temsilciler o şehrin ulaşım ve toplantısını koordine etmelidirler. Üyelerin kişisel bağlantıları toplantı için gerekli sponsorların bulunmasının yanında ana sponsor firmayı bulmaya da yarayabilmektedir.
    Bunlarla beraber, belirli bir kaparo talep edilmeden organizasyonun gerçekleşmesi mümkün değildir. Opsiyonlu olarak konaklama fiyatı alınabilmekte fakat ulaşımın opsiyonları sınırlı olmaktadır. Bu olağan dışı giderlerin hesaplanıp buna uygun maliyetin kaparo bedeli olarak katılımcılardan tahsis edilemesi gerekmektedir.
    Organizasyonun Antalya bacağında konaklama (otel-giriş çıkış) gala düzeni, orkestra ve eğlence hizmeti gibi konuların tamamını sizler adına ben gerçekleştirebileceğim.

Sizlerle Tanıştığıma memnun oldum.

Umarım sizlerle bu tanışmayı gerçekleştiririz.

İyi Çalışmalar Dilerim.
    Konu HakanSogucak tarafından (11/01/2011 Saat 13:37 ) değiştirilmiştir.

Hakan Soğucak
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    07EGT89

Alıntı evoantalya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Insallah guzel olur bugun antalyadaydım sgk deydım abım msn den yazmıs bı sıkıntı olmazsa kesın gelıyorum

Hakan beyı msn ekledım
    MSN deki istekleri onayladım, oradanda görüşebilirz. Umarım bu pazar güzel bir toplantı yapmış olacağız. Antalya etkinlikleride herhalde diğer şehirleri kıskandırır bu tanışma sonrasında Mesela Erdi bey dağcılığa meraklı sanıyorum, benimde dağcılıkla uğraşan arkadaşlarım var onlarla güzel bir kamp planlayabilirz belki

Hasan Tahsin ACAR
    tombalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    48RL147
    Edilen teşekkür: 288

Aracım olmasada gelmek isterdim ama 16sında Tayland'a gidiyorum

Erdinç ÖZKAN
    juke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Plaka
    16 CYT 57
    Edilen teşekkür: 7

arkadaşlar operanın önünde olsun bencede orası daha sakin oluyor o değilde alışverişe gelmiş bi puntocu gelse adama saldırcaz gibi geliyo bana neden foruma bakmıyon diye

serkan yalın
    İl Başkanı (Antalya) serkan86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    07 BOZ 49
    Edilen teşekkür: 134

Alıntı HakanSogucak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçerik budur arkadaşlar.... 5 yıldızlı bir otelde Türkiye geneli GP toplantısı planı ile ilgili bir çalışma... Yani Antalya toplantısıyla ilgili birşey değil. Genel bir toplantıdan bahsediliyor. Aslında bunun ticari amacının ne olduğunu bende anlayamadım. Burada bahsi geçen organizasyon forumun duyurulması, üyelere güzel bir toplantı fırsatı verilmesini kapsıyor. Bu organizasyon için ticari olarak firmalara verilen fiyat tekliflerimiz bahsi geçen rekamların Euro versiyonlardır Yani 2 katı....Ben forumdaki toplantıları görerek yardımcı olmak adına böyle bir etkinlik yapmayı düşündüm. Bunda etkili olan şey, italya toplantısı, tüm forum üyelerinin şehirlerde etkinlik yapması, forum giderleri kısmına etkinlik giderlerinin yazılması (yani forumun üyelerine etkinlik planladığını anlıyorum buradan) vb... Burada ayrıca herhangi bir şirketin ticari faaliyeti söz konusu değildir. Sponsor olacak firmalar sadece toplantının yapılmasına katkıda bulunurlar, gelen kişilerede reklamlarını yaparlar, aynı bu sitenin açılışında yukarıda gördüğünüz bannerlar gibi. Artık ticari kavramı neye istinaden söylendi bilmiyorum...

Merhaba,

Öncelikle Grande Punto araç aldığımdan beri forumu düzenli takip ediyorum. Başarılı bir site kurduğunuz için sizlere teşekkür ederim.

Forumda Antalya Toplantısı konusunu okurken aklıma gelen bir fikri sizlerle paylaşmak isterim. İşim gereği bu tarz etkinlikleri sürekli düzenliyor, fikirler üretiyoruz. Fiyat / Maliyet oranlarını her gün kontrol ediyor ve en uygun maliyeti ortaya çıkartıyoruz.

Bu anlamda forum için 2 farklı çalışma yapılabilir.
    1. Çalışma Forum Üyeleri Tabanlı
    2. Çalışma Sponsor Tabanlı

1. Çalışmada Forum üyeleri için uygun toplu ulaşım ve konaklama imkanı verilebilir. Önceden ayarlanan tarih de otelde ufak bir tanışma galası verilebilir. Gala düzeni ve diğer tüm gece aktivitesini şirketten maliyetine ben sizin adınıza sağlayabilir. Konaklama ile ilgili olarak şirketim sürekli otellerle çalışmakta ve en uygun bütçeyi size sağlayabilmektedir.
    2. Çalışmada sponsorluk hizmeti sağlanarak, ulaşım, konaklama gibi maliyetlerin yanında bir tanıtım ve sunum da yapılacaktır. Otelde düzenlenen gecede fiat yönetiminden kişilerin sunumları, araçlar ile ilgili bilgilerin verilmesi, sponsor firmaların tanıtımı da önceki programa dahil edilecektir.

Bu anlamada tüm çalışmaların belli bir koordinasyon içerisinde ve zamanlama ile yürütülmesi gerekmektedir. Sanıyorum büyük illerde hafta sonları toplantılar yapılmakta ve belirli bir kişi adeti bu toplantılara katılabilmektedir. Tüm şehirler için işi koordine edecek bir kişinin varlığı organizasyonun sağlıklı yürümesini de sağlayacaktır.

Maliyetler sandığınızdan daha düşük çıkacağından eminim.

- Her şey dahil Konaklama ve gala yemeği, masa süslemeleri : Kişi başı (tutarları piyasa fiyatlarını aşağıya çekmemek için siliyorum merak edenler özelden öğrenebilir veya yönetime sorabilir)
    - Ulaşım şehirlere göre değişmekle birlikte kişi başı İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa’dan ortalama (tutarları piyasa fiyatlarını aşağıya çekmemek için siliyorum merak edenler özelden öğrenebilir veya yönetime sorabilir)
    - Gecelik organizasyon, (ses ışık sistemi, Orkestra vb.) Ortalama toplamda .......(tutarları piyasa fiyatlarını aşağıya çekmemek için siliyorum merak edenler özelden öğrenebilir veya yönetime sorabilir)................. gibi bir maliyet vardır. (200Kişide kişi başık 5-10tl)
    Yani toplamda kişi başı maliyeti ortalama (tutarları piyasa fiyatlarını aşağıya çekmemek için siliyorum merak edenler özelden öğrenebilir veya yönetime sorabilir) gibi bir rakamdır.

200Kişi baz alınan bir organizasyonun toplam maliyeti Max. : (tutarları piyasa fiyatlarını aşağıya çekmemek için siliyorum merak edenler özelden öğrenebilir veya yönetime sorabilir) olarak ortaya çıkıyor.
    - Sponsor yapılan etkinliklerde ana sponsor bedeli; (tutarları piyasa fiyatlarını aşağıya çekmemek için siliyorum merak edenler özelden öğrenebilir veya yönetime sorabilir) olarak uygulanırsa etkinliğe ekstradan sunum, tanıtım için manken hizmeti, reklam maliyeti, gazete ve dergiler için tanıtımlar vb. diğer maliyetler ortalama ekstradan (tutarları piyasa fiyatlarını aşağıya çekmemek için siliyorum merak edenler özelden öğrenebilir veya yönetime sorabilir)masraf çıkartmaktadır.
    Bu durumda 2. Sponsor alınmayacaksa (ulaşım için otobüs firması, yedek parça ve servis sponsorluğu vb.) sponsorluk bedeline göre maliyet düşecektir.

200 kişi baz alınarak hazırlanan organizasyonda sadece ana sponsor desteği sağlanırsa kişi başı maliyet her şey dahil: (tutarları piyasa fiyatlarını aşağıya çekmemek için siliyorum merak edenler özelden öğrenebilir veya yönetime sorabilir) ye inebilmektedir. Bu maliyet şehirlerde bulunan servislerin ulaşım maliyetini üstlenmesi ile (tutarları piyasa fiyatlarını aşağıya çekmemek için siliyorum merak edenler özelden öğrenebilir veya yönetime sorabilir) gibi bir rakama kadar indirilebilmektedir.

Sponsor Nasıl Bulunur?

Öncelikle yapılan organizasyon şeması hazırlanarak sponsor firmanın yönetimine sunulur. Şema dahilinde sponsor firmaya kendi reklamını yapma şansının bol bol tanınması sponsorluk için firmanın sıcak bakmasını sağlamaktadır. Basın bağlantısı bu anlamda olmazlardan bir tanesidir. Etkinliğin, internet , ilan, afiş gibi kanallarla insanlara duyurulması, duyuru esnasında sponsor firmanın öne çıkartılması sponsorluk hizmetinin gereğidir. Yapılacak organizasyonun kalitesi de sponsorluk hizmeti için büyük öneme sahiptir. Firmalar kendi adlarına yakışır bir organizasyona sadece sponsor olmak isterler. Etkinlik maliyetlerini arttıran bu durumlar firmaya fatura edilmektedir. Sponsor firma yapılan organizasyon karşılığında fatura talep etmektedir.

Organizasyonu Nasıl Yapacağız?

Öncelikle maliyetleri minimum seviyede tutmak adına forum üyelerine büyük görevler düşüyor. Etkinlikle ilgili tüm üyeler ellerinden geldiğince çeşitli katkılarda bulunmalıdırlar (Örneğin; afiş dizaynı için matbaa, reklamcı gibi üyeler destek olmalıdırlar) Yine her şehirde belirlenen temsilciler o şehrin ulaşım ve toplantısını koordine etmelidirler. Üyelerin kişisel bağlantıları toplantı için gerekli sponsorların bulunmasının yanında ana sponsor firmayı bulmaya da yarayabilmektedir.
    Bunlarla beraber, belirli bir kaparo talep edilmeden organizasyonun gerçekleşmesi mümkün değildir. Opsiyonlu olarak konaklama fiyatı alınabilmekte fakat ulaşımın opsiyonları sınırlı olmaktadır. Bu olağan dışı giderlerin hesaplanıp buna uygun maliyetin kaparo bedeli olarak katılımcılardan tahsis edilemesi gerekmektedir.
    Organizasyonun Antalya bacağında konaklama (otel-giriş çıkış) gala düzeni, orkestra ve eğlence hizmeti gibi konuların tamamını sizler adına ben gerçekleştirebileceğim.

Sizlerle Tanıştığıma memnun oldum.

Umarım sizlerle bu tanışmayı gerçekleştiririz.

İyi Çalışmalar Dilerim.

Erdi abinin ticari amaç dediği bu oluyor...

Sayfa 7/11 İlkİlk ... 34567891011 SonSon