Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
53 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Alınık Dizel ya da T-Jet Sport Punto

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Alıntı denizhamamcioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla olsaydı tabii ki daha iyiydi ama İzmir'den Ankara'ya kadar hep klima açık 22 derecede sabit (İzmir 28 dereceydi. Uşak'a kadar soğutmak için, Uşak'tan sonra ısıtmak ve nemi çekmesi için kullandım.) 120-130 arası hızla geldim. Dizel gibi 5.5 lt/100 km yakıt tüketti. Neredeyse yarım depoyla 600 km yol yapıyordum. Multiair motora hayran kaldım. 3000 devre kadar şaka gibi az yakmakla birlikte 3500 sonrası şahlanıyor. Karakterli motor yapmış adamlar 25500 km'de, 10-15 cm 1 kapıda lokal boyası olan, blue&me dahil cam tavan hariç full olan bir araç. 140.000'e gelene kadar satmam heralde, evlat olur

İyi dileğiniz için teşekkür ederim, cümlemize

Teşekkür ederim
    Bidiğim kadarı ile multair motorlar 6 ileri.3000 devirde 6.viteste hız kaç oluyor?Eğer devir düşündüğüm gibi düşük oluyorsa uzun yolda bayağı ekonomik olur.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bidiğim kadarı ile multair motorlar 6 ileri.3000 devirde 6.viteste hız kaç oluyor?Eğer devir düşündüğüm gibi düşük oluyorsa uzun yolda bayağı ekonomik olur.
    Multiair ile ank balikesir yaptim 580 km yol 90-110 arasi 4.9 ile gittim.

6.vites 2700dd ile 110la gidiyor 3000dd de 118 120 falan olur.

LPG olsa 16 kuruş falan yakar

Tjet ile ank balikesirde 6.2 gördüm full 110 km hiz 18 kuruş yakmisti

İki aracinda bagaj full 2 kisi
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

Deniz Hamamcioglu
    denizhamamcioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    ..
    Edilen teşekkür: 114

Alıntı Kadir00906 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun yeni aracınız, sakıncası yoksa kaça aldınız acaba aracı?
    Teşekkürler, 29.500 TL'ye aldım.

Alıntı dicaser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    keske tjet sporta binseydiniz almadan önce "full" kavramını tam olarak anlardınız dostum puntonun hicbir modeli tjet sport kadar full degildir bunuda unutmayın ancak kendi sınıfına göre fulldur o arac
    T-jet'de olup Evo'larda olmayan bir kaç özellik sayar mısınız?

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    115 civarında bir hızı oluyor 6. vites 3000 devirde.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erhan yildirim
    dicaser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308
    Edilen teşekkür: 182

T-jet'de olup Evo'larda olmayan bir kaç özellik sayar mısınız?

Nubuk kumas ve dikisli koltuklarlar ; arka tekerler kampanadegil disk fren , turbo beslemeli bir motor , 17" jantları orjinal fiat premium sessistemi surus dinamikligi ve aklıma gelmeyen bir suru nevare.... kısacası full kavramlarımızfarklı dostum

erhan yildirim
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308

Nubuk kumas ve dikisli koltuklarlar ; arka tekerler kampanadegil disk fren , turbo beslemeli bir motor , 17" jantları orjinal fiat premium sessistemi surus dinamikligi ve aklıma gelmeyen bir suru nevare.... kısacası full kavramlarımızfarklı dostum

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Deniz Hamamcioglu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    ..

T-jet motor biraz daha kuvvetli olduğu için arka frenler disk olmak zorunda zaten, keza 17" jantlar da spor sürüşü destekleyici birer unsur. Premium ses sitemi benim aracımda da mevcut. Artı olarak Ankara'da 2 adet T-jet e baktım, internetteki ilanların tümünü de inceledim. Nubuk koltuk hiçbirinde göremedim . Skydome gibi opsiyonel bir özellik deri-kumaş koltuk. Bazı 1.3 multijet-lerde de mevcut.

Ha koltuklar spor koltuk, benimkinden daha iyi kavrıyor vücudu ona eyvallah. Ancak 5 yıl sonra 280 HP ve 350 HP'lik 2 adet Subaru Impreza'dan indiğim için t-jet'lerin "sportifliği" beni pek etkileyemedi açıkçası. Tüm Subaru'larımda Recaro spor koltuklar standarttı örneğin ve t-jet'lerin turbosunu gördüğüm zaman yüzümde ufak bir tebessüm oluştu açıkçası. Impreza'nınkilere kıyasla "şirin" bir turbo t-jet turbosu. T-jet'e kötü araç demiyorum tabii ki, klasmanına göre gayet güzel bir araç, nitekim ben de bu sebeple ilk başlarda t-jet arıyordum. Ancak bu araçlara istenen fiyatları gerçekten gereksiz fazla görüyorum.

Güç olarak beni zaten tatmin edemeyecek bir araca komik meblalar vermektense, aşağı yukarı aynı paralara çok daha yeni, düşük kilometreli, rahat, ekonomik ve aksesuar bazında kesinlikle daha full ve kaliteli (iç mekan tartışılmaz derecede daha kaliteli, t-jet'lerde olmayan ambians aydınlatmaları, çoğu t-jet'de olmayan blue&me sistemi, navigasyon hazırlığı, daha iyi ses yalıtımı vs. Hillholder, esp falan saymıyorum, onlar iki araçta da mevcut.) olan Punto Evo almayı daha mantıklı gördüm.

Genelde 75-100 beygir atmosferik araçlara binen insanların t-jet hayranlığını anlayabiliyorum. Ancak 10 yaşından beri araç kullanmakla birlikte motorsporlarıyla da ilgileniyorum ve kendi kazandığım parayla 18 yaşında ilk Impreza'mı satın aldım. Bindiğim en düşük beygirli aracın 280 beygir, turbo beslemeli, sürekli dört çeker bir ralli aracı olduğunu hesaba katarsanız t-jet'in neden beni etkilemekte yetersiz kaldığını anlarsınız sanırım.

Full kavramlarımız kesinlikle farklı evet. Motor karakteristiği ve aracın sürüş karakterini desteklemek için zorunlu olan özellikleri aksesuar gibi "full" lük olarak nitelendirdiğiniz için anlaşabileceğimizi pek zannetmiyorum

Hayırlı olsun falan demek yerine, daha önce kullandığım araçlar, motorsporları geçmişim, aldığım aracın doluluk düzeyini ve bir arabadan beklentilerimi bilmeden aldığım aracı kötülediğiniz için t-jet almama sebeplerimi biraz uzunca ve açıkçası hafif yumuşatarak yazdım. Kırılmazsınız umarım keyifli forumlar.
    Konu denizhamamcioglu tarafından (12/10/2014 Saat 19:52 ) değiştirilmiştir.

Deniz Hamamcioglu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    ..

Start&stop, viraj icini aydinlatan sis lambalari, fabrika cikisi park sensoru, 6 ileri vites, kumandadan cam acip kapama, gunduz farlari, otomatik 4 cam gibi ozellikleri yazmayi unutmusum, parantez icinde yazanlara onu de ekledigimi varsayin

erhan yildirim
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308

T-jet motor biraz daha kuvvetli olduğu için arka frenler disk olmak zorunda zaten, keza 17" jantlar da spor sürüşü destekleyici birer unsur. Premium ses sitemi benim aracımda da mevcut. Artı olarak Ankara'da 2 adet T-jet e baktım, internetteki ilanların tümünü de inceledim. Nubuk koltuk hiçbirinde göremedim . Skydome gibi opsiyonel bir özellik deri-kumaş koltuk. Bazı 1.3 multijet-lerde de mevcut.

Ha koltuklar spor koltuk, benimkinden daha iyi kavrıyor vücudu ona eyvallah. Ancak 5 yıl sonra 280 HP ve 350 HP'lik 2 adet Subaru Impreza'dan indiğim için t-jet'lerin "sportifliği" beni pek etkileyemedi açıkçası. Tüm Subaru'larımda Recaro spor koltuklar standarttı örneğin ve t-jet'lerin turbosunu gördüğüm zaman yüzümde ufak bir tebessüm oluştu açıkçası. Impreza'nınkilere kıyasla "şirin" bir turbo t-jet turbosu. T-jet'e kötü araç demiyorum tabii ki, klasmanına göre gayet güzel bir araç, nitekim ben de bu sebeple ilk başlarda t-jet arıyordum. Ancak bu araçlara istenen fiyatları gerçekten gereksiz fazla görüyorum.

Güç olarak beni zaten tatmin edemeyecek bir araca komik meblalar vermektense, aşağı yukarı aynı paralara çok daha yeni, düşük kilometreli, rahat, ekonomik ve aksesuar bazında kesinlikle daha full ve kaliteli (iç mekan tartışılmaz derecede daha kaliteli, t-jet'lerde olmayan ambians aydınlatmaları, çoğu t-jet'de olmayan blue&me sistemi, navigasyon hazırlığı, daha iyi ses yalıtımı vs. Hillholder, esp falan saymıyorum, onlar iki araçta da mevcut.) olan Punto Evo almayı daha mantıklı gördüm.

Genelde 75-100 beygir atmosferik araçlara binen insanların t-jet hayranlığını anlayabiliyorum. Ancak 10 yaşından beri araç kullanmakla birlikte motorsporlarıyla da ilgileniyorum ve kendi kazandığım parayla 18 yaşında ilk Impreza'mı satın aldım. Bindiğim en düşük beygirli aracın 280 beygir, turbo beslemeli, sürekli dört çeker bir ralli aracı olduğunu hesaba katarsanız t-jet'in neden beni etkilemekte yetersiz kaldığını anlarsınız sanırım.

Full kavramlarımız kesinlikle farklı evet. Motor karakteristiği ve aracın sürüş karakterini desteklemek için zorunlu olan özellikleri aksesuar gibi "full" lük olarak nitelendirdiğiniz için anlaşabileceğimizi pek zannetmiyorum

Hayırlı olsun falan demek yerine, daha önce kullandığım araçlar, motorsporları geçmişim, aldığım aracın doluluk düzeyini ve bir arabadan beklentilerimi bilmeden aldığım aracı kötülediğiniz için t-jet almama sebeplerimi biraz uzunca ve açıkçası hafif yumuşatarak yazdım. Kırılmazsınız umarım keyifli forumlar.
    Dostum tjet sport'la tjet dynamic versiyonları öncelikle ayrı tut
    Tjet sportta nubuk dikişli koltuk mevcut 3 sene binip sattığım aractada popomu koyduğum malzemeyi karıştıracak değilim ; araya subarulaınızı katmışsınız cartlarınızı katmışsınız curtlarınızı katmışsınız ; bahsettigimiz konu sizin aldığınız multiair ile tjet sport'un karşılaştırılması idi ; boşuna artislik yapmayınız sizin subarunuzu tek kalemde geçecek aracımı (birazda ben artislik yapayım madem öyle "https://www.youtube.com/watch?v=wYACGm2wWHM" ) satıp tjet sport almış biri olarak dediğim gibi full kavramlarımız biraz farklı Söyledigim gibi multiair puntonun full diye tabir edilen versiyonla tjet sport versiyonda bulunan özellikler kıyaslandığında full kavramınız değişecektir emin olabilirsiniz bendede size dost tavsiyesi lütfen başka araçlarınızdan bahsetmeyiniz ; biz önceden kullandığınız araçlarınızdan ve araçlarımızdan bahsetmeyi cok sevmeyiz

Deniz Hamamcioglu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    ..

Bahsettigim araclar t-jet sport zaten, dynamic degil. Dynamic lerde spor koltuk yok zaten, bir onceki mesajimi anlayabilmis olsaydiniz "spor koltuklar vucudu sariyor, ona eyvallah" cumlemden tjet sport modellerinden bahsettigimi gorebilirdiniz.
    3 tane tjet sport koltuguna oturdum, onlarca ilan baktim nubuk olanini gormedim. Sizinki opsiyonel ekstradir ona bir sey diyemem ancak standart tjet sport koltuklari kumas.

Artistlik yapma mevzusuna gelince; herkes hayirli olsun derken kendi kendinize hallenip aldigim araci ezmeye calisan sizsiniz. Ben de şirinmi şirin ama "nubuk koltuklu" tjetinizi pek ala kotuleyebilirim. Hatta e92 m3, e60 m5, carrera 4s, dolu atmosferik s2000, gene sizin gibi Subaru gorunce heyecanlanan bilimum rover, volvo t5 gibi onlarca arac gectigim eski Subaru'mla, acik hava filtreli rover inizi da ezebilirim. Ama eminim o rover da nubuk koltukludur. Nubuk koltuk en az 200 beygir demek zaten.

Doluluk mevzusunda da anlatmaya calistigim seyi tane tane anlatayim, sizin icin kavramasi daha kolay olur:

Aracimda olan, ancak tjet lerde bulunmayan ozellikler:

1) ic mekan ambians aydinlatmasi
    2) viraj iclerini aydinlatan adaptif sis farlari
    3) gunduz farlari
    4) start&stop sistemi
    5) 6 ileri vites
    6) otomatik acilip kapanan 4 cam, ayni zamanda kumandadan kontrol
    7) tomtom navigasyon entegrasyonu
    8) grande puntolara gore kat be kat arttirilmis ses yalitimi, ic mekan kalitesi
    9) belki sizin nubuk tjet te de olabilecek olan hifi ses sistemi, blue&me, hillholder, esp, asr, motor fren torku duzenleyici, panik fren destek sistemi, hiz sabitleyici gibi bir cok ozellik.

Ama olsun, sizin aracta nubuk koltuk, 17 jant falan var, bu farklarin hicbiri onemli degil, en full arac sizinki

Normalde bu kadar gicik yazi yazan, gereksiz yere bos beles tartismalara giren bir insan degilim. Ancak kendi kendinize hallenip araba kiyaslamaya baslamaniz, millet hayirli olsun diyip gecerken sanki araci siz almissiniz gibi kendi kendinize gelin guvey olmaniz bilin ki normal ve etik bir davranis degil.

Size nubuk koltuklu sirin tjetiniz, acik hava filtreli inanilmaz, muthis, dehset rover'iniz ile keyifli gunler dileyip, tartismaya forum ahalisinin de daha fazla sinirini bozup baslarini sisirmemek icin su noktada son veriyorum. Ha daha cevap verip kendi kendinize gene hallenebilirsiniz, kul yapisi sonucta, bir sey diyemem

Koray Gül
    japon07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 75

Tartışma inşallah daha fazla uzamaz gereksiz yerlere gidiyor nitekim..Hayırlı olsun Deniz kazasız belasız kullan.Ha ayrıca Benimki harbiden full ama bana laf söyleme

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Alper Özbilgin
    alper944 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 2

Hayirli olsun karsim benimki daha da "full" bu arada ahhahaha ne adamlar var ya

Deniz Hamamcioglu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    ..

Alıntı japon07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tartışma inşallah daha fazla uzamaz gereksiz yerlere gidiyor nitekim..Hayırlı olsun Deniz kazasız belasız kullan.Ha ayrıca Benimki harbiden full ama bana laf söyleme
    Yok abi seninki baya TR'deki en full araçlardan biri hatta tek araç diyebilirim. Her opsiyonun olduğu başka bir araç görmedim henüz

Alıntı alper944 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun karsim benimki daha da "full" bu arada ahhahaha ne adamlar var ya
    Teşekkürler kanka

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Hocam hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullan..evolar punto serisinde en beğendiğim modeldir..multiair olsun t-jet olsun farklı motor yapısına sahip araçlar. kimisine göre t-jet kimisine göre de multiair motor yada evo - grande seçenekleri daha iyi olabilir. bu araç seçimi konusunda sitede o kadar fazla tartışma oldu ki. Zamanında bende girdim de kimsenin burnundan kıl aldırmadığını gördüm. onun için arkadaşlar size kardeş tavsiyesi ikinizde araçlarınız ile mutluysanız problem yoktur.. neden o full bu full diye birbirinizi kırıyorsunuz ki? 4 tekerlekli sürgeç işte

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erhan yildirim
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308

Kardes simdi sen git öncelikle nubuk malzemenin ne oldugunu bi öğren
    seni mars etmek farz oldu iyi izle

"DS3" ; "207RC" ; "GPTJET" Bu aracları bile bile örnek olarak malum siteden link şeklinde buraya yazdım üzerine tıklarsan koltuklarını görürsün ; bu 3 aracında koltuklarının iç kavraması nubuktur birader bilmeden cahil cahil konusup insanlara kendini cok bilgiliymis gibi göstermene hic gerek yok bu forumda beni bilen bilirki bi laf ediyosam vardır bi bildigim nitekim bilmedigim konudalardada bilgi edinmesini iyi bilirim ; bu forumuda zaten bu yuzden seviyorum.. ama senin gibi burnu dik insanlara karsı bi hosnutsuzlugum var.. kardes bak benim kullandıgım aracları bilmeden cok konusma , senin daha yasın 24 hadi bendede sana 5 sene 29 bu forumda beni cok iyi tanıyan insanlara beni bi sor kac aracım oldugunu bi ögren kac arac degistirdigimi bi ögren ondan sonra bi konus 4 silindirli bindigin o baksırın 6 silindirlisine binip tüketmisligim var.. önce saygılı ve dikkatli yazmayı ögren ; konunun basında keske tjet sporta binseydin full kavramın eminim degisecekti dedigim mesajdan sonra banane senin subarularında banane senin suanda kullanmıs oldugun aractan kısacası banane senden! dusunmeden cevap verdigin icin bu konu suanda bu halde.. oysaki tjetin turbosunu kucumseler yok inceden bi tebessüm etmeler suanda surdugun aracın icinden gecer tjet'in stock hali belki ondanda haberin vardır.. böyle artislikleri sevmedigimi herkes iyi bilir ; tjetin turbosunu görünce suratında olusan o küçümseyici tebessüm (öyle yazmıstınya) ; bence o tebessümleri bundan sonraya sakla olurda hasbel kader bozulmus bi tjet gecersin...

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Arkadaslar su tartismaya bir son versek

Mobilden baglaniyor, Castrol buna cok icerliyor.

Deniz Hamamcioglu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    ..

T-jet geçmek gibi bir derdim olsaydı aracımı satıp Evo almazdım zaten. Artı olarak 6 silindir boxer "tüketebiliyorsan" bu otomobil bilgin ile ilgili bazı bilgiler verir bana. Çünkü boxer motor bilgisiz ellerde tükenir, sıkıntı yaratır. Bilgili ellerde 150.000 km 450-500 HP kaldırır.

Hala nubuk döşemeye obsesif bir şekilde takmış durumdasın ne döşemeymiş arkadaş. Kompozisyon gibi mesaj yazıyorum, tutup hala nubuk döşeme diyorsun, ciddi anlamda bir algılama problemi var sende. Diyorsun ya banane senin Subaru'ndan diye, aynı şekilde benim de bu lafları etme sebebim banane senin t-jet'inden, nubuk döşemenden, turbo motorundan, inciğinden cinciğinden? Araç alınmıştır denen yere yok bu daha full demenin mantığı ne? Sanane benim aldığım aracın doluluğundan?

Yaş 29 olmuş da hala bazı şeylerin kompleksini aşamamışsın. Yok benim arabamda nubuk döşeme var, yok t-jet kadar full ü yok, yok ancak bozuk t-jet geçersin, stock t-jet senin içinden geçer falan. Belki 5-6 sene sonra anlarsın şu konuştuklarının ne kadar çocukça olduğunu. Yaş 29 olmuş hala içinden geçme muabbeti yapıyorsun. T-jet geçmek istesem gidip MultiAir almam zaten 2 dk düşün de öyle konuş. 25 yaşında artık bazı şeylere doydum, gittim bunu aldım sanane?

Banane abicim senin arabandan? Senin aracının başlığı olsa benim gelip "Bende Fiat Bravo var o daha full" falan yazmama benziyor bu anladın mı? Hayırlı olsun de geç, bu nasıl bir kompleks ki gelip benim araç daha full, seninki ancak kendi klasmanında doludur falan diyebiliyorsun? Sonra da düşünmeden cevap veren ben oluyorum o da ayrı bir mesele.

Bu mesajıma kadar da herhangi bir saygısızlık yapmadım. Dikkat edersen önceki mesajlarımın tümü sizli bizliydi, bu mesajında sen bu sınırı aştığın için bu şekilde yazıyorum. İnsanlara da kendimi bir şekilde göstermek gibi bir derdim olmadı hiç çok şükür. Beni de otomobil konusunda çevrem bilir, tutup da nubuk koltuğa saplantılı olan bir adama, tamamen kel alaka bir başlıkta bilgimi gösterme zahmetine girmeyeceğim zaten. İlerleyen zamanlarda aracıma yaptığım DIY projelerinde yavaştan anlarsın zaten bilgi düzeyimi.

Şimdi diğer başlıklardaki mesajlarını da okudum. Aynı şekilde çok bildiğini düşünerek milletle tartışmışsın, hatta "lütfen bu tartışmalara girmeyelim, hele de benle" gibi bir cümlen var. Bu zaten insanlara karakter yapınla alakalı bilgi veriyor olsa gerek.

Başka laftan anlamayacağın için tatmin ol diye aşağıya bazı cümleler yazıyorum. Sıkıldıkça girer okur egonu tatmin edersin:

1) Dünyadaki en harika nubuk koltuklar sende. Koltuklar kesinlikle nubuk, ama öyle böyle nubuk değil, müthiş bir nubuk, hem de dikişli.

2) Otomobil konusunda tüm dünyadaki en donanımlı, bilgili adam sensin. Diğer insanların hiçbir şeyden haberi yok. Yüksek bilgi seviyen ile tüm dünyada aranan bir adamsın.

3) Tüm dünyadaki en full t-jet, hatta t-jet'i geçtim en full araç senin. En güzel nubuk koltuk senin koltuklar.

4) T-jet ve Rover 220 dünyanın en hızlı araçları. Impreza'da deler, Ferrari de tokatlar, herşeyi yapar bunlar.

Tamam mı abicim? Hadi eyvallah daha da uzatmayacağım.
    Konu denizhamamcioglu tarafından (13/10/2014 Saat 22:05 ) değiştirilmiştir.

erhan yildirim
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308

Kardesim sen buyu gel en iyisi koltukları yanlıs bilip ısrar etmene ragmen ben sana bunu inatla ögrettim ve bu forumdakilerde buna bakar biz ; biz derken benim gibi kisiler her zaman bilgilere bakar , bizim hatra yoracak yanlıs bir bilgimiz olmaz sırf hatır var diye beyaza kara demeyiz ve dedigim gibi her zaman bilgiyle konusuruz kulaktan dolma degil kitaptan dogma bilgilere itibar ederiz.. yanlısını kabul etsende etmesende dediklerim yazdıklarım isin gercegidir.. diger baslıktaki mesajlarımı okuduysan cok sevindim belki 2,3 bilgi yerleşmiştir kafana , gün gelir bi işine yarar

Deniz Hamamcioglu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    ..

Kesinlikle bazı bilgiler öğrendim. Örneğin lastiğe kaç psi hava basacağını bile bilmediğini, youtube video'larında saçma sapan manual boost controller ile basınç açıp kapatıp, bu şekilde yazılımsız arabanı durmadan zengine ve fakire düşürerek yakında motorunu eline alacağını, video'ları çektikten sonra izlemeden direk youtube'a koyduğunu ve bir video'nda o kadar "ıııııı, ııııııı, ıııııııı westgeyt" demene rağmen rüzgar sesinden herhangi bir şey duyulmadığını, wastegate'i westgate olarak bildiğini ve tüm bunların ışığında 6 silindirli boxer motoru neden eline aldığını an itibariyle çok net anladım. Sonraki konuşmalarımızda bu bilgiler gün gelecek işime yarayacak

Daha öğrendiğim bir sürü bilgi var video'larından ve başlıklarından. Ancak hepsini tek cevapta tüketmeyeyim, sen cevap vermeye devam ettikçe seni rezil edeyim istiyorum. Bu sebeple sonraya saklıyorum

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Konu gereksiz uzamış.

Güle güle kullanın gayet güzel seçim.

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erhan yildirim
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308

Kesinlikle bazı bilgiler öğrendim. Örneğin lastiğe kaç psi hava basacağını bile bilmediğini, youtube video'larında saçma sapan manual boost controller ile basınç açıp kapatıp, bu şekilde yazılımsız arabanı durmadan zengine ve fakire düşürerek yakında motorunu eline alacağını, video'ları çektikten sonra izlemeden direk youtube'a koyduğunu ve bir video'nda o kadar "ıııııı, ııııııı, ıııııııı westgeyt" demene rağmen rüzgar sesinden herhangi bir şey duyulmadığını, wastegate'i westgate olarak bildiğini ve tüm bunların ışığında 6 silindirli boxer motoru neden eline aldığını an itibariyle çok net anladım. Sonraki konuşmalarımızda bu bilgiler gün gelecek işime yarayacak
    Her zaman derim cahillik basa bela diye hayır mars ediyorum gene yok ;

Gel bidaha mars edeyim iyi izle (ama lutfen artık mars olmaktan bık )

-koltukların nubuk olmadıgını soyledin , nubuk oldugunu gösterdim mars oldun bi eline bu bilgiyi bi al

-tjet araclarında bulunan fpt ecu ; icerisindeki map sayesinde motorun yakıt , hava , silindir avansı , turbo avansı , basıncı , retarı gibi önemli degerleri belirleyerek tjet motorunun optimal düzeyde calısmasını saglar.. tjet motoru turbo basıncı orinal halde 0.7-1.0 arası yol egim düzeyine göre peak yapar.. (umarım peak'in ne oldugunu biliyosundur) ancak tjet motoru rakım yuskek yerlerde ve yol tjet motorunu yoracak düzeyde diklikte ise tjet motoru üzerindeki var olan orjinal yazılımla 1.0-1.3 üst limit deger denilen limite cıkar ve zorlandıgı an tjet turbosu 1.1 , 1.2 , 1.3 degerleri görebilir.. ve bunu üzerindeki var olan yazılımla yapar ; tjette kullanılan fpt ecu bosch markasının üretmis oldugu bir ecudur ve tjet ecusu üst limit degerleri gecen herhangi bi malzeme olursa aracı anında safe moda atar.. ve bu kontagı kapatana kadar boyle devam eder.. buda demektirki tjetin turbosu bozulsada yada fazla hava bassada tjetin motoruna eline alamazsın.. cunku üst limit degeri gectigin an arac safe moda girer.. bunu gunumuzdeki 2007 cıkıslı tum araclar yapar bunu bilemeyecek kadar cahilsen senin hakkında yapabilecegim bir sey yok demektir.. bu bilgiyide bosta kalan obur eline alırsın artık

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon