19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Hgs etiketi hakkinda..

Erkut ATAMAN
    scooby555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 41

Standart Hgs etiketi hakkinda..

Hgs etiketini aldik, malum konu nereye yapistirilacagi?..
    cogu sitede aynanin 5 cm altina yapistirilacagini yaziyor. Ancak ben etiketin disaridan gozukmesini istemiyorum. (Gozume hos gozukmedi) bizim araclarin on cami bildigim kadariyla atermik degil. Peki aynanin arkasinda kalan guneslik vazifesi goren siyah band film, ya da adi neyse o alan uzerine yapistirsam etiketi yinede okurmu yoksa illaki aynanin altina mi yapistirmak gerekiyor? Deneyimi olan arkadaslarimiz varsa yorumlarini esirgemezler umarim..

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

kaç kere yazdım bilmiyorum, TÜM ARAÇLARDA SİYAH NOKTALI BÖLGELER BU TİP ÜRÜNLER İÇİNDİR.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Erkut ATAMAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz

Arac ureticisinin (ozellikle ithal) bu alani siyah noktali yada bandla kapamasinin bu tarz parali gecis sistemi icin kullanilan cihazlar icin yaptigini sanmiyorum. Her iki tarafinda gunes siperliginin acildiginda kalan bosluktan gelen gunesin surucu ve yolcuyu rahatsiz etmemesi icin yapildigini dusunuyorum. Ancak uyarinizi dikkate alip o alana yapistiracagim. Fakat bu kadar cok kez yazdiginiza gorede ciddi bir KAYNAK gosterebilirsiniz bi konuda. Yardiminiz icin tesekkurler.

A. Çağ
    ametist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 159

bu etiket işi bizim icadımız değil, pek çok melekette, avrupa, amerika ve avustralyada kullanılıyor. buralarda bu etiketin görünür olması mecburi. bu yüzden mecbur aynanın arkasına ya da kamyonlarda ortaya bir yere yapıştırıyorsunuz. buyrun amerikadaki örnek How TxTag Works | TxTag

bazı yerlede ya cama ya da fara yapışanlar mevcut.. buyrun: https://www.treo.ca/vehicle-decals/i...ng-your-decal/

daha fazla link vermeyeceğim ama camın ortasına, sürücü tarafı alt köşeye, farın üstüne yapıştırılan gördüm, ama o siyah noktalı alana yapıştırılabilir diyen görmedim. bazı araçlarda , üretildiği ülkenin şartlarına göre o siyah noktalı alan içerisinde etiket yapıştırılsın diye bırakılan boşluklar var ama oraya ne yapıştırılıyor fikrim olmadığı gibi yine sonuçta temiz beneksiz alanlar oralar da....

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Alıntı scooby555 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arac ureticisinin (ozellikle ithal) bu alani siyah noktali yada bandla kapamasinin bu tarz parali gecis sistemi icin kullanilan cihazlar icin yaptigini sanmiyorum. Her iki tarafinda gunes siperliginin acildiginda kalan bosluktan gelen gunesin surucu ve yolcuyu rahatsiz etmemesi icin yapildigini dusunuyorum. Ancak uyarinizi dikkate alip o alana yapistiracagim. Fakat bu kadar cok kez yazdiginiza gorede ciddi bir KAYNAK gosterebilirsiniz bi konuda. Yardiminiz icin tesekkurler.
    Kaynak otosan.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erkut ATAMAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz

Her ikinizede tesekkur ederim.. Bende kararsiz kaldim ama o siyah bolgeye yapistirarak sansimi deniycem. Okumazsada yenisini aliriz artik.

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Her ikinizede tesekkur ederim.. Bende kararsiz kaldim ama o siyah bolgeye yapistirarak sansimi deniycem. Okumazsada yenisini aliriz artik.
    O siyah bölgeye önce selobant ile yapıştırın bence, ben o şekilde yapacağım denemeyi köprüde Baktım olmuyor mecbur aşağı yapıştırırız

Ya da garantiden 1 tane daha isteriz 5taneye kadar ücretsizmiş ya, bilmem aynı araca 1 tane daha verirler mi?

Erkut ATAMAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O siyah bölgeye önce selobant ile yapıştırın bence, ben o şekilde yapacağım denemeyi köprüde Baktım olmuyor mecbur aşağı yapıştırırız

Ya da garantiden 1 tane daha isteriz 5taneye kadar ücretsizmiş ya, bilmem aynı araca 1 tane daha verirler mi?
    İyi fikir, sonucuda buraya yazarsak diğer arkadaşlara referans olur

Onur ARI
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. onur1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34UG026
    Edilen teşekkür: 153

Arkadaşlar ne yaparsanız yapın SELOBANT olayına girmeyin ! şahsen daha yeni denemişliğim var.henüz yoldan geldim.ben de bu konuyu günlerce araştırdım.etiketi garantiden aldım baya bi yapıştırmadım.dün aile ziyareti için İstanbul dan Gebze ye yolum düştü.ben de kötü görünücek camda nasılsa çok kullanmıyorum diyerekten selobant ile cama yapıştırdım ve FSM köprüden böle geçtim.sonuç: Kaçak Geçiş 46.75 TL ceza!! Sonra tekrar çektim sağa gözü kararıp CAMA ,siyah koyu bölgeye DEĞİL, yapıştırdım.Gebze de otobandan çıkarken baktım ve 1.80 ücret 1. Sınıf yazısını gördüm derin bi olohh çektim.az önce dönüşte de denedim sorunsuz okuyo.netten sayfama da baktığımda geçişleri gösteriyo.bu konu bence fazla mallakta.ama bizim GP lerin camları Atermik değil eminim.çünkü bu şekilde siyah bölgeye yapıştırılan araçların bizimkiler gibi tamamen koyu renk değil dikkat edin noktalı,puantiyeli yani...henüz denemiş biri olarak tecrübelerimi paylaşmak istedim umarım yardımcı olur.nihai sonuç ayna arkasındaki siyak bölümün 5cm kadar altıdır.ve emin olun içerden ne sürücüye ne de önde ki yolcuya görünüyo.yani kesinlikle göz almıyo.dışardan görünme olayına da kısa süre sonra alışılacaktır bence.çünkü İstanbul da bi dışarı çıkıp baktığınızda her 3 araçtan 2 sinin önünde bu beyaz etiketi görüyosunuz.herşeyi bırakın ve bence kesinlikle sıra beklemeden köprüden geçmenin keyfine varın...

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

hocam aracınız punto sonuçta nereye isterseniz yapıştırın okur. ben puntoya ogsyi aynanın sağına siyah yere yapıştırdım. corsadada corolladada a6dada a3tede 3.20dede ıvırda zıvırdada orda...
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam aracınız punto sonuçta nereye isterseniz yapıştırın okur. ben puntoya ogsyi aynanın sağına siyah yere yapıştırdım. corsadada corolladada a6dada a3tede 3.20dede ıvırda zıvırdada orda...
    Deneme şansınız oldu mu peki? Bir üstteki mesajda arkadaş problem yaşamış.

Benim etiket henüz gelmediği için deneyemedim.

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deneme şansınız oldu mu peki? Bir üstteki mesajda arkadaş problem yaşamış.

Benim etiket henüz gelmediği için deneyemedim.
    yazdıklarım OGS, ben focusa aldım HGS ancak henuz gelmediği için yapıştıramadım kaçak geçiş yaptım. Bence bantla yapıştırıldığından okumamıştır o. Yukarıya otosandan gelen mailide ekledim zaten.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Muharrem AYTÜRK
    fraust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

Hgs etiketini aldik, malum konu nereye yapistirilacagi?..

birkaç foto paylaşayım

Eklenti 23726

Eklenti 23727

Eklenti 23728
    Ya kendine bir yol seçmelisin, ya da kendi çizdiğin yoldan gitmelisin!..

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Ben de aynanın 5 cm altına yapıştırmak istemiyorum zira orda araç kameram var. Soracağım bişey var. Taktığımız yerde cam tozlu ya da birikmiş kir olduğunda okuyor mu bu meret. Örneğin yağmurlu bir günden çıktık sileceklerin silmediği bir bölgedeyse..

Tarık .
    tyilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Alıntı ibrahim06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de aynanın 5 cm altına yapıştırmak istemiyorum zira orda araç kameram var. Soracağım bişey var. Taktığımız yerde cam tozlu ya da birikmiş kir olduğunda okuyor mu bu meret. Örneğin yağmurlu bir günden çıktık sileceklerin silmediği bir bölgedeyse..
    HGS etiketi görsel çalışan bir sistem değil, RFID diye tabir edilen kısa mesafeli radyo dalgaları ile tanımlama diyebileceğimiz bir sistemdir kendisi. İstanbulda yaşayan arkadaşlar bilirler iett'nin toplu taşıma kartları gibi, cüzdanınızın içinde bile olsa cüzdanı okuyucuya yaklaştırdığınızda kendisini tanıtır. Yada personel sayısının fazla olduğu kurumsal firmalardaki personel devam kontrol sistemlerinin kartlarını da örnek gösterebiliriz.
    Otoyolda uygun olmaz ama istanbuldaki arkadaşlar köprü geçişlerinde üzerine bez örterek dahi test edebilirler. okumayarak cazalı geçiş gibi görse bile sistem aracınıza ceza makbuzu kesmeye kalktığında plakanıza kayıtlı bir hgs etiketi gördüğünde standart geçiş ücreti düşeceğini söylüyor. Yeterki hgs için hgs, ogs için ogs gişesinden geçin.
    Ne mutlu Türküm diyene.

18. Bu mesajı için 2 kişi tyilgin'ye teşekkür etti:

Tarık .
    tyilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Bu tür etiketlerin içini merak edenler için bir örnek

rfid etiket - Google'da Ara
    Ne mutlu Türküm diyene.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

E G.
    sebasti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 29

Siyah bölgenin biraz altına yapıştırdım. İlk sefer otoyola girişte de çıkışta da okumadı. İki gün sonra aynı yolu tekrar giderken okudu. Hızlı geçiş felan değil, hızınız artarsa okumuyor.

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Alıntı tyilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    HGS etiketi görsel çalışan bir sistem değil, RFID diye tabir edilen kısa mesafeli radyo dalgaları ile tanımlama diyebileceğimiz bir sistemdir kendisi. İstanbulda yaşayan arkadaşlar bilirler iett'nin toplu taşıma kartları gibi, cüzdanınızın içinde bile olsa cüzdanı okuyucuya yaklaştırdığınızda kendisini tanıtır. Yada personel sayısının fazla olduğu kurumsal firmalardaki personel devam kontrol sistemlerinin kartlarını da örnek gösterebiliriz.
    Otoyolda uygun olmaz ama istanbuldaki arkadaşlar köprü geçişlerinde üzerine bez örterek dahi test edebilirler. okumayarak cazalı geçiş gibi görse bile sistem aracınıza ceza makbuzu kesmeye kalktığında plakanıza kayıtlı bir hgs etiketi gördüğünde standart geçiş ücreti düşeceğini söylüyor. Yeterki hgs için hgs, ogs için ogs gişesinden geçin.
    Bilgilendirme için çok teşekkürler.O zaman Ozzy kardeşin dediği gibi aynanın ordaki siyah noktalı yere yapıştırsak dahi okur.

Uğur Ayıkol
    Undead Rogue Xenophan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35MAS94
    Edilen teşekkür: 54

Ben direk aynanın arkaya yapistirdim. Hic gözüme takılmadı gözükmüyor zaten içeriden. 2 sefer gişeden geçtim problem yok.

GT-N7100 cihazımdan 2 ile gönderildi
    For the Horde!