13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: GP yedek Parça Soruları?

must sekseniki
    must82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 60

Standart GP yedek Parça Soruları?

Merhaba arkadaşlar, belki daha önce sorulmuştur ama bizim gp'lerin yedek parçalarının markası genelde ne oluyor. yoksa birden çok marka mı kullanılıyor?

Mesela benim neye ihtiyacım var;

1- Yakıt deposu kapağım; anahtarla kilitlememe rağmen kilitlenmiyor, yani değiştirmek istiyorum.

2- Bugün işten eve gelirken kornaya basmak istedim ancak kornam da çalışmıyor.( sadece korna arızalı olmayabilir tabi sigorta vs.) Mesela orjinal kornasını beğendiğim için orjinalini almak istiyorum. bunu almak için illa ki servise mi gidiceğim yoksa " bunlar şu marka zaten serviste de aynısını takıyorlar" diyecekseniz bilmek isterim ne marka kullanıyoruz.

Ayrıca; aracım 2008 model 75gb gp. 103.000 km de bakıma sokacağım eylul ayında. Sizce serviste mi sokmalıyım yoksa özel servisi mi tavsiye edersiniz Denizli için?

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

Standart Re: GP yedek Parça Soruları?

Alıntı must82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, belki daha önce sorulmuştur ama bizim gp'lerin yedek parçalarının markası genelde ne oluyor. yoksa birden çok marka mı kullanılıyor?

Mesela benim neye ihtiyacım var;

1- Yakıt deposu kapağım; anahtarla kilitlememe rağmen kilitlenmiyor, yani değiştirmek istiyorum.

2- Bugün işten eve gelirken kornaya basmak istedim ancak kornam da çalışmıyor.( sadece korna arızalı olmayabilir tabi sigorta vs.) Mesela orjinal kornasını beğendiğim için orjinalini almak istiyorum. bunu almak için illa ki servise mi gidiceğim yoksa " bunlar şu marka zaten serviste de aynısını takıyorlar" diyecekseniz bilmek isterim ne marka kullanıyoruz.

Ayrıca; aracım 2008 model 75gb gp. 103.000 km de bakıma sokacağım eylul ayında. Sizce serviste mi sokmalıyım yoksa özel servisi mi tavsiye edersiniz Denizli için?
    Merhaba hemserim oncelikle denizlili oldugumu belirteyim ondan sonra komuya geceyim.

Genelde opar ya da magnetti marelli kullaniyor fiat yedek parca olarak.

Genel olarak tum islemlerinizi yetkili serviste yaptirirsaniz kazancli cikarsiniz ileriki zamanlardaki arizalarda ve arac satisinda. Ancak, yon oto servis konusunda rezaletti, annemin eski araci olan panda yi oraya birakmistim annemler ankara ya tasinmadan once ve uc defa git gel yapmak durumunda kaldim. Soz verilen zamanda islemler tamamlanmiyor bos yere bekletiliyorsunuz falan. Otomat, GM bayiligine baslamadan once gayet iyiydi ama iste opel e gecti kendileri. Onun disinda Denizli'de bildigim yetkili servis yok,bir arastirmak gerekebilir.

Sent from my GT-I9300 using 2

LEO,Liderlik,Deneyim,Olanak yaratmaktır.

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

Mesela orjinal kornasını beğendiğim için orjinalini almak istiyorum. bunu almak için illa ki servise mi gidiceğim yoksa " bunlar şu marka zaten serviste de aynısını takıyorlar" diyecekseniz
    Orijinal parça konusunda illaha yetkili servise gitmek zorunda değilsiniz, isterseniz sanayide de orijinal parça temin edip montajını yaptırtabilirsiniz. İsterseniz özel servise gidip ister yan sanayi ister orijinal yedek parça taktırtabilirsiniz.

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

must sekseniki
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı farukileri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba hemserim oncelikle denizlili oldugumu belirteyim ondan sonra komuya geceyim.

Genelde opar ya da magnetti marelli kullaniyor fiat yedek parca olarak.

Genel olarak tum islemlerinizi yetkili serviste yaptirirsaniz kazancli cikarsiniz ileriki zamanlardaki arizalarda ve arac satisinda. Ancak, yon oto servis konusunda rezaletti, annemin eski araci olan panda yi oraya birakmistim annemler ankara ya tasinmadan once ve uc defa git gel yapmak durumunda kaldim. Soz verilen zamanda islemler tamamlanmiyor bos yere bekletiliyorsunuz falan. Otomat, GM bayiligine baslamadan once gayet iyiydi ama iste opel e gecti kendileri. Onun disinda Denizli'de bildigim yetkili servis yok,bir arastirmak gerekebilir.

Sent from my GT-I9300 using 2
    Memnun oldum hemşerim teşekkür ederim.

İnşallah bende aynı sorunu yaşamam servisle.

must sekseniki
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı erdiyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orijinal parça konusunda illaha yetkili servise gitmek zorunda değilsiniz, isterseniz sanayide de orijinal parça temin edip montajını yaptırtabilirsiniz. İsterseniz özel servise gidip ister yan sanayi ister orijinal yedek parça taktırtabilirsiniz.
    Sanırım denizlideki özel fiat servislerinin hepsi kuş serisine hizmet ediyor

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

Memnun oldum hemşerim teşekkür ederim.

İnşallah bende aynı sorunu yaşamam servisle.
    Son zamanlarında nasıllardı bilmiyorum; onun için yakın zamanda o servise giden birine sormak lazım nasıl bir hizmet sunuyorlar; isterseniz öğrenebilirim, benden daha yakın bir zamanda gitmiş birini tanıyorum.

LEO,Liderlik,Deneyim,Olanak yaratmaktır.

adem ay
    Kıdemli Üye ® siyah rüzgar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 239

erdi'nin dediği gibi bende oto sanayide orjinal parça kullanarak arabamın bakımlarını yaptırıyorum, hatta yağ bile opar. Hem parça hemde işçiliktyen tasarruf ediyorum.

halil özçelik
    ᵀᴵᴾᴼ♥ᴳᴿᴬᴻᴰᴲ ᴾᵁᴻᵀᴼ♥ᴮᴿᴬᵂᴼ ligdevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982
    Edilen teşekkür: 110

çoğunlukla
    bosch-opar-magnetti marelli-lancıa
    gibi kaliteli parçalar kullanılıyor

must sekseniki
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Bolero Kırmızı

şimdi servisten geldim;konuyla alakasız ama konu fazlalığı olmasın diyerek buradan devam ediyorum arabamla ilgili sıkıntılara;

Şimdi arkadaşlar; aracım 104.000 km. de bugun servise gittim, periyodik bakımlarını söyledim 400 tl gibi bir rakam dediler ama pazarlık payı var gibi görünüyor. bunun yanında şikayet olarak kornanın çalışmaması , airbag ışığının yanması ve direksiyondan kumanda edilen müzik sisteminin artık direksiyondan edilemiyor olması. bunlar sırasıyla oldu önce kornam gitti ardından airbag ışığım yandı ardından müzik sistemi gitti. servise gittim adam bakar bakmaz sinyal kolu değişimi mi ne dedi? forumdan bildiğim kadarıyla pahalı bir parça olduğunu hatırladım ve hyr değişimini istemiyorum dedim çnkü 550 tl gibi bir fiyat söyledi.

Şimdi sinyal kolu ile ilgili tecrübelerinizi bekliyorum ne yapmam lazım?

Ayrıca denizli de özel fiat servisi bilen tavsiye eden var mı bu da bnm için çok önemli. şimdiden teşekkür ederim.

must sekseniki
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Bolero Kırmızı

şimdi servisten geldim;konuyla alakasız ama konu fazlalığı olmasın diyerek buradan devam ediyorum arabamla ilgili sıkıntılara;

Şimdi arkadaşlar; aracım 104.000 km. de bugun servise gittim, periyodik bakımlarını söyledim 400 tl gibi bir rakam dediler ama pazarlık payı var gibi görünüyor. bunun yanında şikayet olarak kornanın çalışmaması , airbag ışığının yanması ve direksiyondan kumanda edilen müzik sisteminin artık direksiyondan edilemiyor olması. bunlar sırasıyla oldu önce kornam gitti ardından airbag ışığım yandı ardından müzik sistemi gitti. servise gittim adam bakar bakmaz sinyal kolu değişimi mi ne dedi? forumdan bildiğim kadarıyla pahalı bir parça olduğunu hatırladım ve hyr değişimini istemiyorum dedim çnkü 550 tl gibi bir fiyat söyledi.

Şimdi sinyal kolu ile ilgili tecrübelerinizi bekliyorum ne yapmam lazım?

Ayrıca denizli de özel fiat servisi bilen tavsiye eden var mı bu da bnm için çok önemli. şimdiden teşekkür ederim.

Güncel

.... Asl
    10ursbf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 51

Sinyal kolu ünitresi içinde airbag makarası da barındıran bir parça bu nedenle yüksek bir rakam tutuyor.
    Bildiğiniz gibi bizim araçlara sonradan cruise control takılabiliyor. Almışken sinyal kolu cruise kolu da içersin derseniz sıfır parça 350 tl gibi bir rakam.
    Yok gerek yok sadece sinyal kolu alayım derseniz 300 tl civarı olsa gerek.
    Bir de aracına cruise kolu da olan sinyal ünitesi alıp eski orjinal kolu boşa çıkanlar var. Onlar da ikinci el olarak satıyorlar, 100 - 150 - 200 gibi rakamlar görmüştüm. Temiz ikinci el de değerlendirilebilir. Tabi parçanın sağlam olduğundan emin olacak kadar güvenmek de şart...

must sekseniki
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı 10ursbf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sinyal kolu ünitresi içinde airbag makarası da barındıran bir parça bu nedenle yüksek bir rakam tutuyor.
    Bildiğiniz gibi bizim araçlara sonradan cruise control takılabiliyor. Almışken sinyal kolu cruise kolu da içersin derseniz sıfır parça 350 tl gibi bir rakam.
    Yok gerek yok sadece sinyal kolu alayım derseniz 300 tl civarı olsa gerek.
    Bir de aracına cruise kolu da olan sinyal ünitesi alıp eski orjinal kolu boşa çıkanlar var. Onlar da ikinci el olarak satıyorlar, 100 - 150 - 200 gibi rakamlar görmüştüm. Temiz ikinci el de değerlendirilebilir. Tabi parçanın sağlam olduğundan emin olacak kadar güvenmek de şart...
    çok teşekkür ederim, ama serviste neden o kdr yüksek fiyat söylediklerine anlam veremedim. eğer değişmesi gerekiyorsa o zaman dediğiniz gibi cruise kontrollu bişi ile değiştirmemiz daha mantıklı. ama konuya olan yorumlara hala açığım, tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum.

halil özçelik
    ᵀᴵᴾᴼ♥ᴳᴿᴬᴻᴰᴲ ᴾᵁᴻᵀᴼ♥ᴮᴿᴬᵂᴼ ligdevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982
    Edilen teşekkür: 110

çok teşekkür ederim, ama serviste neden o kdr yüksek fiyat söylediklerine anlam veremedim. eğer değişmesi gerekiyorsa o zaman dediğiniz gibi cruise kontrollu bişi ile değiştirmemiz daha mantıklı. ama konuya olan yorumlara hala açığım, tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum.
    senin problemini bende yaşadım geçen sene, sitede cc taktırıp airbag makarası boşa çıkanlar oldu, 150 tl ye aldım taktırdım sorun kalmadı, izmirden arkadaş satıyo sanırım, bi görüş istersen ...