5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Dikkat akü garanti sorunu!

Fırat BAYHAN
    burank16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 46

Standart Dikkat akü garanti sorunu!

Merhaba Arkadaşlar,
    Aracım 2011 ve 34000 km de,12.01.2013 (Cumartesi) tarihinde saat 17:30 da yoldan geldikten sonra aracımı apartmanın kapalı garajına çekip stop ettim.Yaklaşık olarak 3 saat sonra çalıştırmak istediğimde aracım çalışmadı.Ertesi sabah (Pazar)13.01.2013 te Fiat Yol Yardımını çağırdım geldiğinde sorunun aküden olduğunu söyleyip geçici akü takarak aracımın aküsünü incelemek için Birmot Fiat Servisine götürdü.14.01.2013 (Pazartesi) te arayıp aracımda kaçak olup olmadığını incelemek için aracımı servise istediler.Saat 16:30 gibi aracımı götürdüm incelediler ve sonuç olarak bana söyledikleri ''Aracınızda sorun yok,akü yanmış buda kullanıcı kaynaklı o yüzden garantiye sokamıyoruz,ücretli değişim yapmamız gerekli'' dediler.Aracım ve aküsü garanti süresi içinde olduğundan itiraz ettim ve Fiat Genel Merkeze durumu bildirdik ve haber bekledik.Bu arada hususi araçlarda aküler 2 yıl garantilidir ve aracın ilk tescil tarihi irtibariyle başlar garanti süresi işlemeye başlar.Ticari araçlarda 1 yıldır. Gelen haber akü yanık olduğu için kullanıcı kaynaklıdır garantiye girmez denildi.Nasıl olduğunu sorduğumda ya farlar açık kalmıştır ya dörtlü çakarlar yada çok kısa mesafelerde aracı çok sık stop edip çalıştırmışsınız denildi.Oysaki farları ve dörtlüleri adım gibi eminim açık bırakmadım ve en kısa mesafem genelde 1 km.Ücretli takacakları akünün markasını sorduğumda bana FIAT marka dediler bende daha sıfır araca taktığınız üzerindeki aküye garanti veremiyorsunuz bir süre sonra aynı durum garanti süresi içindeyken bu FIAT marka aküye olursa nasıl garanti vereceksiniz?yine kullanıcı hatası değip,geçiştireceksiniz dedim sonrada geçici takılan akü ile ayrıldım servisten.Bugün yanık dedikleri akümü almaya Birmot Servisine gittiğimde akümü bulmak için uğraştılar ve sonunda üzerinde FIAT yazan kapalı bir akünün kapağını Magneti Marelli yazan kapak ile değiştirip tekrar ölçüp test ettikten sonra akünüz bu kapaklar karışmış dediler,verdiler.Bunlar gözümün önünde olan şeyler.Bu yanık aküyü alıp Magneti Marelli bayi ve servisine götürdüm,aküyü ölçüp kontrol ettikten sonra bana verilen cevap Aküde kısa devre var,akünün kendisi sorunlu,kullanıcı hatası değil dediler ama Puntolar dışarıda üretildiği ve aküleri de orada takıldığından Tüketici Hakem Heyetine başvurmam gerektiği söylendi.Sizlere önemle söylemek istediğim araçlarınız 3 yıl yada 150000 km garantisinde diye sevinmeyin,bu garantinin neyi kapsadığı tamamen Fiat'ın elinde.Aracınızın garanti süresi içerisinde hangi parçayı garantiye sokacağına onlar karar veriyor.Lütfen araçlarınız garantili diye herşey garantiden yapılır diye düşünmeyin 150TL lik aküyü dai FIAT karşılayamıyor.Dilerim başınıza bu durum gelmez gelir ise ya para verip yenisini alırsınız yada Tüketici Hakem Heyetine başvurursunuz.Daha öncede arka stop buğu sorunu yüzünden çok uğraştırmışlardı ama neyseki onu birşekilde kabul etmişlerdi.Ayrıca bu olaylar yüzünden yarın birgün yakıt ile ilgili sorun çıksa bu herkeze verdikleri OPET Yakıt Güvence Kartı'nın dai işe yarayacağını düşünmüyorum,mutlaka onada müşteri hatası diyecekleri bir kulp bulunabileceğini düşünüyorum.Bu olaylar yüzünden FIAT markasından soğudum,bir dahaki alacağım araç kesinlikle FIAT olmayacak.Bunu değiştirirsem Bravo alırım diyordum ama artık vazgeçtim.Dilerim araçlarınızı sorunsuz iyi günlerde kullanırsınız.Bende artık yeni akü alacağım ama kesinlikle FIAT veya Magneti Marelli olmayacak.

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Aynı sorun bendede yaşandı mersinden silifkeye 85 km geldiler yeni akü taktılar ve geri döndüler total maliyet Fiata 2 akü parasıdır.
    Adamların demekki bir standardı yok canları isterse garantiden değişiyor istemezse kullanıcı hatası deyip geçiştiriyorlar.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

İlker Cengiz
    icngz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 45

benım akü de 28 aylıkken bitti.24 aylık olsaydı garantiden değiştirirdik dedi usta.merkeze 170 km dışardaydım ustayla iletişime girmişim iyi ki.yoksa yol yardımını arayacaktım akünün bilmiyorum kaç katını öderdim...

must sekseniki
    must82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 60

Talihsiz bir durum geçmiş olsun...

Fırat BAYHAN
    burank16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 46

Dün (16.01.2013) itibari ile BURSA MAKO Fabrikasının kendi sitesinden ARGE,KALİTE ve SATIŞ bölümlerine konu hakkında mail gönderdim hatta Magneti Marelli'nin kendi sitesine dai mail gönderdim durumu anlatan fakat henüz tarafıma dönüş yapmış değiller.Açıkçası döneceklerinide tahmin etmiyorum.Akünün kendi firması ne kadar ürününün arkasında onu görmek istedim.FIAT butür davranışları ile kendi kendine marka prestijini zedeliyor.Reklamın iyisi kötüsü olmaz derler,FIAT sürekli kötü reklamı seçiyor,müşterilerini mağdur ederek.Dilerim herkez Onur arkadaşımız kadar şanslı olur.