Sayfa 2/2 İlkİlk 12
31 sonuçtan 21 ile 31 arası

Konu: Total den Yakit Alanlar !!!

Fırat Özdeş
    cavalier79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 68

Standart Cevap: Total den Yakit Alanlar !!!

Arkadaşlar , yanlış anlaşılmasın.
    İstasyonun elinde bulunan 2. anahtarlıklar cari tanımlıdır.
    Bu ne demek ? Cari yani vadeli müşteriler için tanımlı bir anahtarlık tır , ürün ve indirim tipleri seçilir, yazarkasa dan fiş çıkmaz , otomasyondan bilgi fişi çıkar ve altında
    faturaya dönüştürülecektir yazar. İşletme ay sonunda bu tutarları istediği plakaya veya vergi numarasına keser.
    Tamamen satış otomasyonda yapılır yakıtın kaçağı v.s olma durumu yoktur.
    Fakat sizin aldığınız yakıt farklı bir araç plakasına fatura kesildiğinden vergi usulsüz lüğü dür.

Yasin GÖKDOĞAN
    occupyist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 55

Alıntı cavalier79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar , yanlış anlaşılmasın.
    İstasyonun elinde bulunan 2. anahtarlıklar cari tanımlıdır.
    Bu ne demek ? Cari yani vadeli müşteriler için tanımlı bir anahtarlık tır , ürün ve indirim tipleri seçilir, yazarkasa dan fiş çıkmaz , otomasyondan bilgi fişi çıkar ve altında
    faturaya dönüştürülecektir yazar. İşletme ay sonunda bu tutarları istediği plakaya veya vergi numarasına keser.
    Tamamen satış otomasyonda yapılır yakıtın kaçağı v.s olma durumu yoktur.
    Fakat sizin aldığınız yakıt farklı bir araç plakasına fatura kesildiğinden vergi usulsüz lüğü dür.
    Ben, o dediğiniz durumu adını vermeye gerek yok şimdi de Shell Türkiye A.Ş.'nin bir istasyonunda yaşadım. Resmen soğudum o istasyondan. Ancak bahsini ettiğim Total Oil Türkiye A.Ş.'nin Yahyakaptan (İzmit) istasyonunda öyle bir durum söz konusu değildir. Aldığım yakıt fişi aracımın plakasına kesilmiş ve iskonto yapılması ise tamamen istasyonun işletmeciliğinin Total Oil Türkiye A.Ş.'ye ait olmasından kaynaklıdır.

Fırat Özdeş
    cavalier79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 68

Aslında bu total e özgü bir durum değil,
    Genelde istasyon sahiplerinin ek işleri muhakkak vardır, yada asıl ilşi olanlar istasyonları ek iş olarak kullanırlar ( İnşaat otomativ nakliye v.b )
    Şirket işletmelerinde cari mantığı olmadığından Doco larda bunu göremezsiniz.

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Bi de Doco olmayan şubelerde şu var.aldığınız mazotu total carda işletmek istediğinizde,genelde başka plakaların alışverişleri benim karta işleniyor,bunu sorduğumda "zamandan kazanmak" diye bahane uyduruyolar.Doco da plakaya işleniyo ve akıllı telefon uygulamasından da aldığım yakıtı takip edebiliyorum.

Sent from my iPhone using

HALİL h@lil
    halilimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 310

Alıntı occupyist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar uzun süredir "alayım almayayım mı, Demirören Grup satın aldığı için akaryakıt kalitesi/denetimi nasıldır" diye düşünürken dün Total Oil Türkiye A.Ş.'nin Yahyakaptan isimli akaryakıt istasyonundan depoyu fulledim.

39 lt. Excellium Eurodiesel aldım. Yıllardır aracıma akaryakıt alırım, bir kereden bir kereye olsun hiçbir akaryakıt istasyonundaki pompada görevli personel kalkıp işte "O/Pet'e hoş geldiniz", "Shell'e hoş geldiniz" gibi cümleler kurmadı. Aksine hemen "dolduruyor muyuz abiiiii?" cümlesi ile karşılaştım. Ancak bu istasyonda "Total'e hoş geldiniz" cümlesini kuran güleryüzlü pompa görevlilerini karşımda bulunca ilk +1'i kazandılar.

Total Oil Türkiye A.Ş.'nin kendi işlettiği istasyonlarda akaryakıt fiyatları iskontolu olduğu için burada da bu iskonto uygulandı. Yani 0,11 kuruşluk motorin zammından etkilenmeyip eski fiyattan yakıtımı aldım. Araç yıkama sistemleri ücretli fakat "yumuşak fırça" teknolojisi ile köpüklü yıkama+kurutma fiyatı 4.95 TL.'de olsa araç sanki pasta-cila yapılmış gibi oldu diyebilirim.

Bir de yakıt tüketimi var tabi. Bugüne kadar 3 kez O/PET'ten aldığım yakıtı saymazsak hep Shell V-Power Nitro+ eurodiesel kullanıyor ve depoyu doldurduğumda 945 km. menzil gösteriyordu. Total Excellium Eurodiesel aldım ve yine 945 km. menzil gösterdi. Ayrıca motor sesi Shell'in yakıtına nazaran daha sessiz ve performans da yine Shell ile kıyaslandığında fazla hissettim. İşin özü Demirören Gruba geçen Total Türkiye'de gördüğüm kadarı ile hizmet ve kalite aynı. Bundan sonra bu istasyonu yolum elverdikçe kullanmaya karar verdim.
    1,5 yildir ayni istasyondan alirim kac pompaci degisti dediginiz gibi hemen hos geldiniz derler. Demirorene gectiysede suan hersey total ve total kalitesinde demirorene tamamen gecip total ismini cekince kalitenin dusecegini dusunuyorum. Mopet olcagini soyluyorlar istasyondakiler. Birde total kartla alinca indirim yapmiyorlar

Yasin GÖKDOĞAN
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı halilimo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1,5 yildir ayni istasyondan alirim kac pompaci degisti dediginiz gibi hemen hos geldiniz derler. Demirorene gectiysede suan hersey total ve total kalitesinde demirorene tamamen gecip total ismini cekince kalitenin dusecegini dusunuyorum. Mopet olcagini soyluyorlar istasyondakiler. Birde total kartla alinca indirim yapmiyorlar
    Bahsettiğiniz TEB Total Kart ise şöyle düşünelim; yakıt zaten indirimli. Bir de indirim üzerinden %5 TEB Total Kart indirimi yapmaları bilmiyorum hani ne derece anlamlı olur. Demirören'in mevcut istasyonları MOİL adında. Evet, ben de gittiğimde sordum bu konuyu. Görevlilerden birisi "eğer tam anlamı ile geçmiş olsaydı en basitinden ilk olarak Total'in Otogaz'ını Demirören Otogaz olarak kesin değiştirirlerdi" dedi.

Önümüzdeki süreçte göreceğiz fakat unvan değişikliği tam olarak olana dek bu istasyondan fırsat oldukça, yolum düştükçe akaryakıt almaya devam edeceğim.

Can AVCI
    CanGo48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    48FK986
    Edilen teşekkür: 59

yolda kalsam artık....geçen hafta aldım genelde doldururum ya da 100 tl lik alırım 50 tl lik aldım 175 km dedi kırmızı yandı ki kırmızı yandığını uzun zamandır görmedim sarı yandımı alırım.Babamın serçesi gibi gitmemeye başladı gp....
    Dünü hatırla, bugünü yaşa,yarını düşün....

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Bahsettiğiniz TEB Total Kart ise şöyle düşünelim; yakıt zaten indirimli. Bir de indirim üzerinden %5 TEB Total Kart indirimi yapmaları bilmiyorum hani ne derece anlamlı olur. Demirören'in mevcut istasyonları MOİL adında. Evet, ben de gittiğimde sordum bu konuyu. Görevlilerden birisi "eğer tam anlamı ile geçmiş olsaydı en basitinden ilk olarak Total'in Otogaz'ını Demirören Otogaz olarak kesin değiştirirlerdi" dedi.

Önümüzdeki süreçte göreceğiz fakat unvan değişikliği tam olarak olana dek bu istasyondan fırsat oldukça, yolum düştükçe akaryakıt almaya devam edeceğim.
    Teb total kart'ın %5 indirimi vardı ve bilfiil kullanıcısıyım. Demirören'e devredildikten sonra hiç yakıt almadığım için bilemiyorum ama şuan Türk Ekonomi Bankasında total kart başvuru linki çalışıyor indirimden yararlanılabilecek istasyonların listesi veriliyor. Total'in yakıtı dediğiniz gibi normal piyasadan biraz daha uygundur total kart ile gelen %5'i de eklersek özellikle benzin litrede 25-30 kuruş avantajlı hale geliyor.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Teb total kart indirimi devam etmektedir. Bugün edinilmiş güncel bilgidir.

Yasin GÖKDOĞAN
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

Türk Ekonomi Bankası A.Ş.'ye ait "Total Oil Türkiye A.Ş."de %5 akaryakıt indirimi sağlayan kredi kartının yıllık kart aidatı 75 TL. imiş. Tabi forumda okuduğum kadarıyla bu kart aidatı bakiyeye yansıtıldığından iadesi istendiği takdirde bir sonraki ayın kredi kartı borç bakiyesinden düşmek üzere geri iadesinin yapıldığını yazan da var aksini beyan eden de.

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Türk Ekonomi Bankası A.Ş.'ye ait "Total Oil Türkiye A.Ş."de %5 akaryakıt indirimi sağlayan kredi kartının yıllık kart aidatı 75 TL. imiş. Tabi forumda okuduğum kadarıyla bu kart aidatı bakiyeye yansıtıldığından iadesi istendiği takdirde bir sonraki ayın kredi kartı borç bakiyesinden düşmek üzere geri iadesinin yapıldığını yazan da var aksini beyan eden de.
    Veyahutta yıllık ücret ile eşdeğer bonus yüklemesi yapılabiliyor diye okumuştum. Ben TEB'in maaş müşterisi olduğum için kart ücreti ödemiyorum ama forumlarda bununla ilgili çok paylaşım var.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12