Sayfa 1/3 123 SonSon
51 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Uzun aradan sonra Opetten Yakıt aldım

Teo' s
    teo53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 116

Standart Uzun aradan sonra Opetten Yakıt aldım

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 3 yıl sonra opetten mecbur kaldığım için yakıt aldım ve yola çıktım tamamen ekonomik kullandım her zaman kullandığım gibi ancak tüketim inanılmaz derecede güzeldi. 207 km sonunda yakıt aldım 30 lira mazot aldı araç. Km'de tam 14 kuruş 100-120km hız klima açık 6.viteste araçta 2 kişiydik tüketim ise 3.7 ve 4.3 arası gezindi . Full ve çeyrek depo arasında bulunan çizgide Totalden aldıgımda 125 km shellden aldıgımda 110km po dan aldıgımda 140km yapan araç bugun tam 179km yol yaptı. Ama gaza dokununca arkadan kara duman var ne yazik ki lanet opete bu yüzden gıcığım. Ama bu kadar tasarrufdan sonra tekrardan Opete dönecem gibi gözüküyor

Micheal Stonebridge
    stonebridge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

Standart Ce: Uzun aradan sonra Opetten Yakıt aldım

Opet Total e göre çok kurum yapmakta bizzat tarafımdan denenmiştir bilginize. Exellium hoş ve sessiz bir yakıt. saygılarımla.

Teo' s
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı stonebridge Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Opet Total e göre çok kurum yapmakta bizzat tarafımdan denenmiştir bilginize. Exellium hoş ve sessiz bir yakıt. saygılarımla.
    Kesinlikle buna katılıyorum Total daha sessiz ve daha performanslı bir yakıt kışın araç çalışmasında bile fark ediyor ama bugunkü km baya cazip geldi bana

h. mutlu
    rodopian16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 64

110-179 km gibi uçuk fark olması mümkün değil...zaten puntonun ilk çeyrekteki gösterge biraz sapıtıyor...yol bilgisayarı genelde tüketim olarak doğru gösterir...

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

7 senedir opet kullanıyorum bence gayet iyi

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Teo' s
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı rodopian16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    110-179 km gibi uçuk fark olması mümkün değil...zaten puntonun ilk çeyrekteki gösterge biraz sapıtıyor...yol bilgisayarı genelde tüketim olarak doğru gösterir...
    ancak aldığım yakıt miktarı arasındada fark var

A S
    Kiyonari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

Geçenlerde Goodyear dan 4 tane EfficientGrip Performance serisi lastik aldığım için Opet den 50 TL yakıt hediye ettiler.

Bulunduğum yerde zorda kalmadıktan sonra 8 yıldır BP dışında hiç bir yakıtı araca sokmam.
    Çok iyi olduğunda mı ? Hayır. Temizliğini ve kalitesini bildiğim için. Bugüne kadar benzin kaynaklı hiç bir araç sorunu yaşamadım.

Türkiye şartlarında insan artık araca kattığı performansı, uyumu, gittiği yol miktarı gibi faktörlerden daha çok hileye bulaşmayan istasyondan yakıt alma derdine giriyor.

Bende bu vesile ile denemiş olacağım

9. Bu mesajı için 2 kişi Kiyonari'ye teşekkür etti:

hakan aydın
    aydinhakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 13

Ben 1yil shell kullandım performans olarak çok iyiydi. Daha sonra bulunduğum yerdeki shell kapandı ve opete gectim. Sizinde soylediginiz gibi yakıt tuketimim 4.5 ten 4e düştü. Ancak motor performansı da birazcik düştü. Önemli değil yeter ki az yaksin hesabı bi kaç ay opet kullandım . ama çok kötü bir durum var ki ooetin yakıtı gerçekten çok kurum bırakıyor. Benim aracın euro 5 ve son zamanlar haftada bir dpf temizliği yapıyor. Yanı opetin yakıtı egzosu tikiyor. İşin kötü tarafi dpf temizliği esnasında yakıt fazla puskurtulerek yüksek sıcaklıkla egzostaki kurumlar yakılmaya çalışılıyor. Buda yakıt tüketiminde artışa neden oluyor. Öyle ki ben aracimi dipgaz kullandigimda bile anlık tüketimde 16litreyi gorurken dpf temizliği sırasında 30lt gibi değerler goruyorum. Şuan yakıt ortalamam 5.6 ya çıktı. Demem odur ki opetten uzak durun. Ekonomi yapacağım diye hem motoru hemde uzun vadede cebinizi yipratiyor.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mert VURAL
    mertvural90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 13

psikolojik mi ne shellden alınca yakıtım çabuk bitiyor gibi. BP veya özellikle Opet den alınca daha iyi gidiyor.

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Psikolojik değil.
    Opet performans düşüp, menzil uzatıyor resmen.
    dCi da da böyle, multijette de.. Bunlar kendi denediklerim

Teo' s
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Psikolojik değil.
    Opet performans düşüp, menzil uzatıyor resmen.
    dCi da da böyle, multijette de.. Bunlar kendi denediklerim
    Şu sıra FuelSave'a dadandım baya başarılı. Opettin kıstığı performansı size veriyor tüketim ise gayet başarılı bugun 50Tl mazot aldı aracım 278 km yapmışım FuelSave ile Shellin kendi istasyonu acıldı Beylikdüzünde bundan sonra yakıtımı oradan alacağım. Hizmetleride gayet güzel yakıt alırken yağıma ve suyuma da baktılar sağolsunlar aracım yağ eksiltmiş onuda tamamladık

Can AVCI
    CanGo48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    48FK986
    Edilen teşekkür: 59

Shell in yakıtı daha ince dolayısıyla yanması daha iyi oluyor düşük devirde bile far yapıyor ama yapacağınız km dşük oluyor Opetin yakıtı ise daha kalın araç az yakıyor ama performansta fark ediyor. bir kaç kez denedim gördüm. mesala Shellden aldığımda 160-170 rahat çıkarken Opetten aldığımda çok zor ivmeleniyor. o yüzden günlük kullanımda shellden uzun yolda opetten alıyorum. Petrol ofisinin yakıtıda opetle hemen hemen aynı. malesef koca Muğla merkezde bir tane shell istasyonu kalmadı bp oldu hepsi o yüzden mecbur bu sefer bpden aldım bakalım nasıl görecez.
    Dünü hatırla, bugünü yaşa,yarını düşün....

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

Standart Cevap: Uzun aradan sonra Opetten Yakıt aldım

forumun tavsiyesi üzerine shell nitropower alıyorum uzun zamandır memnunum ilk zaman opetin yakıtınıda kullandım dendiği gibi duman ve performans kaybı oluyodu kilometre olarak çok atla deve bi fark ben göremedim ayda 1 depo mazot bitiriyorum tamamen şehiriçi kullanım neredeyse 4 ve 5.vitese çıkamıyorum bile hep dur kalk ve aylık ortalama 550-580km kullanıyorum ilk zamanlarda opet kullandım ve hiçbi zaman 600 km üzeri göremedim o yüzden shell ideal benim görüşüm
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Standart Cevap: Ce: Uzun aradan sonra Opetten Yakıt aldım

Alıntı aydinhakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 1yil shell kullandım performans olarak çok iyiydi. Daha sonra bulunduğum yerdeki shell kapandı ve opete gectim. Sizinde soylediginiz gibi yakıt tuketimim 4.5 ten 4e düştü. Ancak motor performansı da birazcik düştü. Önemli değil yeter ki az yaksin hesabı bi kaç ay opet kullandım . ama çok kötü bir durum var ki ooetin yakıtı gerçekten çok kurum bırakıyor. Benim aracın euro 5 ve son zamanlar haftada bir dpf temizliği yapıyor. Yanı opetin yakıtı egzosu tikiyor. İşin kötü tarafi dpf temizliği esnasında yakıt fazla puskurtulerek yüksek sıcaklıkla egzostaki kurumlar yakılmaya çalışılıyor. Buda yakıt tüketiminde artışa neden oluyor. Öyle ki ben aracimi dipgaz kullandigimda bile anlık tüketimde 16litreyi gorurken dpf temizliği sırasında 30lt gibi değerler goruyorum. Şuan yakıt ortalamam 5.6 ya çıktı. Demem odur ki opetten uzak durun. Ekonomi yapacağım diye hem motoru hemde uzun vadede cebinizi yipratiyor.
    Konu eski gibi ancak birebir yaşadım olaylar.
    Anlattıklarınıza kesinlikle katılıyorum.Yakıtı sadece Opetten alıyordum hiç art niyet aramamıştım taaki DPF daha sık devreye girene kadar.Aynen benim aracımda çok sık dpf temizliği yapmaya başladı.Bir hafta oldu olacak Shell den aldım 100tl lik mazot bakalım sonuç nasıl olacak.Şuan için ortalama tüketimde bariz azalma var ancak aracı artık ekomodda kullanıyorum artık gaza yüklenmeden kullanmaya özen gösteriyorum.İlerleyen günlerde yakıt tüketim değerlerini paylaşırım.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Birkan GENÇ
    Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS
    Edilen teşekkür: 799

İstanbulda yaşıyorum, 1.3 multijet 75 hp'lik puntom ile lamba yandığı gibi 100 TL mazot alıp Antalya girişine kadar geldim. Tabi hiç basma, klima vs yok gece yolculuğu oldukça sakin bir kullanımla

Shell çok yakmıyor bence, arabanın gidişi tatlı geldiği için ayağımın gıdıklanıyor zannediyorum

İşe gidiş güzergahımda sadece opet olduğu için yeni Peugeot 406 2.0 HDI aracıma opetten mazot alıyordum 1 aydır, ara hızlanmalarda dip gazlarda ciddi anlamda duman atıyor

Depoyu iyice bitirip totalden fulledim o depoyuda bitirdim, tekrar totalden aldım ve aynı güzergah aynı süratlerde dip gaz vs duman aynadan göründüğü kadarıyla yok
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

Emrey Zorunlu
    Emre9110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

Total excelium denedim düşük viteste düşük devirde çok bariz tekliyor benim araç. Shell nitro ya geçtim tekleme neredeyse kalmadı gibi. Performansı da gayet iyi. Excelium biraz daha sessizdi sanki. Şuan 3-4 depodur shell nitro kullanıyorum. Bir ara total excelium bir ara da shell fullsave deneyeceğim tekrardan.

ÖMER YALÇIN
    punto1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 165

Gerçekten Shell opetten iyimi ya..Shelli kesin deneyeceğim.

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Kesinlikle Shell...

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı punto1414 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçekten Shell opetten iyimi ya..Shelli kesin deneyeceğim.
    İlk depoda tam fark edemeyebilirsiniz ama 2.depodan sonra kesinlikle farkı hissedersiniz. Çoğunluk uzunyol yarım depo 500 km yolum var. Ş. İçi sakin kullanmam pek.

ÖMER YALÇIN
    punto1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 165

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk depoda tam fark edemeyebilirsiniz ama 2.depodan sonra kesinlikle farkı hissedersiniz. Çoğunluk uzunyol yarım depo 500 km yolum var. Ş. İçi sakin kullanmam pek.
    Shellin anladığım kadarıyla bir çok mazot çeşidi var.Hangisini tavsiye ediyorsunuz.

Sayfa 1/3 123 SonSon