Sayfa 2/2 İlkİlk 12
31 sonuçtan 21 ile 31 arası

Konu: Dayanamıyorum

ali ak
    pasali3418 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 3

Standart Ce: Dayanamıyorum

Alıntı ecuadorm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakıt borularinda kaçak yok degil mi? Ayrica aracın bir anda çok yakmasi carbon clean ile çözülecek gibi gelmiyor bana da. Enjektörlerinizde problem olabilir. Ayari bozulmuş enjektorler aracın fazla yakmasini sağlar. Lakin bu ayar işlemi biraz tuzlu olabilir. Bosch servisler bu işi halleder. Yetkili servise gitmeyin bu konuda.
    Ilk etapta yapabileceginiz seyler wurth enjektör temizleme koyup yakiti takip etmek olabilir. Birde hesabi yol bilgisayarina gore degilde. 50-100 ya da dolu depo alıyorsanız gittiginiz km ye göre hesaplayin.
    Yol bilgisayarinda da sorun olma ihtimali var. Misal 50 tl ye 200km nin biraz uzerinde gitmeniz normaldir ama altinda gidiyorsaniz yakit sistemi ile alakali problem olma ihtimali yüksektir.

(Araci sakin ve sıkıştırmadan kullandiginizi varsayiyorum)

bakımı yeni yaptırdım herhangi kaçak vs.yok.evet yani bir anda arttı.aracımın aküsünü değiştirdim akabinde arttı bu konuyuda araştırdım bu işlem yol b.sayarının ayarlarını etkiler gibi durumlara ulaştım artık ne kadar doğru bilemem.enjektör temizle konusunda bosh'la da servislede görüştüm,servis te bosh'a gönderiyomus,enjektör parçalar ve hortumlar vs.komple çıkartılıp kurumları vs.temizleniyomus buda dediğiniz gibi biraz tuzlu 500 tl'den bahsediyolar.artık würth enj.temizleme olayına girip dediğiniz gibi manuel takip ediyim yakışı.bu arada bu nasıl kullanılıyo bunuda hiç bilmem.saygılar.

(aracımı gayet nizami ve uslu kullanıyorum)

Mesut .
    ecuadorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 50

Alıntı pasali3418 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bakımı yeni yaptırdım herhangi kaçak vs.yok.evet yani bir anda arttı.aracımın aküsünü değiştirdim akabinde arttı bu konuyuda araştırdım bu işlem yol b.sayarının ayarlarını etkiler gibi durumlara ulaştım artık ne kadar doğru bilemem.enjektör temizle konusunda bosh'la da servislede görüştüm,servis te bosh'a gönderiyomus,enjektör parçalar ve hortumlar vs.komple çıkartılıp kurumları vs.temizleniyomus buda dediğiniz gibi biraz tuzlu 500 tl'den bahsediyolar.artık würth enj.temizleme olayına girip dediğiniz gibi manuel takip ediyim yakışı.bu arada bu nasıl kullanılıyo bunuda hiç bilmem.saygılar.

(aracımı gayet nizami ve uslu kullanıyorum)
    Wurth için boş depoya koyuyorsunuz uzerinede tam depo yakit almaniz gerek. Bu esnada depoya giren yakit ile karisim oluyor. Dolu depoya koyarsaniz tam karismama olabilir. Alin yaninizda bulunsun, depoyu dolduracaginiz vakit yakit alimindan hemen once kullanirsiniz.

Carbon clean ise bir sonraki iş olmalı bence. Tabi CC ile wurth ayni etkide degildir. CC 10 birim temizleme yapıyorsa, wurth 3 birim yapar. ( sayıları ornekleme için verdim. Kesin rakamlar degildir). CC sonrasi yakitta bir miktar artma görülebiliyor ama bu ilk 1000km içerisinde sonlaniyor. Denenebilir diye düşünüyorum. Bulana kadar bir miktar masraf yapmaniz gerekebilir.

Ilave olarak yakit alimindan hemen sonra yol bilgisayarini sifirlamayi unutmayin.

ali ak
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı ecuadorm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Wurth için boş depoya koyuyorsunuz uzerinede tam depo yakit almaniz gerek. Bu esnada depoya giren yakit ile karisim oluyor. Dolu depoya koyarsaniz tam karismama olabilir. Alin yaninizda bulunsun, depoyu dolduracaginiz vakit yakit alimindan hemen once kullanirsiniz.

Carbon clean ise bir sonraki iş olmalı bence. Tabi CC ile wurth ayni etkide degildir. CC 10 birim temizleme yapıyorsa, wurth 3 birim yapar. ( sayıları ornekleme için verdim. Kesin rakamlar degildir). CC sonrasi yakitta bir miktar artma görülebiliyor ama bu ilk 1000km içerisinde sonlaniyor. Denenebilir diye düşünüyorum. Bulana kadar bir miktar masraf yapmaniz gerekebilir.

Ilave olarak yakit alimindan hemen sonra yol bilgisayarini sifirlamayi unutmayin.
    hocam gerçekten sağolun faydalı bilgiler veriyosunuz.depom full bugun koycaktım,boş depoya döküp üste mazot dediğiniz için bitirince kullanıyım artık.bide anladığım kadarıyla cc ile enj.temizleme aynı amaç ama cc'nin etkisi daha fazla.artık dediğiniz gbi adım adım yapayım,az maliyetten çoğa doğru =))

Mesut .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Evet kesinlikle ayni amaç. Bazi arkadaşlar 3-4 depoda bir bunu koyarlar. Ben hiç koymadim. Yakiti hep shell den alirim. Genellikle sabit aldigim bir yer var bostanci e5 te, orayi kullaniyorum. Baska yakit denemeye gerek duymadim.

Aracinizin km si nedir?

ali ak
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

27.000'de bide bunu ölçekli kullanmak önemliymiş kullananlar bunu önermiş.

Mesut .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı pasali3418 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    27.000'de bide bunu ölçekli kullanmak önemliymiş kullananlar bunu önermiş.
    Ölçekli derken? 1 şişe bir depoya yetiyor. Eger ki yarisini kullanacaksaniz yarim şişe wurth kullanmı seklinde bir ölçeklemeden mi bahsediyorsunuz?

Bu arada km olarak araciniz cok iyi. Benim aracim 72 binde 2011 evo.

ali ak
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

ml'lileri değişiyor küçük ölçekli olan bir depoya göre sanırsam.evet km.düşük h.snu kullanıyorum genelde.hocam bide şey sorucam arkdaşlara anlattım durum dpf'de yakıtı artırırmış ama euro5 motorlarda bulunuyomuş,benimkisi 2011 punto evo 1,3 active bende varmıdır ??

Mesut .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Aracinizda start&stop sistemi varsa E5 motorludur. Ve evet dpf temizligi esnasinda arac normalden fazla yakit harcar bu da tuketimin artmasina sebep olur.

Wurth için siz arabaya kullanacaginizi söyleyin doğru boyda verirler. Sanirim 300 ml civarinda kutularda. Bu da bir depo için yeterli.

ali ak
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

evet hocam aynen dediğiniz gibi e4 benimkisi.wurth 40tl civarı bosch car serviste cc'i 100 tl'ye yapıolar ekstra manifolt vs'e bakıp 40-50 tl farkla onuda temizliyolarmış.100tl verip cc yaptırmak daha mantıklı geldi hocam sonucta 2-3 kat daha etkili siz ne dersiniz.

Mesut .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Wurth ten kesinlikle daha etkili olacaktır. Ama saglayacagi fayda insallah beklentinizi karsilar.

ali ak
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

inşallah ya gerçekten canımı sıktı.haliç oto'dan bi ustayla görüştüm,durumu anlattım;ilk başta egzos ölçüm vs.değerlerini kontrol etmeye çalışalım dedi sorunu anlamak içn olmazsa cc yaparz dedi(75tl)yarın gidicem bakalım,umarım düzelir.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12