Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Eyvah yine benzin ve motorine zam geliyor ::(((

İlker akat
    didi77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 89

Kızgın Eyvah yine benzin ve motorine zam geliyor ::(((

Benzin ve motorine bir hafta içinde ikinci zam göründü. Suriye'ye askeri müdahale ve Mısır'daki iç karışıklık nedeniyle artan döviz kuru ile ham petrol fiyatları, motorin ve benzine yeni zammı tetikledi. Motorine, bu gece yarısından sonra 10-12 kuruş, yarın ise benzine aynı düzeyde zam göründü. Zam sonrasında benzinin litre fiyatı, Türkiye genelinde tüm illerde 5 TL'yi aşacak.

Benzin ve motorinde zammın ardı arkası kesilmiyor. Mısır'daki iç karışıklığın etkisiyle artan petrolün etkisiyle son olarak geçen hafta benzine 11 kuruş, motorine de 8 kuruş zam gelmişti. Enerji yönetimi ve petrol sektörü uzmanlarına göre brent petrolde yukarı doğru hareketlilik devam ediyor. Petrolle birlikte dolar kuru da artıyor. Uzmanlar, bu artışın motorin ve benzine yeni zammı gündeme getirdiğini belirterek, "Hesaplamalara göre önce motorine ardından da benzine zam bekleniyor. Motorin zammı, perşembeyi cumaya bağlayan gece olabilir. Benzin de ertesi gün zamlanabilir" dedi. Uzmanlara göre motorine 10-12 kuruş, benzine de 12-13 kuruş zam gelebilir. Öngörülen zammın yapılması durumunda benzinin litre fiyatı, Türkiye genelinde tüm illerde 5 TL 5 kuruş ile 5 TL 10 kuruş arasında değişecek.

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

Arkadaş dün mısıra ağlayıp bugün hristiyanlarla elele suriyeye savaş açıp türk halkını da ateşe atacak kadar basiretsizlerin yüzünden hem halkın askerimizin canı malı tehlikeye girecek hemde sırf bu maliyetler karşılansın diye zam üstüne zam yapılacak...

ben sizin dış politikalarınıza, ekonomi politikalarınıza, vergi manyaklığınıza ....

hırslar egolar yüzünden herşeyi masum vatandaş çekiyor bu nedir yaa...
    Her Mücadele Eden Kazanamamıştır Belki Ama, Her Kazanan Mücadele Etmiştir...

hakan özükaçmaz
    hakanozukacmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06bv3426
    Edilen teşekkür: 20

ben alıstım artık cok normal gelmeye başladı

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Ben hep 50 liralık aldığım için...

Artık bu bile komik gelmiyor

e ko
    shellcininabisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 277

evet benzine mazota zam gelecek, haberlerde 1 dakika gösterilecek camlardan mikrofon uzatılacak kimi diyecek gerekli kimi diyecek mecbuuurrr... forumlarda facebooklarda küfürler edilecek...

çok değil yarın yine herkes 2-3-5-10 km lik yollar için arabasına atlayacak TEK BAŞINA, benzini - mazotu bitecek yakıt alacak litre fiyatına bile bakmadan...

3 gün ya 3 gün kullanmasak dicem yok yok

BİZ AMERİKALI DEĞİLİZ Kİ BİR GALONA (yaklaşık 3 litre ) 1 cent evet evet 1 cent zam yapıldı diye sokaklara dökülüp 2 gün sonra zammı geri aldıralım... BEN OLSAM ÖYLE 10 KURUŞ 12 KURUŞ değil 70 - 80 KURUŞ zam yaparım... en fazla 1 gün ağlaşılır sonra kaldığımız yerden devam...
    Hangi içki sarhoş eder hayat kadar?

6. Bu mesajı için 2 kişi shellcininabisi'ye teşekkür etti:

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Zam değil bu ufak bi şey Zæmcık gibi bişe
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

zammına koyayım ben bunların... asgari ücrete zam %10 memura zam %6 senede bir kez... benzine zam %1 senede 60 kez... sadece benzinde kalsa iyi benzine gelen herşeye geldiği için çay kaşı ile verip kürekle almak bu işte...

kimse ülke ekonomisi iyi falan demesin.

arkadaşın araba kullanmama fikrine sonuna kadar katılıyorum. 17 milyon aracın sadece 500 bini 1 hafta trafiğe çıkmasın bak geri adım atmıyorlar mı? ama biz zammıda kabul ederiz keyfimizden de feragat etmeyiz...

ne diyelim 20 milyon olması lazım illa litresinin ki insanlar tepkisini göstersin...

fatih demirci
    therasmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 48

Petrolun fiyatında dünya çapında bir artış sözkonusu o sebele artış olabilir ama dünya fiyatlarına paralel indirimde olsa sorun kalmayacak.

Hem suriye'ye müdahale eden türkiye oradan payını almayacakmı sanıyorsunuz?Müdahaleden önce kim ne kadar faydalanacak hesapları yapılıyordur,gerisi hikaye.
    Yani 1 koyup 5 alınacak

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

Benzine 14, motorine 17, LPG'ye 5 kuruş zam geliyormuş...geçmiş olsun hepimize

LEO,Liderlik,Deneyim,Olanak yaratmaktır.

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Herşeyde bir hayır vardır.Akaryakıt fiyatları uçarsa,borsa çakılır faizler yükselirse,enflasyon yükselir memura zam yapılmazsa belki halk da ekonominin sağlam olduğu yalanını bundan sonra yutmaz.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

1452487545 2584741266
    207 RC Le Mans gurgocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 108

"durmak yok yola devam" !

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı therasmus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Petrolun fiyatında dünya çapında bir artış sözkonusu o sebele artış olabilir ama dünya fiyatlarına paralel indirimde olsa sorun kalmayacak.

Hem suriye'ye müdahale eden türkiye oradan payını almayacakmı sanıyorsunuz?Müdahaleden önce kim ne kadar faydalanacak hesapları yapılıyordur,gerisi hikaye.
    Yani 1 koyup 5 alınacak

1 koyup üç alacaz diyenlerin kendisi 3 beş alırken halka 3 ün birini ödettirdikleri günleri de gördük... tarih tekerrüürden ibarettir. savaşın hiçbir kazananı olmaz. hele senin sınırında hiiiç olmaz. petrole el koydu varsayalım sizce mümkün mü petrolün 3-4 liralara düşmesi.

Oğuzhan Mungan
    Ozzy3327 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 63

evde ne kadar bidon vs varsa toplayıp 100 litre mazot alsam 17 tl kardayım ne dolar ne altın bu kadar kar getirir

fatih demirci
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı outlife Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 koyup üç alacaz diyenlerin kendisi 3 beş alırken halka 3 ün birini ödettirdikleri günleri de gördük... tarih tekerrüürden ibarettir. savaşın hiçbir kazananı olmaz. hele senin sınırında hiiiç olmaz. petrole el koydu varsayalım sizce mümkün mü petrolün 3-4 liralara düşmesi.
    Kesinlikle hayır!
    Bir zamdan sonra ve buna halk alıştıkdan sonra bunun dönüşü olabilir mi?
    Bknz: 17 agustosdan sonra ötv nin geçici olarak gelmesi ve hala devam etmesidir.
    Yani suriye petrollerinin yarısını alsak fiyatlar en iyi ihtimalle sabit kalır.

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı therasmus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle hayır!
    Bir zamdan sonra ve buna halk alıştıkdan sonra bunun dönüşü olabilir mi?
    Bknz: 17 agustosdan sonra ötv nin geçici olarak gelmesi ve hala devam etmesidir.
    Yani suriye petrollerinin yarısını alsak fiyatlar en iyi ihtimalle sabit kalır.
    peki sence bu savaşın bize getirisi ne olacaktır. abd ve diğer ülkeler suriyenin petrollerinden türkiyeye koklatırlar mı sence... o kadar üs verdik kokladıkda abd askerleri türk askerinin başına çuval geçirirken koltuk altı terini kokladık...

suriye savaşından türkiyeye bişey düşmez. sadece tayyibe bir kaç gemi, ev arsa ihale olarak düşer.... gerisi fasa fiso... vatandaş gene ...kildiği ile kalır...

hala savaşı alkışlayanların olduğunu görünce ulan yuh diyorum nasıl adamlarız... lafa gelince en baba müslüman en insanlık vicdan sahibi insanlarız diyoruz...

fatih demirci
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı outlife Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki sence bu savaşın bize getirisi ne olacaktır. abd ve diğer ülkeler suriyenin petrollerinden türkiyeye koklatırlar mı sence... o kadar üs verdik kokladıkda abd askerleri türk askerinin başına çuval geçirirken koltuk altı terini kokladık...

suriye savaşından türkiyeye bişey düşmez. sadece tayyibe bir kaç gemi, ev arsa ihale olarak düşer.... gerisi fasa fiso... vatandaş gene ...kildiği ile kalır...

hala savaşı alkışlayanların olduğunu görünce ulan yuh diyorum nasıl adamlarız... lafa gelince en baba müslüman en insanlık vicdan sahibi insanlarız diyoruz...
    Yanlış anlamışsın tek tek düzelteyim;
    1-Savaş çıksın petrole boğulalım demedim ve yahut amerika bize pay verirde demedim.
    2-Savaş çıkarsa bunda en karlı yandaşlar olur muhakkak,eziyeti halk çeker.
    3-Beni kastediyorsan ben bu savaşı haklı bulmuyorum.Hatta fikrimi soracak olursan esed yönetimini haklı buluyorum.
    4-Lafa gelince ki öyle bir iddaam olamaz en baba müslümanım vs asla demem.

Suriyeye müdahale edecek ülkeler nasıl savaşırızdan daha önce ne kadar petrol alırız muhakemesi yapmıştır.Türkiyede bunlardan biridir dedim.
    Umarım anlatabilmişimdir.

Kadir OSAN
    Kadir00906 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 342

Bu zamların içinde lpg ye çok büyük zamın gelmemesi büyük bir şans...

fatih demirci
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı Kadir00906 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu zamların içinde lpg ye çok büyük zamın gelmemesi büyük bir şans...
    1-2 güne kalmaz farkı kapatırlar.

Kadir OSAN
    Kadir00906 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 342

Şuan tek derdim,aracıma lpg taktırmak,benzin fiyatına göre lpg nin zamlı fiyatı bile bayağı ucuz geliyor insana

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

3-5 ağaç yüzünden dünyayı ayağa kaldıranlar bu zamlar içinde toplansın bir zahmet. Tüm araç sahipleri kontağı kapasın mazot almasın. Bakın bakalım neler oluyor.

Sayfa 1/2 12 SonSon