18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Yakıt filtresi

Saim EAGLE
    EAGLE SAİM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    SSSSSSS
    Edilen teşekkür: 47

Konu Yakıt filtresi

arkadaşlar 4 gün önce aracımı park yerinden kaldırdığımda mazot akıntısını farkettim ve kontrol ettiğimde yakıt filtresinin üzerindeki mazot birikintisini gördüm.hemen fıat acil servisi aradım yaklaşık 35 dk.içerisinde gaziemirden sahilevlerine geldiler (yıldızcan oto).ve yakıt filtresinin değişmesi gerektiğini belittiler.araç 19 200 km de.kabul ettim ve sebebini sorduğumda almış olduğunuz son yakıtın kötü olduğunu ve filtrenin değişme zamanınında geldiği idi.son aldığım yakıt OPET ten.(karşıyaka-çiğli arasındaki) .yakıt filtresini değiştirdikten iki gün sonra üçkuyulat ışıklarında arabam kaldı.kaputu açtığımda değişen filtrenin hortumunun yerinden çıktığını gördüm .böyle bir hatayı kabullenemiyorum .bu arada opet e de şikayet yazdım cevabı henüz gelmedi.

fikirlerinizi bekliyorum
    Konu EAGLE SAİM tarafından (25/08/2007 Saat 14:46 ) değiştirilmiştir.

Aydın. Beygul
    Fire 1.4 77Hp Tit.Grisi the_Algn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ardahan
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 197

Geçmiş olsun. Yakıt filtreniz değiştikten sonra hortum çıktıysa sebebi servisdir.
    Konu the_Algn tarafından (25/08/2007 Saat 15:41 ) değiştirilmiştir.

3. Bu mesajı için 4 kişi the_Algn'ye teşekkür etti:

hikmet şekerlioğlu
    şekerlioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993
    Edilen teşekkür: 662

19 bin km'de yakıt filtresi değişmez,yani servis zamanın geçtiğini neye dayanarak söylüyor anlamadım.valla bu servisleri okuyunca bakıma götürmeye çekiniyor,acemi nalbant gibi. tamir etmeyi bizim arabalarda öğreniyorlar.

ali kemal metin
    dejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134
    Edilen teşekkür: 282

bence bu olayın yakıtla hiç alakası yok.. çünkü mantıklı değil.. yakıt kötü ise motorun çalışmasında etki eder.. ilk marş esnasında etki eder.. çekişine etki eder.. ama yakıt filtresine bahsettiğin gibi etmesi pek mantıklı değil.. evet 20 binde yakıt filtresi değişecek ama sen hep euro diesel alıyorsan ve opet alıyorsan o yakıt filtresi en az 10 bın daha gider.. sen bakma o servislerin yakıt filtre değişme zamanı gelmiş demesine.. bunların avrupada servis aralıkları 15 bindir.. servis hikaye okumuş.. geçen serviste yakıt filtresini değiştirirken usta onunu içine yakıt koymayacakmısın öğle kuru kuru mu takacaksın yakıt filtresini dedim. bana aynen şöyle dedi.. kontağı çevirdiğinde yakıt deposu yakıt filtrene 3 barlık basınçla yakıt gönderir.. 3 barlık basınç hafife alınacak bir basınç değil.. bence depo yakıt motoru ile yakıt filtresi ve motor arasındaki yakıt borularında ve elemenlarında dengesiz çalışma var.. mesala bizim diesel araçların iki tür yakıt filtresi var, biri 87 ytl artı kdv biri 33 ytl artı kdv. ucuz olanda yakıt geri dönüşüm sistemi yok. pahalı olanda depodan gönderilen fazla yakıt geri dönüşüm sistemi var.. depodan gönderilen yakıt once yakıt filtresine daha sonra motora gönderilir.. fazla olan yakıtda yakıt filtresine bağlı olarakda geri gönderilir.. bence bu sistem uyumlu çalışmıyor.. ve inan bana gelen bir usta bana böyle dese valla ağzının payını veririm.. ne yani biz hiç mi motor görmedik.. hiçmi araba görmedik.. yakıt filtresinden yakıt kaçıracak ve sebep de aldığın yakıt olacak. bizle çok şeyler gördük. daha da çok şeyler görecek.. her şeyi de biliyoruz deyip küstahlık yapmak istemiyorum ama o servis saçmalamış... bence kardeş bu olayı araştır ve hakkını ara.. ve arabanın sorununu bul ve sorunu gider sorun daha çok büyümeden... dediğim gibi ustanın dediği yanıt benim bilgi birikimi mantığıma aykırı bir cevap.. ayrıca senden bir ricam var bu konuyu aydınlatınca bizleri lütfen aydınlat.. kendime bu konunun sonucunda özel mesajda istiyorum ve rica ediyorum..
    Konu dejavu tarafından (25/08/2007 Saat 15:42 ) değiştirilmiştir.
    GP active 5 k. mj 75 hp new orleans mavi

6. Bu mesajı için 6 kişi dejavu'ye teşekkür etti:

_ _
    Muhendis06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 215

Yakit filtresine baglanan gri renkli polyamid hortumlarin hepsini dikkatlice kontrol edin. Bu hortumlarda bukulme veya kalici sekil degisikligi meydana gelmemesi lazim. Eger bukulme olursa yakit hattinda asiri direnc olusur.

Ardindan, filtrenin uzerindeki beyaz-yesil-sari boyali soketleri dugmelerine basarak dikkatlice cikartin. Bunlari ayni anda cikartmayin ki yerine tekrar takarken yanlislik olmasin. Bu soketlerin plastik dislerinde, yani butona basinca kendini ser birakan mekanizmasinda anormallik veya hasar var mi kontrol edin. Yani soketler kendiliginden mi cikiyor? Yoksa yakit gercekten filtre govdesinden mi siziyor?

Eger yakit filtre govdesinden siziyorsa tam olarak nereden sizinti yaptigini tespit edin. Presli kapaktan mi kaciriyor yoksa metal govdede gozle gorulemeyen bir yarik- delik mi var? Eger presli yerden kaciriyorsa imalat hatasi olabilir. Govdeden kaciriyorsa montaj esnasinda hasarlanmis filtre olabilir. Eger montajda kusur yoksa o zaman filtre govdesine degen ve surtunen bir kablo hortum vs var mi kontrol edin. Motor calisirken eger filtreye herhangi bir sey surtunurse titresimden dolayi govdeyi yer ve filtreyi deler.
    1.3 MJ Act 75 HP, 5 lt/100km

8. Bu mesajı için 11 kişi Muhendis06'ye teşekkür etti:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Yakıt filtresi 20000km de bir değişiyor tabi ama 20000. km de kendini bu şekilde belli etmesi normal değil.Sonrası ise tipik servis hatası anlaşılan, geçmiş olsun...

10. Bu mesajı için 2 kişi ABNEW'ye teşekkür etti:

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

geçmiş olsun.umarım bir daha böyle olumsuzluklar yaşamazsınız.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Saim EAGLE
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    SSSSSSS

arkadaşlar bu arada OPET ten mail geldi ve aracınız şu anda yakıt sistemi olarak garanti kapsamın da olduğu için servisinizin bize mail atması gerekiyor dediler.servisle daha görüşmedim.ama sizi bilgilendireceğim
    SAYGI VE SEVGİLERİMLE

Saim EAGLE
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    SSSSSSS

Arkadaşlar,
    Opetten Gelen Mail üzerine Tekrar Servisi Aradim Ve Olayin Yakittan Kaynaklandiği Hakkinda Mail Atmaniz Gerekiyo Dedim.ve Konu Hakkinda Bende Tekrar Tekrar Sorduğumda Evet Dediler.fakat Bir Türlü Mail Atmadilar,opet Bizi Arasin Gibi Laflar Söylediler.bunun üzerine Fiat Müşteri Hizmetlerine Mail Yazdiğimda Kendilerinin Servisle Görüştüğünü,ancak Böyle Bir Durum Olmadiğini Belirttiler.beni Tekrar Servisle Görüştüreceklerini Söylediler.
    Konu EAGLE SAİM tarafından (15/09/2007 Saat 00:44 ) değiştirilmiştir.

ali kemal metin
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134

ok haberlerinin devamını bekliyoruz teşekkürler.

barış gürol
    en hızlısından borisc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    16CMV79
    Edilen teşekkür: 35

oncelikle gecmiş olsun..aynı olay 2-3 ay once benimde basıma geldi sol seritte 80 km yle giderken arac stop etti ve az kalsın kaza yapıyordum. kaputu actıgımda heryerin mazot oldugunu gordum.trafigi altust ettiğim için mazot filtresine bakmak aklıma gelmedi. aracı servise goturdugumde filtrenin üstündeki 3 borunun tekinin cıktıgını farkettim.yerine taktık ve arac tekrar calıstı. nedenini sordugumda da cok değişik bi cevapla karsılasmıstım. motora asırı yuklenmeden dolayı boru cıkmıs!! neyse tekrar boyle bi olay basıma gelmedi ''herhalde artık motora asırı yuklenmiyorum''

ali kemal metin
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134

Alıntı borisc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oncelikle gecmiş olsun..aynı olay 2-3 ay once benimde basıma geldi sol seritte 80 km yle giderken arac stop etti ve az kalsın kaza yapıyordum. kaputu actıgımda heryerin mazot oldugunu gordum.trafigi altust ettiğim için mazot filtresine bakmak aklıma gelmedi. aracı servise goturdugumde filtrenin üstündeki 3 borunun tekinin cıktıgını farkettim.yerine taktık ve arac tekrar calıstı. nedenini sordugumda da cok değişik bi cevapla karsılasmıstım. motora asırı yuklenmeden dolayı boru cıkmıs!! neyse tekrar boyle bi olay basıma gelmedi ''herhalde artık motora asırı yuklenmiyorum''

buda mantıklı cevap değil... hemde hiç değil.....

barış gürol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    16CMV79

valla tam zamanını hatırlamıyorum ama arac suanda 39000 de kesin bakımdan sonra oldu. bana kalırsa filtre iyi takılmadı..

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ertan yıldırım
    brvhgt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 515

saim abi bizim dobloda aynısı oldu yıldızcanda yapılmıştı araba yarım depo mzotum gitti kaputu açtım ne göreyim mazot fışkırıyor hemen hortumu yerine taktım sonra motoru suladım dumanlar çıkıyordu brnzin olsa havaya uçacaktık bunun tek sebebi hortumlar klıpslı yerine tam oturtmuyorlar sonrada garip garip sallıyorlar bitaanesi çıkıpta beceremedik demiyor dikkat yıldızcan

21. Bu mesajı için 2 kişi brvhgt'ye teşekkür etti:

ali kemal metin
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134

Alıntı borisc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla tam zamanını hatırlamıyorum ama arac suanda 39000 de kesin bakımdan sonra oldu. bana kalırsa filtre iyi takılmadı..
    saim abi bizim dobloda aynısı oldu yıldızcanda yapılmıştı araba yarım depo mzotum gitti kaputu açtım ne göreyim mazot fışkırıyor hemen hortumu yerine taktım sonra motoru suladım dumanlar çıkıyordu brnzin olsa havaya uçacaktık bunun tek sebebi hortumlar klıpslı yerine tam oturtmuyorlar sonrada garip garip sallıyorlar bitaanesi çıkıpta beceremedik demiyor dikkat yıldızcan

ewet haklısınız.. bir kerede şöyle

ya abi kusura bakmayın bu bizim hatamız.. gereken neyse yaparız deseler varya...
    arabamı dağıtsalarda gıgımı çıkartmam.. ama pardon abi bizde yanlışlık yok denilince.. pirede deve oluyor hani..
    Konu dejavu tarafından (15/09/2007 Saat 11:49 ) değiştirilmiştir.

23. Bu mesajı için 2 kişi dejavu'ye teşekkür etti:

barış gürol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    16CMV79

Alıntı brvhgt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle katılıyorum. basıma gelen olayın aynısı!! olayı tekrar dusunuyorumda. canımız pamuk ipliğine bağlı 80 km hızla gidiyorum (ki daha hızlıda gidiyor olabilirdim) boyle bi olay olup arac stop ediyor ve direksiyon kitleniyor. kendimi sol seritten emniyet seridine nasıl attım bilmiyorum. ne diyim hep araca suc atılıyor ama arkadasın dediği gibi kimse beceremedik demiyor!!

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ertan yıldırım
    brvhgt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 515

benim hortum geri dönüştü stop etmedi ama ne olursa olsun şansımızıa mazot zor tutuşan bir madde benzin olsa ne olacak adamlar bir eliyle iş yuapıyor diğer eliyle dalga geçiyor bu olaydan sonra tik oldu bende arda bir özellikle servislerden sonra o hortumları kontrol ediyorum

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

barış gürol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    16CMV79

ben olaydan sonra 1 hafta boyunca kontrol ettim suda varki her bakımdan sonra bişeyleri kontrol edersek vay halimize yaw