Sayfa 1/3 123 SonSon
58 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 1.4 77hp fire yakıt tüketimi ve optimum kullanım devri

serkan dikici
    serkandikici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552
    Edilen teşekkür: 168

Bilgilendirme 1.4 77hp fire yakıt tüketimi ve optimum kullanım devri

Arkadaşlar herkese iyi geceler.. Malum havalar türkiye genelinde soğuk ve araçlarımızın da yakıt tüketimi artışta.. 1.4 77hp kullanan arkadaşlar güncel yakıt tüketimlerini, hava sıcaklığını ve kullandıkları devir aralığını paylaşırlarsa hem kıyaslama imkanımız olur hemde hava sıcaklığının yakıt tüketimimize ne kadar etki yaptığını değerlendirebiliriz... Herkese iyi haftalar...

01.2013 itibari ile İzmir 4-5-10'C sıcaklık değişimilerinde

5,4 lt/100km şehir içi tüketim değerim var ortalama 2200-2500-3000 devir aralığında 70-80-90 km/h hızla kullanıyorum...
    M.K.ATATÜRK

ozan oz
    ozanoz93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 30

5.7 mi kullaniyorsun dizel gibi daha ne istiyorsun benim arac sifir 110km 9.7 yakiyor

cihan80
    Ziyaretçi cihan80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

şehiriçi 7,8 şehir dışı 6.5 ortalama ile kullanıyorum . araç km 3600

ozan oz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı cihan80 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şehiriçi 7,8 şehir dışı 6.5 ortalama ile kullanıyorum . araç km 3600
    cihan benim degerler nezaman seninki gibi olur belliki senin aracta sifir, birde araci nezaman aldin toplam kaca geldi dostum

cihan80

ben kasımda aldım . 30.500 e aldım . değerler düşecektir ama öle çok abartılı değil tabiki .şehir içi shift leri kaçırma yüksek devirde bu araç içiyo resmen

ozan oz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

ben kasımda aldım . 30.500 e aldım . değerler düşecektir ama öle çok abartılı değil tabiki .şehir içi shift leri kaçırma yüksek devirde bu araç içiyo resmen
    manuel dimi o yuzden 30 bin, benimki otamatik 35 bin butun masraflar dahil

cihan80

Alıntı ozanoz93 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    manuel dimi o yuzden 30 bin, benimki otamatik 35 bin butun masraflar dahil

evet manuel . tüm herşey dahil 30. 500 plaka sigorta ve temmuz pulu onlara aitti .

ozan oz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

evet manuel . tüm herşey dahil 30. 500 plaka sigorta ve temmuz pulu onlara aitti .
    hayirli olsun arkadasim, umarim kazasiz belasiz kullaniriz, 1 hafta olmadi daha teslim alali, daha yeni yeni alismaya basladim star stop ozelgi disinda aractan gayet memnunum, birde eco modunu tavsiye etmem motorun omurnu dusuren birsey,

cihan80

Alıntı ozanoz93 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayirli olsun arkadasim, umarim kazasiz belasiz kullaniriz, 1 hafta olmadi daha teslim alali, daha yeni yeni alismaya basladim star stop ozelgi disinda aractan gayet memnunum, birde eco modunu tavsiye etmem motorun omurnu dusuren birsey,
    teşekkürler . sizede hayırlı uğurlu olsun . S&S zaten asla kullanmadım çalıştırır çalıştırmaz kapatıyorum . onun yapacağı tasarruf bize marş ve akü değişimi olarak dönecektir ondan dolayı hemen kapatıyorum . ki aküleri farklıymış sanırsam daha pahalı diye duydum.

ozan oz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

teşekkürler . sizede hayırlı uğurlu olsun . S&S zaten asla kullanmadım çalıştırır çalıştırmaz kapatıyorum . onun yapacağı tasarruf bize marş ve akü değişimi olarak dönecektir ondan dolayı hemen kapatıyorum . ki aküleri farklıymış sanırsam daha pahalı diye duydum.
    valla hayatimda ilk defa araba sahibiyim aku masrafi bilmiyorum anlamam yasadikca ogreniyoruz iste )) star stop acikken e5 trafikteyken frene basip durdum tirafik vradi, frenden cekip gaza basana kadar hafif rampaydi hemen arac geri kacti arac calisana kadar, ben hemen kapatim ve birdaha kullanicagimi sanmam starstopu. dedegin gibi zirt pirti mtoor durup calisiyor, bir sekilde baska masraf cikartir ilerde, bir depoda 10 tl yakit tasarufu istemem acikcasi

İbrahim IŞIK
    ibrahimes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 12

Eskişehir'de son 15 günde hava sıcaklıkları -5 ile +5 arasında gidip geliyor. Son 250 km ortalamam 7.1 lt. 150 km çevre yolu, 100 km şehir içi. 2000-3000 devir aralığında dikkatli kullanıyorum. Kış lastiği taktığım gün 0.5 lt arttırdı yakıtı.

serkan dikici
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552

Sıfır araçta motor alışana kadar değerler çok yüksek oluyo gerçekten 10-11 l/100km görenler var benzinde.. Yine benim evo tasarruflu çıktı iyi mi bu rada start stop bi miktar da olsa etkiliyo ama ben izmirde sadece uzun ışıklarda beklerken devreye girmesine izin veriyorum yoğun trafik vs de işkenceden başka bişi değil.. Otomatiklerde değerler daha da yüksek inecektir mutlaka normal seviyelere..
    M.K.ATATÜRK

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Aracım daha çok yeni, 350 kilometrede 1.4 Fire ama Dualogic.

Şu sıra İzmir sabah işe gidiş saatlerinde 7-8 derece civarında. Eco mod ve sakin sürüşle 6 litrenin altına rahatça düşürülür gördüğüm kadarıyla ki ben az bir kısmı dur-kalk trafik olan güzergahımda 5.6 litre yakaladım. Dualogic yakıt tüketimi konusunda bilgilerim mevcut.

İstanbul trafiğinde start&stop'u kapatmak gerekebilir, haklısınız. Bir de yokuşta start&stop ile durmuşken aracı çalıştırmak için freni bırakmayın, vites koluyla çalıştırın. Kullanım kılavuzunda yazıyor

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Valla bizim fire motorlar dıesel puntolardan daha az yakıyor galiba.Sitede 5 litrenin altında yakan dıesel nerdeyse hiç yok gibi.Hep millet 6-7 litre yaktıklarını söylüyorlar.Hele bir de 10-11 litre yakıt ortalaması olan bir arkadaş var ki ona da Allah yardım etsin.
    Valla dıesel alayım diyordum da lpg li punto dıesel den çok daha ekonomik.Hatta dıeselden daha düşük ortalaması olan benzinli fire kullanan arkadaşlar var.

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45
    Edilen teşekkür: 421

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla bizim fire motorlar dıesel puntolardan daha az yakıyor galiba.Sitede 5 litrenin altında yakan dıesel nerdeyse hiç yok gibi.Hep millet 6-7 litre yaktıklarını söylüyorlar.Hele bir de 10-11 litre yakıt ortalaması olan bir arkadaş var ki ona da Allah yardım etsin.
    Valla dıesel alayım diyordum da lpg li punto dıesel den çok daha ekonomik.Hatta dıeselden daha düşük ortalaması olan benzinli fire kullanan arkadaşlar var.

o tarz kullanımda dizeller 4 5 lt yakıyor bizim 7 yaktığımız tarzda benzinli araç kullandığınızda benzinli araç 10 lt aşşağıya yakmaz

serkan dikici
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552

kullanım tabiki çok farkettiriyo ben çoıu zaman düz yolda 4.5 - 5 arası anlık ortalama ile gidiyorum ama gaza sadece sağ ayak ağırlığınca dokununca tabi.. Dizel kullanmaksa biraz farklı; aracını iyi tanıyan max torku verdiği devri bilen, vites değişim aralığını iyi ayarlayan tasarruf eder ( araçta ekstra bi durum yoksa tabi ) ben 1.6 90hp TDCI fusion lle fevri ve hızlı kullanımıma rağmen 6litre/100kmnin üzerinde değer hiç görmedim.. Ankaradan lzmlre 100-110km/h ortalamada 86TL ye girdim yazın.. işin özü benzin tabikide çok yakıyo ama azcık uğraşınca cebi bi ucundan kurtarabiliyoruz galiba
    M.K.ATATÜRK

erdem çolak
    erdemR90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1

Merhaba arkadaslar Kasım ayında sıfır punto aldım 100 km de 15 litreyi gördüm ilk iki uç gün sok oldum ama suan aracım 4000 km de ortalamam 6.0 / 7.0 arası

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hatta dıeselden daha düşük ortalaması olan benzinli fire kullanan arkadaşlar var.
    İşte aynı arkadaş aynı şekilde dizeli sürsün emin ol daha düşük ortalama tutturacaktır. Ancak dizelin tadını alınca eskisi gibi kullanmıyor insan

serkan dikici
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte aynı arkadaş aynı şekilde dizeli sürsün emin ol daha düşük ortalama tutturacaktır. Ancak dizelin tadını alınca eskisi gibi kullanmıyor insan
    +1 turboşarj sağolsun dizel de turboyla gelen gücü hissedince benzine dönmek zor oldu (şekil A1 ben)
    M.K.ATATÜRK

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı rbcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o tarz kullanımda dizeller 4 5 lt yakıyor bizim 7 yaktığımız tarzda benzinli araç kullandığınızda benzinli araç 10 lt aşşağıya yakmaz
    19kmh ile 9.2lt(11lt lpg) ağırlıklı ş.içi ve devirli kullanımla.

Sayfa 1/3 123 SonSon