Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
64 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Punto 1.4 77hp dualogic yakıt tüketimi

Güneş Doğar
    GUNES - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

Alıntı motor delisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bot ortalaması uzun yolda 5.2 i gordum 110-120km hız ile eco açık...
    fatihte oturuyorum istanbul şehir içi 7 görmuyorum hiç birsürü fotoğrafımda mevcut örnek atıyorum bitane, aracım şuan 9 bine dayandı her geçen gün düşüyor şehir içi düz 6 bot yakaladığım oldu ve aslında agresifte sürerim 80 90 la gidemem otobanda. 1.4 fiesta ve aveom bunun iki katı fazla yakıyordu fire motor çok ekonomiktir 7 nin altına asla düşemez diye iddalı konuşmuşsunuz fakat bende hep 7 nin altında yakıyorum.
    benim aracım da 11bin km...yazın adana sıcağında ben de o değerleri gördüm (foto yok ama) ...ama kış geldi 7'den aşağı göremedik çok şükür ...ama halen iddaa ediyorum piyasadaki diğer 1.4 (otomatik - triptonik vs) araçlardan çok çok ekonomik...peugeot 207'im vardı 2011 model 100 Tl yakıtla 300 km(şehir içi) görünce iyi derdim...punto biraz zorlasan 100 TL'ye 400 km götürecek...

Bora Sağlam
    borasaglam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

hocam herkes sana zaten sordukların hakkında yardımcı olmuş.ben şöyle bi site buldum. bu da sana fiyat konusunda yardımcı olur diye düşünüyorum.bayi fiyatlarını falan karşılaştırabiliyosun.başarılı site.umarım işini görür Otomobil Fiyat Listesi | Türkiye'nin en güvenilir otomobil fiyat listesi

FETHİ YILDIRIM
    fethican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 FNJ 62
    Edilen teşekkür: 24

arkadaşlar bende ankara da kullanıyorum 8.8 gösteriyor hep hiç düşmüyor benmi yanlış bişey yapıyorum acaba. birde bu eco seçeneği manuel viteslerde de varmı acaba

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Alıntı fethican Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende ankara da kullanıyorum 8.8 gösteriyor hep hiç düşmüyor benmi yanlış bişey yapıyorum acaba. birde bu eco seçeneği manuel viteslerde de varmı acaba
    Eco modu sadece dualogic şanzımanlarda var. Ankara'da trafik İzmir'e göre daha yoğundur. Hatta araç yoğunluğu İstanbul'dan bile fazla sanırım. Araç bakımlıysa, herhangi bir sorunu vs. yoksa muhtemelen güzergahınızdan ve kullanım tarzınızdan kaynaklanıyordur. Yokuş olmayan bir yerde, uzun bir düzlükte, motor sıcakken sabit bir hızda gidin bakalım, anlık tüketim ne gösterecek?
    Konu Evren_c tarafından (18/12/2012 Saat 15:28 ) değiştirilmiştir. Sebep: imlâ

Ali Yaman
    Maverick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 3

İzmir de yaz aylarında 6lt civarları (ortalama) mümkün ancak kış aylarında 8 lt de seyrediyor.

MEHMET AK
    see aksan32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

bende 2007 punto var.yol bilgisayarondan bir şey anlamadım range, trib a-b ne demek acaba
    GRANDE PUNTO 1.4 FİRE ACTİVE 77 BG

mst mst
    N-ciniir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 13

ben de yazın 7nin altına düşüyorum.. kime söylesem inanmıyor. otomatik vites bu kadar az yakar mı diyorlar...

yol bilgisayarında range menzil demek.
    trip a ve b olmak üzere iki farklı kayıt tutar ve ayrı ayrı tüketim mesafe saat bilgisi gösterebilir. birbirinden bağımsız sıfırlayabilirsin.. ayrıca istersen sol taraftaki menü tuşlarından trip b yi kapatabilirsin..

Evren .
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Alıntı N-ciniir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de yazın 7nin altına düşüyorum.. kime söylesem inanmıyor. otomatik vites bu kadar az yakar mı diyorlar..
    İnsanlar otomatikleştirilmiş manuel vites kavramını pek anlamıyor, tam otomatik ile karıştırıyorlar. O yüzden oluyor bunlar hep

alper demir
    aalperdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 40

Otomatik vitesin az yakma ihtimali cok yakma ihtimalinden daha fazladir. Cok yaktigini dusunmelerinin sebebi eski kara duzen, 4 ileri, disli araligi duz vitesler gibi aralanmis sistemden kalma ağiz aliskanligindan baska hicbirsey degildir. 4 ileri otomatik vites ureten markalar var hala. 5 ileri duz viteslisinden daha az yakmaktadir. Bkz: Hyundai i20

Sent from my iPhone using
    Konu aalperdemir tarafından (07/01/2013 Saat 18:16 ) değiştirilmiştir.

Evren .
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Merhaba arkadaşlar.

Nihayet aracımı aldım hayırlısıyla, bilahare garaja koyacağım
    Bu araçtan almak isteyenler ve yakıt tüketimini merak edenler için referans olması açısından elimden geldiğince istatistik paylaşmak istiyorum.

İlk mesajlarımda her gün işe gidip geldiğim güzergahı ve sürüş stilimi belirtmiştim. Buna göre sıfır kilometrede aldığım ve henüz 4. gününde olan aracımın bir işe gidiş süresince yaktığı yakıt aşağıdaki gibi. Ben şu an çok memnunum, tam olarak ne aradıysam onu buldum

Tabii şunu belirtmek isterim; bu tüketim tamamen ekonomi odaklı bir sürüşle elde edildi. Mümkün olan her yerde hız sabitleyiciyi açtım, otobanda maksimum 90, şehir içinde ise 70km hıza çıktım. Start&stop da açıktı. Tabii ekonomik sürüş derken trafiği aksatmadan, 70 yaşındaki biri ya da acemi biri gibi değil ancak 20 yaşında delikanlı gibi de değil Umarım anlatabilmişimdir.

Bu sabah sadece Trip B'yi kullandım, ayrıca aracı aldığımdan beri hiç sıfırlamadığım Trip A ortalama tüketim verisi fotoğrafını da koyuyorum (bunun içinde haftasonu trafiği, bol dur kalk, kısa mesafe gezi var).

alper demir
    aalperdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 40

Buda benim su an yolda yakaladigim deger. Aydina varinca tekrar paylasicam. Yollar cok guzel basmaya zorluyo ama tutuyorum kendimi Eklenti 23971

Sent from my iPhone using

Baran --
    Yagmuradam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 43

Benim dizel otomatik Linea ile kıyaslayınca güzel değerler. Şehir içi için punto otomatik gayet güzel bir seçim. Bulabilirsem ben de değiştireceğim aracımı..

Özkan Sünnü
    nakz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 7

Aracı yeni alan veya almayı düşünen arkadaşlar;
    2011 model evo dualogic kullanıyorum ve şuan 22000km de bu güne kadar olan deneyimlerim;
    araç ilk 1500-2000km de çok yakıyor, malum motorun kurum tutması gerekiyormuş. servisten söylenen 7000-10000km arasında aracın yakıtında bir düşme olacaktır dendi. bende merakla o kadar km yi yaptım. Tabi kullanma şekline göre bu değişmekle birlikte bende tam olarak 10800kmde aracın yakıtı düştü.
    İlkl yıl bakımına girdi özellikle servise girecek arkadaşlar dikkat ederse; Servisteki arkadaş sağolsun, bütün parçaları güzelce sildim ilk günki gib oldu dedi. Haklıymış 10800km bekledim kurumlar itinayla silindi. aracın yakıtının düşmesi yaklaşım 6-7bin km aldı. şuanda aracın yakıtı çok düştü, tabi havaların ısınmasının da etkisi büyük. 18 mart günü keşan Çannakkale yolunda bir ara sayacı sıfırladım (Gelibolu yakınlarında). bilenler için virajlı bir yoldur. ve feribottan indiğimde ortalama tüketim 5.0 yazıyordu. şehir içine gelince çok değişken bir anda 7li ortalamalara geliyor.

İlker akat
    didi77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 89

Benimde 2012 dualogic puntom var alalı 4 ay oldu yakıt tüketimim sehir dışı beni memnun ediyor 5 5,5 arası yalnız sehir içi kullanım fazla o yüzden lpg taktıracam

Osman KOCA
    cezalandirici083454 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34GZ2403
    Edilen teşekkür: 18

Selamunaleyküm
    Bende punto evo 1,4 77bg otomatik aracı akrabamdan aldım.
    Fiat aracı ilk defa aldım. Yakıt denemesi yapmayı severim. Uzun yolda 4,5Lt/100 düşürdüm.

Cenk Demir
    zemrogya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Merhaba;

Bugüne kadar ailemizde 2008 model Grande Punto 1.3 multijet manual vites , 2011 model Punto Evo 1.3 multijet manual vites, Linea 1.3 multijet manula vites araçlar oldu. Hepsinin sorunsuz olması masraf çıkarmamış olması ve yakıt konusunda iyi olması nedeniyle memnun kaldık. Halen 2008 model Grande Puntomuz durmakta.

Bugün ise ilk defa ailemize bir otomatik(otomatikleştirilmiş manuel şanzıman) Punto Evo 1.4 77hp dualogic bir araç almaya karar verdik.

Bundan 1 yıl önce 2008 model Grande Punto 1.3 multijet dualogic bir araçı satın almak için gittiğimde aracı test etme fırsatı buldum. Araçta beni hayal kırıklığına uğratan kısım durduğu sırada araba istop edecekmiş gibi olmasıydı(acemi bir insanın yokuşta kalkarken gaza çok az basması sonucu arabanın istop edecek üzere iken tekrardan debriyaja basması sonucu istop etmemesi gibi düşünebilinir. Belki bir nebze daha az da olabilir). Bunu sahibine sorduğumda bunun normal olduğunu söyledi. Sonrada gidip sıfır Linea 1.3 multijet manual vites araba aldık.

Manual bir araç aldığımız için pişmanlık yaşadık ve aracımızı sattık. Şimdi ise otomatik benzinli ikinci el Punto Evo 1.4 dualogic almaya karar verdik. Bu kararımızdan pişman olup tekrardan zarar etmek istemediğimiz için sizin vereceğiniz bilgiler çok işimize yarayacak.

1 - Sizin aracınız da duracağı sıra istop eder gibi oluyor mu ?
    2 - Vites geçişleri çok ama çok kötümü ?
    3 - Yakıt konusunda çok pişmanlık yaşarmıyız ?(Sakin kullanımda İstanbul'da ortalama 7 litreleri görebilirmiyiz ?)
    4 - Son sorum ise sizin araçla ilgilikişisel görüşünüz nedir ?

Vereceğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.
    Konu zemrogya tarafından (07/09/2014 Saat 02:48 ) değiştirilmiştir.

ilker k
    hyzanki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 21

neden pişman olacaksınız hocam. ben hiç öyle stop edecek gibi olma durumuyla karşılaşmadım. vites geçişleri de gayet güzel. sadece çok dik yokuşlarda eco tuşu kapalı olsa daha iyi oluyor. zaten istediğiniz zaman ileri geri vitese müdahale edebiliyorsunuz. yakıt konusu ise malum sınıfının en az yakan araçlarından biri

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Bülent AKARSU
    grandeizmit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 36

Kesinlikle memnun kalırsınız. Sadece eco modu bana gereksiz gibi geliyor ama malum istanbul traflği belki sizin işinize yarar. Yakıt 7nin üzerine cıkmaz ama reel olarak 35 kurusun altına dúsmez

ozan oz
    ozanoz93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 30

tam bilmiyorum ama şunun hesabını yaptım 200 km yolu 150 hizla devamlı gittim, 100 tl benzin yaktım
    donuste 90 km hizla geldim 60 tl yapktı

Tumay Aydogan
    tumay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1

Merhaba arkadaşlar evlenirken 2011 evo 1,3 full araçımı satmak zorunda kalmıştım. Şimdi eşimden dolayı otomatik vites gene evo bakıyorum sanırım bütçem dizel modeline yetmeyecek ama 1.4 motor dolu otomatik vites araçı önerirmisiniz istanbul içinde, 2010 üzeri temiz punto modellerine bakıyorum. satan arkadaşlar varsa bana ilan numarası da gönderebilirler. şimdiden teşekkürler.

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon