Sayfa 1/7 12345 ... SonSon
139 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: T-Jet Yakıt tüketimi..

erhan yildirim
    dicaser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308
    Edilen teşekkür: 182

Standart T-Jet Yakıt tüketimi..

Arkadaşlar geçtiğimiz mesajlarda tjetin ne kadar hızlı gittiğini hem video hemde resim olarak sizlere göstermiştim..
    geçtiğimiz tüm mesajlarda yakıt tüketimininde gerçekten çok düşük oldugunu vurgulamıştım , hatta istanbul-bursa arası 50liraya hatta dahada aza geldiğimi iddaa etmiştim , (bana her nekadar inanmayanlar olsada canlarınız saolsun
    video çekemedim çok uzun olurdu ama resim aldım..
    herhalde artık inanırsınız
    İstanbuldan çıkarken bilgi ekranını sıfırladım.. bursaya geldiğimdede resimleri çektim umarım yeterli olmuştur

NOT : ARACA CEMAL ABI (SAOLSUN) YAZILIM YAPTIKTAN SONRA SON HIZI 5.VITES 6200RPM 245KM CIVARI YAKITTA INANILMAZ DERECEDE DUSTU TESEKKURLER CEMAL -ASLAN- ABI

2. Bu mesajı için 3 kişi dicaser'ye teşekkür etti:

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

TJet'e binmeyen bilmez. Tebrikler Erhan, guzel degerler.

Tjet normal kullanimda gayet ekomomik bir arabadir.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi
    Oz Büyücüsü

Ahmet İnan
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ahmet85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 6

64 km/h ortalama hız ile yakalanabilecek bir değer. 90km/h hız ile çekeceğini de bekliyoruz.

erhan yildirim
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308

Alıntı Luc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TJet'e binmeyen bilmez. Tebrikler Erhan, guzel degerler.

Tjet normal kullanimda gayet ekomomik bir arabadir.

eyvallah Cüneyt abi , havalar biraz daha düzelsin esp kapalı bi son hız denemesi daha yapıcam inş..

Alıntı Ahmet85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    64 km/h ortalama hız ile yakalanabilecek bir değer. 90km/h hız ile çekeceğini de bekliyoruz.
    5. vites 2000 rpm 80km hız ile bu ortalamayı yakaladım..
    5. vites 2200 rpmde 90km hız ilede maksimum olsun olsun 5.5 olsun
    Konu dicaser tarafından (18/11/2012 Saat 15:07 ) değiştirilmiştir.

Ahmet İnan
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ahmet85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı dicaser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ........

5. vites 2000 rpm 80km hız ile bu ortalamayı yakaladım..
    5. vites 2200 rpmde 90km hız ilede maksimum olsun olsun 5.5 olsun
    Bende öyle tahmin ediyorum ancak benim merakım yazılım yaptıranların %99 u yakıt tüketiminin güce bağlı olarak arttığını belirtirken sizin nasıl oluyor da yazılım ile azalıyor.

erhan yildirim
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308

Bende öyle tahmin ediyorum ancak benim merakım yazılım yaptıranların %99 u yakıt tüketiminin güce bağlı olarak arttığını belirtirken sizin nasıl oluyor da yazılım ile azalıyor.
    eğer benim son hız videoumu izleseydinizbenimkininde gücünün çok arttığını görürdünüz.. ve şöyle bişeyde var Cemal abi yazılımları atarken bizzat kendisi yakıt tüketiminin normal kullanımlarda düşeceğini söylemişti.. yani yavaş gidersen daha az benzin harcayacak hızlı gidersen daha hızlı gidecek ama yakıt eskisine göre artacak daha fazla hız yaptıgı için.. aynen böyle dedi kendisi ;

buda son hız videosu DICASER - YouTube zaten bunu vermiştim ama

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Aracin yazilimdan sonra gucu ve torku arttigi icin sakin kullanimda stok haline gore daha az yakar.

Oz Büyücüsü

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben gecende size dedim sehir içi degerleri onemli.

Ayrıca 2000 devirde cok normal yakıtınız.

Hemen hemen her araba artı olsun 5-6 tl farkla bu devirlerde o yola bu kadar yakar.

Ama sizinle anlasamadıgımı nokta.Tjet şehir içinde asla bu degerleri vermez.Cunku guclu arac.Seri arac ve yakıt tuketimi devirde olmayınca yakan arac ki siz bu yolu 80 km değilde 120 ile gelseydeniz ne yakardı o onemli ?

dediğim gibi aynı segmentte aynı motor guclerine asagı yukarı sahip araclar bu degerleri sizin gibi yakalar.Bu cok normal.

Çetin Aksoy
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. zCoke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

Bir aracın yakıt tüketimi şehir dışı değil şehir içi değerler olarak hesaplanır. Tjet istanbul ankara izmir gibi nüfusun kalabalık olduğu şehirlerde kullanımında şehir içi değeri 8.5 lt altına düşüremezsiniz düşse düşse en fazla 8 lt olur şehir içi.

Ahmet İnan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı zCoke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir aracın yakıt tüketimi şehir dışı değil şehir içi değerler olarak hesaplanır. Tjet istanbul ankara izmir gibi nüfusun kalabalık olduğu şehirlerde kullanımında şehir içi değeri 8.5 lt altına düşüremezsiniz düşse düşse en fazla 8 lt olur şehir içi.
    Bencede... Tahminime göre kış aylarında daha da artar. Ben açıkçası sadece forumda t jetler için bu kadar az yaktığını iddaa edenleri gördüm duydum. Piyasada ki söyleme göre kullanıcısını yakıt yönünden üzen motor. Birde puntolarda kullanılmaya neden devam etmedi soru işareti?

Orkun Aksoy
    ABARTH OAGP1960 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 633

Sevgili arkadaşlar, piyasa söylemlerini bence pek ciddiye almamak daha doğru olur, buradaki üyelerin aktarmış olduğu t-jet yakıt tüketimi değerleri, bence çok daha samimiyetle aktarılmış bilgilerdir. Bugüne dek otomobil dünyasında kalitesiyle kendine isim ve yer edinmiş bir çok marka ve model araç motorları, otomotiv endüstrisi politikaları sonucu artık üretilmemektedir. Kaldıki t-jet motoru, Abarth firması tarafından uzun süre kullanılmıştır. Daha sonra multiair turbo şeklinde upgrade edilmiştir ve Abarth firması da, halen bu motorları kullanmaktadır.

ONUR ACARARICAN
    onurciko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07 ENS 97
    Edilen teşekkür: 199

Bencede... Tahminime göre kış aylarında daha da artar. Ben açıkçası sadece forumda t jetler için bu kadar az yaktığını iddaa edenleri gördüm duydum. Piyasada ki söyleme göre kullanıcısını yakıt yönünden üzen motor. Birde puntolarda kullanılmaya neden devam etmedi soru işareti?
    Piyasada t-jet bilen mi var doğru düzgün.Yakıt tüketimi açısından ahkam kesiyorlar.Burada yazılanlar ilk ağızdan kullanıcıları tarafından resimli belgeli bilgiler.Benim aracım şehir içi kullanıma göre 7-8.5 arası yakıyor.
    Sanırım puntolar da artık t- jet kullanmama sebepleri Bravolar da kullanmaya başlamaları.Sizce ne olabilir?
    2002 ALBEA
    2011 BRAVO T-JET
    2008 GP T-JET
    2011 ALFA ROMEO MİTO QV

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ahmet İnan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı OAGP1960 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşlar, piyasa söylemlerini bence pek ciddiye almamak daha doğru olur, buradaki üyelerin aktarmış olduğu t-jet yakıt tüketimi değerleri, bence çok daha samimiyetle aktarılmış bilgilerdir. Bugüne dek otomobil dünyasında kalitesiyle kendine isim ve yer edinmiş bir çok marka ve model araç motorları, otomotiv endüstrisi politikaları sonucu artık üretilmemektedir. Kaldıki t-jet motoru, Abarth firması tarafından uzun süre kullanılmıştır. Daha sonra multiair turbo şeklinde upgrade edilmiştir ve Abarth firması da, halen bu motorları kullanmaktadır.
    Bende öyle düşünüyorum ancak 80-90 km/h ile giden hemen hemen her araç 5-5,5 LT yakıt tüketir. Şehir içi dur kalk çok olduğu zaman dah öncemli diye düşünüyorum.

Alıntı onurciko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Piyasada t-jet bilen mi var doğru düzgün.Yakıt tüketimi açısından ahkam kesiyorlar.Burada yazılanlar ilk ağızdan kullanıcıları tarafından resimli belgeli bilgiler.Benim aracım şehir içi kullanıma göre 7-8.5 arası yakıyor.
    Sanırım puntolar da artık t- jet kullanmama sebepleri Bravolar da kullanmaya başlamaları.Sizce ne olabilir?
    Bilinmemesi daha kötü ya. O zaman tjet satışaları başarı elde edememiş tutulmamış motor olarak algılanır. arkadaşlar deneyimlerini paylaşarak yakıt tüketimini göstermişler ancak bu demek değil ki sürekli bu şekilde yakıyor. Örneğin m jetler içinde 3,5-4 Lt değerlerden bahsedilir. Bu değerlerde sürekli olan değil 40 yılda bir görülen değerler. Dur kalk dur kalk benzinli gibi yakıyor tek + sı mazot daha ucuz. Mjet neden punto da devam ediyor? Yani t jeti kaldırıp brava ya koyması bence bahane değil. Punto için multiair motorun o segmentteki araç için yeterli olduğu düşüncesi bence daha doğru olur. Tabi benim düşüncem.
    Konu Ahmet85 tarafından (18/11/2012 Saat 21:07 ) değiştirilmiştir.

Çetin Aksoy
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. zCoke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

Şehir içinde yani normal dur kalklı trafik ışıklı şehir içinde. Öyle gecenin 4 ünde boş yolda çıkıp yanıp sönen sarı lambaların olduğu, veya çevre yolu gibi yoldan giderek şehir içi değil harbi şehir içinde bir tjet motor asla 8.0 altında yakmaz bunu iddaa ediyorum.

Orkun Aksoy
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Tabi bu arada, piyasada bir aracın iyi bilinmiyor olması da onun verimsiz olduğu anlamına gelmemeli arkadaşlar, eski bir kullanıcı olarak size Alfa Romeo'yu örnek verebilirim. Yurt dışında göreceğiniz araba modellerini burada göremiyor olmak da bunun bir işaretidir. Normal şehir içi kullanımında da t-jet 100 km. de 8 lt. nin altına inebiliyor arkadaşlar. Stock hali 120 HP-206 Nm., ağırlığı da 1155 kg olan t-jet için bence son derece makul değerler.

Ahmet İnan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı OAGP1960 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabi bu arada, piyasada bir aracın iyi bilinmiyor olması da onun verimsiz olduğu anlamına gelmemeli arkadaşlar, eski bir kullanıcı olarak size Alfa Romeo'yu örnek verebilirim. Yurt dışında göreceğiniz araba modellerini burada göremiyor olmak da bunun bir işaretidir. Normal şehir içi kullanımında da t-jet 100 km. de 8 lt. nin altına inebiliyor arkadaşlar. Stock hali 120 HP-206 Nm., ağırlığı da 1155 kg olan t-jet için bence son derece makul değerler.
    Size katılıyorum. Bir aralar bi yakınımıza alfa almaya kalktık. Söylenen sözler: Ustasını bulmak zor, parçası çok pahalı, yakıtı su gibi içer, züppe arabası, spor araç aileye gelmez, tutulmayan araç elde patlar vs vs derken temizini bulamama neticesinde almadık. Ancak şu var ki alfa ile girebileceğin virajlara kolay kolay hiçbir araç ile giremezsin.

Orkun Aksoy
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Size katılıyorum. Bir aralar bi yakınımıza alfa almaya kalktık. Söylenen sözler: Ustasını bulmak zor, parçası çok pahalı, yakıtı su gibi içer, züppe arabası, spor araç aileye gelmez, tutulmayan araç elde patlar vs vs derken temizini bulamama neticesinde almadık. Ancak şu var ki alfa ile girebileceğin virajlara kolay kolay hiçbir araç ile giremezsin.
    Ahmet kardeşim, daha önce 91 model 33 boxer 1,7 16 V, 94 model 155 Q4 ve 96 model 155 Q4 kullandım, özellikle 155 Q4, turbo-4 çekerli olduğundan süper bir yol tutuşuna sahipti.

erhan yildirim
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308

arkadaşlar söylediğim ve çektiğim resimler hilafet yada bi iddaadan ibaret deil , hepimiz görelim ve bilelim diye , çünkü bilmeyen insanlar tjetin 11 12 litre hatta 15 litre yakar diyen var bu forumda
    doğruya doğru bastınmı yakıyor ama ben şahsen en fazla bastığım zamanda bile 9.8'i geçmedim bide tjet motoru aslında hala devam ediyor devam etmiyor denilmiş ama , motora güzel bi upgrade çekip adıda multiair turbo olmuştur..
    ki hala fiatın sitesinde bravo tjeti görebilirsiniz
    benim bu resimleri çekmemdeki amaç yazılımdan sonraki yakıt ortalamasını almaktı , şahsen tatmin oldum

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ahmet İnan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı dicaser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar söylediğim ve çektiğim resimler hilafet yada bi iddaadan ibaret deil , hepimiz görelim ve bilelim diye , çünkü bilmeyen insanlar tjetin 11 12 litre hatta 15 litre yakar diyen var bu forumda
    doğruya doğru bastınmı yakıyor ama ben şahsen en fazla bastığım zamanda bile 9.8'i geçmedim bide tjet motoru aslında hala devam ediyor devam etmiyor denilmiş ama , motora güzel bi upgrade çekip adıda multiair turbo olmuştur..
    ki hala fiatın sitesinde bravo tjeti görebilirsiniz
    benim bu resimleri çekmemdeki amaç yazılımdan sonraki yakıt ortalamasını almaktı , şahsen tatmin oldum
    Punto da devam etmiyor diye biliyorum. Punto da devam eden multiair ise turbolu değil.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Güzel değerler Erhan, tebrikler.Ben de Ankara -İstanbul arasını 5lt/100km ile katetmiştim zamanında, tabi dikkatli kullanımla,

Forumda son dönemde bir t-jet eleştirisi var, hayırlısı diyelim Arkadaşlar (t-jet az yakar ya da çok yakar diyenler) t-jetin şehir içinde fazla yakacağı malum.Bunun için müneccim olmaya gerek yok.Ancak bu değerleri her araç şehir dışında yakalar diyenler eminim biliyorlardır ki o söylenen 8lt/100km lik tüketimi de şehir içindeki her araç yakalar

Tüketimi en başta sürücü ve trafik etkiler.Kullanım tarzı çok önemli, farklı sürücülerle az tüketen bir araç çok tüketebilir ya da tam tersi olabilir.Fabrika verileri tüketim miktarları hakkında kesine yakın bir değer verir..

Sayfa 1/7 12345 ... SonSon