Sayfa 7/7 İlkİlk ... 34567
139 sonuçtan 121 ile 139 arası

Konu: T-Jet Yakıt tüketimi..

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Alıntı BBYILDIZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eleman derken banamı dediniz ?
    Yok Berkan sana demedim

Yalnız sen şimdi yazmışsın bu verilerini. Biz resimle video'yla ıspatlayamıyoruz sana hiç inanmayacaklar herhalde

En iyisi Erhan'ın dediği gibi Biz aracın ne yaptığını biliyoruz zaten. Başkarlı önemli değil.
    Oz Büyücüsü

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Luc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok Berkan sana demedim

Yalnız sen şimdi yazmışsın bu verilerini. Biz resimle video'yla ıspatlayamıyoruz sana hiç inanmayacaklar herhalde

En iyisi Erhan'ın dediği gibi Biz aracın ne yaptığını biliyoruz zaten. Başkarlı önemli değil.
    komple verilerin resmini cekebiliri abi.

Olurmu ?

Bugune kdarki ne olmussa *

erhan yildirim
    dicaser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308
    Edilen teşekkür: 182

Alıntı Ahmet85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dicaser bir ara gel hocam sana madalya takacam
    gösterdiğim sabır içinmi

5. Bu mesajı için 3 kişi dicaser'ye teşekkür etti:

Ahmet İnan
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ahmet85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 6

Alıntı dicaser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gösterdiğim sabır içinmi
    Sabır için olur mu dicaser 5 LT yakıtla gidebildiğin için

Bu arada birileri inanmıyor falan demişte inanmama durumu kendilerine ait. Başka konuda çok yakıyor diye dert yanan t jet kullancıları burda az yakıyor yazınca insan şaşırıyor

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Sabır için olur mu dicaser 5 LT yakıtla gidebildiğin için

Bu arada birileri inanmıyor falan demişte inanmama durumu kendilerine ait. Başka konuda çok yakıyor diye dert yanan t jet kullancıları burda az yakıyor yazınca insan şaşırıyor
    Görünen o ki sen yazılanları da okumuyorsun. Çok yazık...
    Oz Büyücüsü

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Forum içinde gezinince t jet ile ilgili olarak kullanıcı yorumları

aracım son 1 haftadı aşırı yakmaya başladı 100 km 11 litre gsteriyo gezemez oldum aracla neden olabilir

aracta pc chiptunıng yazılım
    custom garage downpipe ama yazılımı yok downpipe ın yanıltıcıyla kullanıyorum
    düz boru son susturucu otto var
    kn kutu içi filtre arkadasımdan altım sıyah olmus balata spreyiyle temızlemeye ugrastım fazla acılmadı rengi ama taktm kullanıyorum

bide 205 50 16 jant lastık var aracta

bujılerden olabilir mi die düşünüyrm ama neden olabilir bilginiz var mı

demiş 41semih41

Hocam t-jet te biraz basınca çok normal 11 12 litreler ben bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum ama yanıltıcı ile aracı sağlıklı yürümez biran önce yazIlımını yaptır.

demiş volume23

Şehir içinde bizim dizel araçlar bile o tüketime ulaşıyor..

demiş fotocelit

Havalar soğudu, trafik arttı. benim şehir içi ort. hızım 18 km ort. tüketimim 7.1 lt.

demiş steingp (mjet)

Dediğim gibi t jetler üzerinde bir gün az yakıyor diyenler diğer gün çok yaktığını söylemiş. Dizeller dahi 7-8 mertebelerinde dolaştığında t jet in tüketim değerleri pek inandırıcı gelmiyor kimseye. Zaten t jet eğer az yaksaydı mjet gibi peynir ekmek misali satılırdı. Bu konuyu açan arkadaş demiş ki bir konuda biz t jet ile zor çıkıyoruz 220 km/h a bunlar 1.3 mjet ile 240 basıyor falan demiş. Bende diyorum ki millet m jet ile 7-8 zor görüyor siz t jet ile nasıl bunu yakalıyorsunuz. Demek istediğimi çok iyi anladınız. Hız konusu öyleyse yakıt konusu da böyle. Derler ki adama:Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu derler. Ayrıca mesaj sayısının çokluğu yada azlığı kimseyi haklı göstermez. Gerçi anladım ki bilinç altında yönetimde dahi bunun olduğu ve buna göre cezalandırma uyguladığı da aşikar.
    Ahmet, itiraf et senin de bilinç altında Fiatın ya da motorlarının kötü olduğu olgusu var

Örneklerinde haklısın tabi.Zaten sürekli aynı şeyden bahsettim ben.Kullanıcı farklı, güzergah farklı, trafik yoğunluğu farklı, araç bakım durumu farklı...Bu kriterlerden hepsini aynı yap sadece bir tanesini değiştir tüketim değeri değişecektir.Neticede hiçbir t-jet, mjtd den az yakamaz.Bir örnekte mjtd 8lt, t-jet 7lt yakmış olabilir.Ancak aynı sürücüler birbirlerinin güzergahlarını kullansalar belki mjtd 5lt, t-jet 9lt yakmış olabilirdi ya da sürücüler sadece araçları değiştirseler belki mjtd 6lt, t-jet 10lt yakmış olacaktı..Bu örnekler uzar gider.Netice çok bilinmeyenli bir denklem, karmaşık bir konu bu tüketim,

Valla ben mjet kullanıyorum.

Uzun yolda genelde 90 km hızla yakaladıgım degerleri paylasmıstım.

https://forum.grandepuntotr.com/gene...rintilari.html

göz gezdirmen adına.

Ben ssehir içinde 5.5 en fazla goruyorum.Gene olarak su anda benim arac 9500 km'de 4.7 ortalamada hız 45 km.

Bunun 1500-2000 kmsini sehirlerarası yaptım.Aracı alalı 3 ay olacak.
    Berkan, ben 2 yıl GP 1.3mjtd 90bg kullandım.Şehir içi verim benim de 5.5lt/100km idi.Bana göre bu değer çoktu.Çünkü aynı güzergahta eski kasa Puntom ile (mk2b 1.4 95bg benzin) 6.5lt/100km yi genelde yakalardım.T-jet sport ile bu veri 7lt/100km civarınlarına çıktı.Hep söylediğim gibi dizellerde fabrika verilerini tutturmak benzinlilere göre daha zordur.Çünkü tüketim rakamları daha düşük.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erhan yildirim
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Ahmet, itiraf et"

Ahmet İnan
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ahmet85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Ahmet, itiraf et senin de bilinç altında Fiatın ya da motorlarının kötü olduğu olgusu var

Örneklerinde haklısın tabi.Zaten sürekli aynı şeyden bahsettim ben.Kullanıcı farklı, güzergah farklı, trafik yoğunluğu farklı, araç bakım durumu farklı...Bu kriterlerden hepsini aynı yap sadece bir tanesini değiştir tüketim değeri değişecektir.Neticede hiçbir t-jet, mjtd den az yakamaz.Bir örnekte mjtd 8lt, t-jet 7lt yakmış olabilir.Ancak aynı sürücüler birbirlerinin güzergahlarını kullansalar belki mjtd 5lt, t-jet 9lt yakmış olabilirdi ya da sürücüler sadece araçları değiştirseler belki mjtd 6lt, t-jet 10lt yakmış olacaktı..Bu örnekler uzar gider.Netice çok bilinmeyenli bir denklem, karmaşık bir konu bu tüketim
    Fiatın dizel değil benzinli motor konusunda başarılı olduğunu diyemem. Benzinli motorlarını da kullanmış biri olarak samimi bir şekilde yazıyorum. Dizeline sözüm yok. 1.3 motor hacmine göre güzel performans ve yakıt ekonomisi var. Ama burda şunu da belirtirim özellikle. 1.3 75 ile yok 200 yaptım yok 220 bastım yorumları inandırıcı gelmez. 160 olur 170 olur hadi 180-185 de olsun ama 190 ve üzeri çok çok zor. Düz yolda anca 180 gider en fazla. Dediğim gibi sürücü faktörü etkiler yol durumu etkiler ama şu bir gerçek ki t jet güzel motordur ama öyle yakıt ekonomisinde abartılacak kadar olduğunu düşünmüyorum. Kendi ağzınızla diyorsunuz performans için aldık, bize yakıt değil güç lazımdı falan filan... ee o zaman kimse kalkıpta ekonomikliğini sürekli veriyor demesin. Hiç inandırıcı olmaz. Demek istediğim bu. Bazen yazdıklarımız anlaşılmadığı için yada herkes işine geldiği gibi anladığından konuyu başka yerlere sürüklüyorlar.

Misafir046

Örneklerinde haklısın tabi.Zaten sürekli aynı şeyden bahsettim ben.Kullanıcı farklı, güzergah farklı, trafik yoğunluğu farklı, araç bakım durumu farklı...Bu kriterlerden hepsini aynı yap sadece bir tanesini değiştir tüketim değeri değişecektir.Neticede hiçbir t-jet, mjtd den az yakamaz.Bir örnekte mjtd 8lt, t-jet 7lt yakmış olabilir.Ancak aynı sürücüler birbirlerinin güzergahlarını kullansalar belki mjtd 5lt, t-jet 9lt yakmış olabilirdi ya da sürücüler sadece araçları değiştirseler belki mjtd 6lt, t-jet 10lt yakmış olacaktı..Bu örnekler uzar gider.Netice çok bilinmeyenli bir denklem, karmaşık bir konu bu tüketim,

Berkan, ben 2 yıl GP 1.3mjtd 90bg kullandım.Şehir içi verim benim de 5.5lt/100km idi.Bana göre bu değer çoktu.Çünkü aynı güzergahta eski kasa Puntom ile (mk2b 1.4 95bg benzin) 6.5lt/100km yi genelde yakalardım.T-jet sport ile bu veri 7lt/100km civarınlarına çıktı.Hep söylediğim gibi dizellerde fabrika verilerini tutturmak benzinlilere göre daha zordur.Çünkü tüketim rakamları daha düşük.

abi ben memnunum yakıttan.Ama tjet ile asla kıyaslamam.Sonucta tjet benim arabamdan 2 kat daha iyi olarka serilik bakımındna.

Sadece ahmet arkadas cok sacmalamaya ve sallamaya basladı.Kendi kullandıgı mjetler cok yakıyormus sanırım ki mjetlerede .ok atmaya baslamıs.

Ayıptır...

Degerler ortada...

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erhan yildirim
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308

Fiatın dizel değil benzinli motor konusunda başarılı olduğunu diyemem. Benzinli motorlarını da kullanmış biri olarak samimi bir şekilde yazıyorum. Dizeline sözüm yok. 1.3 motor hacmine göre güzel performans ve yakıt ekonomisi var. Ama burda şunu da belirtirim özellikle. 1.3 75 ile yok 200 yaptım yok 220 bastım yorumları inandırıcı gelmez. 160 olur 170 olur hadi 180-185 de olsun ama 190 ve üzeri çok çok zor. Düz yolda anca 180 gider en fazla. Dediğim gibi sürücü faktörü etkiler yol durumu etkiler ama şu bir gerçek ki t jet güzel motordur ama öyle yakıt ekonomisinde abartılacak kadar olduğunu düşünmüyorum. Kendi ağzınızla diyorsunuz performans için aldık, bize yakıt değil güç lazımdı falan filan... ee o zaman kimse kalkıpta ekonomikliğini sürekli veriyor demesin. Hiç inandırıcı olmaz. Demek istediğim bu. Bazen yazdıklarımız anlaşılmadığı için yada herkes işine geldiği gibi anladığından konuyu başka yerlere sürüklüyorlar.
    sen beni hala anlamamışsın , ben tjet çok ekonomik bir araçtır demedim , yada onun için bu resimleri buraya koymadım.. tjet spor motordur , performans motorudur.. ancak dikkatli kullanımda gördüğünüz üzere performans motoru olmayan , daha ekonomik motorlar olan diğer benzinli motorlarla aynı yakıyor uzun yolda , amacımız tjetin uzun yolda nekadar yakması idi , hatta ben bu konuyu ;

BBYILDIZ (Berkan Yıldız)

"Hangi TJET km'de ,17 kurus yakıyor.

Abartma hocam.

ancak 70-80'le gidersen ki o kadarı yakalayamazsın.Biz dizelde yakalayamıyoruz bu rakamı"

dediği için açtım ve bu belgeleri (resimleri koydum)..

16. Bu mesajı için 2 kişi dicaser'ye teşekkür etti:

Misafir046

O zaman özür bugun alınma gunum...
    Konu Misafir046 tarafından (20/11/2012 Saat 16:45 ) değiştirilmiştir.

erhan yildirim
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308

Dicaser yalnız atladıgın bir konu var.

Sen bana bu mesajımdan sonra uzun yoldan bahsedince o degerleri yakalar dogrudur dedim.

Senin bu yaptıgın laf carpıtıp insanı töhmet altında bırakmaktır.Ayıp ettin şimdi.Ben o degerleri şehir içi sanmıstım.
    hayır usta kesinlikle seni zor durumda bırakmak değildi amacım yanlış anladın şuan (üzüldüm harbiden şu anda)
    (eğer yanlış anlaşıldıysam özür dilerim)
    geçtiğimiz konun tamamını buraya sermek istemediğim için sadece o cümleni kestim zaten merak edenler geçtiğimiz konuya bakarlar ise senin ne demek istediğini anlarlar.. nitekim bende şehir içinden kastetttiğini hem mesajlarından hemde verdiğin örneklerden anladım.. ki o konudada haklısın şehir içi asla yakalamayaz benim söylediğim değerleri..

19. Bu mesajı için 2 kişi dicaser'ye teşekkür etti:

Luc

Misafir046

Alıntı dicaser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayır usta kesinlikle seni zor durumda bırakmak değildi amacım yanlış anladın şuan (üzüldüm harbiden şu anda)
    (eğer yanlış anlaşıldıysam özür dilerim)
    geçtiğimiz konun tamamını buraya sermek istemediğim için sadece o cümleni kestim zaten merak edenler geçtiğimiz konuya bakarlar ise senin ne demek istediğini anlarlar.. nitekim bende şehir içinden kastetttiğini hem mesajlarından hemde verdiğin örneklerden anladım.. ki o konudada haklısın şehir içi asla yakalamayaz benim söylediğim değerleri..
    O zaman özür dilerim kardeşim bugun alına gunum sanırım...

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erhan yildirim
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308

O zaman özür dilerim kardeşim bugun alına gunum sanırım...
    galiba abi hava kapalı ondandır

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Tamam, şimdi anlaştık seninle.. En azından ben öyle Ben mjtd konusunda daha abartılı bir değer bile söyleyim istiyorsan: 75bg lik mjtd nin 180km/s i görmesi bile mümkün değil sıfır eğimde Gören arkadaşlar karşı çıkacaklardır bana ama eminim ki o değerler çok küçük bir eğimde yakalanmıştır.Bizler aracı kullanırken bunu farkedemeyebiliriz,

T-jet tabiki dünyanın en ekonomik benzinli motoru değildir.Fabrika verilere bile bakarak bunu söyleyebiliriz kolaylıkla.Ancak bence başarısız da değildir.Yerine göre performanslı yerine göre de ekonomik tüketim değerine imza atabilir, sorunsuz bir motordur t-jet.Neticede turbo beslemeli bir ünitedir, tüketim miktarı atmosferik motorlardan daha fazla olabilir bu da normal ama perofrmansıyla eş değer kıyaslamak lazım tabi...

Misafir046

Tamam, şimdi anlaştık seninle.. En azından ben öyle Ben mjtd konusunda daha abartılı bir değer bile söyleyim istiyorsan: 75bg lik mjtd nin 180km/s i görmesi bile mümkün değil sıfır eğimde Gören arkadaşlar karşı çıkacaklardır bana ama eminim ki o değerler çok küçük bir eğimde yakalanmıştır.Bizler aracı kullanırken bunu farkedemeyebiliriz,

T-jet tabiki dünyanın en ekonomik benzinli motoru değildir.Fabrika verilere bile bakarak bunu söyleyebiliriz kolaylıkla.Ancak bence başarısız da değildir.Yerine göre performanslı yerine göre de ekonomik tüketim değerine imza atabilir, sorunsuz bir motordur t-jet.Neticede turbo beslemeli bir ünitedir, tüketim miktarı atmosferik motorlardan daha fazla olabilir bu da normal ama perofrmansıyla eş değer kıyaslamak lazım tabi...
    Dogru diyon ben 170'den yukarı gormedim.

180'ide Saglam bir yokusta gordum...

Ama goren varsa birsey diyemem.

Ahmet İnan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

ABNEW demek istediğimi anladıysan sorun yok. Dediğim gibi t jet kötüdür diye iddaam yok. Sadece fiatın dizelleri daha güzeldir. Daha ekonomik ve başarılıdır diyorum. Siena 1.6 16V kullanırken çok güzel performans verdiğini bilirim. Motor hırıltı sesini gaza basınca duyarsın. 10.3 sn de 0-100 yapar. Dönemin en seri motoru ama gel gör ki ekonomik değildi. Çok güzel ama ekonomik değil işte. Belkide biz tüketiciler ekonomi ve performansı bir arada görmek istememizde hata yapıyoruz. Hem ekonomi olsun hem az yaksın. Yok böyle bir dünya.

Dicaser zaten sen ekonomik olduğunu iddaa etmiyorsun ki kardeşim sen sadece yaptığın denemeyi foto çekmişsin. Ekonomik olduğunu iddaa edenler var. Sen sadece sabit hızla normal bir otomobil değerini yakalayabileceğini belirtmişsin.

BBYILDIZ ne diyon kardeşim ne çamuru ne b.ku akfan güzek mi senin? Koskoca herif ulu orta küfür ediyor yaa...
    Adminler arkadaşa lütfen uyarı verin B__k mok nasıl konuşuyor öyle görmüyor musunuz?

Misafir046

ABNEW demek istediğimi anladıysan sorun yok. Dediğim gibi t jet kötüdür diye iddaam yok. Sadece fiatın dizelleri daha güzeldir. Daha ekonomik ve başarılıdır diyorum. Siena 1.6 16V kullanırken çok güzel performans verdiğini bilirim. Motor hırıltı sesini gaza basınca duyarsın. 10.3 sn de 0-100 yapar. Dönemin en seri motoru ama gel gör ki ekonomik değildi. Çok güzel ama ekonomik değil işte. Belkide biz tüketiciler ekonomi ve performansı bir arada görmek istememizde hata yapıyoruz. Hem ekonomi olsun hem az yaksın. Yok böyle bir dünya.

Dicaser zaten sen ekonomik olduğunu iddaa etmiyorsun ki kardeşim sen sadece yaptığın denemeyi foto çekmişsin. Ekonomik olduğunu iddaa edenler var. Sen sadece sabit hızla normal bir otomobil değerini yakalayabileceğini belirtmişsin.

BBYILDIZ ne diyon kardeşim ne çamuru ne b.ku akfan güzek mi senin? Koskoca herif ulu orta küfür ediyor yaa...
    Adminler arkadaşa lütfen uyarı verin B__k mok nasıl konuşuyor öyle görmüyor musunuz?

Evet kufur ediyorum.

NAsıl bir kufurse.

Ama haklısın Adam LAN deyince kırmızı kart goruyor...

Ayrıca admine pm at sikayetini belirt...Buradan goremeyebilirler.

La bende 70 km/h hız ile gittiğim 100 km lik yokuş aşağı arkadan rüzgarlı çeyrek depo benzinli, yedek lastiği ve egreksiz ağırlıkların olmadığı video klibimi koyacağım. Belki o zaman m jet cilerin zar zor 5 LT yaktığını ispat edebiliriz. Kıskandım şimdik
    Sen bu akdar kucumseyip karalarsan bende sana cevabı veririrm.
    Konu Misafir046 tarafından (20/11/2012 Saat 17:34 ) değiştirilmiştir.

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

arkadaşlar ne zaman böyle bir konu açılsa hemen alevleniyorsunuz... kime neyi ispat etmek istiyorsunuz... bir daha böyle konularda tartışma çıkarsa hoşgörü ile yaklmaşyacağız... uzaklaştırma dahil tüm cezaları uygulayacağız...

29. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Luc

Sayfa 7/7 İlkİlk ... 34567