Sayfa 5/7 İlkİlk 1234567 SonSon
139 sonuçtan 81 ile 100 arası

Konu: T-Jet Yakıt tüketimi..

Ahmet İnan
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ahmet85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 6

Yani neticede m jetin 7 LT yaktığı yerde t jet 12 LT yakıyor diyorsun. Yani o zaman aslında t jet az yakmıyor yorumu çıkıyor. Sürücü faktörü zaten çok önemli ama ben kimsenin sıkışık istanbul trafiğinde benzinli bir araçta 9-10 LT dizel de 7-8 LT altına düşeceğine kolay kolay ihtimal vermiyorum. Yok yazılımmış yok göstergeymiş bunları fiat düşünemiyor mu. O kadar para harcıyorlar yakıt düşürmek için. Madem öyle yazılımla benim şehir dışı değerim olan 3.5-4 LT den 2-2.5 LT arasına düşürün Komedi gibi. Hibrit motorlar yakalayamadı bu değeri. Maşşallah hibritten az yakıyor bu t jet. Allah nazardan korusun. Yani arkadaş çekmiş resimleri doğrudur itiraz yok ama sürekli olacak inandıracak bir değer de değil. Ben o kadar gaza nadir basıyorum araç yerinden kımıldamak istemezken 7 yakıyor bastığında 9-10 oluyor Şimdi kalkar birileri sen sürmeyi bilmiyon der malum yıllanmış çok bilmiş sürücüler çok ya. Biri de kalkar der polemik yaratıyon.

Anlamadığım şey şu ki;
    T jeti kullanmayan bilemez
    M jet candır
    Multiairi sürmeyen bilmez

okuduğum yorumlar öyle bir şaşırtıyor ki insanları. Sanki biz kullanmadık. Hani nerde böyle bir dünya diyesi geliyor insanın. Dünya tarihinde motoru fiat buldu ama bize uğramadı. 2000 devire kadar ölü motor 4000 devirden sonra kesilen motor 160 max hız olan motor

Orkun Aksoy
    ABARTH OAGP1960 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 633

Alıntı Ahmet85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani neticede m jetin 7 LT yaktığı yerde t jet 12 LT yakıyor diyorsun. Yani o zaman aslında t jet az yakmıyor yorumu çıkıyor. Sürücü faktörü zaten çok önemli ama ben kimsenin sıkışık istanbul trafiğinde benzinli bir araçta 9-10 LT dizel de 7-8 LT altına düşeceğine kolay kolay ihtimal vermiyorum. Yok yazılımmış yok göstergeymiş bunları fiat düşünemiyor mu. O kadar para harcıyorlar yakıt düşürmek için. Madem öyle yazılımla benim şehir dışı değerim olan 3.5-4 LT den 2-2.5 LT arasına düşürün Komedi gibi. Hibrit motorlar yakalayamadı bu değeri. Maşşallah hibritten az yakıyor bu t jet. Allah nazardan korusun. Yani arkadaş çekmiş resimleri doğrudur itiraz yok ama sürekli olacak inandıracak bir değer de değil. Ben o kadar gaza nadir basıyorum araç yerinden kımıldamak istemezken 7 yakıyor bastığında 9-10 oluyor Şimdi kalkar birileri sen sürmeyi bilmiyon der malum yıllanmış çok bilmiş sürücüler çok ya. Biri de kalkar der polemik yaratıyon.

Anlamadığım şey şu ki;
    M jet candır

okuduğum yorumlar öyle bir şaşırtıyor ki insanları. Sanki biz kullanmadık. Hani nerde böyle bir dünya diyesi geliyor insanın. Dünya tarihinde motoru fiat buldu ama bize uğramadı. 2000 devire kadar ölü motor 4000 devirden sonra kesilen motor 160 max hız olan motor
    Güzel kardeşim, 7 lt. tüketimle t-jet e gelmeden önce bir kere, fazla yaktığın söylenmiş. Fıat'ın da para harcayarak yakıt düşürmeye çalıştığı da yok ayrıca. 'Yazılımmış, göstergeymiş' şeklinde alıntı mahiyetindeki yorumlar da gereksiz malesef, çünkü bunlar karşılayabilen için gerçekten emek ve masraf gerektiren işlerdir, herkesin harcı değildir. Tabiki Fıat firması bu masrafı karşılamayı düşünmeyecektir ancak, Linea t-jet, GP multiair turbo, Alfa Mito ve Punto Abarth gibi bazı modellerde de bu extraları uygulamış ve bunu da aracın fiyatına yansıtmıştır. Eğer para ve emek harcamayı göze alırsan, sağlıklı bir yazılımla tüketim değerlerinin düştüğünü kendin de göreceksindir. Dürüstce belirtilen tüketim değerlerine inanıp inanmamak senin bileceğin birşey fakat, senin en az 34 yıldır ehliyetli araç kullanmakta olan ve en az ağabeyin yaşındaki üyeler için kullanmış olduğun 'yıllanmış çok bilmiş sürücüler' tabirin hiç hoş değil, lütfen sana gösterilmekte olan nezaket, sevgi ve saygı sınırlarını aşma. Kalkışta gazlayınca yerinden kalkmadan 7 lt. sonra 9 lt. yakıp, 2000 devire kadar ölü olup 4000 devirde kesilen ve max 160 kmh hızı olan araba da t-jet değil tabiki. Örneğin benim arabam hiç turbolag olmaksızın rölanti devrinden itibaren devir kesiciye kadar ivmelenmekte ve 220 kmh. hızın üstüne çıkabilmektedir. 180 HP ve 270 Nm. performans değerlerine sahiptir. İster inan, ister inanma sen güzel kardeşim.
    Konu OAGP1960 tarafından (19/11/2012 Saat 18:02 ) değiştirilmiştir.

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Ahmet gerçekten çok komiksin
    Oz Büyücüsü

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

O Ç
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretçi049 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 NOC 90
    Edilen teşekkür: 265

Milletin bu T-Jet çekememezliği nedir yaa

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Anlamadığım şey şu ki;
    M jet candır

Ahmet, ben sadece yazdıklarıma kefilim, yani yazdıklarım beni bağlar.Yazılım, chip, box...gibi performans modifikasyonu yapmadım ben.Orjinal haliyle tüm araçlarımı kullanmışımdır.O yüzden bu konuda yorum yapamam ama modifiyeye bu kadar zaman ve emek harcamış kişilerin de dediklerini dikkate almak lazım.En azından tüketim konusunda benimle aynı değere ulaşanlar var,

Örnekte (7lt, 12lt) sadece varsayımda bulundum.Elimdeki veri sadece senin 1.3 mjtd ile 7lt tükettiğindi (Normalden fazla bir değer) çünkü.Ben her mesajımda aslında hep aynı şeyden bahsediyorum: Tüketimi, sürücü (Yaşı, kullanım tarzı, cinsiyeti, o anki psikolojisi...) trafik, araç bakımı gibi kriterler etkiler.

Sana katılıyorum, evet sıkışık trafikte dur kalk yapılarak gidilen onlarca km boyunca tüketim 10lt nin altına düşmeyebilir.Ancak bu t-jeti bağlamaz.1000cc lik bir motor da bu değere ulaşır rahatlıkla.

Bugün bir 1.4 Tsi, opel 1.4 turbo, t-jet...gibi 1400cc hacmindeki aynı güçte olan tüm benzinli turbo motorlar birbirlerine yakın tüketim değerine sahiptirler.En iyisi ile en kötüsü arasındaki tüketim farkı en fazla %10 dur.T-Jet bunun neresindedir bilemeyiz.Bendeki tüketim değeri çok iyiydi.Beni bağlayan budur...

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kadir Süreç Özyalavuz
    Moderatör kadir07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7573
    Edilen teşekkür: 1841

Konuyu şahsileştirip tartışmaya sebebiyet veren,forumdaki dostluk ve arkadaşlık ortamını bozan üyelere forum kurallarımızda belirtilen cezalar verilmiştir...
    Herkese keyifli forumlar...
    Konu kadir07 tarafından (19/11/2012 Saat 16:44 ) değiştirilmiştir.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ahmet İnan
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ahmet85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Konuyu şahsım adıma yüklemeye çalışanlar ve eleştirilmeye tahammül olmadığından dolayı kso021 moderatör arkadaş tarafından uyarı cezası almışım.

Bu uyarının ardından heralde şöyle bir şey yapmam gerekiyor.

M jet şehir içi 5.5-6 şehir dışı 3.5 yakar
    T jeti kullanmayan bilmez dünyanın en ekonomik benzinli motorudur.
    Multiairin sesi yeter.

Ya hakket yolda kalkmayan motoru övüyorsunuz bana. T jet güçlüdür kabul ederim gücün yanında su gibi içer benzini. m jet ekonomiktir bu yüzden yolda kalkmaz. zar zor 150-160 öp başına koy. Fabrika çıkışı araçlar böyledir. Yazılım mazılım hikaye. Madem öyle o arkadaş fiatla anlaşsın araç başına prim alsın. Fiatta kazanır o arkadaş da.

Size iyi forumlar. Afedersiniz ama ben arabam üzerine iddaya girerim ki t jet istanbul trafiğinde 8-10 LT altına düşmez. Bu 5 LT olayı hiç inandırıcı değil ortalam hız 64 sabit 80 ile gitmiş. bassana 90-100 bakalım ne olacak. Gir köprü trafiğine şubat 15 de bakalım ne olacak.

Artık lütfen üyeliğimi siliniz. Eleştiriye tahammülü olmayan, bazı şeyleri açık açık tartışmayı bilmeyen sadece kendi yaptığını doğru kabul eden sırf poh pohlanmaktan başka birşeyden anlamayan forumda benim işim olmaz. Millet ne araçlar yapıyor siz tampon değiştiren dizeli 7 LT altına düşmeyen benzini 10 LT tüketen araçları övüyorsunuz.

İyi akşamlar. Lütfen forumdan üyeliğimi siliniz.

erhan yildirim
    dicaser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308
    Edilen teşekkür: 182

Konuyu şahsım adıma yüklemeye çalışanlar ve eleştirilmeye tahammül olmadığından dolayı kso021 moderatör arkadaş tarafından uyarı cezası almışım.

Multiairin sesi yeter.

Ya hakket yolda kalkmayan motoru övüyorsunuz bana. T jet güçlüdür kabul ederim gücün yanında su gibi içer benzini. m jet ekonomiktir bu yüzden yolda kalkmaz. zar zor 150-160 öp başına koy. Fabrika çıkışı araçlar böyledir. Yazılım mazılım hikaye. Madem öyle o arkadaş fiatla anlaşsın araç başına prim alsın. Fiatta kazanır o arkadaş da.

Size iyi forumlar. Afedersiniz ama ben arabam üzerine iddaya girerim ki t jet istanbul trafiğinde 8-10 LT altına düşmez. Bu 5 LT olayı hiç inandırıcı değil ortalam hız 64 sabit 80 ile gitmiş. bassana 90-100 bakalım ne olacak. Gir köprü trafiğine şubat 15 de bakalım ne olacak.

Artık lütfen üyeliğimi siliniz. Eleştiriye tahammülü olmayan, bazı şeyleri açık açık tartışmayı bilmeyen sadece kendi yaptığını doğru kabul eden sırf poh pohlanmaktan başka birşeyden anlamayan forumda benim işim olmaz. Millet ne araçlar yapıyor siz tampon değiştiren dizeli 7 LT altına düşmeyen benzini 10 LT tüketen araçları övüyorsunuz.

bak güzel kardeşim ister inan ister inanma resimlerini çektim ama yazdıklarımın bir kısmını atlamışsın 64km'le 5.0 yakmadı bu araç sabit 80le giderken yaktı puntoda dijital km göstergesi yok bilgi ekranı 64km hızı nerden hesapladı ? gidilen yol / harcanan zaman = ortalama hız..
    yani 80le giderken bu yakıt ortalaması çıktı , 90la giderkende 5.6 litre yakacak

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ahmet İnan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı dicaser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bak güzel kardeşim ister inan ister inanma resimlerini çektim ama yazdıklarımın bir kısmını atlamışsın 64km'le 5.0 yakmadı bu araç sabit 80le giderken yaktı puntoda dijital km göstergesi yok bilgi ekranı 64km hızı nerden hesapladı ? gidilen yol / harcanan zaman = ortalama hız..
    yani 80le giderken bu yakıt ortalaması çıktı , 90la giderkende 5.6 litre yakacak
    Güzel kardeşim benim sana zaten itirazım yok. Sen yaktığın yakıtın fotoğrafını çekmişsin yayımlamışsın. Ama bunun üzerine dahi edepli bir şekilde konuşmaya izin vermeyenlere itirazım var. Ben T jet kullanan biri değilim. Motorun karakteristiğini bilmem ancak şu bir gerçektir. şehir dışı her benzinli motor zaten 5 LT yakar şehir içi de 7-7.5 yakar. eğer bu değerlerde sürekli dolaşıyorsan aracın çok çok güzel ammmaaaaa şehir dışı 6-7 yakıyor şehir içi 7.5 üzerine çıkıyorsan senin aracın yakıyor demektir. eğer ki 9-10 LT yi buluyorsa o zamanda çok yakıyordur. Bunu bile göreceli hale getirenler var. Herneyse ben üyeliğimin silinmesini talep ediyorum. madem uyarı rastgele verilebiliyor silinme işlemi de rastgele olabilir.

Ahmet İnan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Neyi kişiselleştirip neyi tartışmışım kimin tavuğuna kış demişim anlam veremiyorum. T jet e kötü demediğimi halde ısrarla bazıları T jet kötü değildir diye bas bas bağırıp konuyu başka mercilere çekiyor. Polemik oluşturup ortalığı karıştırıyor. Şimdi birilerine dokunacak belki ama geçenlerde blue dizel test ettim. Yapmışlar yaa. Harbi otomobil olmuş gaza dokunur dokunmaz o nasıl bir seriliktir. Canavar gibi motor. Zaten Hyundai ler her zaman seri olmuştur. Her zaman atak cengaver gibi araç üretmişlerdir. Eğer değiştirirsem CRDi alcam zaten.

erhan yildirim
    dicaser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308
    Edilen teşekkür: 182

Güzel kardeşim benim sana zaten itirazım yok. Sen yaktığın yakıtın fotoğrafını çekmişsin yayımlamışsın. Ama bunun üzerine dahi edepli bir şekilde konuşmaya izin vermeyenlere itirazım var. Ben T jet kullanan biri değilim. Motorun karakteristiğini bilmem ancak şu bir gerçektir. şehir dışı her benzinli motor zaten 5 LT yakar şehir içi de 7-7.5 yakar. eğer bu değerlerde sürekli dolaşıyorsan aracın çok çok güzel ammmaaaaa şehir dışı 6-7 yakıyor şehir içi 7.5 üzerine çıkıyorsan senin aracın yakıyor demektir. eğer ki 9-10 LT yi buluyorsa o zamanda çok yakıyordur. Bunu bile göreceli hale getirenler var. Herneyse ben üyeliğimin silinmesini talep ediyorum. madem uyarı rastgele verilebiliyor silinme işlemi de rastgele olabilir.
    Ahmet kardeşim sinirlenmene , polemiğe , atışmalara gerek yok..
    bak aslında sen haklısında , doğrusunda ; ama sen bizi anlamadın sanırım ?
    bak kendi ağzınla demişsin her benzinli motor 5 litre yakar diye tamam eyvallah yakar yakmasınada tjet her benzinli motor değil anlatılmaya çalışılan o.. yani biz normal bi benzinli motorla , spor turbolu (hıza uyarlı) bi motorun karşılaştırmasını yapıyoruz ; eğer sen şunu diyebiliyorsan "şehir dışı her benzinli motor zaten 5 LT yakar" e ozaman bende sana derimki benim spor aracımda şehir dışı 5 litre yakıyor e geriye hangi karşılaştırmalar kalır hız karşılaştırması e ondada zaten benimki spor motor , oyüzden ben tjet kullanıcısı olarak tjetin az yaktığını ve istediğindede kopartabildiğini söyleyebilirim.. muhtemelen sende bana katılırsın

16. Bu mesajı için 4 kişi dicaser'ye teşekkür etti:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Multiairin sesi yeter.

Neyi kişiselleştirip neyi tartışmışım kimin tavuğuna kış demişim anlam veremiyorum. T jet e kötü demediğimi halde ısrarla bazıları T jet kötü değildir diye bas bas bağırıp konuyu başka mercilere çekiyor. Polemik oluşturup ortalığı karıştırıyor. Şimdi birilerine dokunacak belki ama geçenlerde blue dizel test ettim. Yapmışlar yaa. Harbi otomobil olmuş gaza dokunur dokunmaz o nasıl bir seriliktir. Canavar gibi motor. Zaten Hyundai ler her zaman seri olmuştur. Her zaman atak cengaver gibi araç üretmişlerdir. Eğer değiştirirsem CRDi alcam zaten.

Ahmet, beni mi kastettin bilmiyorum ama benim eleştiriye tahammülüm var.İstediğin kadar eleştirebilirsin beni
    Ben gayet açık, net ve objektif bilgiler verdim, direkt alıntı yaparak soruları ya da sorunları gidermeye çalıştım.Tabiki son karar senin.İnanıp inanmamak senin elinde.Ancak Fiattan hoşlanmıyorsan, çok yakıyor diye kafana taktıysan
    biz ne dersek diyelim sen zaten bu araca ya da motora çok yakıyor diyeceksin.O yüzden öncelikle bunu itiraf etmek gerekiyor.Tüketimin göreceli olduğunu ben söylüyorum sürekli.Çünkü öyle, sen hangi marka araç kullanırsan kullan -eğer şuanki aracında herhangi bir sıkıntı yoksa ve standartlarda bir sürücüysen- yakıt tüketimin hepsinde fabrika verisinin üstünde olacaktır,

Ben hala anlamadım t-jet hakkında (ya da multijet) ne düşündüğünü , iyi mi kötü mü, çok mu yakıyor az mı yakıyor, benim verdiğim değerlere inanıyormusun inanmıyormusun., başarılımı dedin başarısızmı dedin kesinleştiremedik Senin şu yukarıdaki yazından ben, t-jet/mjtd nin çok yaktığını, başarısız olduğunu, beğenmediğini anlıyorum,

Hyundai konusuna gelirsek, bence son dönemde çok başarılı, kötü aracı kalmadı.Kia da öyle.Ben de sana tavsiye ederim bu markaları.Ancak bu markalar gerek hızlanma gerekse son hız konusunda güç kaybı yaşamaktalar.Dolayısıyla hiçbir zaman seri değillerdi.Daha doğrusu motor güç ve torkuna göre hızlanmaları ve son hızları düşüktür.Doğal olarak 1250cc lik bir dizel 1500 ya da 1600cc lik bir dizelden daha güçsüz, alt devirlerde daha hantal olacaktır.1250cc lik multijet 95bg ve 200nm lik torkuyla kendi hacminin en güçlü dizel ünitesi hala..

18. Bu mesajı için 3 kişi ABNEW'ye teşekkür etti:

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

Abilerim kardeşlerim daha önceki mesajimda yazdım herkes kendi aracının parasını ödüyor vergisini veriyor yakıtını alıyor kimsenin inanmasını gerek yok siz kullanıcılar aracınızın ne yaktığını biliyorsunuz gerisi kimseyi baglamaz ısteyen inanır istemeyen inanmaz herkese iyi forumlar

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

Yavuz Pehlivan
    bdurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    16ACP11
    Edilen teşekkür: 1

Valla Hocam Benim Araç Şehir içide Şehir Dışıda 8.2 Anlamadım valla Hava filtrelerini değiştircem bakalım bir şey fark edicekmi. fiat Punto 1.multijet.

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Valla bu zamana kadar 5 adet reno 2 adet hyundaı 2 adet ford 2 adet fıat elimizden geçti.İnanın fıat dışında hemen hemen tüm araçlarımızda motor problemi yaşadık ama fıat'ta asla problem yaşamadık.Kullandığım 5 renodan 2 si rektefe gördü 3,ünün de satarken motorları bayağı zayıflamıştı.Kullandığımız iki ford aracımızdan birisi bir defa rektefe gördü.Yine kullandığımız hyundailerden birinn motor tamiri görmesi gerekiyordu ama tamir etmeden sattık.Renaultun en sağlam araçlarından dedikleri tüplü broadway'ım bile ayda 1 litre yağ eksiltiyordu.120000 de motor yarım demişlerdi.Ama kullandığım fıat araçlarının hiçbirsinde Allah'a şükür hiçbir problem yaşamadım.Fıat'ın konforuna plastiğine ya da konsoluna laf edilebilir ama çıkardığı motorlara laf edilemez bence.Bu adamların yaptıkları en iyi şey motor zaten.1.4 hacimden 235 hp çıkaran kaç marka var dünyada.Vw nin 1.4 motordan çift turboyla aldıkları güç ve torku tek turbo ile alıyorlar adamlar.

Vw 1.6 dıesel 240 nm tork
    Fıat 1.6 dıesel 320 nm tork.
    Bu rakamların birşeyler anlatması lazım.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

suat taner
    lionT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

benim eski t-jet ile s.ici 8.2 kısın 9.2 gordum.s.dısı ise 6-6.5 arası ıdı.bu arada kardesıme 2.el 115hp kıa ceed aldık.arac ıyı guzel,hızlanması lınea dan ıyı ama 0,5-1lt gıbı fazla yakıyor gıbı geldi bana.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

tipoların yağ yaktığı bilinen bir durumdur. tempraların jiletten ince kaportası olduğu da.fiat bu serileri sattı ama millet zorunlu olarak bindi.açıkçası fiat dizel motorda üstündür ancak benzinli motorda rakiplerinin gerisinde. tjet multiair vs ne olursa olsun rakiplerinden daha çok tüketim yapıyorlar. dizel konusunda traktörden gelen tecrübeleri onların mjet oluşturmasına neden oldu. bana göre fiatın motoru hariç her yanından kork motorundan asla korkma.
    bir üstte ki msj da seni kast etmedim hatta kimseyi kast ettim lafı ortaya attım isteyen alsın diye. kaldı ki yıllardır araba kullanırım kendime ait 2. babama ait 4 olmak üzere toplam 6 aracımız oldu çok şükür ben fiatçıyım arkadaşlarda beni böyle bilir fiatın city hariç hiç bir şeyinden de korkmuyorum kaporta dahil. bundan önceki aracım da tipo 1.4ie idi yağ yakmaktan kastın nedir bilmiyorum ama hiç de aşırı bir yağ tüketimi göremedim aracımda. amacım tartışma çıkartmak değil sadece vermiş olduğun cevaba cvp veriyorum sen de biraz sakin cevaplar verirsen sorun olmaz...

Çetin Aksoy
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. zCoke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

Alıntı Luc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar görenler, görmeyenlere göstersin. Aşağıda ki video bu sabah TJEt aracımla işe giderken çekildi. İstanbul'da trafiğin göbeğinde, yani Boğaz Köprüsü'nde.

Oz - YouTube

Hani demek istediğim şu ki; bu iş tamamen beklentilerle alakalı. Bizim ülkemizde bazı insanlar, arabanın sırf tipi güzel diye para verip alırlar. Hiç bir değerine, teknik verisine bakmazlar ondan sora da dert yanarlar.

Öncelikle aldığınız araçtan ne bekliyorsunuz bir sorun bakalım kendinize. Bakın benim bundan önce ki Fire aracım 6.5lt yakıyordu şehir içinde. Ben şehir içinde 6.5lt yakmasından değil, şehir dışında 230kph'la gidebilmesinden hoşlanıyorum aracın. Öyle olmasa zaten aracımı değiştirmezdim.

Herkese keyifli sürüşler...
    Bu ne kadar saçma bir video yahu hiç gülceğim yoktu tüketim değeri böylemi hesaplanır Atmış 5. vitese dümdüz yol dur kalk yok gaz vermek yok köklemek yok hafiften gazla ilerliyo araç 7.1 fazla bile yakmış 6 görürdüm ben orda

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Alıntı zCoke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu ne kadar saçma bir video yahu hiç gülceğim yoktu tüketim değeri böylemi hesaplanır Atmış 5. vitese dümdüz yol dur kalk yok gaz vermek yok köklemek yok hafiften gazla ilerliyo araç 7.1 fazla bile yakmış 6 görürdüm ben orda
    Sen ne kadar süperzeka bir insansın böyle
    Oz Büyücüsü

Çetin Aksoy
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. zCoke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

Alıntı Luc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen ne kadar süperzeka bir insansın böyle
    Teşekkür ederim öyleyimdir Sende arabalardan çok anlıyorsun belliki. Baksana şehirlerarası yol gibi yolda şehir içi tüketim değeri yapmışsın 7.1

Sayfa 5/7 İlkİlk 1234567 SonSon