Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 1.3 Active Yakıt Tüketimi

ismail çelik
    hostile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

Standart 1.3 Active Yakıt Tüketimi

slm arkadaşlar 2008 gp 88000'de 1.3 Active araçım var ancak yakıt tüketimi ile ilgili bir sorum olucak. Forumlara bakıyorumda 100km 4,5 yakıt tüketimi bile yazan var hadi ben sert kullanıyorum 5,5-6 lt olsun ama yol bilgisayarında 7,2 yada 7,5 olarak gösteriyo buda benim canımı sıkıyor kendim hiç denemedim ama bu değer doğrumudur acaba???

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

Benim arabamda 2012 1.4 benzinli daha 400 km de fakat 20 tl lik benzinle 50-60km yapıyor araç gerçekten çok yakıyor
    Konu motor delisi tarafından (22/11/2011 Saat 13:47 ) değiştirilmiştir.

erol beyaz
    nightblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 33

Dostum aracı doğru devirlerde kullanmak önemli mesala hafif rampa çıkarken düşük viteste aracı bağırtarak yada 3000 devirin üzerinde kullanırsan yakıt tüketimi artar yada normal düzlemde yine küçük viteslerde kullanırsan, çok yakarsın.

ben mesala full depo ile şehir içi 800 km gezebiliyorum. yakıt tüketiminde ise 5.6 - 5.8 yazıyor. çok bastığımda ise 650-700 km zor görüyorum. Anlayacağın kullanış ile alakalıdır. (Tabi baskı balatan sağlam, debriyaj swichinde de problem olmadığını sayarsak birde lastik havaların önemli tabi.)

İyi sürüşler..
    INCREDIBLE

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erk ııııı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı blue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum aracı doğru devirlerde kullanmak önemli mesala hafif rampa çıkarken düşük viteste aracı bağırtarak yada 3000 devirin üzerinde kullanırsan yakıt tüketimi artar yada normal düzlemde yine küçük viteslerde kullanırsan, çok yakarsın.

ben mesala full depo ile şehir içi 800 km gezebiliyorum. yakıt tüketiminde ise 5.6 - 5.8 yazıyor. çok bastığımda ise 650-700 km zor görüyorum. Anlayacağın kullanış ile alakalıdır. (Tabi baskı balatan sağlam, debriyaj swichinde de problem olmadığını sayarsak birde lastik havaların önemli tabi.)

İyi sürüşler..
    benim aracım çok yakıyor + ss var motor susuyor kontak açıp kapatıyor beklemelerde acaba yeni diyemi bukadar yakıyor yoksa ben motosiklet sürer gibi sürüyorum diyemi böyle oluyor

ismail çelik
    hostile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

Haklısın dikkat etmeye çalışıyorum ama malum istanbul heleki levent'te trafik olmaması imkansız oluyo ama en kısa zamanda bunu göstericem servise. Lastik havaları dedinde ben 32 basıyorum ama amortisör çok sert bi çukurda kalıcam diye ödüm kopuyo ve bu zamanla iç ve dış aksama zarar vermeye başlıcak merak ediyorum diğer puntolarda aynı sorun varmı?? Bu arada arabamı hakkaten çok seviyorum ama 2008 model arabanın bu kadar sorun çıkartması beni ileriki zamanlar için korkutuyor.

Alper Şengül
    macman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 179

Gecen bende baktım benim araçta 2008 activ 7.0 - 7.2 gibi rakamlar gösteriyor bende levent trafiğinde kullanıyorum dere yolu feyan yokuşlar çok şimdi ise 2500 devir ve 3000 gecmemeye gayret gösteriyorum 5.6 - 6.0 gibi gösteriyor 3000 deviri geçmemeye gayret diyelim o zaman

erol beyaz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı hostile Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklısın dikkat etmeye çalışıyorum ama malum istanbul heleki levent'te trafik olmaması imkansız oluyo ama en kısa zamanda bunu göstericem servise. Lastik havaları dedinde ben 32 basıyorum ama amortisör çok sert bi çukurda kalıcam diye ödüm kopuyo ve bu zamanla iç ve dış aksama zarar vermeye başlıcak merak ediyorum diğer puntolarda aynı sorun varmı?? Bu arada arabamı hakkaten çok seviyorum ama 2008 model arabanın bu kadar sorun çıkartması beni ileriki zamanlar için korkutuyor.
    Dostum çok sert ise muhtemelen amortisör patlamış olabilir. Dediğin gibi bi servise götürüp baktırman en güzeli olur zira çok geç kalmadan gitmelisin..
    INCREDIBLE

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erol beyaz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı motor delisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim aracım çok yakıyor + ss var motor susuyor kontak açıp kapatıyor beklemelerde acaba yeni diyemi bukadar yakıyor yoksa ben motosiklet sürer gibi sürüyorum diyemi böyle oluyor
    Hocam sen bir motor delisi olarak araca alışman ve ona şevkatle yaklaşman gerek ! yoksa üzülür sonuçta 4 tekeri var şaka bir yana aracın ne kadar yeni sıfır ise ve henüz 10000 km gelmemişsen normaldir.
    INCREDIBLE

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

aşırı trafikde normal değerler aslında...bir de şehir dışına bakın...
    Keyif BMW'Dir...

A. Can Şahin
    95+ HP Punto_Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06DA1234
    Edilen teşekkür: 779

100TL lik mazotla uzun yolda gecen hafta sonu ortalama 90-110km/h hızla 590km yol yaptım, bunun yaklaşık 50km'si gaziantep sehirici, gerisi otoban.
    Aracım 70.000 kusur km de 2010 1.3 mjt.

ersan akdemir
    ersan16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 17

2006 gp 1,3 multihet active

bursa şehir içi : 5,8 lt , 6,0lt/ arasında değerlerler
    uzun yol : 5,3lt/ ve 4,8 gibi değerler veriyor yol bilgisayarı

erk ııııı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı blue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam sen bir motor delisi olarak araca alışman ve ona şevkatle yaklaşman gerek ! Yoksa üzülür sonuçta 4 tekeri var şaka bir yana aracın ne kadar yeni sıfır ise ve henüz 10000 km gelmemişsen normaldir.
    arabam 1.4 motor 5. Viteste 80 görmesi beni üzüyor ben motorumda 80 i 1. Viteste rahat görürdüm 3 saniyemi alırdı yada almazdı ama arabada gaza bir basışım var anlatamam gitmiyor gibime geliyor araba

Kadir Fota
    fota - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 *** 83
    Edilen teşekkür: 243

10.600 km de bilgisayar 4.9 lt / 100 km

E G.
    sebasti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 29

2007 gp 1,3 multijet active,

Şu aylarda Ankara soğuk iken yol bilgisayarım 6.2 gösteriyor, normali de oluru da bu sanırım...

Bana göre bu değer fazla, önceki aracım C3 idi, kışın en yoğun aylarda 5.3 tüketimi vardı...

h. mutlu
    rodopian16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 64

[QUOTE=hostile;600050]slm arkadaşlar 2008 gp 88000'de 1.3 Active araçım var ancak yakıt tüketimi ile ilgili bir sorum olucak. Forumlara bakıyorumda 100km 4,5 yakıt tüketimi bile yazan var hadi ben sert kullanıyorum 5,5-6 lt olsun ama yol bilgisayarında 7,2 yada 7,5 olarak gösteriyo buda benim canımı sıkıyor kendim hiç denemedim ama bu değer doğrumudur acaba???[/QUOTE
    ortalama hızınız önemli olan.ben işime 12 dk mahalle arası giderek 7,5 yakıyorum ortalama hızımda 22km. şehir içinden şehir içine fark var önemli olan ortalama hız ve motorun ısınıp ısınmaması

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp
    dogus618 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34js2557
    Edilen teşekkür: 355

ben 1.3 multijet active evom war 4900 km de şehir içi sakin kullanımm trafik vs 5.5 5.8 6.0
    arası eeğer şehir içi sert kullanırsam 6.8 7.5 7.9 a kadar cıkıyor
    uzun yolda 120 km hızla .4.8 .5.2 arası 90km hızla gidersem şehir dışı 4.3 4.7 arası oldu
    bundan aşağıda düsüceğiini zanetmiorum walla

Türker Sözer
    metalpiranha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06BJ5085
    Edilen teşekkür: 3

ankara'da sehir içi kullanım ım ile maksimum 5,8 alabildim.(ki ankara nın sehir içi ile istanbul yanyana bile getirilmez)O da çook sakin olarak ve araçlar düşük viteslerde düşük hızlarda daha yüksek tüketimde oluyor.Yol bilgisayarının 1 vites'de araç kalkarken anlık tüketim değeri 21,3 gördüğümü belirteyim.Ayrıca 2.vitesde yaklaşık 30 km hızla giderken yol bilgisayarının aldığı değer 11,6 değerinde olduğunuda belirtmek istiyorum.Bence anlık yakıt tüketimine bakın en iyi sizi ayarlayacak veri o.Aracın hangi devirde hangi viteste en az tüketimi yaptığını analiz edebilirsiniz.Ayrıca motordelisi arkadaşım motosiklet ile karşılaştırması yanlış birini 3000 devirde gidiyor.Diğeri 12000 devirde ki eski motosiklet günlerimi bende özledim .
    Yorumsuz bir hayat yaşamak istiyorum

Ceyhun Ş.
    Ceyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    KCT
    Edilen teşekkür: 74

Selam arkadaşlar siteye yeni üye oldum. 2 ay önce 2008 1.3 multijet gp aktive aracımı aldım yalnız yakıt tüketimi çok fazla (0.40 krş.) yağı filtreleri yeni değişti ancak yinede araç fazla yakıyor. İş yerim evime çok yakın 3 km birde gitiğim en uzak mesafe 20 km. Debriyaj çok yukarıda kavrıyor bundan dolayı yakma ihtimali olabilir mi buna nasıl bir çözüm bulabilirim teşekkür ederim.

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Alıntı Ceyhun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar siteye yeni üye oldum. 2 ay önce 2008 1.3 multijet gp aktive aracımı aldım yalnız yakıt tüketimi çok fazla (0.40 krş.) yağı filtreleri yeni değişti ancak yinede araç fazla yakıyor. İş yerim evime çok yakın 3 km birde gitiğim en uzak mesafe 20 km. Debriyaj çok yukarıda kavrıyor bundan dolayı yakma ihtimali olabilir mi buna nasıl bir çözüm bulabilirim teşekkür ederim.
    Hocam cokmu asiliyorsunuz devirlimi kullaniyorsunuz? Kisa mesafede arac cok yakar sabah 3 aksam 3 km yol yapiyosan bi nebze normaldir ama arada illaki uzak yerese gidiyosundur ilginx bi durum

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Kısa mesafe,ve dur kalklar daha fazla yakıt harcar,(Motor soguk oldugundan).Debriyajda yukarda kavradığından sanırım daha fazla gazda tutuyorsunuz ayağnızı,buda etken tabi..

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon