Sayfa 1/3 123 SonSon
51 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Sıkıldım artık bu yakıt konusundan

evren dal
    fireman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

Standart Sıkıldım artık bu yakıt konusundan

arkadaslar merhaba sizde artık usanmıssınızdır nekadar yakıyo kac km yapıyo diye benim aracım henuz 8300 km de ilk aldığımda cok yakıyodu dedilerki duzelir hele bi uc bin bes bin olsun bakalım ama benim 8000 de halen cok yakıyo simdi bu kullanmaya gore değisiyodur biliyorum fakat sakinde kullandım dusuk devirli yani artık sinirden gittim fulledim sayacı sıfırladım bakalım kac olacak dedim tamam havada soğuk ısınmadan cok yaktığını da biliyorum o yuzden hararet artana kadar bazen onceden calıstırıyorum yani kontağa basıp direk yola cıkmıyorum onde iki adette kıs lastiğim var onunda etkisi vardır biliyorum su an depom yarıda gidilen yola baktım bu sabah 326 km gosteriyodu tamamı sehir ici ortalama 23 kurus yakmıs 100 km de 7.7 litre gosteriyo bilgisayar simdi ben anlamadım problem bendemi eger aracımdaysa nasıl bir problem olabilir yani bir motor cok yakıyo diye servise gitmelimi sizce . onun haricinde sadece eskiden 1. vites eskiden daha diriydi ama şimdi sadece kalkıslarda kullanıyorum nerdeyse bana yardımcı olursanız sevinirim bu yakıt konusu beni cok rahatsız ediyor.......

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

7.7 lt fzla bir değer servise bi srn derm?
    TSİ Jetta.

Mehmet Sç
    υпвεʟıεναвʟε edelsang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 KoLeRa 23
    Edilen teşekkür: 243

benim araçta çok yakıyo son modellerde sıkıntı mı war nedir

murat akbaş
    muratx41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 123

dizel 7.7 yakmaz bende kullandım 5,5 hiç geçmedim şehir dışı 3,8 gördüm su an fiorinom var ortlamam 6,2 dir sizin araç için fazla

Suat ALEMDAR
    SUADOW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    54 SU@T 08
    Edilen teşekkür: 55

Dizel bir araç bu kadar yakmaması lazım. servise göstermelisiniz...

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

mahmut aracı sadece çanakkale içinde 5-6 km lik mesafedemi kullanıyorsun eğer öyle ise bu değer kış ayları için normal
    aracın harareti 90 dereceye gelene kadar aşırı bir tüketim gerçekleşir
    çanakkalede olduğunu ve devamlı kısa mesafe kullandığını varsayarak durumun normal olduğunu düşünüyorum
    istersen şöyle bir deneme yap aracını tamamaen ısttıktan sonra yol bilgisayarını sıfırla
    çanakkaleden yola çık şöle ezine tarafına doğru bir 20 km git gel bu arada hızın 90-120 arasında olsun en son çanakkkaleye geldiğinde ortalama tüketimine bak aradaki farkı anlayacaksın
    her motor kış aylarında ilk çalıştığında ısınana kadar inanılmaz derecede fazla yakıt tüketir ve şehir içi 5-6 km lik mesafelerde motor normal çalışma sıcaklığına ulaşamaz bu yüzdende tüketim hep yüksek olur

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Şükrü KESKİN
    skeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çanakkaleden yola çık şöle ezine tarafına doğru bir 20 km git gel bu arada hızın 90-120 arasında olsun en son çanakkkaleye geldiğinde ortalama tüketimine bak aradaki farkı anlayacaksın
    her motor kış aylarında ilk çalıştığında ısınana kadar inanılmaz derecede fazla yakıt tüketir ve şehir içi 5-6 km lik mesafelerde motor normal çalışma sıcaklığına ulaşamaz bu yüzdende tüketim hep yüksek olur
    İyi de hocam herkes hergün aracını ısıtıp 90-120 ortalama ile 20-30 km yol mu gidiyor? zaten sizin o dediğiniz şehirlerarası yakıt tüketimine girer.
    adamlar şehiriçi 6 lt diye vermiş. niye o zaman şehiriçi 6 lt demişler?

alper yonar
    Dynamic Üye alperyonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 YN 5**
    Edilen teşekkür: 356

Bence ilk bakıma girene kadar beleyin. Bakımdan sonra belirgin bir şekilde düşecektir. Birde sabah çalıştırdığınızda çikle devre dışı kalana kadar bekleyin..

Adınızı düzgün giriniz. Soyadınızı düzgün giriniz.
    projist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 43

dizel kısa mesafede çok yakar diye biliyorum.

Mert Karaca
    Stalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 135

Motor ısınsa bile başlarda genel ortalamaya göre yüksek yakar. 10km kuralını unutma, araçlar bize kataloglarda gösterilen değerlere ancak 10km civarı gittikten sonra ulaşıyorlar.
    Bu ilk 10 km'nin ortalaması katalog değerlerinin yaklaşık 2 katı oluyor (ki bu ortalama değer). 5-10km gibi kısa mesefalerde kullanırsan yüksek ortalama gayet normal, hele hele dizel ise ideal tüketim için en az 10km gitmelisin.

Bana göre soğuk havaları ve kısa mesefalerde kullandığını düşünürsek tüketimin normal gibi. Ayrıca aracı soğuk iken rölantide uzun süre çalıştırırsan öyle güzel yakıt tüketirki, yol bilgisarında da göremezsin onu . Bence çalıştırdıktan sonra çok beklemeden sürmeye başla durduğun yerde mazot yakma derim..

11. Bu mesajı için 2 kişi Stalker'ye teşekkür etti:

İrfan Demirer
    kaptan_ahab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 378

Motor ısındıktan sonra 80-85 km hızlarda 5.viteste yol bilgisayarı 3.9 seviyelerinde geziniyor.

samet k.
    samprik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Plaka
    16 GK 447
    Edilen teşekkür: 136

Alıntı alperyonar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence ilk bakıma girene kadar beleyin. Bakımdan sonra belirgin bir şekilde düşecektir. Birde sabah çalıştırdığınızda çikle devre dışı kalana kadar bekleyin..

katılıyorum.. kesinlikle aracınız çok yakıyo tartışılmaz yani
    ilk görüşte aŞk'a inanmazdım...taa ki evomu görene kadar

BiZ ŞaMPiYoN TaKıMı TuTMaDıK, TuTTuĞuMuZ TaKıMı ŞaMPiYoN YaPTıK..!!

iNaDıNa T-e-X-a-S

alper yonar
    Dynamic Üye alperyonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 YN 5**
    Edilen teşekkür: 356

Alıntı Stalker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor ısınsa bile başlarda genel ortalamaya göre yüksek yakar. 10km kuralını unutma, araçlar bize kataloglarda gösterilen değerlere ancak 10km civarı gittikten sonra ulaşıyorlar.
    Bu ilk 10 km'nin ortalaması katalog değerlerinin yaklaşık 2 katı oluyor (ki bu ortalama değer). 5-10km gibi kısa mesefalerde kullanırsan yüksek ortalama gayet normal, hele hele dizel ise ideal tüketim için en az 10km gitmelisin.

Bana göre soğuk havaları ve kısa mesefalerde kullandığını düşünürsek tüketimin normal gibi. Ayrıca aracı soğuk iken rölantide uzun süre çalıştırırsan öyle güzel yakıt tüketirki, yol bilgisarında da göremezsin onu . Bence çalıştırdıktan sonra çok beklemeden sürmeye başla durduğun yerde mazot yakma derim..
    Araç gaz yemeden hayatta ısınmaz. Boşu boşuna beklemiş olursun. Ama cikle devre dışı kalana kadar beklemelisin..

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Benim aracim ortalamasi 7.8 normal degil ama siz kastikca yanlis tepkimeden dolayi fazla yaKarsiniz biraz dikkat edin ve rahat olun . Aracida hararet cikana kadar rolantide calistirmaya gerek yok bosuna yakit harciyorsunuz bir dakika calistir sonra devam asiri tepkimelerden kacinin yumusak ve yuksek vitesle 2000 devir civarlarinda kullanin. Birde bakima girdikten sonra hissedilir derecede yakit dusumu olacaktir..

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

7.7 ise fire motor kadar yakıyormuş.Ben de fire motorlarla 7.7 ortalama yakıt yüketimin çok rahat görüyorum zaten.

evren dal
    fireman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

arkadaslar oncellikle dusunceleriniz için tesekkur ederim bakalım on bin bakımına az kaldı bakımdan sonra nasıl olur ama benim merak ettiğim bunun teknik olarak bir sebebi varmıdır yani servise gitsem adamlar ne yapabilirlerki artık rolantide calıstırmayacağım neyse tekrar tesekkur ederim

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı skeskin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi de hocam herkes hergün aracını ısıtıp 90-120 ortalama ile 20-30 km yol mu gidiyor? zaten sizin o dediğiniz şehirlerarası yakıt tüketimine girer.
    adamlar şehiriçi 6 lt diye vermiş. niye o zaman şehiriçi 6 lt demişler?

canım kardeşim fabrika ölçüm yaparken motorun ısındıktan sonra normal şartlarda ölçüm yapar
    madem şehiriçi olsun istiyorsun o zaman aracın hararet göstergesi yarıya gelene kadar dolaş daha sonra yol bilgisayarını sıfırlayıp bir 10 km şehir içinde kullan bakalım seninki ne çıkacak
    herkes derken ben 77 bg benzinli ile şu anda günde 33 km yol yapıyorum her gün güzergahım aynı şu anda yakıt ortalamam 5,8 lt havalar soğursa 6,5 lt ye kadar çıkıyor bu değeri yakalamak içinde 2000 devirin üstüne çıkmamaya çalışıyorum

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Stalker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

+1000
    benimde anlatmak istediğim tam olarak bu

ağzına sağlık

Hakan Soğucak
    HakanSogucak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    07EGT89
    Edilen teşekkür: 9

Arabamı 2 gün önce sıfır aldım, bazen 4000devire kadar yüklenerek kullandım, bazende 3000 devirde. Genellikle 3000inin altında vites değiştirmedim. Ortalama yakıt tüketimi 6,7 gözüküyor. (devir konusunda 3000 idealmi onuda bilmiyorum, benzinli araç kullandığım için şimdiye kadar genellikle 4000-4500 arası kullanıyordum) Aracım şu anda 240kmde... Tabi Antalya ve Çanakkale farkıda vardır.

Bilgiler işinize yararmı bilmiyorum...
    Antalya Buluşması, Buluşma tarihi: 16.01.2011 Pazar günü / Real AVM Otoparkı saat 19:30 da gerçekleşmiştir, katılan arkadaşlara teşekkürler. İleriki bir tarihte sağlam bir etkinlikte tekrar buluşulacak, bu sefer katılamayan herkes orada olacaktır sanırım.

Şükrü KESKİN
    skeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    canım kardeşim fabrika ölçüm yaparken motorun ısındıktan sonra normal şartlarda ölçüm yapar
    madem şehiriçi olsun istiyorsun o zaman aracın hararet göstergesi yarıya gelene kadar dolaş daha sonra yol bilgisayarını sıfırlayıp bir 10 km şehir içinde kullan bakalım seninki ne çıkacak
    herkes derken ben 77 bg benzinli ile şu anda günde 33 km yol yapıyorum her gün güzergahım aynı şu anda yakıt ortalamam 5,8 lt havalar soğursa 6,5 lt ye kadar çıkıyor bu değeri yakalamak içinde 2000 devirin üstüne çıkmamaya çalışıyorum
    Coşkun bey benim anlamadığım nokta şu: tamam motorun ısınma olayını geçtik. Şimdi bu fabrika yakıt ölçümü yaparken şehirdışı ölçümünü 90-100 km sabit hızla hiç durmadan yapıyor anladık çıkan değeri yazıyor. diyelim 4.5 lt.
    Şehiriçi ölçümünü nasıl yapıyor da yazıyor? 6 lt/100 km veriyi nerden alıyor? dur kalk yapıyor mu hiç? mutlaka farklı bir kullanım tarzı ile bu değer şehirdışı verilerine göre daha yüksek çıkıyordur. yoksa onu da 5. vites 90-100 km sabit hızla yapsa o da 4.5lt çıkması lazım. zaten kaldı ki o şekildeki bir ölçüm şehiriçini yansıtmaz ki.

Sayfa 1/3 123 SonSon