Sayfa 1/3 123 SonSon
43 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 2. elde dizel punto mu yoksa benzinli mi?

Emrah Zaya
    possseydon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 7

Standart 2. elde dizel punto mu yoksa benzinli mi?

Merhaba arkadaşlar,
    Yakın zamanda bir gp almayı düşnyorum.Ancak yılda 18000den fazla km yapacağımı zannetmiyorum 2.el de benzinli mi dizel mi alsam daha iyi olur.Performans konusundan ziyade maliyete önem veriyorum.Yardımcı olursanız sevinirim

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

eğer fazla kilometre yapmıyorsan ve aracı alırken ekonomik ve fiyatı daha uygun olsun istiyorsan benzinli 77 bg lik almanı tavsiye ederim
    dizeller yakıt olarak daha ekonomik ama alırken 2-3 bin lira daha pahalı ve masrafları biraz daha ağır oluyor

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

bbrh kkk
    burhankutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    46***60
    Edilen teşekkür: 306

valla onu bunu bilmem o arabayı alan şu km yaparım derse yalan olur o kapıda öyle masum masum durunca insan yoldan çıkıyor sen en güzeli 3-5 deme dizel araca bak benim görüşüm lpg filan uğraşacağına az km yapmış bi dizel araca bak sonra keşke deme. adı üstünde gp gece arabayı aşağıda görünce bile yataktan kalkıp gezesim geliyor

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

MURAT KAPLAN
    k@pl@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 779

bende bundan önce 6 araba değiştirdim. hiç dizel kullanmadım. senede 15-20 bin arası km yol yapıyorum.arabayı 17 ocakta aldım ve 2 aydır kullanıyorum. iyiki dizel almışım diyorum.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İrfan Demirer
    kaptan_ahab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 378

Yılda 18.000 km az sayılmaz kaldıki günümüzde dizel araçların gördüğü ilgiyide düşünürsen dizel almak ileride satarkende seni üzmeyecektir.

cihangir şengezer
    chngrrrrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    10 AEZ 07
    Edilen teşekkür: 215

bencede dizel al
    bende senede en fazla 10bin falan yapıyorum ama yinede keşke dizel alsaydım diyorum
    ama sen illa sen benzinli alıcam diyorsan satayım arabayı sana kendime dizel bulayım

Erdem Bozdağ
    GP Hastası Erdem Bozdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1126

tamam alırken dizel pahalı veya bakımda daha pahalı olabilir ama şunu da unutmamak lazım.Dizelle fire kullanım olarakta farklı.Dizelle herzaman turbonun fakrını yaşarsınız.Dizel hem tüketim hem de perofrmans acısından çok daha tatmin edicidir.

cihangir şengezer
    chngrrrrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    10 AEZ 07
    Edilen teşekkür: 215

hele bi de 90lık olursa tadından yenmez

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

İkinci elde en önemli şey herzaman söylediğim gibi aracın sorunsuzluğu ve kaza durumu.Temiz, sorunsuz bir araç başka kriterlere bakmadan tercih edilmeli,

Kullanılmış araçta lpg seçeneği de düşünülmeli.Çünkü maliyet önemliyse lpg li aracın yakıt tüketim maliyeti dizele göre de daha düşük.Ben olsaydım dizelde yoğunlaşırdım ama dediğim gibi benzinli temizse düşünmeden benzinliyi seçerdim,

Umarım temiz bir araç bulursun Emrah, hayırlısı olsun...

murat akbaş
    muratx41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 123

benzinli araclar adamının canını yakıyor megan2 1.4 verdı ortlama 7.8 lt gp aldım 5.4 sehir içinde yazıyor 10.000 km yapsam yılda gene dizel alırım artık

ilker kara
    ik77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 AD3862
    Edilen teşekkür: 137

10000 yapıyorum dizel aldım.kesinlikle tavsiye ederim.

Halit BEBEK
    nerhal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON
    Edilen teşekkür: 257

8 lt yakan bir benzinli araç 5 lt yakan bir dizele göre evet oldukça külfetli görünüyor. Rutün bakımlar cok degismez ama agır bakımda ne kadar tutacagını kestiremezsiniz. Dizelden ettiginiz karı bakımda ödersiniz. Turbosu ya da mazot pompası gitmiş bir arabanın etkiledigi diger organları da sayarsak agır bakımları cok külfetli olabilir. Kaldıki benzinli motor sizi yolda bırakmaz, ama mazotlu araba bi bıraktı mı çekiciyle gidersiniz. Dizeller yakıtta cok hassas, özellikle ülkemiz koşullarında...Dizel kullanan arkadaşlarımız alınmasın, keyiflidir de sürüşü, torku hissetmek güzeldir de ama maliyet acısından lpg takmasanız bile uzun vadede benzinli araçlar daha hesaplı bana göre...Benzinlide ayda 1000 km gezersiniz, dizel olursa genel yaklaşım "aman oraya ne yakacak ki hadi gidelim" deyip binersiniz 1500 km gezersiniz ayda. Bunu da unutmamak lazım...İstisnalar kaideyi bozmaz tabi....Ben de aracımı sıfır aldım ve bu sebeplerle benzinliyi tercih ettim.
    Konu nerhal61 tarafından (12/03/2010 Saat 09:37 ) değiştirilmiştir.
    Punto Evo 1.4 77BG Dynamic Dualogic BRC LPG (Önceki)

Astra 1.4 T 140BG Cosmo Manuel Benzinli

TOLGA YENİCE
    Intelligence Officer magic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 420

Bence de kesinlikle dizel GP, asla pişman olmazsın

By xx
    ancester - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 151

kesinlikle dizel.
    www.antflame.com

Ç T
    ITALIAN STALLION LeoN48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1011

Benim görüşüm yılda 5000 km'de yapsan seçiminin dizel olması. Çılgın performanslar aramıyorsan 75'lik de alabilirsin.
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

Volkan Kaban
    Delidavsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

Alıntı Erdem Bozdağ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam alırken dizel pahalı veya bakımda daha pahalı olabilir ama şunu da unutmamak lazım.Dizelle fire kullanım olarakta farklı.Dizelle herzaman turbonun fakrını yaşarsınız.Dizel hem tüketim hem de perofrmans acısından çok daha tatmin edicidir.

Ayni gucte hp ureten ve ayni hacimdeki dizelle benzinli kiyaslandiginda, dizel turbo dahi olsa benzinlinin performansini veremez. Turbo dizel olan arac sadece dusuk devirde yuksek tork urettigi icin yokusta benzinliden daha rahat hareket eder fakat kalkista, duz yolda ve normal sartlarda kesinlikle ve kesinlikle benzinli aracin performansina yaklasamaz.

Mevcut teknolojideki dizellerin maksimum torku aldigi devirde benzinli araclar hizlanmaya devam eder ve daha yuksek devirlerde ulasir maksimum tork'a. Haliyle daha uzun devir araligi, daha yuksek hiz ve iyi performans demektir dizele nazaran.

Dizel & Benzinli konusuna gelince. Bunun hesabini kaba olarak yapmistik baska bir platformda ve psikolojik sinir 18.000 km. Eger yilda 18.000 km'nin uzerinde yol yapiyorsaniz, dizel arac odediginiz parayi amorte edip sizi kar'a gecirmeye baslayacaktir. 18.000 km'nin altinda yapiyorsaniz eger dizel almanizin efektif bir mantigi yok ama arkadaslara ben de katiliyorum. Yilda 15000 km dahi yapiyorsaniz dizel almanizda fayda var. Yoksa aklinizin bir kosesinde hep bir soru isareti olacak ve ayni rahatlikla binemeyeceksiniz araca.
    Konu Delidavsan tarafından (12/03/2010 Saat 11:40 ) değiştirilmiştir.

19. Bu mesajı için 2 kişi Delidavsan'ye teşekkür etti:

Murat D
    IVAA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karaman
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    52 FL
    Edilen teşekkür: 110

bence olay tamamen pisikolojik iki aracında yakıt deposu 45Lt dizelde fulledikten sonra 800-900 kilometre giderek benzin istasyonuna girmek var aynı yakıtla 500-600 kilometro sonra istasyona girmek var benzinin deposu 170TL ye dolarken dizel aracın deposu 135TL ye doluyor. tamam bakım aralıkarı daha yakın ama hayatım boyunca benzinli araç kullanmış biri olarak bende 3000TL fark vererek dizel aracımın siparişini verdim.

bbrh kkk
    burhankutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    46***60
    Edilen teşekkür: 306

bugune kadar hep benzin/lpg kullandım ama vay efendim araba stop ediyor vay efendim lpg ayarı lazım vay efendim lpg beyni değişecek vay efendim araç kekme yapıyor sallıyor vay efendim tankda sızma var gotur vay vay vay bu vaylar bitmedi en son dedim daha lpg li araca binmem bu şartlarda benzinle zaten gezmek imkansız km yapanlar için hepsini öveceksin dizele bineceksin birazda performansı az olsun bişey olmaz

Erdem Bozdağ
    GP Hastası Erdem Bozdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1126

Alıntı Delidavsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayni gucte hp ureten ve ayni hacimdeki dizelle benzinli kiyaslandiginda, dizel turbo dahi olsa benzinlinin performansini veremez. Turbo dizel olan arac sadece dusuk devirde yuksek tork urettigi icin yokusta benzinliden daha rahat hareket eder fakat kalkista, duz yolda ve normal sartlarda kesinlikle ve kesinlikle benzinli aracin performansina yaklasamaz.

Mevcut teknolojideki dizellerin maksimum torku aldigi devirde benzinli araclar hizlanmaya devam eder ve daha yuksek devirlerde ulasir maksimum tork'a. Haliyle daha uzun devir araligi, daha yuksek hiz ve iyi performans demektir dizele nazaran.

Dizel & Benzinli konusuna gelince. Bunun hesabini kaba olarak yapmistik baska bir platformda ve psikolojik sinir 18.000 km. Eger yilda 18.000 km'nin uzerinde yol yapiyorsaniz, dizel arac odediginiz parayi amorte edip sizi kar'a gecirmeye baslayacaktir. 18.000 km'nin altinda yapiyorsaniz eger dizel almanizin efektif bir mantigi yok ama arkadaslara ben de katiliyorum. Yilda 15000 km dahi yapiyorsaniz dizel almanizda fayda var. Yoksa aklinizin bir kosesinde hep bir soru isareti olacak ve ayni rahatlikla binemeyeceksiniz araca.
    Yani demek istiyorsunuzki 77 fire 75 mtj den daha performanslıdır dogru mu anladım?

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı Delidavsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

evet aynen katılıyorum
    77 lik fıre 75 lik dizelin canına okur
    yalnız chiplenmiş boxlanmış dizellerle ölçmeyin bunu
    fabrika verilerindende anlaşılacağı gibi ara hızlanma ve son sürattede 77 lik gp 75 lik dizelden daha performanslı

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Sayfa 1/3 123 SonSon