Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
43 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: 2. elde dizel punto mu yoksa benzinli mi?

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Arkadaşlar zaten turbo dizelle atmosferik benzinliyi karşılaştırıyorsanız benzinlinin performanslı olduğunu kabul etmişsiniz demektir

Dizelleri günümüz anlayışıyla dizel yapan iki neden var.Birincisi turbo, ikincisi ise gelişmiş yakıt besleme sistemleri,

Her iki motoru objektif olarak kıyaslayabilmek için ikisini de turbo ya da ikisini de atmosferik olarak ele almak gerekli.Bu durumda da tüketim ve uzun ömür dışında dizelin hiçbir üstünlüğü kalmaz.Zaten dizel almamızın sebebi de bu ikisi değil mi?

Benim tercihim temiz ve sorunsuz ise 2. el bir mjtd dir önceden de söylediğim gibi...

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erdem Bozdağ
    GP Hastası Erdem Bozdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1126

Arda abi dediklerine katılıyorum benzinli daha fazla devir çevirdiği için herzaman daha performanslıdır ama mtj lerin firelardan daha az performanslı olduguna katılmıyorum.2 si ni de kullandım tecrube ettim.Dizelle ufak bir oynamayla alt devirde aldıgımız yuksek torkla ozellıkle ara hızlanmalarda inanılmaz fark oluyor.Benzinli torkunu yuksek devırlerını beklerken ben cok rahat 2000 e dogru alıyorum.ozellıkle 60-100 80-120 gbi ara hızlanmalarda bu kendını bariz hissediyor.mtj ile fire kıyasında kullanım zevkı olarak kesınlıkle mtj derım

KEREM Uçgunoğlu
    M@GIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 346

kesinlikle dizel derim. hem sürüşü daha keyifli hemde cüzdan dostu. dizel bakımların zamanında yapılması çok daha fazla önemli çünkü yakıt besleme sistemi daha karmaşık ve hassas.

Alp BELGEN
    Alp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 326

Sozum 77 ve 95 lik benzinlilere getirin araclarinizi gostereyim dizelin gucunu
    bu arada tjetlede 0-400 m drag ve rolllingte denemek isterim
    Multijet Grande Punto 1.3 75 hp -> 95 HP
    Multijet Grande Punto 1.3 90 hp -> 125 HP
    Multijet Bravo 1.6 105 hp -> 135 HP
    Clio RS 190 HP
    ve Şimdi...
    Multijet BRAVO GT1544 STAGE 2 180+ hp...

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Kesinlikle dizel derim. Satarkende ona göre satarsınız. Bir zararınız olmaz.

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı Alp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sozum 77 ve 95 lik benzinlilere getirin araclarinizi gostereyim dizelin gucunu
    bu arada tjetlede 0-400 m drag ve rolllingte denemek isterim

allahın ekicisi
    arabayı box layıp chıp leyip atıp tutması kolay
    getir standart 90 lığı bak starjet onu napıyor seyret sen
    hala anlayamıyorsunuz sizin tek farkınız turbonuz var
    yiyosa bizim motorun turbolusu tjet le boy ölçüşünde görelim
    içinizden geçer buda yetmez alttan üstten yandan her yerden dans eder

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

8. Bu mesajı için 3 kişi GP COSKUN'ye teşekkür etti:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı Erdem Bozdağ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arda abi dediklerine katılıyorum benzinli daha fazla devir çevirdiği için herzaman daha performanslıdır ama mtj lerin firelardan daha az performanslı olduguna katılmıyorum.2 si ni de kullandım tecrube ettim.Dizelle ufak bir oynamayla alt devirde aldıgımız yuksek torkla ozellıkle ara hızlanmalarda inanılmaz fark oluyor.Benzinli torkunu yuksek devırlerını beklerken ben cok rahat 2000 e dogru alıyorum.ozellıkle 60-100 80-120 gbi ara hızlanmalarda bu kendını bariz hissediyor.mtj ile fire kıyasında kullanım zevkı olarak kesınlıkle mtj derım
    Haklısın Erdem, ben de sürüş zevki olarak mjtd yi tercih ederim atmosferik benzinlilere,

Ara hızlanmalar da dizelin avantajı var evet yüksek torktan kaynaklanan.Ancak hızlanma ve son sürat benzinlilerde biraz daha iyi olabilmekte geniş devir bandı sayesinde...

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erdem Bozdağ
    GP Hastası Erdem Bozdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1126

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    allahın ekicisi
    Aynen öyle Çoşkun abi yoksa dizelin turboyu sök ben bisikletle kapışırımDizeli dizel yapan zaten turbo ama hakkaten turbo benzinli aracın zevkini tartışmam bile o hakkaten son noktadır.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ali veli
    alicanveliy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 54

Dizel, benzinliye göre biraz daha pahalı olabilir. Fakat satarken de daha pahalı satılıyor. Bunu dert etmemek lazım. Dizelin artısı daha çok. En başta, yakıtta çok ekonomik. Ve daha keyifli. Sesi biraz daha çok ama rahatsız edici değil.
    Dizel alırsan 1.3L ile 1.4L arasında vergi farkı olduğundan, ondan bile kardasın.
    Bakımları hiç de benzinliye göre pahalı değil.
    Yılda 18000km yapacak olsam kesin dizel alırdım. Paranız yetiyorsa hiç düşünmeyin, dizel alın. Dynamic öneririm.

Alp BELGEN
    Alp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 326

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    allahın ekicisi
    Sen ne anlarsin boxtan chipten dizelden binsen binsen iste anca 77 lil essege binersin onemli olan stock araci eskisinden daha iyi bir hale getirebilmek biz en azindan onu yapabiliyoruzda sen 77 ye ne yaparsin onu bilmek lazim... Gerci essege altin semer vursan essek yine essektir hesabi seninki
    neyse konunun amacini cok saptirdik isin ozu benzine selam dizele devammmm...
    Multijet Grande Punto 1.3 75 hp -> 95 HP
    Multijet Grande Punto 1.3 90 hp -> 125 HP
    Multijet Bravo 1.6 105 hp -> 135 HP
    Clio RS 190 HP
    ve Şimdi...
    Multijet BRAVO GT1544 STAGE 2 180+ hp...

murat demir
    jakabo_ank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 KB 1150
    Edilen teşekkür: 89

arkadaşım ben yeni GP aldım.dizel almak için piyasaya çıktım ama orjinal km de ve temiz bir araç bulamadım benzinli aldım. tüpüde 3 gün önce taktırdım. harika yakıt, harika konfor. kardeş temiz ne bulursan al. dizel alcaksan eğer mutlaka servis kayıtllı olsun. inanılmaz oyunlar dönüyor. senelerdir araba alır satarım. bu sene puntolarda dönen dalavere kadar hiçbir arabada görmedim. GP alda hangisini alırsan al.

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

ben hazırım starjetle denemeye.

17. 12/03/2010, 23:41

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır.

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı jakabo_ank Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım ben yeni GP aldım.dizel almak için piyasaya çıktım ama orjinal km de ve temiz bir araç bulamadım benzinli aldım. tüpüde 3 gün önce taktırdım. harika yakıt, harika konfor. kardeş temiz ne bulursan al. dizel alcaksan eğer mutlaka servis kayıtllı olsun. inanılmaz oyunlar dönüyor. senelerdir araba alır satarım. bu sene puntolarda dönen dalavere kadar hiçbir arabada görmedim. GP alda hangisini alırsan al.
    Valla arkadaş güzel araba çokta fiyatıda ona göre olur. Hem dizel, hem düşük km, hem orjinal, hem boyasız, hem temiz kullanmış, komple servis bakımlı, motoru, yürüyeni sağlam, düzgün araç arıyorsan emsallerine göre paraya daha çok kıymak lazım. Buda bir gerçek. Ama birçok kişi ucuza kapatmaya çalıştığı için ve alırkende üç beş kuruşuna kıyıp adam akıllı servise göstermekten kaçıyorsa çakallarda adama kitler döküntü arabayı. Ne kadar ekmek o kadar köfte. Ben temiz araba almak için kalktım izmirden istanbula gittim. 3 gün adamı bekledim. Servisten rapor aldım. Öyle satın aldım. Satarkende elimde ekspertiz raporumla ona göre satarım. Çünkü kıl adamım. Arabamı biliyorum, nasıl kullandığımı biliyorum.Yolda çukur olsun kenardan geçerim,20 ile yavaş giderim, kasis vardır trafiğe aldırmam yavaşlarım geçerim, sigara içmeme rağmen arabamda sigara içmem, içirtmem. Bakımını atlamam. Temizliğine özen gösteririm.

murat demir
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 KB 1150

doğru diyorsun da 2006 active dizelde temiz diye 22 etmez ama ddemi her aracında bir bedeli var. temiz GP olsunda ister benzinli ister dizel valla araba harika.

Fırat Serhat
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı jakabo_ank Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doğru diyorsun da 2006 active dizelde temiz diye 22 etmez ama ddemi her aracında bir bedeli var. temiz GP olsunda ister benzinli ister dizel valla araba harika.
    2006 içinde o kadar demedik GP gerçekten bağımlılık yapıyor.
    Konu demon tarafından (13/03/2010 Saat 00:32 ) değiştirilmiştir.

Emrah Zaya
    possseydon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 7

teşekkrler fikirleriniz için ben de en son dizelde karar kıldım hatta bir araç buldum yarın baktırmaya gideceğim servise.2007 model 70000kmde 1.3 dynamic boyası var ama kazası yok.zaten boyası olması pek fak etmiyor benim için çnkü istanbul trafiğinde ben de yarın öbür gün bir yere vurursam(mazallah) sırf boyasız olsun diye verdiğim fazla para da anında bana zarar olarak dönecek.Bahsettiğim araç için tahmini bir fiyat verebilir misiniz.Ben 19000e anlaşmayı planlıyorum.sizce çok mu?

Fırat Serhat
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Fiyat arabaya göre değişir. O sizin anlaşmanıza bağlı. Düşük gibi fiyat. Araba nedir ne değildir bilmeden fiyat belirlemek mantıklı değil.
    Birde anlaştınızmı anlaşacakmısınız? Öyle planlamakla olmuyor çünkü. Bu paraya alırım dersiniz adam inmez. Evdeki hesap çarşıya uymaz filan.
    Konu demon tarafından (13/03/2010 Saat 00:49 ) değiştirilmiştir.

murat demir
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 KB 1150

kardeş 19 a veriyosa hemen al. hatta bana sat sonra ön tarafta boyası yoksa.

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

yahu baska bir topictede dizelin ustunlugunden soz ediliyordu hatta videosu bile vardı dizel ve benzinli gp kapısıyordu dizel geciyordu. ve orada da torkunun yuksek olmasından bahsedilerek aracın one gectigi vurgulanıyordu. tum bilgilerimi karıstırdınız ha.

hasan ali Z.
    HasanAliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 116

turbo dizelle atmosferik benzinli karşılaştırılması hatası var bu konuda da. dizel almanın tek mantığı yakıtta ekonomidir. bu kadar basit. düşük devirde max. tork veriyordu ondan aldım, düşük devirlerde araba sürmeye meraklı olduğum için dizel aldım vs diyen bir allahın kulu gördünüz mü etrafınızda? göremezsiniz. Şirket araçları ya da çok fazla km. yapılacak araçlar dizeldir. tek sebebi ekonomidir. yoksa benzinlinin verdiği sürüş zevkini dizel veremez arkadaşlar boşuna kendinizi kandırmaya çalışmayın. hele ki nasıl 1,4 95 beygirlik araçla 1,3 75 beygirlik aracı kıyaslıyorsunuz hayretler içerisindeyim. arada 20 beygir fark var. onu bırak motor hacminde fark var. o kadar da değil yani.abartmayalım.

yılda 15 -20 bin km.nin ve üzerinde yol yapıyorsan gidip dizel alacaksın. bu kadar basit. bu konunun yol ayrımı budur.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon