Sayfa 4/7 İlkİlk 1234567 SonSon
137 sonuçtan 61 ile 80 arası

Konu: Benzinli Grande Punto km de ne kadar yakıyor?

V.Seyhun Akar
    seysey37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41GC850
    Edilen teşekkür: 219

Alıntı fh150 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.4 active multijet kullanıyorum.bakımından dolayı benziliye geçiş yapmak istiyorum.yakıt olarak aradaki fiyat farkını öğrenmek istiyorum.günde 60 km yapıyordum.mazotlu cazipti 0.15 kr km başınına yakıyo aracım.artık fazla km yapmıcağım için benzinliye geçmek istiyorum.benzinli km başına nekadar yakar.en düşük paket aracı ele alırsak...
    ankarada şehir içinde ve devirli kullanıyorum onun için 0.28kr civarı yakıyor..fakat sakin kullanırım dersen 20-22 kr arası yakar..

CENK COR
    boss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

ankara -adana tam 500 km evden eve yol yaptım hız sabitleyicimi 95 km ye 6. viteste sabitledim 17 krs yaktı çok memnunum şehir içi 20 krs yakıyo uzun yolda basarsamda 20 krs a geliyo

BARIS ATABEY
    predator_ant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 BHA 87
    Edilen teşekkür: 77

Alıntı boss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ankara -adana tam 500 km evden eve yol yaptım hız sabitleyicimi 95 km ye 6. viteste sabitledim 17 krs yaktı çok memnunum şehir içi 20 krs yakıyo uzun yolda basarsamda 20 krs a geliyo

Güzel bir değer yakalamıssınız. Sanırım hız sabitleyicinin de faydası cok.

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

maşşallah benzinlilere, ara sıra yokuş aşağı sallasanız mazotluları yakalayacaklar.

CENK COR
    boss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

Alıntı predator_ant Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel bir değer yakalamıssınız. Sanırım hız sabitleyicinin de faydası cok.
    evet çok doğru hız sabitleyici sayesinde ayağınızın dalgalanmaları olmuyo bayağ faydası var ve 6. vitesde gerçekten çok rahatlatıyo aracı

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

18 kuruş lan 20 kuruş arasında değişiyo..20 liralık 97 oktanla 90 -100 km gidiyorum her defasındada km mi sıfırlıyorum sonuç değişmiyor..

onrky
    1.4 starjet 95hp

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

o kadar parçaya rağmen hala 9.5
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

mert ogün akkaynak
    35mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yağmur Gri
    Plaka
    35 ufs 34
    Edilen teşekkür: 205

izmir-bursa-izmir toplam 743 km yol. 160 tl benzin. Ortalama 6,4 lt. ve hala 158 km yol yapabileceğim yazıyor 90 ile 160 km arasında gittim....
    yanlış hesaplamadıysam km de yaktığım benzin 0,215 tl

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ender, aracın hayırlı olsun,

24500km de alınan ikinci el gp un bakımları tam olarak yaptırılmışsa 20000km lik periyodik bakımda bujiler zaten değişmiştir.Bir sonraki değişim ise 40000km de.Araçta herhangi bir problem yoksa 2000cc lik Alfadan sonra çekiş gücü 2 kat düşer, bence bu çok normal.Firenin mütevazi performansını ve ekonomikliğini araca alıştıkça daha kolay anlarsınız.Sonuçta ekonomi amacıyla üretilmiş bir motor.Performans için gaza yüklenildiğinde tüketim artacaktır,

Benim hesabımla bilgisayarın hesabı hep tutmuştur Bence aracı servise tekrar bir gösterin, içiniz rahat etsin.Bundan sonraki ilk bakım 40000km de ya da 20000km lik bakımdan 1 yıl sonra.Yani hangisi erken olursa,

keyifli sürüşler...
    Arda,
    beni aydınlattığın için çok teşekkür ederim. Alfa'nın huyundan suyundan servisinden bakımından hatta kendi kendime arızanın doğru şekilde tahminine kadar anlıyordum. Yeni bir araç yeni bir dünyaya girdim. Otomobilleri seviyorum. Dediğin gibi performans olayını hariç tutarsak punto da konfor açısından ve yol tutuş olarak gayet hoşuma gitti. Yakıt konusunda söylediğin gibi en kısa zamanda bir daha servise götürüp bujileri kontrol ettireceğim. hatta içim rahat olsun diye hava ve yağ filtreleri ile yağını da değiştireyim diyorum. Yağ değişimi yapmışken de bir şişe Motorsilk alıp eklesem yağa nasıl olur acaba? Alfa'da müthiş bir değişim yapmıştı aracın performansında. Ama o araba 165000 de idi. Bu henüz yeni, buna motorsilk eklemenin bir faydası olur mu sence?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Ender, ben kullanmadım ama kullanan arkadaşlar faydasını gördüklerini söylüyorlar, servise de danışarak deneyebilirsin tabi...

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

ender
    25.000 kmde bir motora motorsilk uygulamanın hiçbir faydası yok aksine zararı olur
    motorsilk denilen katkı aşınmış motorlara uygulanark motordaki aşınmaları tamamen değil ama bir nebze olarak ortadan kaldırmak için uygulanır
    sen bu katkıyı 165000 deki motora uygularsan hissedilir derecede değişimi görürsün bu değişim motordaki sesler azalır titreme ve sarsıntılar azalır yakıt tüketimi düşer kompresyon fazlalaşır yağ yakma bariz şekilde azalır
    bunu nasıl yapıyor dersen uygulann motrlarda ki çizikleri aşınmış aksamı sekmanların aralarını teflon kaplayarak dolduruyor olması ama buda belirli bir kilometre fayda sağlıyor ömrü bitince motor eski haline dönüyor
    ama sen bunu yeni motora uygularsan motora yarar yerine aksine zarar veririsin
    zaten servisede danıştığında sana durumu anlatacaklar
    saygılar

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

gökhan s.
    qwertasdf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çankırı
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    .
    Edilen teşekkür: 20

arkadaşlar starjet motorlar nasıl bu kadar düşük değerler yakıyor inanamıyorum benim aracım şehir için km de 300 den aşağı düşmüyor şehir dışı da 200. artık benzin yetiştiremiyorum araca. çok basmıyorum da.bunu aza indirmenin bir yolu varsa söylerseniz sevinirim. lpg taktırmayı düşünüyorum artık.

suat taner
    lionT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

benım t jet le sızın arac neredeyse aynı yakıyor.bende cok basmıyorum ama malesef yakıyor(cok kullanıyorsanız tup taktırmanızda fayda var.mesela benım arac cumartesı gunune kadar yatacak..o yuzden bende tupe gerek yok.

Emre Güler
    emre1307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16bes39
    Edilen teşekkür: 7

Alıntı qwertasdf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar starjet motorlar nasıl bu kadar düşük değerler yakıyor inanamıyorum benim aracım şehir için km de 300 den aşağı düşmüyor şehir dışı da 200. artık benzin yetiştiremiyorum araca. çok basmıyorum da.bunu aza indirmenin bir yolu varsa söylerseniz sevinirim. lpg taktırmayı düşünüyorum artık.
    Kaç km desin? Motor 8 binden sonra gerçek değerlerini yakalıyor.Bi arkadaşım benden 4 ayönce kadar aldı arabasını o benden daha az yakıyor.Serviste o şekilde söledi 8-10 binden önce biraz fazla yakarmış

Emre Güler
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16bes39

Alıntı lionT-JET Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benım t jet le sızın arac neredeyse aynı yakıyor.bende cok basmıyorum ama malesef yakıyor(cok kullanıyorsanız tup taktırmanızda fayda var.mesela benım arac cumartesı gunune kadar yatacak..o yuzden bende tupe gerek yok.
    Tjet e tüp takarsan ayıp zaten tüp takçaktın neden turbo aldın die sormazlarmı adama...

Emre Güler
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16bes39

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ender
    25.000 kmde bir motora motorsilk uygulamanın hiçbir faydası yok aksine zararı olur
    motorsilk denilen katkı aşınmış motorlara uygulanark motordaki aşınmaları tamamen değil ama bir nebze olarak ortadan kaldırmak için uygulanır
    sen bu katkıyı 165000 deki motora uygularsan hissedilir derecede değişimi görürsün bu değişim motordaki sesler azalır titreme ve sarsıntılar azalır yakıt tüketimi düşer kompresyon fazlalaşır yağ yakma bariz şekilde azalır
    bunu nasıl yapıyor dersen uygulann motrlarda ki çizikleri aşınmış aksamı sekmanların aralarını teflon kaplayarak dolduruyor olması ama buda belirli bir kilometre fayda sağlıyor ömrü bitince motor eski haline dönüyor
    ama sen bunu yeni motora uygularsan motora yarar yerine aksine zarar veririsin
    zaten servisede danıştığında sana durumu anlatacaklar
    saygılar
    Evet çok doğru ben de bu şekilde düşünüodum servise de danıştım bu şekilde...

gökhan s.
    qwertasdf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çankırı
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    .
    Edilen teşekkür: 20

Alıntı emre1307 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaç km desin? Motor 8 binden sonra gerçek değerlerini yakalıyor.Bi arkadaşım benden 4 ayönce kadar aldı arabasını o benden daha az yakıyor.Serviste o şekilde söledi 8-10 binden önce biraz fazla yakarmış
    9 binde araç. şehir dışı çok fazla problemim yok.ama şehir içi çok yakıyor. fazla yol da yapmıyorum.

MEHTAP DANIŞIR
    cesur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 6

1.4 fire 77 evom var şuan 437 km deyim daha ama 150 tl lik benzin yaktım bana bir depoyla en az 700-800 km yapılır denilmişti.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İLKER ÇELİK
    ianemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Plaka
    06 R 1555
    Edilen teşekkür: 22

slm arkadaşlar 2008 1.4 gp 120 hp benzinde ne kadar yakıyor yeni aldım henüz depoyu doldurup deneme yapamadım benzin 3,95 şuan

Uğur Korkmaz
    asker teselli58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 2

anlamadım bu işi km de 0.19 krş çivarında yakıyor uzun yolda kuşadası bodrum gidiş dönüş (mazot 3.41) yalnız benim jant 205 45 16 orjınal lastikleri (175 65 15) bu etkiler diyorlar ama ben bu kadar fark ettiğine inanamıyorum çünki 1.6 lpg li palio da o kadar yakıyor madem bu kadar çok yakıyor neden mazotlunun kahrını çekeyeyimki acaba sizin araçlar nekadar yakıyor birde başka sebep olabilirmi yardımlarınızı bekliyorum iyi formlar aracımı yeni aldım form a da yeni katıldım
    Konu teselli58 tarafından (15/02/2011 Saat 17:47 ) değiştirilmiştir. Sebep: olumsuz cümleleri düzelttim

Sayfa 4/7 İlkİlk 1234567 SonSon