Sayfa 3/7 İlkİlk 1234567 SonSon
137 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Benzinli Grande Punto km de ne kadar yakıyor?

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Kısa süre için İzmire gidip geldim, ortalamalarım:

Ankara-İzmir: 580km ortalama hız 88km/s, tüketim:6.2lt/100km
    İzmir-Ankara:..........ortalama hız 77km/s, tüketim:5.6lt/100km

Dönerken daha yavaş geldim.Gidiş dönü sürelerim yaklaşık -molalar dahil- 7-8 saat...

mustafa levent elmas
    lelmas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 0

Benzin 3.33 iken 1.2 2006 sadece punto otomatik 0,24 tl yakıyor...
    1.2 2006 triptonik Punto...

3. 24/10/2009, 11:11

Sebep
    Mesaj tekrari

mehmet nuri lezgun
    kalemhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Van
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    65EL979
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı fh150 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.4 active multijet kullanıyorum.bakımından dolayı benziliye geçiş yapmak istiyorum.yakıt olarak aradaki fiyat farkını öğrenmek istiyorum.günde 60 km yapıyordum.mazotlu cazipti 0.15 kr km başınına yakıyo aracım.artık fazla km yapmıcağım için benzinliye geçmek istiyorum.benzinli km başına nekadar yakar.en düşük paket aracı ele alırsak...
    benim de 1,4 active fire.şehiriçi benzin 100km de ortalama yazın9 kışın 11 civarı servisten sordum normal dediler.lpg (brc) taktırdım.taktırdığım yerdenmidir nedir arıza lambası yandı.araç kontak çıkardıktan sonra çalışmaya devam etti.aküyü boşalttı .lpg istasyonuna gittim lpg almadı.lpg şehiriçi ortalama 11 litre yakıyor100km de.bakımlar felan hep servisten yapıldı.tekerin üstü kovan burcu mu neyse adı ondan gelen ses ise 2,5 yıldır hiç kesilmedi.servis defalarca baktı ama çözüm yok.

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Soru

Alıntı BSK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kısa mesafede kullanmak yakıt tüketimini arttırıyor, ben uzun yolda 5.7 yaktım ama Ankarada çok kısa mesafelerde araç kullandığım için 9.4 gözüküyor ortalamam. Yani gidilen yol yol eğimi vs değerler çok etkiliyor yakıtı. Arabam daha 6500 de ileride azalacağını tahmin ediyorum ama hep kısa mesafelerde kullandığım için hiç 6-7 ortalamaları göremem. Ortalama hızım 33 km/s gözüküyor. Az yakan arkadaşların ortalama hız değeri nedir acaba?

Kurban bayramı için görev yaptığım Niksar/TOKAT'tan Kuşadası'na geldim ailemin yanına. Toplam gittiğim yol 1100 km oldu. Ortalama yakıt tüketimim 5.5 lt/100km (yol bilgisayarının yalancısıyım) ; ortalama hızım ise 76 km/h. Grande Puntomu 10 gün kadar önce aldım. Bu benim ilk uzun yol deneyimimdi yeni aracımla. Eski arabamdan sonra cok tuzlu geldi açıkcası. Bayramdan sonra atiker sıralı sistem bağlatıyorum 1000 liraya anlaştık.

Bu arada Niksar şehiriçinde aracım inanılmaz yakıt tüketti. depoyu fulledim 100 km şehiriçinde kullandıktan sonra aynı yerden yine fulledim ve yaktıgım yakıt 36,9 TL...Yani km başına 369 bin lira..İnanılmaz çok bir rakam. Bu arabanın yakıtı LPG taktırdıktan sonra da böyle devam ederse müthiş bir pişmanlık ve memnuniyetsizlikle satarım herhalde arabamı... Eski arabamı zaten performans ve rahatlık olarak çok ama çok özledim

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

97 oktan kullanıyorum araçta işlemler var 9.6 yı geçmiyo araç şehir içi performanslı kullanımda..
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

SERKAN TASKİN
    serkan_gazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 73

Standart ...

şehir içi normal kullanım 25 krş
    şehirdışı 175 ykr yakıyo kardeş ama dikkat edersen oranları 0,25 er kuruş düşürebilirsin

cihangir şengezer
    chngrrrrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    10 AEZ 07
    Edilen teşekkür: 215

bence de fazla yakıyo bu meret
    bugün fulledim aracı 122 liralık benzin aldı
    400 km yol yapmışım 30 KURUŞ yakmış
    sadece şehiriçi kullandım
    punto bu kadar yakıyosa
    1.6 focus ya da megane lar ne kadar yakıyo 400 mü
    Konu chngrrrrrr tarafından (26/11/2009 Saat 21:18 ) değiştirilmiştir.

cihangir şengezer
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    10 AEZ 07

yok mu başka yakıt beyan edecek

CENK COR
    boss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

cihangir sen ne yaptın yav 140 tl lik benzinle 700 km yapıyorum öyle yavaşta gitmem yani bi sorun olabilir aracında gerçi yeni servise girdi ama benimki bu kadardfa fark olmaması lazım

ERDEM YILMAZ
    erdemsys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1

arkadaşlar yeni bir konu açmak yerine bu konuya dahil olayım dedim ben 10 gün önce ekogaz sıralı lpg taktırdım araç çekişinde bir sıkıntı olurmu diye normalden daha agrasif kullandım ve 60 liralık gazla şehir içi abartmıyorum devir saati 4000 den asagi ınmedi tam 430 km yol yaptım

lpg ile igilenenler ekogaz arastırın derım suan kampanya var sıkı durun nakıt 725tl

CENK COR
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz

valla nickimi anti lpg olarak değiştirecem tasarruf arabası isteseydim bis 124 felan alırdım bu melet bastıgında gitmicekse varsın olmasın lpgnin kokusuda ayrı bişey zaten bildiğin mutfak tüpü hava gazı arabaya verdiği zararı söylemiyorum bile az yaksın istiyosanız 1.3 lük dizelleri alın 2 . elde fazla fiyat farkı yok erdem arkadaşım sende bence bi dizel al yakışır sana memnun kalırsın hemde basınca ben gitmemde demez dediklerimi yanlış anlama sonuçta arabada kararda senin sadece bir dost olarak tavsiye

cihangir şengezer
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    10 AEZ 07

Alıntı boss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cihangir sen ne yaptın yav 140 tl lik benzinle 700 km yapıyorum öyle yavaşta gitmem yani bi sorun olabilir aracında gerçi yeni servise girdi ama benimki bu kadardfa fark olmaması lazım
    adananın yollarını bilmem ama bandırma küçük bi yer kolay kolay sabi hızlarla gidilmiyor.
    burada bi kardeşim de aldı sıfır 77lik punto o da aynı şeyleri söylüyor.
    şehiriçi 10 litre gb yakıyo bu alet
    normal değeri bu heralde.
    16v olanını bilemem tabi.
    ne olursa olsun senin arabanında 20 kuruş yakması mucize bence
    şehirdışı ağırlıklı kullanmadıysan tabi

CENK COR
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz

benim araba 95 lik sehir içi ağırlıklı kullanıyorum 2009 olmasına rapmen enjektör ve carbon temizleme yaptırdım bakımda buji filtreler hep temiz gezerim ben ona bağlıyorum 10 litreyi yaksa 2000 - 2001 subaru alırdım

Ender Pala
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz

arkadaşlar benim yazdığım mesaja doğrudan cevap yazmayı düşünen var mı aranızda ) bu arada herkesin bayramını en içten dileklerimle kutlarım. lütfen yukarıda benim yazdıgım iletiye de bir göz atıp cevap yazar mısınız....

CENK COR
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz

ender kardeşim aracının 369 krs yakması hiç normal değil bakım zamanı gelmiş olabilirmi aracın sıfırmı yoksa? 77 bg likleri fazla sıkıştırma 2 bin devir ortalama tuttur ben lpg karşıtı biri olarak çıkaracağı masrafın seni daha çok yoracağını düşünüyorum.Bujiler+filtreler+enjeksiyon ve carbon temizleme bunları yaptır bayağ farkeder sıfırsa zaten 5000 km ye kadar devam eder sonra kilometre arttıkça yakıt azalıyo en azından bana öyle oldu ii bayramlar

Ender Pala
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz

Soru

Alıntı boss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ender kardeşim aracının 369 krs yakması hiç normal değil bakım zamanı gelmiş olabilirmi aracın sıfırmı yoksa? 77 bg likleri fazla sıkıştırma 2 bin devir ortalama tuttur ben lpg karşıtı biri olarak çıkaracağı masrafın seni daha çok yoracağını düşünüyorum.Bujiler+filtreler+enjeksiyon ve carbon temizleme bunları yaptır bayağ farkeder sıfırsa zaten 5000 km ye kadar devam eder sonra kilometre arttıkça yakıt azalıyo en azından bana öyle oldu ii bayramlar
    Öncelikle ben de sizlerin bayramını en içten dileklerimle kutlarım Boss Bey. İsminin ne olduğunu anlayamadığım için boss diye hitab edeceğim. Şöyle söyleyeyim; ben bu Puntoyu alalı 10-15 gün oluyor. Tokat'taki Fiat Yetkili Servis ve Bayisi olan Dinç Otomotiv'den aldım. Kendi arabamla takas yaptım. Aldığım punto 24500 km'de ve 2006 model. İlk sahibinden ve gercekten tertemiz bir araç. 24500 km'deki bir aracın bujileri filan değişmesi gerekir mi? Yapılan bakımların bütün kayıtları mevcut serviste. Yağ değişimi hava filtresi değişimi ıvır zıvır bahsettiğin bakımların hepsini benden önceki sahibi yaptırmış. O yuzden hocam hiçbirşey yapmadan güzel güzel bin arabana 30000 km'de gel bize dediler.Tamam dedim ayrıldım. Oraya takasta verdiğim arabam 1998 model Alfa Romeo 2.0 TS idi. Mesela o aracın bujileri her 100 bin km'de bir oluyordu!! Alfa ile ben uzun yolda 38 litre LPG ile 485 km yol gidiyordum. hızım da asla 110-120 nin altına düşmezdi. Ama bu Punto ile zaten en ufak bir yokuşa gelsem bırakın 110 yapmayı, ben 90 km hıza bile cıkamıyorum. ne kadar basarsam basayım araba 60-70 km hızlara kadar düşüyor. Çekişi berbat! Peki bunun sebepleri ne olabilir ki bu km'deki bir araçta? Yakıt da cok fazla. Bir de şu var, uzun yolda araba yavaşladıkca ben gaza yüklenmiyorum yakıt artmasın diye vites küçültüyorum. Gayet dikkatli kullanıyorum. Yol bilgisayarı ortalama 5,5 km gösterdi Tokat'tan Aydın'a gelirken bayramda. Bilgisayar 5,5 gösterdi ancak benim hesaplarıma ve aldığım benzin miktarlarına bakarsak yol boyunca bilgisayar çok iyimser Beni kandırıyor. Evet, değerli yorumlarınızı bekliyorum

CENK COR
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz

öncelikle seninde bayramın kutlu olsun adım cenk bana da bakıma daha var dediler ama arabam kasıyodu bide 2009 model 95 bg çıldırıyodum bakıma 4000 km kala tekrar gidip baktırdım bakımı gelmiş dediler ve evet bujiler felan 20000 bakımında değişti bende özellikle carbon temileme istedim ve baya baya fark etti depoyla 700 km yol yapabiliyorum.yol bilgisayarıyanıltıcı biraz buna da katılıyoruım

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Ender, aracın hayırlı olsun,

24500km de alınan ikinci el gp un bakımları tam olarak yaptırılmışsa 20000km lik periyodik bakımda bujiler zaten değişmiştir.Bir sonraki değişim ise 40000km de.Araçta herhangi bir problem yoksa 2000cc lik Alfadan sonra çekiş gücü 2 kat düşer, bence bu çok normal.Firenin mütevazi performansını ve ekonomikliğini araca alıştıkça daha kolay anlarsınız.Sonuçta ekonomi amacıyla üretilmiş bir motor.Performans için gaza yüklenildiğinde tüketim artacaktır,

Benim hesabımla bilgisayarın hesabı hep tutmuştur Bence aracı servise tekrar bir gösterin, içiniz rahat etsin.Bundan sonraki ilk bakım 40000km de ya da 20000km lik bakımdan 1 yıl sonra.Yani hangisi erken olursa,

keyifli sürüşler...

ÖZKAN SAÇKAN
    Lovergang kolombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    07CUT65
    Edilen teşekkür: 223

Dün antalyadan ankaraya gittim. Antalyadan aldığımda km 2680 idi. Petrol ofisinden 100 tl lik 95 oktan benzin aldım. Bir dahaki benzin almaya girdiğimde 3085 km ye gelmiştim.yani 405 km. ama ibre hep 130-150 km den aşağı inmedi. yani bu demekki km başına 0.25 kuruş yakmış. Yakışı bu değerlere göre iyimidir bilmiyorum.

V.Seyhun Akar
    seysey37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41GC850
    Edilen teşekkür: 219

Alıntı kolombo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün antalyadan ankaraya gittim. Antalyadan aldığımda km 2680 idi. Petrol ofisinden 100 tl lik 95 oktan benzin aldım. Bir dahaki benzin almaya girdiğimde 3085 km ye gelmiştim.yani 405 km. ama ibre hep 130-150 km den aşağı inmedi. yani bu demekki km başına 0.25 kuruş yakmış. Yakışı bu değerlere göre iyimidir bilmiyorum.
    izmirden ankaraya geldik bir depoyla hatta biraz daha arttı..hesabıma görede 18kr ile 20kr arası yaktı..110-120 geldim..

Sayfa 3/7 İlkİlk 1234567 SonSon