Sayfa 49/146 İlkİlk ... 294546474849505152536999 ... SonSon
2914 sonuçtan 961 ile 980 arası

Konu: Gp'lerimiz ne kadar yakıyor?

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

Alıntı ugurozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    orhan kardeşim verdigin ortalamalar t-jet ile yaptıgın ortalamalar mı? iyiymiş yaw bende civicle 6-6.5 arası yakıyorum die kendimi economi uzmanı sanıodum

tolga kardeş sen 75 hp ile cok yakmıssın yaw hemde sehir dısı, ben sehirdisi cok gazlasam bile 5.5 i gecmio arac dolu oldgu halde, biraz freni fazla kullanıo olabilir misin?
    uğur söz konusu t-jet olsaydı çok mennun olurdum ama aracım multijet bu arada aracımı orjinal hali ile sadece 500 km kullandığım için normalde ne yaktığından bir haberim, özellikle şehir içinde yay + lastik + jant 1 lt farkettirmiştir diye düşünüyorum.

Alıntı tolgaank88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten 75 oldugu için çok yaktı ,çünkü 150-160 la giderlen motor devri çok yuksekti,6 ileri olsa atıcaktım 6 ya,rahatlatıcaktım arabayım,tabi bu benimki duz mantık belki oyle değildir ...
    aslında banada başta çok gibi geldi ama 4 kişi + klima hiç kapanmadı,birde 3.350 den aldık euro dizel'i bu gibi etkenler km de olan yakıtı etkilemiş olabilir...ama açıkçası ben yola çıktıktan itibaren,5.5 i bırak 5.8 in altına dusmedi yol bilgisayarı...zaten ankara konya 4 şeritli (2 gidiş-2 geliş) yol,baya hıza açık bi yer (Radar yerlerini bilen için),konyadan sonrada genellikle dağ yolundan gidiyorsun,ordada baya bi fren kullandım açıkçası ve 4-5 defa onumde kamyon varken,virajlı yolda onumu gormediğimden hızımı 20 ye kadar dusurup tekrar 120-130 lara çıktım kısa sureler içinde,bu gibi sebeplerde yol bilgisayarı verilerini etkilemiş olabilir...
    tolga sen ekonomi yapmak için kullanmıyorsunki niyetin bariz hızlı gitmek uzun yolda 118 km ortalam çok iyi.

Tolga Güçlü
    Şanslı ve Hızlı Üye tolgaank88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**
    Edilen teşekkür: 707

Alıntı KaMiKaZe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tolga sen ekonomi yapmak için kullanmıyorsunki niyetin bariz hızlı gitmek uzun yolda 118 km ortalam çok iyi.
    yanlış bilgi vermeyelim 116 km

ya abi dayanamıyo insan sende biliyosun ,ama normal yakmış demi,bi aşırılık yok ben bunu merak etmiştim...yani bana gayet normal geldi yakışı,ancak su dunyada bana yakıtla ilgili normal gelen şeyler,herkes tarafından aşırı fazla diye karşılanıyo

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

Alıntı tolgaank88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlış bilgi vermeyelim 116 km

ya abi dayanamıyo insan sende biliyosun ,ama normal yakmış demi,bi aşırılık yok ben bunu merak etmiştim...yani bana gayet normal geldi yakışı,ancak su dunyada bana yakıtla ilgili normal gelen şeyler,herkes tarafından aşırı fazla diye karşılanıyo
    ben senin olcumunle ilgili sanmıstım yani 116 larla gittigini varsayarak cok yakmıssın demistim ha yol bilgisayarı ortalamısı ise tabiki normal az bile )) ne bu yaaa yolun yarısını tam gaz gitmissin abi

Engin Berk
    GrandePunto Fan EnginBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 43

Alıntı enginengin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar aracım çok yakıyor diye depomu fulledim.

hemen hemen benzin bitmek üzereyken km bölümüne baktığımda
    620 km yapabilmişim.

1 depo benzinle 620 km. az mı çok mu?
    Ona göre aracı servise götüreceğim.

1.4, dynamic, 95 bg., benzinli tek kapı punto.

yok mu cevaplayacak bir arkadaş.

Şakir Yalçın
    makineman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 92

Yaklaşık 7,3 l/100km yakmışsınız. Bir arkadaş şehirdışı kullanımda 850 km yapmıştı. Eğer kullanımınız şehiriçiyse bence çok normal.
    Konu makineman tarafından (25/06/2008 Saat 12:52 ) değiştirilmiştir.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

engin sorunu cevaplarmı bilmiyorum ama bende şehiriçinde mjet ile max 700-750km yapabiliyorum.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

eğer bu oranı tamamen sehir içinde yaptıysan bence gayet normal ben geçen hafta izmire gittim izmir sehir içi dahil 790 km civarlarındaydı aracımda bagaj yuku ve 4 kişi vradı..iznire gidenlerde yolları bilir oyle 90-100 ile gidillcek yollar değildir..oncedende yazdığım gibi daha yumusak kullanımda 850 km yapıcağna inanıyorum bide uzun yolda dene bakalım engin daha sonra bi karar var ..ama bence bı sorun yok gayet normal gibi gorunuyo

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Engin, bence şehir içi gayet normal.Hatta ışık yanana kadar yaptıysan buna 100km kadar daha ekleyebilirsin...

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

yakupca
    Ziyaretçi yakupca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.3 multijet acacım ile konyadan alanya ya gittim ve geldim . 575 km lik bu yolda klima yaklaşık 350 km sinde açık kaldı. giderken fulledim . geldim tekrar fulledim ve 86.65 ytl lik yakıt aldı . oda ortalama 86.65 / 575 : 0.1513 yaktı.
    bence çok iyi

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

ooo abi konyadan alanya haritadan bakınca bayır aşağı salmışsın sen yaaa )) çok iyi kesilikle rakamlar. bu 75 hp lerde 6. vites var mı? yoksa 5. disli oranları bizim 5. ile aynımı yoksa 6 ile 5 arası biryerlerde mi?

yakupca
    Ziyaretçi yakupca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kardeş yanlısın olmasın. konyadan alanya ya giderken seydişehir istikametin gidiyosun ve epeyce de bayır tırmanıyosun. yani giderken ile gelirken arasında ortalama eşit .kısacası giderken insen bile gelirken çıkıyosun.
    ayrıca 5 vites araç
    teknik olarak pek fazla bi bilgim yok. ama yakıt değerleri inan bu

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

ooo abi konyadan alanya haritadan bakınca bayır aşağı salmışsın sen yaaa )) çok iyi kesilikle rakamlar. bu 75 hp lerde 6. vites var mı? yoksa 5. disli oranları bizim 5. ile aynımı yoksa 6 ile 5 arası biryerlerde mi?
    Yok baya bir bagiriyor 75 likler bizim sakin gittiğimiz süratlerde

Tolga Güçlü
    Şanslı ve Hızlı Üye tolgaank88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**
    Edilen teşekkür: 707

ugur 75 lerde 6. vites yok malesef,ve bu sebepten aracın motor devri felaket yukseliyor,ve tabiki çıkan sesde cabası...ama gerçekten çok performanslı 75 ler yani ortalamamda bunu gosteriyor ve bu klima çıkken + araba doluykenki durumu...
    ancak yol konusunda yakup abinin dediği gibi gidiş donuş birbirini eşitliyor,ama zaten tırmanış ve iniş hemen hemen aynı,hele gidiş donus oldugunu dusunursek birbirini eşitler,benim değerler ankara-alanya arasındaydı ve alanya istikametindeydi yani giderkenki değerlerdi...

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

abi ben hiciv olsun diye dedim haritadan bakınca aşağıda kalıyor rampa aşağı diye yaww allahta sizi guldursun )

5. vites 6. vites konusuna gelince,
    abi gecenlerde aracı eco moduna hiç almadım yani biraz yuksek devirlerde kullanıldı ve 6. vitese hiç gecmedi arac, resmen arac bir sınıf performans ve kalite artırdı gozumde; ne bir bayırlarda bayılma ne dusuk vites isteme hersey superdi hic yorucu olmayan bir uzun yol yolculugu gordum, ve yakıt degerlerim (yol b,lgisayarı) buna ragmen 4.2 idi

bizim 6. vitesler ekonomi konusunda rampa inisler haricinde ve max suratte 5-10 km daha fazla gitme haricinde sanırım hicbir ise yaramıyor insanı kanser etmekten baska.
    Konu ugurozer tarafından (25/06/2008 Saat 19:12 ) değiştirilmiştir.

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

abi ben hiciv olsun diye dedim haritadan bakınca aşağıda kalıyor rampa aşağı diye yaww allahta sizi guldursun )

5. vites 6. vites konusuna gelince,
    abi gecenlerde aracı eco moduna hiç almadım yani biraz yuksek devirlerde kullanıldı ve 6. vitese hiç gecmedi arac, resmen arac bir sınıf performans ve kalite artırdı gozumde; ne bir bayırlarda bayılma ne dusuk vites isteme hersey superdi hic yorucu olmayan bir uzun yol yolculugu gordum, ve yakıt degerlerim (yol b,lgisayarı) buna ragmen 4.2 idi

bizim 6. vitesler ekonomi konusunda rampa inisler haricinde ve max suratte 5-10 km daha fazla gitme haricinde sanırım hicbir ise yaramıyor insanı kanser etmekten baska.
    Birçok yerde 5 inci viteste daha az gaza dokunarak gitmek daha az yaktırıyor. Genelde de rampalara gelince. Tam dümdüz yolda ise Anlık Tüketime a bakarsan 5 den 6 ya atınca tüketim 1 litre civarı azalıyor. Yani faydası yok değil kesinlikle de, rampaya falan tapa gaz 6 ile girmemek lazım. Gazı hafifçe okşayıp da çıkabileceğin viteslerde biraz daha yüksek devir bile çevirsen daha az yakıyor. Zaten bu tespitleri anlık tüketimden sen de izleyebilirsin.

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

anlık tuketim verilerini bende inceledim fakat arac bayılıyor olsada 6. vitesi 5. vitesden az yakıyor gosteriyor emre arkadasım, yakıt olcen sistem tamamen bilgisayar tahmin verisi, yani motora giden yakıtı olcupde sonradan bize gosteren bir sistem oldugunu sanmıyorum ben, eco modunda kulandıgımda 4.2 gosteriyor pompada 5 çıkıyor normal modda kullandıgımda bilgisayardaki sasma cok daha az oluyor inan. Yani o anlık tuketime fazlada bakmayın aracınızı baygın kullanmayın bildiginizi okuyun derim. Evt duz yoldada 6. vitesin ise yaradıgı olabilir ruzgar arkadan esiyor veya hic yoksa ama emin olki ruzgar karsıdan esse 90-100 km hızda 6. vites agir geliyor araclara.

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Valla Uğur, benim yol bilgisayarım birebir doğru hesap yapıyor. Hep aynı yerden alıyorum ve pompa atana kadar dolduruyorum. Babadan kalma hesapla bilgisayarın verisi birbirini bu kadar güzel tutabilir. 0,1 lt bile sekmiyor değer. Bu arada biliyorsun box takılı araçlarda tüketim değerleri bir anda garip gözükmeye başlıyor yol bilgisayarında. Bu box lar da rail basınç sensörünü aldatmaya yönelik çalıştıklarından ötürü, ben bizim yol bilgisayarlarının rail basınç sensöründen sinyal alarak tüketimi hesapladığını düşünüyorum.

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

hayret yaa benim bilgisayar neden bu kadar sasma yapıyor acaba ?? en yakın hali 0.3 L/100km şaşma (yaklaşık bir depo yakıtta) servise ilettim bisey yapamadılar herhangi bir ayar soz konusu degil dediler. Acaba bir arıza soz konusu olabilir mi?

Okan KÖYLÜ
    CesSpOoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 135

100 km yol yaptım ortalama 6.8 yol bilgisayarı ne kadar doğru bilmem.. trafiğe çok fazla girmedim.. ama 100 km nin ilk 10 12 kilometresi sahil yolunda tıkalı geçti dün akşam

Şakir Yalçın
    makineman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 92

10000 bakımını yaptıran bazı arkadaşlar bakımdan sonra aracın daha az yakmaya başladığını söylemişlerdi. Ben de birkaç gün önce yaptırdım 10000 bakımını. Depo yarıdaydı. Depoyu yeniden doldurduğumda fark edecekmi merak ediyorum.

Yakıt tüketimlerinizde bakımdan sonra bariz bir fark oluştu mu?

Bir de 15 ve 16 jant arasında yakıt tüketimi sizce ne kadar fark eder.
    Konu makineman tarafından (27/06/2008 Saat 11:06 ) değiştirilmiştir.