Sayfa 26/146 İlkİlk ... 62223242526272829304676126 ... SonSon
2914 sonuçtan 501 ile 520 arası

Konu: Gp'lerimiz ne kadar yakıyor?

eriş gülmez
    34EOG 68 ers62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 eog 68
    Edilen teşekkür: 9

istanbul şehir içi 2000-2500 devirde 134 yakıyor ortalama 5,2 5,5 arası 45 lt ile 800 880 km yapıyorum arabam yeni

Mustafa İŞLER
    mustafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 78

Alıntı ers62 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istanbul şehir içi 2000-2500 devirde 134 yakıyor ortalama 5,2 5,5 arası 45 lt ile 800 880 km yapıyorum arabam yeni
    Bence trafiğin sııkışık olmadığı noktalarda sürüyorsunuz yoksa bu kadar az yakamaz

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

benimde şehir içi trafiğinde 6.7 lt ortalamalarda geziyo..
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bu aralar 6.0 a inmeyi başardım.

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

Alıntı apars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş.....

Senin arabanın ya body computer kafayı yemiş, ya da ayak'ın bereketli.
    Duallogic hakikaten 0,5-1,0 lt oranında az yakıyor ama, ya sen trafik denen illete denk gelmiyon, ya da ALLAH'ın hakikaten sevdiği kullarındansın.
    Hele ki şu ramazan günlerinde mecidiyeköy'den bahçelievler'e gelmek gerçek bir kabus.

Arabanın ilerki tarihlerde de az yakması dileğiylee.....
    yaw kardeş sen benden betermissin hakketten degisken geo turbo puntolar adina uzeleyimmi kendi adima sevineyimmi bilmiyorum. yol bilgisayari 4.2 leri gostersede babadan kalma yontemle olctugumde tum kasmalarıma ragmen 4.9 u gecemedim sehirdisi. arac 90-100 arasi 6 da karsidan ruzgar gelse veya hafif rampada hizdan dusmeye basliyor ama ben gaza veya vitese mudahele etmesem 5 e almiyor deli oldum. Yuksek devirlerde dualogic sanzimanin - lerini saymassak motor performansi beni urkutuyor hakikaten su ilk yag degisimnden sonra bisey oldu sanki kendini paralıyor arac ya 1.3 cc bir motora gore cok fazla iyi bazen korkuyorum asiri isnma sikstirmami oluyor yazilımlarda bir degismemi oldu yanlislikla serviste diye ilk firsatta diger aracima uyguladigim boron cls bond uygulayacagim 150 bin km garantiye alalım motoru yakıtında dusecegini ve dusuk devirlerde yavaslamalarında cozulecegini umuyorum. Sen cok yakıyorsun hakketten yaa kafama takılan bisey ya bizim 90 hp dizellerle 3.7 fabrika verilerini bir yolun gidis-donus sonucunda yakalayan var mı? hadi 3.7 den gectim 4 veya 4.5 lara inen varmi ya?

ahmet gül
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. ahmetgul73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 FB 0367
    Edilen teşekkür: 0

Ben Selimpaşaya Gittim(50 Km). 3.7 Ortalama Tutturdum , Ama Neredeyse Hiç Gaza Basmadim

sarper zehir
    sarper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

arkadaşlar ilk önce hepinizi kutlmak isterim gerçekten güzel bir site yapmışsınız. ben aranıza yeni katıldım. arabam heniz 600 km de. benim yakıtla ilgili bir sorum olucak.ilk depoyla 550 km yol yapabıldım. servis bunun normal oldugunu aracın ancak 2000 km sonra az yakıcagını kurum baglaması gerektıgını soyledı. bunun dogruluk payı varmıdır.ılk depoya gore yakıtım normalmıdır. ortalama yakıt.7.0 lt gösteriyor. şimdiden herkese teşekkürler.

Barış AÇIL
    baris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 30

benim araç dizel değil ama 6.4 ten yukarıyı ortalamada hiç görmedim...
    GP 1.4 lt 77 hp Dynamic Egzotik kırmızı
    STILO 1.4 lt 95 hp Active Kıyı Mavi

Murat ülger
    PuNTo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 31

Ben 75lik dizelde şehirler arası 300 km de 3.3 yakaladım sabit 90km/s
    1.3 MJ 75 BG 3.3lt/100Km

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı sarper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ilk önce hepinizi kutlmak isterim gerçekten güzel bir site yapmışsınız. ben aranıza yeni katıldım. arabam heniz 600 km de. benim yakıtla ilgili bir sorum olucak.ilk depoyla 550 km yol yapabıldım. servis bunun normal oldugunu aracın ancak 2000 km sonra az yakıcagını kurum baglaması gerektıgını soyledı. bunun dogruluk payı varmıdır.ılk depoya gore yakıtım normalmıdır. ortalama yakıt.7.0 lt gösteriyor. şimdiden herkese teşekkürler.
    Aracın 2000km de kurum bağlaması oldukça zor.Ancak denildiği gibi kurum bağlayan araçta yakıt tüketimi düşmekle beraber performans da oldukça düşer.Yakıt tüketimi km ilerledikçe bir miktar düşecektir ama bir depoluk menzil 550km den 800-900km ye de çıkmaz.Sürüş tarzı ve trafik durumu tüketimi bire bir tetikler.Normal şartlarda 550km lik menzil benzinli için bile kısa sayılabilir.Tabi dur-kalk şeklinde sürekli ilerleniyorsa o zaman normal, aracınız hayırlı olsun...

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

selim demir
    grandepunto puntogrande - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34MD105

merhaba,
    benim arabam 1.4 fire dynamıc duolagıc.1 ay kullanmadım.sonrasında depoyu fulledım.kesinlikle ilk aldığım gün gibi çeyrek depo ile 110-120 km gibi yol yapıyor.demekki 1 depo ile 450 km gıbı bir yol yapabilirim.Bu da depo 120 ytl civarı dolduğuna göre 265 kuruş gibi bir rakama tekabül ediyor.Duolagıc normal vitesten az yakıyorsa bu oranlar 1.4. araç için fazla değilmi(aracım 7800 kmde ve 10000 bakımı yapıldı)
    teşekkür ederim

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

fazla abi cok fazla ben 110 hp benzinli aracla ancak 200 ykr yakıyorum km de, sehirdisinda 165 ykr ye kadar dusuyorum. Ancak kullanım cok onemli, puntonun bilgisayarına baktigimda ben 4.5-5.5 arasi kullanıyorum kardesim bindigi zaman bu rakam 7.5 lere cikiyor.

Birde dualogici sehirici, dur kalkli indili ciktili yerlerde eco modda kullanmak mantikli degil, devir cok fazla dusuyor arac gaza basildiginda bayılıyor vites kucultuyor bidaha yukseltiyor biraz gaza dokununca birdaha vs derken hem arac devirsiz hemde cok vites degistirmeli kullanılmıs oluyor diger moddan cok daha zevksiz bir surus sagliyor ve daha cok yakıt tuketiyor.
    Konu ugurozer tarafından (11/10/2007 Saat 05:49 ) değiştirilmiştir. Sebep: ek

Mehmet ÖZ
    ozmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    42DM100
    Edilen teşekkür: 44

benim şehir içi ortalamam 6.5

sabah 7 aksam 10 km, yaklaşık 18 trafik lambası (toplam)
    vites değişimlerinde 3000 deviri geçiyorum, diğer zamanlarda 2000-2500

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

yol bilgisayari 100 km de yaktigin benzini 6.9 gostermis kmde yaktigin benzini bulmak icin 0.069 ile benzinin litre fiyati 2.84 u carparsak 195,96 YKR cikiyor.

Babadan kalma yontem gercek degerleri gosterir. Onuda su sekilde hesaplarız (kısaca anlatılacak olursa ) depomda ceyrek benzin kaldi onu dustugumde felan deme asla gercek rakama o sekilde ulasamazsin arabanin egimine gore bile o gosterge degisisk degerleri gosterir. Deponu yoldan geldiginde yine tam doldur kac ytl yakıt aldıysan o an yaptigin toplam km ye bol. Km de yaktigin litreyi bulacaksin 100 ile carparsakda 100 km de yaptiginiz L yi bulacaksiniz.

16. 13/10/2007, 22:38

Sebep
    Tekrar!

sarper zehir
    sarper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın 2000km de kurum bağlaması oldukça zor.Ancak denildiği gibi kurum bağlayan araçta yakıt tüketimi düşmekle beraber performans da oldukça düşer.Yakıt tüketimi km ilerledikçe bir miktar düşecektir ama bir depoluk menzil 550km den 800-900km ye de çıkmaz.Sürüş tarzı ve trafik durumu tüketimi bire bir tetikler.Normal şartlarda 550km lik menzil benzinli için bile kısa sayılabilir.Tabi dur-kalk şeklinde sürekli ilerleniyorsa o zaman normal, aracınız hayırlı olsun...
    cevabınız için teşekkür ederim arda bey, ama benim merak ettiğim çok devirli kullanmamaya gayret ediyorum. herkesden duyduğum araçlarının 120-130 ytl arası yaktığı. benım trafık durumum dedıgınız gıbı dur kalk seklınde. bılgısayardakı ortalama hız 27 km. bu yakıt yınede fazla degılmı.uzun yol yaptıgım zaman bıle ortalama yakıtı 6.8 den asagıya cekemedım.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı sarper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cevabınız için teşekkür ederim arda bey, ama benim merak ettiğim çok devirli kullanmamaya gayret ediyorum. herkesden duyduğum araçlarının 120-130 ytl arası yaktığı. benım trafık durumum dedıgınız gıbı dur kalk seklınde. bılgısayardakı ortalama hız 27 km. bu yakıt yınede fazla degılmı.uzun yol yaptıgım zaman bıle ortalama yakıtı 6.8 den asagıya cekemedım.
    Serviste bilgisayara bağlatmakta yarar var gibi.Ancak dizel araç kullanmaya alışmak da oldukça önemli.Bence mazotu başka bir istasyondan alıp bir de öyle deneyin.Ortalama hız 27km/s ise tüketimin fazla olması normal.Ancak şehir dışı sabit süratle 90km/s ile yapılmış bir yolculuk sözkonusu ise tüketimin 6.8lt/100km den daha aşağı olması gerekirdi...

Mustafa İŞLER
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah

Arabam havalar soğudu soğuyalı (2-3 gündür) yakıt tüketimini 0,5-1 l arttırdı.Çalıştımaya başladığımda 4 C gösteriyor sıcaklık.Motorun ısınması uzadığı için artmış olabilir mi ??

Ayrıca GP nin çok hoşuma giden küçük ama güzel bir özelliği dikkatimi çekti.Sabah kontağı çevirdiğimde sıcaklık düşük olduğu için Possible İce On Road (yolda buzlanma ihtimali) yazdı.Dedim helal olsun.Adamlar yapmış

Ertan Kara
    heartfever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 6

hayret adana da havalar possible ice on road yazdıttırabiliyor mu araca ya

umut kaya
    goldumut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 ST 562
    Edilen teşekkür: 151

valla benim yol bilgisayarındada uzun yol 5.2lt şehir icim ise 6.2
    cok mu cımrı kullanıyorum)))
    Konu Linos tarafından (17/10/2007 Saat 12:05 ) değiştirilmiştir. Sebep: Lütfen font kurallarına uyalım!

Mustafa İŞLER
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı heartfever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayret adana da havalar possible ice on road yazdıttırabiliyor mu araca ya
    Yok birader adanalıyım ama şu an afyonda görevliyim

Havalar tekrar ısınırsa son bir antalya yapıp sezonu kapatacam bakalım hayırlısı