Sayfa 22/146 İlkİlk ... 21819202122232425264272122 ... SonSon
2914 sonuçtan 421 ile 440 arası

Konu: Gp'lerimiz ne kadar yakıyor?

Abdullah BOZKURT
    misli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 82

Merhaba, benim daha önce 2004 puntom vardı ve ortalama yani bir deponun karması 4.6L idi. Şimdi grande puntom var ve ortalamam 6.3L ben bu farkı hiç önemsemiyorum çünkü konfor ve performansın tartışılmaz. Ekonomi isteyenlere grandesiz punto (2004-2005model) tavsiye ediyorum.

ali kemal metin
    dejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134
    Edilen teşekkür: 282

Alıntı misli1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, benim daha önce 2004 puntom vardı ve ortalama yani bir deponun karması 4.6L idi. Şimdi grande puntom var ve ortalamam 6.3L ben bu farkı hiç önemsemiyorum çünkü konfor ve performansın tartışılmaz. Ekonomi isteyenlere grandesiz punto (2004-2005model) tavsiye ediyorum.
    aynen katılıyorum... ekonomi isteyenler eski kasa alcak abii...
    GP active 5 k. mj 75 hp new orleans mavi

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

elbette bende eski kasa dizel puntoyu çok beğeniyrum

serdar ince
    ince5757 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 51

Eski kasa puntoların grandelerden az yaktığı ortada ve eski kasa puntoların fabrika verisi yakıt değerleri anladığım kadarıyla tutuyor iken biz grande puntoların yakıt değerleri bir çok arkadaşımda olduğu gibi bende de tutmuyor.Şuan benim arabam şehir içinde 7.3 civarında yakıyor ve bu değerler her yakıt almamda sıfırlayarak ölçtüğüm değerlerdir.Arabamın gittiği yol şartlarıda çok değişmiyor çoğunlukla aynı yol koşullarında kullanıyorum.Kesinliklede arabamı devirlide kullanmam sadece haftada birkaç defa kurum birikmesin diye 5000 devire çıkartırım.Klimada açık değil.Bundan önce 2000 model clio 1.4 75 beygir 8v arabam vardı bu arabanın fabrika verisi şehir içi tüketimi 9.7 idi ve ben sakin kullanarak bu araçla 8.2 civarında bir yakıt tüketiyordum.Bir diğer arabada bu ablamın 2004 megane 1.6 16v 115 beygir.Bu arabada klima hayatta kapanmaz devirli kullanılır yani sizin anlıyacağınız benzin yaksın diye herşey yapılır.Sehir içinde ve aynı yol şartlarında bu arabada.Ben meganı fazla kullanmıyorum tabi bunuda belirteyim.Megane fabrika verisi 9.4 iken bu araba 10 litre yakıyor ve bu kesinlikle normal.Ben.m bunları yazmamın nedeni yakıt konusunda fiyatın değerleri biraz zorlanarak verilmiş değerler olsa gerek.Tabi bu benim kendi görüşüm.Forumu baya takip ediyorum bazı arkadaşların değerleri tutuyor tabi.Benim şikayetim bu arabaın şehir içindeki yakıt tüketiminin fabrika verilerine göre biraz yüksek olması.Şehir dışında sakin kullanarak 4-4.5 litre yakıt değerleri tutturula biliyor ama şehir içi için aynı seyi ben yapamıyorum.Birde araba dergilerinde ki testler de fabrika verileri aşağı yokarı tutuyor ve ben eski arabam da bu derğilerde ki değerleri rahatlıkla tutturuyordum ama grande de malesef.Olsun ama ben yinede grande puntodan sonra çok memnunum ufak tefek sorunlar çıksada.Arkadaşlar baya birşeyler yazdım umarım başınızı ağrıtmamışımdırTeşekkürler hepinize yararlı bilgileriniz ve beni dinlediğiniz için.Hepinize iyi günler........

5. Bu mesajı için 3 kişi ince5757'ye teşekkür etti:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı misli1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende de benzinlisi vardı.Yakıt tüketimi şehir içinde bile 6.5lt/100km idi.Dizel-benzinli gerçekten oldukça ekonomik ve performanslı araçlar ...

Cem COLAK
    ceyms_cem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 GE 4069
    Edilen teşekkür: 144

185.00 ytl nasıl

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

Alıntı ince5757 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski kasa puntoların grandelerden az yaktığı ortada ve eski kasa puntoların fabrika verisi yakıt değerleri anladığım kadarıyla tutuyor iken biz grande puntoların yakıt değerleri bir çok arkadaşımda olduğu gibi bende de tutmuyor.Şuan benim arabam şehir içinde 7.3 civarında yakıyor ve bu değerler her yakıt almamda sıfırlayarak ölçtüğüm değerlerdir.Arabamın gittiği yol şartlarıda çok değişmiyor çoğunlukla aynı yol koşullarında kullanıyorum.Kesinliklede arabamı devirlide kullanmam sadece haftada birkaç defa kurum birikmesin diye 5000 devire çıkartırım.Klimada açık değil.Bundan önce 2000 model clio 1.4 75 beygir 8v arabam vardı bu arabanın fabrika verisi şehir içi tüketimi 9.7 idi ve ben sakin kullanarak bu araçla 8.2 civarında bir yakıt tüketiyordum.Bir diğer arabada bu ablamın 2004 megane 1.6 16v 115 beygir.Bu arabada klima hayatta kapanmaz devirli kullanılır yani sizin anlıyacağınız benzin yaksın diye herşey yapılır.Sehir içinde ve aynı yol şartlarında bu arabada.Ben meganı fazla kullanmıyorum tabi bunuda belirteyim.Megane fabrika verisi 9.4 iken bu araba 10 litre yakıyor ve bu kesinlikle normal.Ben.m bunları yazmamın nedeni yakıt konusunda fiyatın değerleri biraz zorlanarak verilmiş değerler olsa gerek.Tabi bu benim kendi görüşüm.Forumu baya takip ediyorum bazı arkadaşların değerleri tutuyor tabi.Benim şikayetim bu arabaın şehir içindeki yakıt tüketiminin fabrika verilerine göre biraz yüksek olması.Şehir dışında sakin kullanarak 4-4.5 litre yakıt değerleri tutturula biliyor ama şehir içi için aynı seyi ben yapamıyorum.Birde araba dergilerinde ki testler de fabrika verileri aşağı yokarı tutuyor ve ben eski arabam da bu derğilerde ki değerleri rahatlıkla tutturuyordum ama grande de malesef.Olsun ama ben yinede grande puntodan sonra çok memnunum ufak tefek sorunlar çıksada.Arkadaşlar baya birşeyler yazdım umarım başınızı ağrıtmamışımdırTeşekkürler hepinize yararlı bilgileriniz ve beni dinlediğiniz için.Hepinize iyi günler........
    Sizi cok iyi anlıyorum bu konudan dolayı bende cok madur hissettim kendimi ancak yapacak birsey yok sonuc olarak benim aracim otomatik 90 hp bu ekonomiye bu konfor ve ustelik otomatik sanziman hepsi bi arada malesef yok ancak fabrika verilerinde daha seffaf olabilirlerdi markaya guveni azaltmaktan baska birsey olmadi bence fiatin bu yaptigi. Ben istedigim zaman gercekten cok ekonomik bir sekilde arac kullanan birisiyim tatile giderken epeyce kastim ve sabrettim arac cok doluydu orda kabulum ama yol bilgisayarina gore 4.2 lere inmistim, 3.7 fabrika verisi olan bir araci bu kadar indirmeme idare eder dedim sevindim once ancak pompaya yanastigimda ortalamanın 5.0L oldugunu ve bilgisayarin bir 0.8 L sastigini gordum. Fabrika verisi olan 3.7 L den ise 1.3 L uzak bir rakamdi bu. Diger arabamda aynı kasma ile 5.5 L olan fabrika verilerinin 5.2 L ile altina inmistim oysa. Herneyse su anda 10 bin bakimina gitmedim belki bir ayar cekilebilir ve ilk yag degisiminden sonra ve araca motor silk cls bond uygulamamdan sonra duser ihtimali ile umitlerimi kaybetmiyorum Olmasada fena degil belki yaramaz suruculer icin cok haz verici degil ama otomatik sanzimani sehir icinde 140 bin civari yakabilmesi vs onu sinifinin en eglenceli araci yapıyor.

9. Bu mesajı için 2 kişi ugurozer'ye teşekkür etti:

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

TRİP A yı tatile çıkarken sıfırlamıştım. klima açık, çok hızlı(ben 120-150 arası bastım ama yol PC sinni ortalama değeri aklımda değil),dağ-tepe bayır, şehir içi şehirler arası karışık 6000 km felan yaptım tatil bittiğinde =====5,3lt/100 km gösteriyodu.
    TRİB B yi tatil bitimi sıfırladım, yolculuğumun % 20 si şehir içi, geri kalanı şehirler arası, 90 km yi geçmedim. klima açık, düz yol ======4,2lt/100km gösteriyodu
    TRİP A kendi kendine sıfırlamış. dün farkettim. 260 km yol gitmişim, gene düz yol, gene ekonomik kullanım(90 ı geçmedim) çoğu şehirler arası(%90 felan), bir miktarda şehir içi var. yolculuk boyunca klima yarı yarıya çalıştı.====3,8 lt/100 km gösteriyodu.
    SONUÇ:ARABAYI EKONOMİK KULLANIRSANIZ, YOL DA MÜSAİT OLURSA FABRİKA VERİLERİNİ TUTTURMAK GAAYET KOLAY (bence)
    not:merak eden olursa yol PC si verilerini tam olark eklerim buraya.

Mustafa İŞLER
    mustafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 78

Şehiriçi ölçümününü nasıl yapıldığı belirtilmişti .Sonuçta tüm araçlar için standart bu ölçüm ama unttuğumuz nokta tüm şehirlerin aynı olmadığı gerçeği.Mesela ben adanada 5,4 l ortalama tuturuyorum ki bu fabrika verilerinin altında bir değer ama istanbulda olsam kesinlikle fabrika verilerinin üstünde bir değer çıkardı.

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı fatihhhh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TRİP A yı tatile çıkarken sıfırlamıştım. klima açık, çok hızlı(ben 120-150 arası bastım ama yol PC sinni ortalama değeri aklımda değil),dağ-tepe bayır, şehir içi şehirler arası karışık 6000 km felan yaptım tatil bittiğinde =====5,3lt/100 km gösteriyodu.
    TRİB B yi tatil bitimi sıfırladım, yolculuğumun % 20 si şehir içi, geri kalanı şehirler arası, 90 km yi geçmedim. klima açık, düz yol ======4,2lt/100km gösteriyodu
    TRİP A kendi kendine sıfırlamış. dün farkettim. 260 km yol gitmişim, gene düz yol, gene ekonomik kullanım(90 ı geçmedim) çoğu şehirler arası(%90 felan), bir miktarda şehir içi var. yolculuk boyunca klima yarı yarıya çalıştı.====3,8 lt/100 km gösteriyodu.
    SONUÇ:ARABAYI EKONOMİK KULLANIRSANIZ, YOL DA MÜSAİT OLURSA FABRİKA VERİLERİNİ TUTTURMAK GAAYET KOLAY (bence)
    not:merak eden olursa yol PC si verilerini tam olark eklerim buraya.
    Kardes yol bilgisayarini degilde arabanın deposunu tam doldurdugundan itibaren yaptigin yol ne aldigi yakıt ne kadar birde onu soyle??

Mustafa İŞLER
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı ugurozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen oyle san. bende 4.0 litreye dustum diye seviniyordum pompaya yanastigimda 5 L gercegini gordum, yani yol bilgisayarı bazen sasiyor.
    Ben öyle sanmıyorum gerçekten de öyle.Örneğin amasraya gittim geldim kastamonudayken.445 km yol yaptım ve 4,5 l gösteriyordu ortalama ve hemen yakıtı fullettim 49,6 YTL'ye litresi 2,46 idi ki bölünce yine 4,5l ediyor yani aynı bilgisayarla.

sizinki farklı çıkabilir ama bu herkese genellemenizi gerektirmez

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı mustafa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben öyle sanmıyorum gerçekten de öyle.Örneğin amasraya gittim geldim kastamonudayken.445 km yol yaptım ve 4,5 l gösteriyordu ortalama ve hemen yakıtı fullettim 49,6 YTL'ye litresi 2,46 idi ki bölünce yine 4,5l ediyor yani aynı bilgisayarla.

sizinki farklı çıkabilir ama bu herkese genellemenizi gerektirmez
    benimde gercek rakami tuttrdugum zamanlar oldu ama genelde 4.5 gibi 4lu rakamlarda hic dogruyu goremedim o yuzden oyle tepki verdim, sizin ortalamanızada gercekten sasirdim tebrik ederim. Demek benim aracta bir problem var ilk bakimda ins. yaparlar. Tesekkur ederim.

Mustafa İŞLER
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah

Benim %90 tutuyor tutmadığı zamansa 0.1l farkediyor kesinlikle 0.2 bile değil

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

ben bi kez babadan kalma yöntemle depoyu fulledim,
    yol yaptım,
    tekrar fulledim,
    verdiğim parayı km ye böldüğümde yol PC si ile hemen hemen aynı değeri gösteriyodu.
    bu aralar gene babadan kalma yöntemle bi daha deneyeyim.

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

malesef tutmuyor arkdslar ya surekli babadan kalma yontem vallahi, hatta bazen aciyorum ortalamamı oh diyorum ne guzel sehir icinde babam ve kardesim 6.5 yapamazken ben 5in altina iniyorum sonra kendimi kandirmayim deyip kapatiyorum acaba aracta mi fazla yakma problemi vardir yoksa bilgisayarda mi fazla gosterme??? bakimda ayar cekilebilirmi acaba soylesek?

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Ben bir sefer kontrol ettim! Onda da 0.1 gibi bir hata vardı... Bir daha da bakmadım artık, güvenmeye karar verdim verilere!

ercan günay
    secretdream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 UH 0123
    Edilen teşekkür: 1

merhaba arkadaşlar ben de bir ay önce İstanbul dan fethiyeye gittim.Yani bayırlar virajlar düz yollar tam karışıkö bir test yolu sizin anlayacağınız. İstanbul ataköy opetten fulledim 102 milyonluk dizel aldım ve sıfırladım Fethiyeye yaklaşık 11 saate vardık. Tek şöfrdum. 90 ile 120 arası gittim bir iki kişiylede kapıştım ve arada bir dayanamadığımda klimayı açtım. hava sıcaklığı 38 derece idi. Fethiye opete vardığımda yol bilgisayarım 820 km yi gösteriyordu ve daha 94 kiolmetre bu benzinle gidebileceğimi söylüyordu. ortalamam 4.7 l idi. Dönüşte bayır aşağı boşa atarakve ve tamamen bayırlardan faydalanarak geldim ortalamam 4.6 litereye düştü yani sizin anlıyacağınız arabamız rahat 900 km yapıyor fazlasını bile yaptırabilirsiniz. Ama ben sürüş keyfimden kaybetmeyecek şekide sürdüm.ne çok yavaş nede çok hızlı Klima çok nadır açık.cam iki parmak aralık gittim geldim çoğunlukla . Yolcu iki kişi idi. 122 yeni kuruş yaktı.Süper!!!!arabam daha 7800km de bu arada yağ değişimi bile olmadı yani.Ama şehir içinde 6,5-7 civarında geziniyor. Katalog değerlerini yakalamak mümkün değil diyenlere sunulur. iyi günler iyi ve güvenli sürüşler

EVREN ÖZMERMER
    ozmermer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 LA 148
    Edilen teşekkür: 18

Arabayı aldım ve daha birmottan cıkışta bilgisayarı ayarlayıp antalya sehir içi ve-side yol yaptım,ortalamam 100-5lt ıdı ınanılmaz bence bende marea vardı. yakıt evsaneydı....

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı secretdream Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ben de bir ay önce İstanbul dan fethiyeye gittim.Yani bayırlar virajlar düz yollar tam karışıkö bir test yolu sizin anlayacağınız. İstanbul ataköy opetten fulledim 102 milyonluk dizel aldım ve sıfırladım Fethiyeye yaklaşık 11 saate vardık. Tek şöfrdum. 90 ile 120 arası gittim bir iki kişiylede kapıştım ve arada bir dayanamadığımda klimayı açtım. hava sıcaklığı 38 derece idi. Fethiye opete vardığımda yol bilgisayarım 820 km yi gösteriyordu ve daha 94 kiolmetre bu benzinle gidebileceğimi söylüyordu. ortalamam 4.7 l idi. Dönüşte bayır aşağı boşa atarakve ve tamamen bayırlardan faydalanarak geldim ortalamam 4.6 litereye düştü yani sizin anlıyacağınız arabamız rahat 900 km yapıyor fazlasını bile yaptırabilirsiniz. Ama ben sürüş keyfimden kaybetmeyecek şekide sürdüm.ne çok yavaş nede çok hızlı Klima çok nadır açık.cam iki parmak aralık gittim geldim çoğunlukla . Yolcu iki kişi idi. 122 yeni kuruş yaktı.Süper!!!!arabam daha 7800km de bu arada yağ değişimi bile olmadı yani.Ama şehir içinde 6,5-7 civarında geziniyor. Katalog değerlerini yakalamak mümkün değil diyenlere sunulur. iyi günler iyi ve güvenli sürüşler
    aracın fabrika verileri kac sen kac yaktin ki tutturamayanlara sunuyorsun ??

SARP BAHAR
    Power Of Japan Little F.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 95

Hocam 38 derecede klimasız 1 parmak camla nası gittin sorması ayıp?Yakmaması da gayet normal bu koşullarda...Ben klima full açıkken şehir dışı 700 ü zor görmüştüm Puntoyla.