Sayfa 1/2 12 SonSon
36 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: İzmir'den Kırmızı Punto T-Jet Sport

Umut melek
    Umut melek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 4

Standart İzmir'den Kırmızı Punto T-Jet Sport

Arkadaşlar herkese selamlar . Son aracım Mito yu sattıktan sonra belirli bir bütçe ayırıp ortalama rakamlar da üzmeyen araba bakmaya başlamıştım. Geçen ağustos ayından beri arabasiz kaldım. Arabasiz olmak gerçekten çok zor bunu bir kez daha anladım. Bu zaman diliminde çok gel gitler yaşamadım. Çoğu zaman 207 thp grubuna baktım. Çoğu zaman czt alayım dedim vs aklımın bir köşesinde ise hep kullanmak istediğim tjet punto vardı. Araç baktım bulamadım LPG li araç istemeyişimden de baya aramaya devam ettim. Uzun bekleyiş ardından siyah istememe rağmen bir tjet buldum. Aracı bugün aldım. Fotolar bugün çekildi , Yakın zaman da grupta tjet kullanan arkadaşlar dan yardım ve bilgi de rica edicem. İlk izlenimlerm harika

Yapacağım bir kaç dokunuş ile ufak tefek şeylerle biraz canlandırmaya çalışcam. Stock 120 HP turbo benzin motora sahip araca egzoz sistemiyle birlikte stage ,1 yazılım ile neşelendirmek istiyorum. Jantları da eski aracım daki gibi koyu renge boyamak istiyorum. Sürekli pasta cila boya koruma uygulaması kendim yapıyorum elimden geldikçe ,, Araç ile Yapacağım güncellemeleri konuda aktif olarak paylaşacağım.

Cümleten herkese kazasız belasız nazarsız sürüşler dilerim.

Buda eski aracımın jant rengi olarak punto da düşündüğüm karışım Bonusu Baykuş

Umut melek
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Standart Cevap: İzmir'den Kırmızı Punto T-Jet Sport

DP + Varex ile bı ses videosu arkadaş çekmiş ses çok hoşuma gitti baya etkili. Beklemiyordum böyle gerçekten.
    Cumartesi krom hava filtre filtre borusu ile filtre takcam bakalım o şekil de nasıl olcak . Şuan orjinal boruları ile ses böyle 60 krom komple DP dan sona vrx e kadar düşünüyorum ..

YouTube

YouTube

Arkadaşlar selamlar tekrardan bugün bir kaç fotoğraf çekme zamanım oldu güzel bı pasta cila boya koruma da yaptım . Yakın zaman da iç detaya da giricem. Motul 10 60 yağ ve filtre değişimi yaptım . Ön arka balatalari yenilicem nasipse. Diğer yandan soft bı yazılım düşüncem var . Orta konsolda geri görüş kamerası olan Android multimedya sistemi var onuda yakın bir zaman da yapmak istiyorum . Orjinal brembo disk ve kaliper uygulaması da listem de .
    Aracın şuanda orjinal yayları üstünde . Tamamen OEM 4.5 / 5 lik spor yay düşünüyorum . Jantları boyucaktim bugün İzmir de yağmur li bı haftaydi boyayamadim. Gun metal karışımı koyu bir renk tercih edicem. Eski aracım Mito da yaptığım renk tercihi gibi. Araçtan çok memnunum özellikle yol tutuş falan hiç beklemiyordum bu kadar iyi olabileceğini. Fiat hi-fi sound sistem full donanim falan hiç beklemediğim özelliklerle karşılaştım araçta . Fren sistemi de gayet başarılı şuan için. Elimden geldiğince ince ince toparlamaya çalışıyorum. Rabbim cümlemize kazasız belasız sürüşler nasip etsin inşallah.

Umut melek
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Arkadaşlar selamlar tekrardan . Yorum yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz içinde. Aracımla ilgili kafamda ki düşünceleri ve malzeme toplamalara yavaş yavaş başladım. Öncelikle kafamın rahat ve huzurlu olması için araçta ki tüm kan akışını ve ağar bakım olarak da trigel kayışını vs yenilemek değiştirmek istiyorum. Aracı gerçekten tertemiz güzel bir Tjet yapma hevesindeyim. Kesinlikle tr ye ithal olmayan abarth esseesse spec tarzı bişey istemiyorum. Tampon stop değişimi vs aklımda yok. Bu araç OEM Grande Punto T-Jet Sport ve ben bu düşünce ile elimden geldiğince buna sadık kalarak ilerlemeye çalışacağım. Toplamaya başladığım malzemelerin başında servisten gidip kapak contası trigel değişimi için deviraim su pompası aldım. Ayriyetten motul 10 60 x Power tam sentetik yağ , motul şanzıman yağı ve brembo fren hidrolik yağını temin ettim. TRW orjinal grande punto tjet ve abarth uyumlu fren balatalarını temin ettim. Ngk iridyum buji ve simota kutu içi filtre yada K&N kutu içi siparişi vericem. Listem de 6Lt + cooler takmak ve oem 7 inch Android uyumlu double da var. Bu arada jantları da bir boyama işlemi gerçekleştirdim. Şimdilik ağar bakımı hallettikten sonra biraz daha gıdıklama operasyonlarına başlayacağım

Umut melek
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Tjet grubu turbo benzin olduğu için mito qv ve distensive paketinde olan 4 piston brembo kaliper ve disk takımını. Yine 1.4 tjet grubunda ki bravo 150 ve mito guiletta serisinde ki turbo ve egzantrik de düşünüyorum. Şuan fabrikasyon turbosu gerçekten çok ufak ve bu uyumlu parçalar hiç bir tadilat getirmeden araca al tak şeklinde olacağından kaput altında görüntü kirliliği yaratmayacak olması da benim için büyük artılardan. Turbo cooler egzantrik den sonra en son yazılım ile tahmini 190 , 200 bekliyorum. Buda kafamdaki sağlık ve tat verme açısından beni çok mutlu edicek. Koşturan bir yapıya sahip olmadığım için tamamıyla daha önceki topladığım araçlar gibi kendi keyfim ve zevkime sadık kalarak umarım bu araca da biraz neşe vermiş olacağım herkese kazasız belasız nazarsiz sürüşler dilerim.

Umut melek
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Kumho ECSTA v70a modelini aldım . Baya bir araştırma yaptım ama tr de kullanan çok yok hatta yok da diyebiliriz hiç kullanıcı yorumu göremedim. Direk yabancı forumlar da koşturuyorum birşey alırken almaya yakın vs her anlamda parça lastik vs için.

Bir kere adamlar dürüst doğruya doğru yanlışa yanlış diyebiliyorlar. Ama bizim insanımız öyle mi ? Tabiki hayır. Bizde herkesin malı güzel kimse yoğurdum ekşi demiyor. Bu yüzden doğru dürüst bilgi ve kullanıcı yorumlarını almam için baya dolandim sitelerde. Baya iyi yorumlar aldım gerek ıslak da gerek kuru da . Kullanıcılar street ve circut olarak da kullandığı için aklımda hiç soru işareti olmadı. Slick lastiklerin genelde ıslak performans i zayıftır. Bu lastik de onu baya geliştirmişler. Kullanıcılar müthiş yorumlar yapmış . Düşünmeden aldım ztn. Bakalım hayırlısı . Aracı günlük kullanıyorum ztn oda cuma cumartesi oluyor. Deneyimlerimi paylaşicam bnde . Hayırlı olsun diyelim

Umut melek
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

205 40 17 Semi slick lastiklerimiz takıldı. İlk izlenimlerim çok memnun kaldım. Hamur okadar yumuşak ve güzel hissettiriyor ki 75 km yaptım ve yol tutuş viraj kabiliyeti araç tamamen değişti. Gerçekten bu kadar iyi beklemiyordum. Bir sonraki aşamam da mutlaka spor yay düşünüyorum . Lastik seçimi için yurt dışı sitelerinde resmen tavaf ettim her yeri her konuyu. İlerleyen zamanlar da araçla ilgili güncellemelere devam edip konuda güncel çekeceğim. Herkese kazasız belasız nazarsiz sürüşler dilerim.

Umut melek
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Kaan TAŞ
    KaanTs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 32

Öncelikle MAŞALLAH hocam ALLAH kaza bela vermesin güzel ve temiz arabanız var . Güle Güle kullanın . Arabasını seven adamın hali başka )

Hasan Hasan
    Seagate189 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 20

Allah kaza bela vermesin

Serkan Tultak
    serkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 40

Hayırlı olsun. Kazasız belasız, yolunuz açık olsun.

mert .
    reddi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 14

hayırlı olsun. güle güle kullanın.

ÖMER YALÇIN
    punto1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 165

maşallah yılan gibi nazar değmesin

gökhan demirkan
    Gokhan demir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1

Maşallah kazasız belasız çok güzel duruyor .

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Maşallah garajdan çıkarmayın bence kahvenizi alıp keyifle seyredin. Türk sanat müziğinde kıskançlık üzerine yapılmış eler böyle birşeyden ilham almış olsa gerek

Micheal Stonebridge
    stonebridge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

maşallah çok yakışıklı. Bol fotolar bekliyoruz.

Ayhan Hızarcı
    Han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 123

Adam janta yeniden hayat vermiş resmen iyi seçim eline sağlık keyifle kullanmanız dileğiyle.
    ya devlet başa ya kuzgun leşe

Ali Arafal
    Efsanepunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 7

Maşallah

Erkan Erol
    Kimoki80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 0

Maşallah ustam araç çok güzel olmuş allah kaza bela vermesin bende 1 ay önce aldım t jet sport izmir buradayım müsait zamanda görüşmek isterim aracınızı yakından görmek isterim.....

Umut melek
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Arkadaşlar cümleten selamın aleyküm. Bayadır güncelleme yapmamışım konuya. Pekte aracıma eklediğim çok şey olmasa da burdan inanılmaz memnun olduğumu bir kez daha paylaşayım. Sıfır akümüzü taktık . Fren hidrolik yağı , şanzıman yağ vs sıvıları da yeniledim. Performans disk ve balatalarımı taktık bir sonraki aşamam da spor yay ve cooler büyültme tercihinde buluncam Allah nasip ederse. Bir kaç güncel foto paylaşıp ilerleyen zamanlar da yine konuya devam edeceğim. Cümleten kazasız belasız sürüşler dilerim .

Konu Umut melek tarafından (13/06/2018 Saat 14:05 ) değiştirilmiştir.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Umut melek
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Selamlar merhaba arkadaşlar aracımın için biraz gıdıklama çalışmalarım devam ediyor. Tabi bu arada Yunan site ve forumları resmen tavaf ediyorum. Ülkemizde tjet motor ile çok ARGE ve ilgi alaka usta vs olmadığı için direk yurt dışı araştırma geliştirme çabalarım devam ediyor Bursa dan Erkan abi Ankara dan Orkun abi sağolsun sürekli diyalog halindeydim tjet konusunda baya bı bilgi ve tecrübe sahipleri. Gelelim benim kırmızıya , öncelikle ben koşturan bu otoban senin şu otoban benim sürekli yarışmak için araba toplayan biri değilim. Daha önceki setup yaptığım dti için de öyleydim. Amacım kendi keyfim ve zevkim için biraz daha mutlu olmak amacıyla yapıyorum. DP ve varex takmıştım arabama.

Şuan mevcut olarak sadece bunlar var. Tüm ortadaki borular vs hiç bişey yok tabiki. Aklımda 3 turbo vardı bu araç ile ilgili. Ülkemizde bunu yapan bir kaç abimde var temin saydığım. Vl36 ve gt14 serisi turbolar ne çıkması nede sıfırı bulunuyordu. Td04 etrafta baya vardı. Zar zor bulduk bir şekilde sıfır orjinal parça olarak siparişi verdik.

iHi vl36 ( italia spec abarth punto turbosu fiat 500 turbosu mito 1.4 155lik ve Lancia 1.4 ,150 de çıkıyor )

Garrett gt14 ( mito 1.4 qv 170 guilietta 1.4 TB 170 punto abarth esseesse scorpion edit Fiat 500 abarth bir kaç modelinde çıkıyor. )

Mitsubishi td04 modeli ( buda Subaru da ki model )

Araştırmalarm sonuçunda bana göre en uygun modelin vl36 olan turbo modeli olduğuna karar verdim. Çünkü punto sport tjet 120hp olan modeller deki vl37 turbo gerçekten çok küçük ve üstler de resmen sönüyor . Altlar bir şekilde kurtarıyor ama insan bu işlerin içinde olduğu için bir şekilde kaşınıyor kimine hızlı gelen kimine yok gibi geliyor /. Vl36 modeli seçmem deki en büyük etki direk al tak Spec olduğu için. Ekstra olarak map ve boost sensörleri de değişmiyor. Üst ve alt kısmı da aynı olduğu için montajı da çok basit. ekstra masraf dan da beni kurtardığı için direk karar verdim. Gt14 secseydim map ve boost sensörleri enjektör vs gircektik. Buda ekstra maliyet oluyor. Bu işlerde maliyet de önemli olduğu için iş tamamen kendi kafanizdaki setup ve beklentiye göre harcama ve malzeme seçip yapmanız. Td04 de ise arkası ve önü yönü vs de değişiyor ve üst külbütör kapağı da kapanmıyor kaput altında . Bende kaput açınca dağınık şeyler sevmediğim için birde altlar da baya boş olup üstler de ecel moda geçeceği için soğuk kaldım biraz bu turboya. Dyno roll spec vs de koşturmayacagim için. En mantıklısi seçtiğim turbo sehir içi alt üst dolu dolu canlı canlı geleceği için.. big cooler vl36 DP egzoz ve yazılım olarak ortalama 180 200 arası gelicek motor içi Stock. Buda kendime göre ck ck rahatlaticak beni. İlerleyen günler de coolerda aldıktan sonra turbo montajlandiktan sonra yazılım ile kendi setupımı tamamliycam bu araçta. YouTube da olsun yurt dışı sitelerinde olsun bu motorun gerçekten çok verimli ve iyi olduğunu bir kez daha iyi anladım . Yine güncelleme yapınca konu altında paylaşımlara devam edicem. Cümleten kazasız belasız sürüşler dilerim.

Setup listesi ( yürüyen ile ilgili geliştirmeler yukarıda )
    Vl36 Turbo
    Big cooler
    Kutu içi
    DP+60+vrx

Sayfa 1/2 12 SonSon