Sayfa 1/2 12 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Opel Astra 1.4 Turbo Cosmo 140 HP

ORHAN GÜL
    ZeMHeRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 33

Soru Opel Astra 1.4 Turbo Cosmo 140 HP

3 Hafta önce 2 aylık araştırmam sonrası bu aracı Sivas'tan aldım..
    2013 Haziran çıkışlı 10.000 km aldım,şuan 10.800 km'de.
    Renk olarak Neptün Mavi geçer,Cosmo paket bu modelin en üst paketidir.Sport modelin bir üst paketidir.Araç sunroof hariç full+fulldür..

Araç genel sıkıntı olarak ağır olması eleştirilir..1.5 tonluk araç,ama bu artı bana göre yol tutuşu mükemmele yakın..1.4 Turbo motoru 140 HP ve 200 Tork ile araç çok seri ve atak,0-100 9.1 sn alıyor..Bu ağırlıkta ki arabaya göre çok başarılı..Benzinli Ankara trafiğinde Km 40-45 krş yakıyor.Bu araca Lpg'yi turbolu olduğu için kesinlikle önermiyorum,sibopları eritiriyor ve motoru bitiryor..LPG takacaksanız bu aracı almayın 1.6 115 Bg düz turbosuz motorlu olanı almanızı öneririm..Zaten LPG de Benzin ile beraber karma 30 krş yakıyor..Onun yerine benzinle 40*45 krş ile gezmek daha mantıklı.

Ek olarak Bugün yaptırdığım işlemler;

Kışa hazırlık.

Boya koruma
    Antibakteriyel koltuk temizliği
    Cilalı iç dış yıkama
    Motor koruma
    Motor temizliği
    Motor yıkama
    Jant temizliği
    Jant parlatma
    Lastik parlatma
    Cam su itici uygulaması
    30 derece 2,5 lt antifrizli cam suyu..

Aracın Başlıca Özellikleri;

ABS
    ESPplus
    Fren destek sistemi (BAS)
    Hidrolik fren yardımı (HBFA)
    Elektronik fren gücü dağılımı (EBD)
    Virajda tork kontrolü (CTC)
    Virajda fren kontrolü (CBC)
    Elektronik kalkış torku kontrolü (EDC)
    Dinamik çekiş kontrolü (TCplus)
    Hıza duyarlı elektro hidrolik direksiyon
    YARI DERİ KOLTUK
    DERİ VİTES & DERİ DİREKSİYON
    FABRİKA ÇIKIŞLI ALARM
    HIZ SABİTLEME
    YOKUŞ KALKIŞ DESTEĞİ
    FAR VE YAĞMUR SENSÖRÜ (ÖN - ARKA)
    PARK SENSÖRÜ (ÖN - ARKA)
    OTOMATİK KARARAN DİKİZ AYNASI
    OTOMATİK KATLANABİLİR YAN AYNALAR
    AFL FAR ÖZELLİĞİ
    SOĞUTMALI TORPİDO
    ÖN VE ARKA KOL DAYAMA(KOLÇAK)
    17'' ALAŞIMLI JANT
    KROM KAPLAMALAR
    İSOFİX ÖZELLİĞİ
    WATT SÜSPANSİYON
    AFL - BI-XENON FAR
    VİRAJA DUYARLI MERCEKLİ ÖN FARLAR VE SİS FARLAR
    OTOMATİK UZUN SUZMELI - KISA SUZMELİ FAR GEÇİŞİ
    BLUETOOTH İLE DİREKSİYONDAN KONTROLLÜ TELEFON GÖRÜŞMESİ
    ÇİFT YÖNLÜ OTOMATİK KLİMA
    ELEKTRİKLİ KATLANABİLİR AYNALAR
    UZAKTAN KUMANDA İLE AÇILIP KAPANABİLİR 4 CAM
    ÇİFT KATLI BAGAJ
    ELEKTRİKLİ PARK FRENİ
    USB VE AUX GİRİŞİ
    4 CAM TEK TIKLAMA İLE AÇILABİLEN OTOMATİK
    6 İLERİ ACTİVE SELECT ŞANZUMAN

En çok beğendiğim özelliği AFL Far özelliği..Zifiri karanlıkta uzun farları otomatik yakar ve önünüze araç çıktığında uzunları kapatır.Virajlarda sağa sola dönerken farlarda otomatik döner ve virajı aydınlatıp konforlu bir sürüş sağlar.Gece sürüşünüzü yüzde 30 kolaylaştırır..
    Alt tarafta videosu var,bilgi almak öğrenmek isteyenler izleyebilir.

Aracın Resimleri;

Araçla alakalı genel bilgiler bu yönde,bilgi almak isteyenler konu altında soru sorabilirler..Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım
    Peugeot 206 1.4 X-Line 2004 - Benzin & Lpg Alev Kırmızısı 2014 -
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Active 2007 - Dizel Egzotik Kırmızı 2015 -
    Fiat EVO Punto 1.3 Multijet Dynamic 2011 - Dizel Egzotik Kırmızı 2016 -
    Opel Astra Cosmo 1.4 Turbo 2013 Benzin - Neptün Mavi 2016-2017
    Volkswagen Golf 1.4 Tsi Highline 2013 Benzin - Tungsten Gri 2017 (6. Ay)
    Volkswagen Golf 1.4 Tsi Highline 2014 Benzin - Beyaz 2018 (4. Ay)

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ÖMER YALÇIN
    punto1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 165

Standart Cevap: Opel Astra 1.4 Turbo Cosmo 140 HP

hayırlı olsun usta ALLAH kaza bela vermesin de kaça aldın

4. Bu mesajı için 2 kişi punto1414'ye teşekkür etti:

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Hayırlı olsun. Çok güzel araç bunlar.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

osman yağmur
    messi78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 111

Hayırlı olsun. Ağabeyimde de sport kasası var. Sıfır almıştık. Çok oturaklı araçlar yalnız yakıtı sizi üzebilir

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Murat Kavruk
    MKavruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 253

merhabalar aracınız hayırlı olsun. aynı aracın actıve select modelını kullanmaktayız. 80.000kmde, 40.000kmdir tuplu. lpg tuketımı 30 dgl 20 kurus bunu goz onunde bulundurun derım (lpg 2,3TL). lpg ıle turbonun hıcbır uyumsuzlugunu gormedım. 4bın devır uzerıne cıkmak zorunda kalmıyorsunuz aracın teknık yeterlılıklerı sebebıyle dolayısıyla motorun canına okumuyoruz. ayarlarını maltepedekı emre muhendıslıge yaptırıyorum duzenlı olarak, arac zengın ya da fakır karısımla ugrasmıyor. sıstemde turbo kıtı bıle yok o kadar dıyeyım, ustam 'bana paranı aldırtma' dedı yazılımla kıte ıhtıyacı ortadan kaldırdı. 30.000de bır bujılerı degısır, bujılerı ngk tarafından uretılır (gm olarak satılır) ve ırıdyum bujı oldugu ıcın lpg uyumu vardır (ngk bu aracın lpg bujısını de orjınalını onerıyor) 60.000de subaplarda asınma olur lakın tasarruf ettıgınız parayla subapların masrafını rahatlıkla cıkarırsınız (kı 4bın devırın gecılmemesı, zengın-fakır karısıma dıkkat edılmesı, duzgun yakıt alınması ıle bu masrafın kmsını uzatabılıyorsunuz)

dogru kasayı almıssınız, makyajsız olanında kronık manıfold sorunu cıkmaktadır ve bıraz masraflıdır. otomatık vıtesı tam otomatık olup duz vıtes olarak da kullanılabılıyor, yakıt tuketımını arttırmıyor, 60.000kmlık aralıklarla sanzıman yagını degıstırmenız yeterlıdır (250TL tuttu yetkılı servısınde 1 ay once) turbolu modellerınde twc (three-way catalysıs - uc yollu katalızor) oldugu ıcın acea c2 ya da c3 kalıtesınde dexos2 onaylı yaga ıhtıyac duymaktadır.

a sutunları fazla kalındır (k kasada ıncelttıler) ozellıkle donuslerde sol ve sag on caprazlarda gorus mesafenızde cıddı sıkıntı olabılır, yayalara dıkkat edın derım. on ve arka park sensorlerı aracın tasarımdan kaynaklı cam tasarımı nedenıyle cok ıse yarıyor. ses sıstemı tatmın edıcı, iphone tanıması muzık konusunda ıyı oluyor. uzun yol koltuk konforu harıka, dıreksıyon yumusaklıgı ıdeal. yuksek hızları hıssettırmıyor, ses yalıtımını basarılı buldum. uzerınde orjınal goodyear effıcıentgrıp 91v oldugunu goruyorum. yakıt tuketımı effıcıentgrıp performance ıle karsılastırınca daha yuksek ama yol tutusundan keyıf alacaksınız. 17 jant lastıkler bıraz pahalı oluyor, lastıklerınızın kıymetını bılın derım 5 yıl, 80.000km dayandı bızımkıler, sımdı yazlık-kıslık petlasa gectım. lastıkler 4 kanallı oldugu ıcın su tahlıye kabılıyetıne hayran olacaksınız o lastıklerın. tasarruf ıcın on/arka 39psi basabılırsınız (opel onerıyor).

60.000kmde v kayısı, rulmanı ve su devırdaım pompasını degıstırıyorsunuz agır bakımı bu. trıger zıncır oldugu ıcın zıncır sesı gelınceye kadar yola devam (opel servısının soyledıgı) rulmanları turbolu modellerde hor kullanılırsa bozulabılıyor, bu sesı turbonun hafıf sesıyle karıstıran cok var. devırdaım su pompasının sızdırması genelde sıkayet konusu. benımkını degıstırırken sızdırdıgını farketmıstık.

yol tutus ve amortısorlerı gayet ıyı, vırajları tatlı sert alan bırısıyım onden ya da arkadan kayma ya da egılım yasamadım gayet dengelı. tek farı patlasa bıle afl devre dısı kalıyor, can sıkıcı durum. bagaj hacmı cok degıl ama bızım ıcın gayet yeterlı geldı...

Bunlar ılk aklıma gelen kullanıcı deneyımlerı, aracınızı guzel gunlerde kullanın ve lpgden korkmayın.
    Konu MKavruk tarafından (15/11/2016 Saat 21:13 ) değiştirilmiştir.

10. Bu mesajı için 2 kişi MKavruk'ye teşekkür etti:

Murat Kavruk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

kısaca bakımlarını da yazayım. 15.000kmlık bakım aralıkları vardır. yagın degısım suresını gosteren bır gosterge vardır ama yagdan anlık olcum yapmaz, sendor fln yok. son yag degısımı ve gıdılen kmyı hesaba katarak bır algorıtma sonucunda sıze verıyor o yuzdeyı. yag degısımlerınden sonra sıfırlamanız gerekıyor. bujıler ılgılı ngk kodlu bujı ya da aynı bujının gm kutusunda olanı (hangısı ucuzsa onu alın derım, ben alırken gm kutulu daha ucuzdu 28tl tanesı, fakat 48tlye satan yerde var ıyıce arastırın derım, mokka ıle aynı bujıyı kullanıyor, o sekılde de aratabılırsınız). dexos2 onaylı yag alın. sakın mobıl/castrol sevdasına 0w40 ya da 5w40 almayın. puntocuların aksıne astra j kullanıcıları bu yagları (heves ve baskı sonucu) alıp sonra bırakırlar, tuketım ve ses artar. ozellıkle ses once azalır (kı bu forumda bu konuda da ovgu alırlar) ama sonra artar. bakım kmsı dolmadan degıstırenler var, aratabılırsınız. 5w30 gm gayet yeterlıdır, 60-80tl arası 4 lıtresı. opetın fullmax 5w30 le kodlu yagını kullanıyorum su an. fıltrelerı gm almaya kalkarsanız bıraz pahalı. yerlı uretım sardes fıltre kullanıyorum karbonlu polen fıltresı dahıl 50tlye halledıyorum. v kayısı fıyatları orjınal ya da muadıl (gates, dayco gıbı markalar) fıyatları benzer, rulman uretıcısı ına markası 100-120tl cıvarı. devırdaım su pumpası servıste 388, ınternette 290, yan sanayı ıspanyol aırtex 113tl. karar sıze kalıyor sanzıman yagı lıtresı 30tl, 7-8lıtre alıyor otomatık vıteslı modeller. yalnızca 1 kere rot ayarı yaptırdım. opel servıslerı bıraz pahalıdır bastan soylıyım, 15.000de bır bakıma gıreceksenız en azından 7.500kmde hava fıltrenızı degıstırın ya da temızletın. ben 10.000kmde bır bakıma sokuyorum ıscılık dahı l180tlye (yagın fıyatı belırleyıcı oluyor) tamamlıyorum. 3 bakımda 1 bujıler devreye gırıyor. kırmızı, organık katkılı antıfrız kullanılıyor, 3 yıl sonra tekrar degısım gerekıyor ama devırdaım bozulmazsa

not: subaplar 60.000kmde asınır dedım ama bu ortalama bır deger, ılla bu kmde asınacak dıye bırsey yok, kullanım ve bakıma gore daha erken ya da gec olabılır. lpg fıltresı 10.000kmde bır degısır ve 50tl masrafı var. her gıttıgımde tum sısteme sızdırmazlık kontrolu de yaptırıyorum.
    Konu MKavruk tarafından (15/11/2016 Saat 21:56 ) değiştirilmiştir.

12. Bu mesajı için 2 kişi MKavruk'ye teşekkür etti:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

hocam Allah kaza bela vermesin gerçekten çok güzel bir araç.. dizeline geçmeyi bende düşünüyorum ama 5 ileri olması benim için büyük handikap. mevcut h kasasından da memnunum. nasip inşallah.. Güle güle kullanın inşallah..

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ORHAN GÜL
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı punto1414 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun usta ALLAH kaza bela vermesin de kaça aldın
    53.500 Den 50.500 düşürüp aldım..Kışlık lastikleride 3000 km yol yapmış onlarıda aldım,bagaj havuzu ve halı paspasları yeni.Sağ kapı boyalı 1800 tl hasar kayıdıı var bir tek.Full servis bakımlı,3500-4.700 ve 7000 km yılı dolduğu için yetkili serviste bakımı yapılmış.

ORHAN GÜL
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı MKavruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kısaca bakımlarını da yazayım. 15.000kmlık bakım aralıkları vardır. yagın degısım suresını gosteren bır gosterge vardır ama yagdan anlık olcum yapmaz, sendor fln yok. son yag degısımı ve gıdılen kmyı hesaba katarak bır algorıtma sonucunda sıze verıyor o yuzdeyı. yag degısımlerınden sonra sıfırlamanız gerekıyor. bujıler ılgılı ngk kodlu bujı ya da aynı bujının gm kutusunda olanı (hangısı ucuzsa onu alın derım, ben alırken gm kutulu daha ucuzdu 28tl tanesı, fakat 48tlye satan yerde var ıyıce arastırın derım, mokka ıle aynı bujıyı kullanıyor, o sekılde de aratabılırsınız). dexos2 onaylı yag alın. sakın mobıl/castrol sevdasına 0w40 ya da 5w40 almayın. puntocuların aksıne astra j kullanıcıları bu yagları (heves ve baskı sonucu) alıp sonra bırakırlar, tuketım ve ses artar. ozellıkle ses once azalır (kı bu forumda bu konuda da ovgu alırlar) ama sonra artar. bakım kmsı dolmadan degıstırenler var, aratabılırsınız. 5w30 gm gayet yeterlıdır, 60-80tl arası 4 lıtresı. opetın fullmax 5w30 le kodlu yagını kullanıyorum su an. fıltrelerı gm almaya kalkarsanız bıraz pahalı. yerlı uretım sardes fıltre kullanıyorum karbonlu polen fıltresı dahıl 50tlye halledıyorum. v kayısı fıyatları orjınal ya da muadıl (gates, dayco gıbı markalar) fıyatları benzer, rulman uretıcısı ına markası 100-120tl cıvarı. devırdaım su pumpası servıste 388, ınternette 290, yan sanayı ıspanyol aırtex 113tl. karar sıze kalıyor sanzıman yagı lıtresı 30tl, 7-8lıtre alıyor otomatık vıteslı modeller. yalnızca 1 kere rot ayarı yaptırdım. opel servıslerı bıraz pahalıdır bastan soylıyım, 15.000de bır bakıma gıreceksenız en azından 7.500kmde hava fıltrenızı degıstırın ya da temızletın. ben 10.000kmde bır bakıma sokuyorum ıscılık dahı l180tlye (yagın fıyatı belırleyıcı oluyor) tamamlıyorum. 3 bakımda 1 bujıler devreye gırıyor. kırmızı, organık katkılı antıfrız kullanılıyor, 3 yıl sonra tekrar degısım gerekıyor ama devırdaım bozulmazsa

not: subaplar 60.000kmde asınır dedım ama bu ortalama bır deger, ılla bu kmde asınacak dıye bırsey yok, kullanım ve bakıma gore daha erken ya da gec olabılır. lpg fıltresı 10.000kmde bır degısır ve 50tl masrafı var. her gıttıgımde tum sısteme sızdırmazlık kontrolu de yaptırıyorum.
    Hocam detaylar için teşekkür ederim keyifle okudum..
    Mobil esp 5 w 30 düşünüyorum yağ,filtreleri Bosch'dan almayı düşünüyorum..

Yakıt olayını çok araştırdım,fazla yaktığını biliyorum 1.5 ton araç ama araba köpek gidiyor bana sürüş zevkini fazlasıyla veriyor..Yıllık 10 bin km kullandığım için Benzinlisini aldım pahalı olsada km 40-45 krş beni yormuyor.

ORHAN GÜL
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam Allah kaza bela vermesin gerçekten çok güzel bir araç.. dizeline geçmeyi bende düşünüyorum ama 5 ileri olması benim için büyük handikap. mevcut h kasasından da memnunum. nasip inşallah.. Güle güle kullanın inşallah..
    Dizelde 136 BG 1.6 Olanlar çok başarılı ama düzgünler 70 binden başlıyor.

Murat Kavruk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Filtre teknolojisi ülkemizde çok gelişti, Bosch alıp ithalat yapmanıza hiç gerek yok. Ülkemizdeki üreticiler dahil OEM seviyesinde filtre üreten firmalarımız var; Sardes, Fil, Asaş, Delsa vs.. 4 arabada kullandım yerli filtre, tek bir sıkıntı yaşamadım (kullanım sonrası yırtılma, delinme, aşırı yamulma ya da kırılma filtrelerde başınıza gelebilecek şeylerdir) Uluslararası standartlarda üretilir ve yetkili servislerde takılır (ornek olarak opar kutusundan çıkan ürünler). aloparca.com sitesinden bakabilirsiniz. İthalat fazlası veren bir ülke olarak üretemediklerimizi satın almayı anlarım ama üretip ihraç ettiklerimizi kutulayp bize geri satan bir sistemde yerli tercih edilmemesini acizane kabul edemiyorum diyeyim. esp 5w30 aracımıza uygun değil, yakıt tuketımınızı arttırır. dexos2 standardı yakıt tuketımınde de avantaj saglayacak katkıların bulunmasını sart kosmaktadır. Asagıya az sonra ekleyecegım ıkı resımde yag karsılastırmalarını bulabilirsiniz. GM 5w30 dexos2 orjınal servıs yagıdır PO tarafından kendı tesislerinde doldurulmaktadır. İllahaki ithalat yapacagım ulkeme gvenmıyorum dersenız avrupa dolumlu 5 lıtre GM5w30'u onlıneyedekparca.com dan alabılırsınız. Parametre olarak ulkemızde uretılenle neredeyse aynı verılere sahıptır. Dexos'un uluslararası sıtesıne gırın PO'nun sertıfıka onayını goreceksınız, yanı dunyanın herhangı bır ulkesınde PO'nun hem GM markası olarak urettıgı hem de kendı markasıyla cıkardıgı urun yetkılı servısler tarafından kullanılabılır demektır.

not: maalesef lubrizol firmasınının sitesi değişime girmiş, aşağıdaki bağlantıda yer alan örümcek grafik programını açamıyorum. ikinci ve üçüncü bağlantılarda yer alan bir yazımda grafik eklemiştim, oradan bakabilirsiniz.

https://www.lubrizol.com/Lubricant-a...rformance-Tool
    https://forum.grandepuntotr.com/gene...light=lubrizol
    https://forum.grandepuntotr.com/serv...light=lubrizol

Alıntı ZeMHeRi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yakıt olayını çok araştırdım,fazla yaktığını biliyorum 1.5 ton araç ama araba köpek gidiyor bana sürüş zevkini fazlasıyla veriyor..Yıllık 10 bin km kullandığım için Benzinlisini aldım pahalı olsada km 40-45 krş beni yormuyor.
    Konu MKavruk tarafından (16/11/2016 Saat 07:48 ) değiştirilmiştir.

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Maşallah..Hayırlı olsun..Güzel ve dizeli aklımda olan araç..Allah Kaza bela vermesin..

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın ayrıca detay için kendi adıma teşekkür ederim

şu anda olmasada ileride astra almayı düşünüyorum tabi ben dizel 1,6 motor olan makyajlı kasalara ilgi duyuyorum
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Alıntı ZeMHeRi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Aracınıza normalde MOBİL 1 aşağıdaki linkte verilen yağı uygundur. Ancak Mobil 1 ESP 5-30 kullananda çok. Opel servislerinde ayrıca mobil yağları varil oalrakta getirebiliyorlar. Mobil dünyada lider yağ üreticilerinden bir tanesi hatta en iyisi. Ülkemizde yağ üreten firmaların daha çok çalışmaları argeye yatırım yapmaları lazım. Mobil1 -castrol gibi markalarla ülkemizdeki markaları kıyaslamak şu an için mümkün değil. Ancak işin açığı kaliteli yağın kalitesi daha çok km ile ortaya çıkar. ülkemizde opel 15000 km bakım öneriyor ama normalde filtre ve yağ ömrü 30000 km kadar gider. Bu nedenle fiyat işi düşünülebilir ama ben araıma iyi bakmak istediğim için kesinlikle şu an yağda mobil yada castrol den vazgeçmem.

İşi bilen servis zaten size Mobil1 önerir. GM tarafından da testlerde kullanılan yag olup bir çok onay sertifika programına sahiptir.

Opel YaÄ?ı | Mobil 1 â?¢

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Murat Kavruk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

mobil 0w40 motor sesini arttırdı ve özellikle 5.000km sonra yakıt tüketimidne ciddi oranda artış oldu, yağı tekrar değiştirdiğimde bunu çok bariz fark ettim (6.7 - 7.3). Castrol ford focusta yağ eksiltmesine sebebiyet verdiğinden beri kullanmıyorum dolayısıyla astra j'de denemedim. Aracı kullanan birisi olarak acizane belirteyim, ne yağ ne de filtreler 30.000km gitmez, çıkanlardan biliyorum Eğer ki ülkenizde üretilen yağlara, yabancı bir firma ya da aracın üreticisi üretse dahi (petrol ofisi yabancıdır, yakın zamanda tekrar satılacak, umarım yerli ortaklık alır) güvenmiyorsanız, aracı üretinin Avrupa için kullandığı yağı ve dünyanın en iyi yağları arasında göbterilen motulu alın daha iyi. Servisler mobil diyorsa Avrupa dolum gm ya da motul diyin sonra tepkılerıne bakın, tarafımca test edilmiştir

Opel GM 5W30 Dexron 2 5 LT Tam Sentetik Motor Yağı Fiyatı
    Motul Motor YaÄ?larında en iyi fiyatlar Otobakimcim.com'da

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Orhan bey, yeni aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız yolculuklar inşallah. Aracınızın bize göre en güzel özelliği dış görünüşü tekrardan maşallah.....
    Ayrıca ön konsoldaki dizaynın simetrisi gerçekten göze hoş görünüyor.
    Yağ konusunda, aracın kullanım kılavuzunda hangi spesifikasyoları önermiş ise karşılığı gelen yağı kullanmanız çok daha mantıklı olacaktır.
    Konu Ezeldenberi tarafından (16/11/2016 Saat 23:58 ) değiştirilmiştir.

ORHAN GÜL
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı fotobelit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah..Hayırlı olsun..Güzel ve dizeli aklımda olan araç..Allah Kaza bela vermesin..
    Alıntı SinanTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın ayrıca detay için kendi adıma teşekkür ederim

şu anda olmasada ileride astra almayı düşünüyorum tabi ben dizel 1,6 motor olan makyajlı kasalara ilgi duyuyorum
    Yol tutuşu olsun kalite olarak başarılı ve yakışıklı bir araç..Golflerden özellik olarak daha dolu ve 10-15 bin daha ucuz.
    2013 sonrası makyajlı zaten.Makyajsız modelleri tutmuyormuş.
    1.6 dizel 136 BG ve 1.4 Turbo olanlar en çok keyif veren ve tutulan modeller.

Alıntı volkan1065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınıza normalde MOBİL 1 aşağıdaki linkte verilen yağı uygundur. Ancak Mobil 1 ESP 5-30 kullananda çok. Opel servislerinde ayrıca mobil yağları varil oalrakta getirebiliyorlar. Mobil dünyada lider yağ üreticilerinden bir tanesi hatta en iyisi. Ülkemizde yağ üreten firmaların daha çok çalışmaları argeye yatırım yapmaları lazım. Mobil1 -castrol gibi markalarla ülkemizdeki markaları kıyaslamak şu an için mümkün değil. Ancak işin açığı kaliteli yağın kalitesi daha çok km ile ortaya çıkar. ülkemizde opel 15000 km bakım öneriyor ama normalde filtre ve yağ ömrü 30000 km kadar gider. Bu nedenle fiyat işi düşünülebilir ama ben araıma iyi bakmak istediğim için kesinlikle şu an yağda mobil yada castrol den vazgeçmem.

İşi bilen servis zaten size Mobil1 önerir. GM tarafından da testlerde kullanılan yag olup bir çok onay sertifika programına sahiptir.

Opel YaÄ?ı | Mobil 1 â?¢
    Mobil Castrol'den bir tık daha ötede..Bakalım bakımı Yıl olarak Haziran 2017 de doluyor o zaman kadar sizlerin desteği ile araştırıp doğruyu bulurum..
    Teşekkürler.

Alıntı MKavruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mobil 0w40 motor sesini arttırdı ve özellikle 5.000km sonra yakıt tüketimidne ciddi oranda artış oldu, yağı tekrar değiştirdiğimde bunu çok bariz fark ettim (6.7 - 7.3). Castrol ford focusta yağ eksiltmesine sebebiyet verdiğinden beri kullanmıyorum dolayısıyla astra j'de denemedim. Aracı kullanan birisi olarak acizane belirteyim, ne yağ ne de filtreler 30.000km gitmez, çıkanlardan biliyorum Eğer ki ülkenizde üretilen yağlara, yabancı bir firma ya da aracın üreticisi üretse dahi (petrol ofisi yabancıdır, yakın zamanda tekrar satılacak, umarım yerli ortaklık alır) güvenmiyorsanız, aracı üretinin Avrupa için kullandığı yağı ve dünyanın en iyi yağları arasında göbterilen motulu alın daha iyi. Servisler mobil diyorsa Avrupa dolum gm ya da motul diyin sonra tepkılerıne bakın, tarafımca test edilmiştir

Opel GM 5W30 Dexron 2 5 LT Tam Sentetik Motor Yağı Fiyatı
    Motul Motor YaÄ?larında en iyi fiyatlar Otobakimcim.com'da
    Bu linkleri incelerim 0 w 30 ince yağ olduğu için 5 w 30 öneriyor herkes..Servisin koyduğu Gm yağları araştıracağım..

Hepinize teşekkürler.Opel forumu ölmüş hiç ilgi yok,buranın kemik kadrosu 2 puntomda olduğu gibi bu aracımda da yardımcı oldu..

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Hayırlı olsun.kazasız belAsız

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

30. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Murat Kavruk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

0w30 5w30dan ince diye önermeyenlere aşağıdaki bağlantıları gösterirsiniz Hocam. 40C'de ve 100C'de 0w30 daha kalın ama -30C'de hala daha ince. İkisi de dexos2 onayına sahip.

0w30 https://msdspds.castrol.com/bpglis/FusionPDS.nsf/Files/3D0ED3B5A533A56F80258048002FDC26/$File/BPXE-AELTYX.pdf
    5w30 https://msdspds.castrol.com/bpglis/FusionPDS.nsf/Files/8DA865CA283D533180257E00276327/$File/BPXE-9U23KB.pdf

mobil1 castrolden şöyle bir tık ötede, mobil1 grup 4 baz yağı kullanır yani gerçek sentetiktir, castrol ürünleri çoğunlukla grup 3 baz yağ kullanır hidrokırılım teknolojili sentetiktir. Uluslar arası otoritelerin 'castrol syndrome' dedikleri konuyu araştırın derim. yarı sentetik değil sentetik ama tam değil Dünyada (özellikle almanyada) castrolü iyi bir yağ markası olarak lanse eden ürün hattı syntec diye yazan ve almanyada üretilen castroldür, tam sentetiktir. ABD forumlarında 'german castrol' diye görürsünüz. Tüketiciler onu bulmaya çalışıyor, bp ile aynı dolumda üretilip 20-40tl daha pahalıya satılanı değil. Motulu motul yapansa grup 5 olarak nitelendirilen gruba girmesi ester bazlı tam sentetik yağ olmasıdır (ki zaman zaman bu kaliteden çıktığına dair haberler de var). ülkemizde üretilmediği için kullanmıyorum lakin ithalat yapacaksanız barı havanız olsun

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Castrol un sizin motor için önerdigi yağ, belki sizde bakmışsınızdır.

Castrol EDGE 5W-30 C3, günümüzün en üst teknolojisi ve mühendislik teknikleri ile üretilmiş motorların ihtiyaç duyduğu, düşük viskoziteli ve güçlü motor yağıdır. Aracınızdan en yüksek performansı almanız için geliştirilmiştir.
    SAĞLADIĞI FAYDALAR
    Her türlü sürüş koşulu ve sıcaklıkta eşsiz koruma sağlar.
    Kısa ve uzun süreli motor performansını maksimize eder.
    Motor verimliliğini artırır.
    ONAY VE SPESİFİKASYONLAR
    ACEA C3
    API SN
    BMW Longlife-04
    VW 502 00/ 505 00/ 505 01
    MB-Approval 229.31/ 229.51
    Renault RN 0700 / RN 0710
    Dexos2* onaylarını karşılar.
    *GM dexos2 onayı isteyen araçlar için uygundur. GM LL-A-025 ve GM LL-B-025 onayı isteyen araçlarda da kullanılabilir. Lisans Numarası: GB2E0209082

Buda yağın teknik verileri;
    <strong><i>Eklenmiş küçük resimler</i></strong><br/><br/> Eklenmiş küçük resimler

Opel Astra 1.4 Turbo Cosmo 140 HP-screenshot_2016-11-17-09-46-46.jpg  

Sayfa 1/2 12 SonSon