16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Yeni Aracım Evo

Evren İskent
    evren iskent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 43

Standart Yeni Aracım Evo

Sirkette zaman zaman kullandigimiz donanimsiz puntolarin referansi ile ilk defa Fiat marka araç seçimi yaptim. 2006 yılından bu yana evde farklı modelde 2 Mondeo'm oldum. Bunun yani sira ikinci araç tercihimde, Mazda, Seat Cordoba, Peugeot 206 araclarda 99 yılından bu zamana kadar kullanildi. Aslinda Ford grubuna sempatim olmasina ragmen, basta da dedigim gibi kucuk ama donanimli bir araci istemem dolayisiyla EVO'yu Fiesta'ya tercih ettim. Halihazirda sirket aracimiz da Fiesta😊

Disardan bakildiginda Evo ile ilgili genel gorusler olumlu olmasina ragmen Fiat konusunda cekinceler de had safhada oluyor.

Benim ise sehirdisi seyahatlerimde en donanimsiz grande puntolarla bircok kez tecrube firsatim oldu. Ozellikle yumusak surus karakteri ve kucuk boyutlarina ragmen zevkli surus, tehlike yaratmayan fren elemanlari ve sinifina gore dengeli yapisi onyargisiz yaklasmam icin yeterliydi.

1.4 mjet motoru ise bana sevdiren 4 yil sorunsuz hizmet veren Albea'dir. Karadeniz'den ic ve dogu anadolunun bircok il ve ilcesinde modelin tum zaafiyetlerini unutturacak kadar basarili bir motordur bana gore.

Sonuc olarak kisisel olarak cizgilerini begendigim bir aracta, performans ve ekonomi konusunda basarili bir motor birlesince Mondeo'dan sonra Evo ile devam karari aldim.

Arac seciminde genel olaram istedigim bazi ozellikler; hız sabitleyici, dijital klima, 4 cam otomatik, aynalar elektrikli, yol bilgisayari, dis sicaklik gostergesi😊en az iki airbag

Opsiyonel taleplerim ise; sunroof ya da cam tavan, kararan ayna, far yikama, on cam rezistansi, cift yonlu dijital klima, elektrikli katlanir dis dikiz aynalari, degistirilebilir bir muzik tesisati

Hayal bile etmedigim(bugune kadar kullandigim araclarda yoktu): Ic aydinlatma paketi.

Kullanip istemediklerim; Deri koltuk, elektrik ayarli koltuklar.

Bu sartlar altinda Evo ararken seceneklerin bol olmasina ragmen satista olan araclarda bu seceneklerin bir arada olan alternatifinin az olmasi can sıkıcı olsa da, Yüce Allah'ın da yardim ve izni ile;

Internetten kendi semtimde buldugum ancak araci gormeye giderken adres aldigimda sadece bir sokak altimizda olan yeni aracimla tanistim ve Cuma gunu sattigim aracin yerine Pazartesi gunu anlasip, carsamba gunu araci geslim aldim😊

Aracim asist kitli ve skywindowlu; 2011 model evo 1.3 multijet. Servis bakimli ve 101.000km'de. Hatasi boyasi olmayan, referansi saglam, eski sahibinin titizlikle ilgililenmis oldugu bir arac.

Eklenti 28632

Ford marka arac sahibi olmam munasebeti ile yıllardir fordclubtr'ye uyeyim ve tabi ki Mondeo-Evo degisimi konusunda; marka ve sinuf konusunda oldukca farkli kulvarlara dalisim; bundan sonraki tecrubelerim ve detaylar konusunda sorulara neden oldu.

Cevabim, keyif veren ve dolu olan her araci sinif farki gozetmeksizin sever ve kullanabilirim. Belki bilenler vardir, Ghiax gibi cok dolu bir aracdan sonra tum araclar riskli secim grubundaydi ama Evo beni mahcup etmedi. Henuz 100km bile yapmadim su an icin ama hislerim bu aracin uzun yillar ailede kalacaginin isaretlerini veriyor. Zaten foruma uye olmam ve ilk tanisma mesajinin ardindan uzun oldugunu tahmin ettigim😈 bir arac tanitim konusu acmam bu yuzden😊

Sin olarak keyfimi arttiran unsurlardan en onemlisi dun sabah Ankara'da ise giderken aldigim tuketim degeriydi.

Bu fotograflar da multijet tercihimin dogrulugunu kanitlayan ve yillardir evim gibi gordugum fordforumunda Evo'nun reklamina neden olan kanitlar😆

Sabriniz icin tesekkur ederim, bu gun 100.000 bakimi ve sanayideki arkadaslarima gorucuye cikmasi gerekiyor. Onlara gostermeden alacak kadar begendigim ikinci arac oldu.

Tanisma konusunda belirtmistim ama tekrar tesekkur etmek istedim. Arac alim asamasinda bilgi ve deneyimlerinizden cok yararlandim. Hakkinizi helal edin. Insallah bundan sonra ben de gordugum faydayi paylasarak diger arkadaslara saglamaya calisirim.

Saygılarımla.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Hayırlı olsun.inanın doğru bir seçim yaptınız.Multijet'in namını artık duymayan kalmadı.Taş gibi bir motor.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mehmet demir
    knidos111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 115

kaça aldınız hocam, ben bunun eibach yay ve sıfır ayarında micheline lastik takılı, triger dahil tüm bakımları yapılı aynı renk evoyu 24 e satamadım, birtek cam tavan yok,,,, bu arada siz mondeodan inip puntoya ben puntodan inip mondeoya binmişim şu tesadüfe bak
    Konu knidos111 tarafından (22/03/2014 Saat 13:23 ) değiştirilmiştir.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Evren İskent
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri

Ben aldigim fiyati yazmayayim o zaman. Ancak sizin belirttiginiz fiyata su anda benzinli bile yok. Triger ile ilgilendiginize gore 160.000km civarindaydi sanirim araciniz.

Saygilarimla.

SM-N9000Q cihazımdan gönderildi

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Valla öyle bir anlatmışsınız ki arabayı tanımasak Mercedes sanardık herhalde Şaka bir yana Puntodan her ne kadar nefret etmiş olsam da şu anlatımınız yüzünden yine %40 olarak kafam Punto Evo ya kaydı diyebilirim

Aracınız hayırlı olsun. Umarım kazasız belasız binersiniz
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mehmet demir
    knidos111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 115

Alıntı evren iskent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben aldigim fiyati yazmayayim o zaman. Ancak sizin belirttiginiz fiyata su anda benzinli bile yok. Triger ile ilgilendiginize gore 160.000km civarindaydi sanirim araciniz.

Saygilarimla.

SM-N9000Q cihazımdan gönderildi
    evet benzinli bile yok 24 e , 7-8 kaza geçirmiş pertten toplama olanları 25-26 ya satılıyor,,,, multijet motor için 153bin nedirki, arabayı eşek niyetine gece gündüz durmaksızın 3-5 değişik şöförle kullanan taksiciler bile 700-800 bini görüyor

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Öncelikle hoş geldiniz aracınız hayırlı olsun. Fordclub'taki arkadaşlar alma demedimi size orda Fiatı pek sevmezler zamanında Bravoya bile oyuncak göstergeli dediler ama 2006 sonrası makyajlı Fiesta Mercedes muamelesi görür !
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağlar DERE
    Caglardere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 8

Kazasız Belasız kullanın inşallah, Ben ilk aracı aldığımda Vites geçişlerini beğenmemiştim onun dışında çok yumuşak kullanımı var =) Açılır tavana da param yetmemişti tabi Hayırlı olsun.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Evren İskent
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı Honor COOPER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hoş geldiniz aracınız hayırlı olsun. Fordclub'taki arkadaşlar alma demedimi size orda Fiatı pek sevmezler zamanında Bravoya bile oyuncak göstergeli dediler ama 2006 sonrası makyajlı Fiesta Mercedes muamelesi görür !
    Forumda gayet objektifiz arac markalarina karşı. Munferit paylasimlar olmustur hatta o konulari da bilirim😑elbet ama ayri markalar icin basliklarimiz vardir. Hala forumda olduguma gore sorun yok demektir.

Saygilarimla.

Evren İskent
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla öyle bir anlatmışsınız ki arabayı tanımasak Mercedes sanardık herhalde Şaka bir yana Puntodan her ne kadar nefret etmiş olsam da şu anlatımınız yüzünden yine %40 olarak kafam Punto Evo ya kaydı diyebilirim

Aracınız hayırlı olsun. Umarım kazasız belasız binersiniz
    Tesekkur ederim. Beklenti ve karsiligi diyelim. Ilk zamanlarda yaklasimlar hep olumludur genelde, sonrasinda problemler aktarilir. Puntoyu yeni alan bir kullanici olarak memnun ifadeler paylastim ama gozumde mi buyutmusum acaba?😊

Saygilarimla.

Evren İskent
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri

Bu arada 1.4 multijet yazmışım. Mesaj üzerinden düzeltemediğim için tekrar yazayım; 1.3 multijet.

Saygılarımla.

iPad 'den aracılığı ile gönderildi

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Alıntı evren iskent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tesekkur ederim. Beklenti ve karsiligi diyelim. Ilk zamanlarda yaklasimlar hep olumludur genelde, sonrasinda problemler aktarilir. Puntoyu yeni alan bir kullanici olarak memnun ifadeler paylastim ama gozumde mi buyutmusum acaba?😊

Saygilarimla.
    Yani bilemem ama umarım sorunsuz olarak binersiniz Şahsen ben çok çektim. Yaptığım masrafları sonra hiçe sayarak arabayı biraz zararına sattım gitti. Benimki Grande Puntoydu ve biraz yorgun arabaydı tabi
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ercan Kural
    erchan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 5

Yeni aracınız hayırlı olsun. bu ortalamayı nasıl yakaladınız acaba ben bu aylarda 5 litreden aşağı düşemiyorum ve aracım 65bin kmde servis bakımlı

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Evren İskent
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı erchan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni aracınız hayırlı olsun. bu ortalamayı nasıl yakaladınız acaba ben bu aylarda 5 litreden aşağı düşemiyorum ve aracım 65bin kmde servis bakımlı

Öncelikle bir bilgi ile başlayayım. Aşağıda belirttiğim koşullarla;

Otomatik 2.0 duratec Mondeo'da :8.6lt/100km
    1.4 16v 100bg'lik Seat cordoba'da: 5.4lt/100km değerlerini alıyordum.

Ankara'da yaşamken'ten genelkurmay kavşağına kadar hızsabitleyici 70km'ye ayarlı ve devreden çıkmadan alınan değerlerdir. Tabi ki 25 km'lik bir yolun en azından dönüşü olmadan doğru tüketim değeri yakalanamaz ancak aynı koşullarla önceki araçlarımın tüketimini bildiğim için üç aşağı, beş yukarı tahmin yapabiliyorum. Nitekim, aynı akşam dönüşten sonra baktığımda tüketim ortalaması 4.9lt/100km gözüküyordu.

Saygılarımla.

iPad 'den aracılığı ile gönderildi

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Evren bey hayırlı uğurlu olsun aracınız..Mondeo tabii ki çok daha farklı bir araç bu farklılıkları bilerek aracınıza binmeniz ve beklentilerinizi bu yönde tutmanız takdir edilesi bir davranış zira forumda birçok arkadaşımız maalesef segment gözetmeksizin karşılaştırma yapıyor. Benim ailemde de focus 3 1.6 tdci style paket bir araç mevcut ve çok memnunuz. Kendim 2 kere punto aldım( grande punto active , grande punto emotion) ve satmak durumunda kaldım en son sattığım aracım halen daha aklımdadır. Punto sevgisi başkadır. Bende şu anda Astra h 1.3 cdti mevcut ama halen daha punto gördüğümde yüzümde bir gülümseme belirir ve arkadaşlarıma şiddetle tavsiye ederim. Forumumuzun sıcaklığı da cabası İnşallah görüşlerinizin olumlu yönleri artarak devam eder. Tekrardan hayırlı olmasını dilerim..

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Berkant Önlü
    Berkantonlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Petrol Yeşil
    Plaka
    01p3397
    Edilen teşekkür: 124

hocam hayırlı uğurlu kazasız belasız inşallah..bende 1 ay önce 2009 boş grande active mi satıp senin aracın aynı renk aynı donanım sadece içi kırmızı değil syah 32 bin tl 2011 evo 1.3 mjet 60 binde boya değişen kaza yok çok şükür