Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: GP fire fun modeli farkı

sedat brky
    evoxIx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 5

Dikkat GP fire fun modeli farkı

Benım 2009 beyaz fun moedlim var camlar fabrika çkş filmli marşpıyller spoıler kapı kolu arç rengnde arç kltkları farklı şeritli konsol karbon kdran 230luk farlar karartmlaı sis farı vs. .. bugun aracımı fiat servsine götürdüm krımız aynısın tıpkısnı gördüm gp nın yanlız tek bi fark vardı oda benım araç 5 vitesken o nasıl 6 vites oluyor (araç tek kapı tjet değildir) bu 2 araç arsındaki fark nedir bilen arkadşlarmız bilgilendirrse sevinrim teşekkler şimdiden kazasız belasız keyifli sürüşlere...

Engin Tok
    Engin_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 636

1.3 Mjet 90'lıktır
    Punto Evo 1.3 Multijet 75 Hp Active

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sedat brky
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz

cevabı gerçkten basitmiş ya m.jet yaznı kaçrdm önnde ki yada kaldrmş yoktu, benimde 1.4 benzin herzman derdim bide 6 ileri olsa süper olrdu görünce üzüldüm nasıl oluyo die ama beygir farkı motor farkı var teşkkrler tekrar.

Engin Tok
    Engin_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 636

Rica ederim
    Punto Evo 1.3 Multijet 75 Hp Active

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

2009 öncesi 90 hp mjettir...2009 da 5 ileri oldu sanırım...
    Keyif BMW'Dir...

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kadir Süreç Özyalavuz
    Moderatör kadir07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7573
    Edilen teşekkür: 1841

1.4 benzinli starjettir gördüğünüz araç...
    1.3 m.jet 6 ileri fun modeli yok 90 lık 5 ileri var sadece...

9. Bu mesajı için 2 kişi kadir07'ye teşekkür etti:

raptor .
    Jettlüü sedini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 545

Benim aractan gormussundur 1.4 benzinli 6 vites.. Starjet-FUN

Sent from my iPhone using
    HONDA CIVIC 1.6 i-VTEC Premium Eco Otm ile yollarda..

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sedat brky
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz

teşekkürler arkdaşlar fikirleriniz için, benim 'beyaz diş' tede R nın yanında 6 yı görmek isterdim fena olmazdı hani napalım bunada şükür...

alper ALPĞOLU
    ultraslan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 plaka:))
    Edilen teşekkür: 87

ben sırf fun olsun diye bi sene bekledim...
    noone knows that except both of us

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sedat brky
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz

doğrudur funın duruşu gerçekten bambaşka ya normal gp lere kıyasla çok farklı gelıo yanı bende var diye söylemıorm baştan asgı aynı renk oluşu aracın jantnlrn alşm ve 16 olması puntı evodan daha çekici duruo benım düşüncem nerdeyse bravo dan farkı yok dıorm tip olarak...

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

METN OKUR
    mtnokr06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 4

Alıntı evoxIx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doğrudur funın duruşu gerçekten bambaşka ya normal gp lere kıyasla çok farklı gelıo yanı bende var diye söylemıorm baştan asgı aynı renk oluşu aracın jantnlrn alşm ve 16 olması puntı evodan daha çekici duruo benım düşüncem nerdeyse bravo dan farkı yok dıorm tip olarak...
    yazdıklarınızı okuyunca bende bi ego olmadığı kanısına vardım neyin farklı olduğunu daha tam kavrayamadım ama bende de 2009 fire fun sport var, diğer puntolardan daha farklı geliyor gözüme nerdeyse bravo'dan farkı yok diyorum bende trafikte bazen diğer puntolara bakıyorum fun böyle durmuyo daha güzel diyorum, sonrada kendi kendime "kirpi yavrusunu pamuğum diye severmiş" diyordum Ancek normal gp'lere göre neyi farklı geliyor halen çözemedim görüntüde falan bi fark varmı acaba benim atladığım.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretci036
    Ziyaretçi Ziyaretci036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı mtnokr06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazdıklarınızı okuyunca bende bi ego olmadığı kanısına vardım neyin farklı olduğunu daha tam kavrayamadım ama bende de 2009 fire fun sport var, diğer puntolardan daha farklı geliyor gözüme nerdeyse bravo'dan farkı yok diyorum bende trafikte bazen diğer puntolara bakıyorum fun böyle durmuyo daha güzel diyorum, sonrada kendi kendime "kirpi yavrusunu pamuğum diye severmiş" diyordum Ancek normal gp'lere göre neyi farklı geliyor halen çözemedim görüntüde falan bi fark varmı acaba benim atladığım.
    Gp Funlar güzel makineler.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sedat brky
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz

kesinlikle harika makinalar otoparkımızın incisi dıolar görnş itibryle daha nolsun... gp lerin arasında ayrı bir konumu var fun modellerin yere daha oturaklı basıyor
    sanki c segmenti bi araçmış hissi uyandırıyo insanda heybetli duruo bende aracımı seviyorum ve fazla övüyomşm düşüncesine kapılıyorum yoldan geçerken bakanlar durup kfansını bidaha çecvrp bakgtgnı hissttm ve gördüm yaşadım. bir fun modeli sade bi gp modeliyle kıyaslayınca herşeyin ortada oldugu bariz belli dıyorum kısacası fun sahiplerinin egoyla falan bir ilgisi yok gerçekten gp fun sport bi yaşam tarzı...****

METN OKUR
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz

Aracın görünümünün yanısıra donanımı kendini zorla sevdiriyor zaten, benim aracımda skywindow,cruise control, yokuş kalkış desteği, yağmur ve park sensörü,abs,asr,esp,hba,bas,deri direksiyon ve vites topuzu,resimdekinin dışında 16" fun jantlar. gene melankolik oldum galiba ama gerçekten sevdim bu arabayı

sedat brky
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz

araçlarmız arasındaki tek fark sanırım tek kapı oluşu sizde skywındow oluşu teknik özllklrne grmıorm mtlka fark vardr sadece görnş ama 16' alaşım jant olsaymş keyfnıze kyıf katarmş gerçekten . koltuk kaplamsına kadar aynı üzeri çizgili eminim ön konsol karbon kaplamadır çizgili

Kortay EROL
    kori7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 3

Alıntı mtnokr06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

hic alakası yok aynen bende aynı kanıdayım bu arac evodan cok daha hos duruyor .Forumda benım aractakı serıtlerden olan baska goremedım dıger funlar hep serıtsız onuda hala anlamıs degılım ...

elktrıklı arka camlar
    90 bg 6 vıtes
    dıgıtal klıma
    ve hız sabıtleme

bunlarda olsa ebedı baska araba bakmazdım gibi geliyor ama bazen ic cekiyorum ister istemez ..

herseye ragmen Fun GP lerın en cok goze hos gelen modelıdır ...

benım aracın resımlerının oldugu konu ---- https://forum.grandepuntotr.com/gara...nde-punto.html
    Konu kori7 tarafından (01/04/2012 Saat 17:13 ) değiştirilmiştir.

METN OKUR
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı kori7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hic alakası yok aynen bende aynı kanıdayım bu arac evodan cok daha hos duruyor .Forumda benım aractakı serıtlerden olan baska goremedım dıger funlar hep serıtsız onuda hala anlamıs degılım ...

elktrıklı arka camlar
    90 bg 6 vıtes
    dıgıtal klıma
    ve hız sabıtleme

bunlarda olsa ebedı baska araba bakmazdım gibi geliyor ama bazen ic cekiyorum ister istemez ..

herseye ragmen Fun GP lerın en cok goze hos gelen modelıdır ...

benım aracın resımlerının oldugu konu ---- https://forum.grandepuntotr.com/gara...nde-punto.html
    Maşallah , çok güzel güle güle kullanın...

sedat brky
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz

aracın üzerindeki stickerları nerden temin edebirliz ve nerede yapıştırabilriz. ve hangi renkleri mevcut bilenler varsa... ? beyaz bi puntoya kırmızı tonları iyi gider diye düşünuorum (kori7) senın araç tarzı sanırım

Mehmet Merih ÖDEMİŞ
    merzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 21

Arkadaşlar konuyu hortlatmış gibi olacağım ama en son iki sene önce cevap yazılmış, inşallah cevap gelir. Yaklaşık iki hafta önce ben de 2009 model 1.4 fire fun aldım. Donanım olarak bu yazdıklarınızın çoğu bende yok. Mesela, sunroof, cruise control, yağmur sensörü vs. Aralarındaki farklar neye göre acaba?

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Alıntı merzel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar konuyu hortlatmış gibi olacağım ama en son iki sene önce cevap yazılmış, inşallah cevap gelir. Yaklaşık iki hafta önce ben de 2009 model 1.4 fire fun aldım. Donanım olarak bu yazdıklarınızın çoğu bende yok. Mesela, sunroof, cruise control, yağmur sensörü vs. Aralarındaki farklar neye göre acaba?
    Hayırlı olsun..

Fun modelinde bahsettiğiniz özelliklerin olmaması normal. Yağmur sensörü Dynamic ve Emotion modeline özgü bir parça. Cruise control ve sunroof(Fiat'taki adı Skydome) ekstra paketlerle alınıyor. Yani CC ve Skydome olan Fun da var. Olmayanı da.

Farkları şöyle basitçe söyleyeyim

Active : En boş baz paket,manuel klima,arka camlar kollu,hiç bir ekstrası yok.
    Dynamic: Yılına göre en dolu paket,dijital klima,sensörler,yine yılına göre değişik arka camları otomatik olabiliyor.
    Emotion : Bu da belli yıllarda çıktı. Grande Punto serisinin sonradan çıkan en dolu modeli. Ekstra alınanlar dışında Dijital klima,sensörler,bütün modellerinde 4 cam otomatik,bel destekli koltuk vs. gibi pek çok özelliği var.

Fun serisi de sonradan çıktı. Aracınızın donanımında 16 inç çelik jant,manuel klima,ön iki cam otomatik,follow me home olması lazım. Follow me home'dan pek emin değilim. Ama Fun paketin en belirgin ve ayırt edici özelliği ön farlarının karartılmış olmasıdır. Kısacası Fun,Active ve Dynamic ortası ne tam dolu,ne de bomboş bir model.

Cruise control ESP gibi özellikler ''ileri güvenlik pakedi'' denen ayrıca satılan donanımlara mahsus. Skydome'da kendi başlı başına bir paket. Yani her modelde Skydome ve CC,ESP olmak zorunda değil. Seçmeli yani
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

Sayfa 1/2 12 SonSon