16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Yine Tıkırtı Çıkırtı vs.

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Standart Yine Tıkırtı Çıkırtı vs.

Arkadaşlar bu kış mevsimiyle beraber iyice artmakla beraber, arabamın pedallarına ve sürücünün diz bölgesine yakın bölgelerden, ayrıca ön yolcunun dizlerine denk gelen plastik aksamdan, arabayı çalıştırıp yürümeye başladıktan sonra ısınma sürecinde "tak tuk" benzeri plastik sesleri geliyor. Hani plastik bir parçayı bükersin bükersin de bir yerde tak diye kırılır ya, aynen öyle sert ve ani bir ses. Kesinlikle kaynağını bulamadım olayın. Hani hafif yoldaki eğimlerde tokk ediyor plastik. 3-5 kere yaptıktan sonra da kesiyor. Bu olay başına gelen var mı acaba? Hasta etti beni bu sesler yaa...

cem şay
    oceans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 ez 7386
    Edilen teşekkür: 11

Alıntı ekorkut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu kış mevsimiyle beraber iyice artmakla beraber, arabamın pedallarına ve sürücünün diz bölgesine yakın bölgelerden, ayrıca ön yolcunun dizlerine denk gelen plastik aksamdan, arabayı çalıştırıp yürümeye başladıktan sonra ısınma sürecinde "tak tuk" benzeri plastik sesleri geliyor. Hani plastik bir parçayı bükersin bükersin de bir yerde tak diye kırılır ya, aynen öyle sert ve ani bir ses. Kesinlikle kaynağını bulamadım olayın. Hani hafif yoldaki eğimlerde tokk ediyor plastik. 3-5 kere yaptıktan sonra da kesiyor. Bu olay başına gelen var mı acaba? Hasta etti beni bu sesler yaa...
    Bendede aynı sorun vardı kalorifer borularından olduğunu buldu servis şu an sorun yok

ERCan Bütün
    ERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 336

bnde de var sorun malzemelerin sertliginden kaynaklaniyor diye dusunuyorum...
    Forever DJ Tiestooooooooooooooo...absolutely Trance dj in the universe...

Yiğit Tuncer
    z_ygt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06az3970
    Edilen teşekkür: 11

Bu sorun aşırı soğuklarda bende de oldu.Ama araba ısınınca geçiyor.Bu kullanılan plastiğin kalitesiyle ilgili bir durum.Puntolarda sert plastik kullanıldığı için yapması normal.

ilker ONGUN
    iongun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 31

Bu soğuklarda bizden bile acayip sesler geliyo düşünsenize arabalarımızdan gelmeside normal....

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Valla Cem arkadaşım bu ses kaloriferlik gibi değil. Kaloriferi açmasam bile geliyor yani ve anormal sinir ediyor beni. Bazen arabanın kapısı bile açıyorum çotttttt ediyor bir yerden anlamış değilim yaa..Bunun haricinde sol sinyal kolu da müziği açmasam çok rahat duyabileceğim şekilde tırıldıyor. Acaba sinyal kolu pahalı bir parça mıdır bilmiyorum ki?

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu konuyla ilgili daha önce yazmıştım. O kapağı çıkartırsan yerinden görürsün. Kalorifer boruları alev gibi sıcak olunca üzerindeki beyaz plastiğin ses çıkarmasına sebeb oluyor. Beni çok uğraştırdı. Sesi kestim ama ara ara hala geliyor.

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuyla ilgili daha önce yazmıştım. O kapağı çıkartırsan yerinden görürsün. Kalorifer boruları alev gibi sıcak olunca üzerindeki beyaz plastiğin ses çıkarmasına sebeb oluyor. Beni çok uğraştırdı. Sesi kestim ama ara ara hala geliyor.
    Cihan senin dediğin konuyu biliyorum ama benimkisi o değil. Yani sanki hiçbir plastik parça yerine tırnaklarından oturmamış da, her seferinde ben arabaya binince ısınırken tokkk tukkk ede ede oturuyor gibi ses bunlar.

Tuncay YARKIN
    ReBianco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 BOE 91
    Edilen teşekkür: 7

Tahminimce sürünme olayı gerçekleşiyor. Yani soğuk malzemenin ısınması esnasında uzaması nedeniyle tırnaklarda oturma gerçekleşiyor. Yazın aynı problem devam etmezse kesin budur. Servisle görüşmende fayda var bence. Senin sorununu çözebilirler mi bilmiyorum ama en azından FIAT'a bildirilirse sonraki tasarım değişikliklerinde dikkate alınabilir.
    2009 Grande Punto 1.3 Multijet 75 HP Fun

oğuzhan a
    thrust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 13

Alıntı ekorkut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla Cem arkadaşım bu ses kaloriferlik gibi değil. Kaloriferi açmasam bile geliyor yani ve anormal sinir ediyor beni. Bazen arabanın kapısı bile açıyorum çotttttt ediyor bir yerden anlamış değilim yaa..Bunun haricinde sol sinyal kolu da müziği açmasam çok rahat duyabileceğim şekilde tırıldıyor. Acaba sinyal kolu pahalı bir parça mıdır bilmiyorum ki?
    geçtiğimiz yaz yeğenim bnm silecek koluna asılıp kırmıştı. servise gittiğimde silecek sinyal kolunun birlikte olduğunu hatta ortada airbag makarası denen parçayla birleştiğini söylediler. 3 ü birlikte tek parça olarak üretilmiş. işçilik dahil 260 lira vermiştim.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı thrust Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçtiğimiz yaz yeğenim bnm silecek koluna asılıp kırmıştı. servise gittiğimde silecek sinyal kolunun birlikte olduğunu hatta ortada airbag makarası denen parçayla birleştiğini söylediler. 3 ü birlikte tek parça olarak üretilmiş. işçilik dahil 260 lira vermiştim.
    Ben de far kolunu sordum tek olarak. 330 lira dediler iyi mi. Baya ucuzmuş bu arabanın yedek parçası maşallah.

Serkan H
    serpunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 4

Aynı sorun bendede var, 2 defa servis boruları izole etti ama kışla birlikte gıcırtı ve vurma sesleri aynen geri döndü, ısınınca problem kalmıyor.

mesmes61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 4

Kızgın

Merhaba arkadaşlar bendede aynı problem oluyor. Havanın soğuk olmasından dolayı genleşmeden kaynaklanıyor bence. Gögüste kullanılan mazemenin kalitesizliğide var tabi. Hatta benim ön camın altındaki havalandırma ızgarası bile tırnakları kırılarak attı. Yapıştırmaya kalktım ama yemedi fiyatıda 140 tl miş. Bakalım ne yapacaz.

oğuzhan a
    thrust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 13

Alıntı mesmes61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bendede aynı problem oluyor. Havanın soğuk olmasından dolayı genleşmeden kaynaklanıyor bence. Gögüste kullanılan mazemenin kalitesizliğide var tabi. Hatta benim ön camın altındaki havalandırma ızgarası bile tırnakları kırılarak attı. Yapıştırmaya kalktım ama yemedi fiyatıda 140 tl miş. Bakalım ne yapacaz.
    havalandırmanın ızgarasının kalkma olayı bendede oldu, bir kere geçtiğimiz yaz garantiden değişti. şimdi tekrar kalktı yine garantiden parça siparişi verdiler değişecek. garantin varsa uğraşma hiç 140 lira verilirmi. o parça acayip kalitesiz birde zannedersem ön göğüsün yamukluğundan kaynaklanıyor. kasıldıkça birde sıcak soğuk zamanla tırnaklar dayanamıyor ve bırakıyor kendini. bu aralar çok şikayetçiyim arabandan. kaloriferin fanından zırıltı sesi geliyor, şoför koltuğunun süngeri parçalanmış garantiden değişti şimdide aynı koltuğun kumaşında sorun var onun içinde sipariş verdiler oda garantiden değişcek. valla garantide olmasa çekilcek gibi değil, daha 1 yaşında araç...

kerem kerem
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 37

Alıntı mesmes61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bu sabah ben de bir bakim dedim.... ön camım altındaki ızgaranın sol tarafı hafifçe kalkmış.... biraz bastırdım ama olacak gibi değil...

bir zararı olmaz diye düşünüyorum ama şu ufak görüntü bozucu şeyler yok mu ????

neyse, avcılardaki servisi aradım. parça fiyatına 136 tl dediler. nerde üretildiğini sordum türkiyede dediler. bilginize...

ayrıca o sol tarafın hafif kalkması nedeni ile tekrar yerine oturmaması da ilginç.. nasıl bir mekanizma ??? krılacaktı bastırırken sabah .

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Yaa şimdi şu arabaya binip de kaloriferi açınca, yaklaşık bir 1 dk sonra sürücü ve ön yolcu diz tarafına tekabül eden yerlerden gelen takkkk tokkkkk diye parçaların yerlerine oturma sesi gibi anlaşılan ses,

a) Bu kalorifer boruları izolesi muhabbetinden mi geliyor?
    b) Yoksa dandik plastik malzemenin sıcak soğuk genleşme muhabbetinden mi oluyor?

Bu kalorifer boruları izole konusu, gıcırtı sesi dışında tokkk tukkk diye parça oturma sesi şeklinde de geliyor mu yani?

Al size başka bir şikayet. Active aracın fan yönlendiricisini sistem ısınana kadar çok zor konum değiştirtebiliyorum. (Örneğin cama üfleme konumundan, yüze verme konumuna gibi) Sanki elimde kalacak gibi dönüyor ilk anlarda. O yüzden gece arabayı park edince sabah elimde kalmasın diye cama üfleme konumunda bırakıyorum.