Sayfa 2/2 İlkİlk 12
37 sonuçtan 21 ile 37 arası

Konu: kapıdan ses geliyorr

Oylum Girgin
    mavigitar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    JE468
    Edilen teşekkür: 3

Standart tşkr

Alıntı matrox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim şahsi fikrim eger kapıların sert kapanması sizi çok fazla rahatsız etmiyorsa ayar yaptırmayın
    daha evelki arabamda başıma geldi sadece 1 kapıya ayar yaptırdım ve o andan itibaren en az senede 1 kez o kapıyı tekrar ayar yaptırmak zorunda kaldım oysa diğer 3 kapı hala aynı ayarla açılıp kapanabiliyordu.
    galiba ayar ile oynandığı zaman fabrika çıkışı gibi olmuyor bir daha ve sürekli ayarı yenilemek gerekiyor
    ve bir arkadaşımın dediği gibi zaman içinde o kapı fitilleri yumuşayacak ve daha muntazam olacak
    hele ki kıbrıs ta yazın sıcağı bir görsün kapıların yağ gibi açılıp kapanacak

saygılarımla

Teşekkürler zaten giderek ses kesiliyor. Demekki kapı fitilleri yumuşamaya başladı.
    * GP GÜZELİ*
    1905

Oylum Girgin
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    JE468

Dikkat bak bunu hiç dişünmemiştim:)

Alıntı deha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Camlar yarım açıkken demişsin ya camlar belli noktada açıkken sarsıntıdan dolayı tıkırtı yapıyor. Eğer cam yarım açıkken böyle bir ses gelirse camı 1-2 santim aşağıya yada yukarıya oynat. Ses kesilecektir. Bende de olmuştu.
    Açıkçası bunu hiç düşünmemiştim. Bir daha ses gelirse camı yerinden oynatıcam (1-2 cm) gerçi şu an da ses giderek kesilmeye başaldı.

tşkr..
    * GP GÜZELİ*
    1905

fatih uzuner
    kara yılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 4

yaa bende de var 15 günlük araç sankiarka sağ kapıdan gibi takırtılar parke yolda genelde uyuz oldum kronik anlaşılan bu saçmalık dünyanın parasını ver 15 günlük arabada neler le uğraşş fena kafam takıldı daha neler görcez

Aydın. Beygul
    Fire 1.4 77Hp Tit.Grisi the_Algn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ardahan
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 197

Alıntı kara yılan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaa bende de var 15 günlük araç sankiarka sağ kapıdan gibi takırtılar parke yolda genelde uyuz oldum kronik anlaşılan bu saçmalık dünyanın parasını ver 15 günlük arabada neler le uğraşş fena kafam takıldı daha neler görcez
    geçer zamanla takma kafana....ilk aldığımda cam hafif açııkken ses yapıyodu biraz kullanınca kalmadı ...benzeri durumlar olablir.

elif başkurt
    lizilif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Araştırma İnceleme sn:mavigitar:)

tofaş''ın tüm araçlarında yada son atılımlarıyla fiat da diyebiliriz..ses sorunu her zaman mevcuttur malesef...bu sadece grande puntoya yada sizin aracınıza yönelik bir sorun değildir..bir kaç aya kadar piyasaya çıkartacağı araçlarla gerçekten rakipleriyle kıyasıya rekabete girecek olan fiat bakalım bu yeni modellerdede bu sorunu yansıtacak mı?

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

fıatın araçlarında bu sorun hiç bitmeyecek gibi bizde doblo da var palıo da punto da hep si aynı yinede palıo biraz daha önde sanırsam izalasyon ve tıkırtı yönünden

Fatih Göncü
    ORACLE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 88

evet katılıyorum paliolar gerçekten iyi.
    Babamda 2006 multijet var. Abimde de 1999 model palio var.
    Arasında dağlar kadar fark var yalıtım konusunda. Palio da bir çok şeyi çözdüler.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Fiat ta yalıtım sorunu var diyenlere:

Geçenlerde bir İngiliz Kanalında MPV leri karşılaştırdılar.(Scenic, Hondanın bir modeli, Verso, Turan, Multipla, bir iki araç daha olabilir hatırlamıyorum) 100km/s deki iç gürültüyü cihazla ölçtüler ve en sessizi Multipla çıktıBunun dışında görüş, iç ferahlık, frenaj stabilitelerini karşılaştırdılar.Sonuçta hangisi birinci oldu dersiniz? Multipla Tr ye gelse VW Turan varken Multiplamı alınır derler.Fiat ın tek sorunu imaj, yalıtım sorunu falan hikaye. Fiat ın üretmiş olduğu tüm araçları kendi sınıflarındaki diğer araçlarla objektif olarak karşılaştırabilirsek olumlu ve olumsuz yanlarını doğru olarak görebiliriz...

Halil Safyürek
    GalataSaray learner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    48 GS 995
    Edilen teşekkür: 61

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiat ta yalıtım sorunu var diyenlere:

Geçenlerde bir İngiliz Kanalında MPV leri karşılaştırdılar.(Scenic, Hondanın bir modeli, Verso, Turan, Multipla, bir iki araç daha olabilir hatırlamıyorum) 100km/s deki iç gürültüyü cihazla ölçtüler ve en sessizi Multipla çıktıBunun dışında görüş, iç ferahlık, frenaj stabilitelerini karşılaştırdılar.Sonuçta hangisi birinci oldu dersiniz? Multipla Tr ye gelse VW Turan varken Multiplamı alınır derler.Fiat ın tek sorunu imaj, yalıtım sorunu falan hikaye. Fiat ın üretmiş olduğu tüm araçları kendi sınıflarındaki diğer araçlarla objektif olarak karşılaştırabilirsek olumlu ve olumsuz yanlarını doğru olarak görebiliriz...
    evet bende izledim 5.vites programın adı. en iyisini fiat olarak belirttiler
    +1905

ertan yıldırım
    brvhgt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 515

valla yalıtım sorunu var diyen arkadaşlar japonlara binin reno megane facia ha bide seat lara bininde görün:icon_confused: işkence :boom:nasıl olur ondan sonra arabalarınızı daha çok sevceksiniz eminim:heyo: saygılar sevgiler kardeşlerim

Kaan Kaya
    AWD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 KK **6

bence fiat ön yargısı sadece türkiyede var oda saolsun tofaş sayesinde oluştu zamanında şahini doğanı itelediler bize şimdi milliet bilip bilmeden fiat arabamı fln diyolar bence hepsinden ii yaşasın fiat :ok:
    Demon Driver |Damien|

Oylum Girgin
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    JE468

Mutlu Tşkr...

Alıntı lizilif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tofaş''ın tüm araçlarında yada son atılımlarıyla fiat da diyebiliriz..ses sorunu her zaman mevcuttur malesef...bu sadece grande puntoya yada sizin aracınıza yönelik bir sorun değildir..bir kaç aya kadar piyasaya çıkartacağı araçlarla gerçekten rakipleriyle kıyasıya rekabete girecek olan fiat bakalım bu yeni modellerdede bu sorunu yansıtacak mı?

Bilgilendirdiğiniz için tşkr ederim sn lizilif::icon_smile_kisses:
    * GP GÜZELİ*
    1905

G. K.
    I Love GPTR Gkhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 143

Ne sesmiş be kardeşim her başlıkta ses var vallaha

ertan yıldırım
    brvhgt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 515

aynen dediğin gibi öbür markalara gelince sanki mucizevi bir alet fıat a gelince ıh tofaş ne alakaysa renoyu oyak üretiyor ama kimse oyak demiyor veya hyundaı assan üretiyor assan diye bir marka yok vs vs bunlar hep tofaşın naneleri markadan dah çok öne çıktı şimdi herkes aaa tofaşa bak araba üretmeye başladı artık diyor geçen biride bursadmı üretyiliyor bu tofaşlar dedi buyur burdan yak

Kaan Kaya
    AWD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 KK **6

benimde kara cahal bi arkadaşım ki arbadan anladığını sanar "....bunlarda zaten bursada birleştiriliyo ..." fln gibi bişeyler söledi yani diyeceğim şudurki tükiyede insanların bu şekilde düşünmesinin tek sebebi tofaştır :mad:
    Demon Driver |Damien|

SARP BAHAR
    Power Of Japan Little F.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 95

Bende sol kapı için gittim sağlam tıkırtı sesi geliyodu,kapı içlerindeki kol dayama yerlerinin tırnaklardan birisi çıkmış oturtuldu ses gitti.

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

sıkmayın canınızı dostlarım.
    arabanızı tanımaya ve alışmaya başladıkça nereden ses geldiğini ve hangi sesi nasıl kesebileceğinizi de öğrenmeye başlıyorsunuz.
    en azından neyin normal neyin anormal olduğu konusunda bir fikir sahibi olmuş oluyorsunuz.

yanlızca biraz zaman gerekiyor herşeyde olduğu gibi.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12