18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Bir depo ile 950 km

salih kokmen
    ozel_egt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 20

Standart Bir depo ile 950 km

cumartesı sabah tdağdan antalyaya gpmle ve 3 yolcumla antalya yollarına dustum genellıkle sabıt hızlarda ve sakın kullandım arada kurum atmayı saymazsak >:> 850 km ve 12 saatta antalyaya vardım ayagım sabıt hıza ayarlamadan dolayı felctı ama bayramın ıkıncı gunune kadar yakıt almadım ısık yandı bı 20 km de ole kullandım bıde baktım tam 947 km olmus trıp B den baktıgımda ve nekadar harıka bır araca sahıp oldugumuzu daha ıyı farkettım ... yenıden fulledım 105 ytlye donustede benzer oranları yakalamaya calısıcaz bakalım paylasıcam ... sızler bayramda nekadar yol yapıp ne yaktınız paylasalım

Ogulcan ÖĞÜT
    Ogulcan.Öğüt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    78 SK 363
    Edilen teşekkür: 417

Standart Cok Deil

Nedendir bilmiyorum aracı alalı 2 ay oldu 850 km yaptım toplamda 2 kere fulledim ve bi arkdasım hesapladı 350 yakmıs km de cok gbi geldi ama rodaj zamanı dediler sizinle paylasıyım dedm fikirlerinizi albilirmiyim

Kemal Özsu
    plastro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    33 VEN 90
    Edilen teşekkür: 786

Ben bayramdan önce fulledim bayramda erdemliden mersin silifke ve adana arasında dolaştım şehiriçi ve şehirlerarası dört kişi ile 784.2 km. yol yaptım ortalamam 5.2 lt. yakıtımda lamba yandıktan sonraki bölümün ortasında

ERCan Bütün
    ERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 336

ogulcan km de ne kadar yaktigindan ziyade 100 km de kac litre yakiosun onu yazmalisin bence benzin fiyatlari gun be gun degisiyor...
    Forever DJ Tiestooooooooooooooo...absolutely Trance dj in the universe...

tunc tt
    tunc35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 36

Kızgın

Alıntı ozel_egt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cumartesı sabah tdağdan antalyaya gpmle ve 3 yolcumla antalya yollarına dustum genellıkle sabıt hızlarda ve sakın kullandım arada kurum atmayı saymazsak >:> 850 km ve 12 saatta antalyaya vardım ayagım sabıt hıza ayarlamadan dolayı felctı ama bayramın ıkıncı gunune kadar yakıt almadım ısık yandı bı 20 km de ole kullandım bıde baktım tam 947 km olmus trıp B den baktıgımda ve nekadar harıka bır araca sahıp oldugumuzu daha ıyı farkettım ... yenıden fulledım 105 ytlye donustede benzer oranları yakalamaya calısıcaz bakalım paylasıcam ... sızler bayramda nekadar yol yapıp ne yaktınız paylasalım
    Harika.Benim araba 1 depo ile şehir içinde maximum 500 km yapıyor.Uzun yolda olsun olsun 700.En kısa zamanda satıp bir tane multijet alacağım.

Emin Şen
    FoR_ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 63

Ben istanbulda şehiriçi yani 100 YTL 700 km yapıyorum

t b
    TunFeB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 331

Alıntı tunc35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Harika.Benim araba 1 depo ile şehir içinde maximum 500 km yapıyor.Uzun yolda olsun olsun 700.En kısa zamanda satıp bir tane multijet alacağım.
    bence lpg taktırmalısınız. o zaman multijetten bi farkınız kalmayacaktır....

tolga kaya
    toggykaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Plaka
    06 BP XXXX
    Edilen teşekkür: 22

hatta multijetten daha bile az yakacak

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

LPG ye gelen zamlar yüzünden multijet şu an biraz daha avantajlı Bir de LPG taktırıp böyle lüks bir araçta alışveriş yerlerine girememe riskiniz var (kapalı otopark) bu sinir bozucu birşey. LPG ye karşı değilim ancak Multijet şu anda en iyisi bence. Ha bu arada iyi bir sıralı lpg 2000 ytl civarı kayıt ettirme dahil yaklaşık i,şte bunun muayene harcı bilmemnesi falan ruhsat değişimi o para yapıyor. aracınızı satıp 4000 ytl farkla yine 2. el dizel araca çok daha kolay sahip olabilirsiniz nasıl? mantıklı değil mi?

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

salih kokmen
    ozel_egt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 20

DÖNDÜM AKSAM ... Akadaslar donus yolu malum kalabalık ve durkalklar yaptım antalya içide felçti 1 saat dur kalk + dönus yolunda bılecık kocaelı baya bı yogundu dur kalklarla ama gpmle toplam 209 ytlye 1900 km yaptım (dönuste 4 kısıydık) ve bence gayet basarılı sımdı depoyu yenıden fullıycem artık istnbuldada bi 750-800 km yaparız herhalde yakıt ortalamamı ve kat ettıgım yolun fotolarını yol bilgisayarından koyucam araclarımız ıyı multıjet motorlara olan guvenın kokpıttekı tıkırtıları saymazsak gayet iyi makıneler...

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tunc tt
    tunc35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 36

Alıntı narkoz30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    LPG ye gelen zamlar yüzünden multijet şu an biraz daha avantajlı Bir de LPG taktırıp böyle lüks bir araçta alışveriş yerlerine girememe riskiniz var (kapalı otopark) bu sinir bozucu birşey. LPG ye karşı değilim ancak Multijet şu anda en iyisi bence. Ha bu arada iyi bir sıralı lpg 2000 ytl civarı kayıt ettirme dahil yaklaşık i,şte bunun muayene harcı bilmemnesi falan ruhsat değişimi o para yapıyor. aracınızı satıp 4000 ytl farkla yine 2. el dizel araca çok daha kolay sahip olabilirsiniz nasıl? mantıklı değil mi?
    Kesinlikle son derece mantıklı.Hem lpg li araçlarda sadece lpg nin tüketim hesap ediliyor; araç ısınana kada tükettiği benzini de hesaba katarsak sanırım pek bi cazibesi kalmıyor lpn nin.Ayrıca diesel aracın lpg li araç gibi yokuşta çekişten düşme durumu da yok.

Ömer Prut
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Uzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 22

az gitmiş bence...
    benim benzinli 900 km gidiyor şehirlerarasında...
    bence 1000 üzerini aşmalıydı...

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

bir depo ile 950km bizim motorlar için ideal değer.. bayramda yaklaşık 3100km yol katettim.. lüleburgazdan adanaya gidiş dönüş ve ara gezmeler.. ortalama tüketim 4.7 idi.. (8-9 ay önce aynı yolda 5.7 gibi yakmıştı) bayram trafiği hız yaptırmadı..

ümit yılmaz
    mitimben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 6

bend e bayram için samsun termeden antalyaya kadar gidiş dönüş şehir içi dahil 2300 km yol yapmışım ortalamam 4.7 araçta sürekli dört kişiydik bence harika bir rakam...

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

100 ytl ile 850 km yol yaptım yeni indirimlerden sonra..

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

ilker ONGUN
    iongun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 31

Multijet 1 numara bence.1depo ile 1000 km ile 1100 km arasını yakalamak mümkün sakin kullanmak ve sehir dışı olması şartıyla.Benim yarım depo ile 500 km yapmışlığım var.Motorinin fiyatı biraz daha düşerse arabadan inmicem gibime geliyor

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şehir içi 600-700 arasındayım. Trafiğim ve kullanışım pek ekonomik değil malesef. Benzinli araçla nasıl olurdu bilmiyorum.

Yener YÜZÜAK
    yuzuakyener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 18

Valla ben de arabayı seri kullanmayı sevenlerdenim. Kendime ne kadar sahip çıkmaya çalışsam da gazı köklediğinde koltuğa yapıştırmasına bayılıyorum. O yüzden seri ve süratli bir kullanımım olmasına rağmen bir depo ile 800 km'nin altına hiç düşmedim daha. Bazen 160-180 arası bile gidiyorum. Kendime en sahip çıkabildiğim zamanlarda da 850 km falan gitti. O yüzden hiç kasmıyorum kendimi :

Yalnız bizim arabalar kalkışta yani 1. ve 2. viteste çok yakıyor. Kalkışı uslu uslu yaparsanız şehir içinde de yüksek kilometreler elde edebilirsiniz. Ben uslu kalkamıyorum bi türlü