Sayfa 1/3 123 SonSon
60 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Grande punto 1.4 77 hp dualogic vites yakıt tüketimi

Ridvan BB
    kuppa28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 R
    Edilen teşekkür: 0

Standart Grande punto 1.4 77 hp dualogic vites yakıt tüketimi

selam arkadaşkar
    dualogic vites ne kadar yakmakta bir depo benzinle kç km yapılmakta bilen arkadaşların yardımcı olmasın rica ederim

utku utku
    utktoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

manuel vitesten daha az yakmaktadır manuel vites şehir içinde 7,5 yakarken dualogic 6,8 lt yakmaktadır ortalamaları ise manuel 5,9 dualogic 5,7 lt dir

HH TT
    mimarchi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

bu degerleri sanırım bir ben tutturamadım.Sürekli depoyu fullerim...Hafta sonu depoyu fulledim 37 lt.doldu.ve ben tam 470 km gitmişim...Yani ortalama 7.9 lt oluyor.Şehir içi degerlerinde bile yüksek...Nasıl oluyor bu araçta sorun mu var?
    Konu ABNEW tarafından (16/10/2008 Saat 21:54 ) değiştirilmiştir. Sebep: Mesajda herhangi bir değişiklik yapılmamıştır

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı mimarchi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu degerleri sanırım bir ben tutturamadım.Sürekli depoyu fullerim...Hafta sonu depoyu fulledim 37 lt.doldu.ve ben tam 470 km gitmişim...Yani ortalama 7.9 lt oluyor.Şehir içi degerlerinde bile yüksek...Nasıl oluyor bu araçta sorun mu var?
    Yakıt tüketimini;

-Trafik durumu
    -Sürüş tarzı
    -Hava sıcaklığı ve güzergahın uzunluğu
    -Araçtaki yükler
    -Aracın ve motorunun durumu belirler.

Belki sizin yerinizde başkası olsa tüketim 10lt olacaktı ya da 7 lt ye düşecekti.Sürüş tarzı değiştirilerek yani daha sakin kullanımla aynı trafikte daha düşük tüketim değerine ulaşılabilir.Tabi araç bakımı ve sorunsuzluğu da önemli...

HH TT
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Araç ile en az 10 km gidiyorum ve 2 dk içinde Tem.e baglanabilerek yapıyorum bunu.İş yeride tem.e çok yakın.Trafiğe hiç girmiyor gibiyim.E tabi girdigim zamanlarda oluyor
    Aracı nisanda aldım ve 6 aydır araba kullandıgım için devirli kullandıgımı iddia edemem...
    Ama yinede çok yakıyor ya

ozan sagut
    ozansg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah

benimkide şehir içinde ortalama 7,5 lt yakıyor olabildiğince sakin kullanmaya çalışıyorum ama 7,5 lt'nin altına inmiyo. manuel vitesler ise genelde duyduğum kadarıyla şehir içinde 6 lt civarı yakıyo bizim duologicler biraz fazla yakıyo galiba)

yaşar k.
    GP61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 53

evet araçlarımız çoğunlukla nerdeyse her zaman şehir içinde kullanıyoruz o nedenle tüketim değerlerimiz 7litrenin üzerinde..ani hızlanmalar yapmazsak,eco tuşunu açık tutarsak fazla devirli kullanmazsak bir nebze daha ekonomik kullanabiliriz.
    katalogdaki tüketim değerlerinden bahsedersek de hiç bir üretici tüketicinin elde etceği tüketim değerinden daha yüksek olan bir rakam yazmaz düz vites kullananlarda o katalgodaki verilerden yüksek yakarlar sonuçta.
    Konu GP61 tarafından (17/10/2008 Saat 01:48 ) değiştirilmiştir.

Ridvan BB
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 R

aslında dualogic vites den ben memunum da yakit tüketimi çok fazla geldi bana eco tuşu devamlı açık peki vitesi otomotikten çıkasak manuel olarak biz kullansak daha mı az yalar 80 km yaptım 25 ytl yakıtla bu normalmıdır servise götürsem mi banada çok yakıyor gibi geldi

adsiz yok
    ESPAŞ YAKIT mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 35

benım kı sehıriçi 8.7lt yakıyooorr ortalama olarak 7 ıle 10 arasını buluyorr dualogıc vıtesdeeD

utku utku
    utktoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

şehir içi değerler şehire görede değişir istanbulla hangi şehri kıyaslarsanız kıyaslayın durum çok farklı olur.istanbul dışında ki diğer şehirlerde fabrika verileri rahat bir şekilde tutturulabilir.daha az dahi yakabilir .

Serdar KURT
    sarr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Ben arabamdan gayet memnunum. ş.içide ş.dışıda çok iyi yakıyo. Uzun yolda 850 900km arası (sabit hız) ş.içi 600 650 arası. Performansına göre vermiş olduğu veriler gayet uygun benim için. Fakat otomatik kullanıldığı zaman vites geçişleri sorunlu. Beklemedik anda ve gereksiz bişekilde vites yükseltiyo. Manuel kullanmak her açıdan daha iyi.

serdar ...
    gp_tuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Batman
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 71

wala abı bende cok sıkayetcıyım gercı bnde abarth egzosda war ama yınede cok fazla ykıyor yetıstıremıyorum bende...
    ŜĘŔĎÅŖ

HH TT
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı kuppa28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında dualogic vites den ben memunum da yakit tüketimi çok fazla geldi bana eco tuşu devamlı açık peki vitesi otomotikten çıkasak manuel olarak biz kullansak daha mı az yalar 80 km yaptım 25 ytl yakıtla bu normalmıdır servise götürsem mi banada çok yakıyor gibi geldi

Arabayı alırken şehirler arası yola çıkılmadıgı sürece eko tuşuna basmayın demişlerdi ama ben Tem.e çıkar çıkmaz basmaya çalışıyorum.Temden çıktıgım andada kapatıyorum...
    Sürekli açık tutmak yakıt tüketimini artırır die okumuştum sanki...

chn gny
    chngny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri

eco tusunu surekli kullanabilirsdiniz bir mahsuru yok. (Sehir ici acık durmasını tek sakıncası dik yokuslarda arac bayılır buda kullanıcıyı rahatsız edebilir)

Ayrıca ben 5 aydır bu baracı kullanıyorum. 0 alındı ve 12000 km yaptım. Sehir ici 7.4 sehir dısı 6.1 ortalama tuketimi. Manuel moda alıpta kullanırsan tuketimini dahada arttırırsın bence... Aracın 5000 km doldurunca hala 8lt ve ustu bir tuketim varsa bence servise gitmende fayda var...
    Konu erdiyilmaz tarafından (22/10/2008 Saat 14:25 ) değiştirilmiştir. Sebep: mesajLarınız birLeştirilmiştir.

Ridvan BB
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 R

Alıntı sarr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben arabamdan gayet memnunum. ş.içide ş.dışıda çok iyi yakıyo. Uzun yolda 850 900km arası (sabit hız) ş.içi 600 650 arası. Performansına göre vermiş olduğu veriler gayet uygun benim için. Fakat otomatik kullanıldığı zaman vites geçişleri sorunlu. Beklemedik anda ve gereksiz bişekilde vites yükseltiyo. Manuel kullanmak her açıdan daha iyi.

abi benim araçta sorun mu var acaba ben daha 600- 650 göremedim arac su anda 1810 km de yeni motor ondan olabilirmi 850-900 den vazgeçtim en azından 650 yi göriyim

SERDAR OĞUZ
    SERDAR_AJZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33AJZ21
    Edilen teşekkür: 51

arkadaşlar aynı durum bende de var.araba cidden fazla yakıyor ya.eco tuşunda iken anlık ortalama 4.1 falan yazıo ama nerdeeee.araç şu an 800 km de.yeni diye fazla yakıo diyorum ama böyle giderse servis yolu gözüküyo.

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

eco tuşu sehir dşında farketmez. şehir içinde az yaktırır. ama çabuk vites attığı için hep düşük devirde kullanmak biraz hızlanmayı olumsuz etkiler.
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

serdar mumcuoğlu
    petse43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Granit Gri

arkadaşların çoğu daha yeni almışlar arabayı...o yüzden ilk 2000 km de bir depo ile 500 km yapmaları normaldir...arabayı tanıdıkça alıştıkça yaptığınız km artacaktır...otomatikte ve eco da kullanmak tabiki performansı düşürüyor ancak direkt yüksek viteslere ve düşük devirlere geçiş yaptığı için yakıtı inanılmaz düşürüyor...örneğin düz yolda kalkıştan itibaran 15 km hızda 2ye 25te 3e 50km de 5. vitese alıyor en fazla...50km hızla 3. viteste gitmekle 5. vites arasında inanılmaz fark vardır yakıt açısından...ben şehiriçi kullanıyorum sürekli 650-700 km yapıyorum çok ta dikkat etmeden...

Ridvan BB
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 R

eko tuşu dan çıkarısak aracın devri daha mi iyi oluyor 650-700 km yi eko tuşu ile mi yaptın veya manuel mi kulandın

serdar mumcuoğlu
    petse43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Granit Gri

hayır ecodan çıkarak değil tabiki...eco yu devre dışı bırakırsanız performans artar daha devirli kullanırsınız vites geçişleri uzun aralıklarla olur...performans artınca yakıt tüketimi de artar..uzun yolda sollamalarda problem yaşamamak için veya dik yokuşlarda rampalarda ecodan çıkınız bence...ben öyle yapıyorum...manuelde de yakıt tüketimi artar...otomatik viteste manuele göre düşük olmasının (fabrika verilerinin)sebebi de budur...

Sayfa 1/3 123 SonSon