Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
60 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Grande punto 1.4 77 hp dualogic vites yakıt tüketimi

Ridvan BB
    kuppa28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 R
    Edilen teşekkür: 0

Mutlu

işallah su 700 km yi gorurum

HH TT
    mimarchi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

Geçtigimiz günlerde eco tuşu açarak kullandım.Vites geçişlerine dikkat ettiğimde 50 km de 5. vitese geçtigini görünce şaşırmıştım ama yeniden yorumları okuyunca normal oldugunu gördüm

selim demir
    grandepunto puntogrande - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34MD105

Herkese selam.bende 2 yıla yakın dynamıc fire 77 dualogıc vites benzinli arac kullanıyorum.KİM NE DERSE DESIN BU ARAC KESINLIKLE AMA KESINLIKLE DUZ VITESDEN AZ YAKMIYOR.Bun söyleyen yalan söylüyordur.Dün sabah depomu fulledım.ve saatte 100 km ort hızla Ankara ya geldim.(Bundan daha uygun bir hız olurmu?)Gelir gelmez benzin aldım ve km de 20 ykrs yaktıgını tespit ettım.Bu deger istanbul içerisinde km de eco tuşu açıkken azami dikkat altında(inanın tek gözümü devir saatinden ayırmıyorum ve yakıt hızını saniye saniye kontrol ediyorum) 30 ykrş civarında.Ben servise kontrol amaçlı götürdüm ve bana söyledikleri ort hızınız kaç oldu?Yol bilgisayarından baktıgımızda 28 km oldugunu gördük.Şehir içinde daha fazlası olurmu bilinmez?Ağabeyimin aldığı 2009 model Opel Astra sedan inanın km de şehir içinde 30 ykrş yakıyor(1.6 motor 115 beygir)Herkese soruyorum 1.4 arac farkı nerde kaldı.Kesinlikle 8 valf arac yapılmamalı ve satılmamalı.Bu fiatın bizlere bir kazığı.Araç konforu için ise hiçbirşey söyleyemeyecegim.Gayet memnunum.Böyle bir araba ile 150 ytl depo dolusu benzinle max 450 km yol yapabildim.Yapanları ve satanları Allaha emanet ediyorum.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Selim, 8v motorları kullanan firmalar hala var Fiat dışında.Aracınızda teknik bir problem de olabilir tabi.Ancak Astra otomatikle karşılaştırabilmek için aynı güzergah ve trafik durumu ve aynı kullanıcı gerekli.Zaten astra ile gp arasında tahminim 100km de 1lt lik fark olur Punto lehine.Otomatik kullananlar daha iyibilir tabi ama tahminim şehir içinde yaklaşık 25-30YKR luk tüketimi olur Gp nun...

Ömer Prut
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Uzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 22

Kizlarda emanuelden...viteste manuelden vazgeçmem

manuel..manuel..manuel...

Her depomda rahat 690 yaptiriyor çünkü..

100 ytl ile 490 km rahat götürüyor...

Manuelden şaşmam...

Zaten otomatik vitesi genelde bayanlar tercih ediyorlar...

E zaten onlarinda ne derece araci kullanabildikleri meçhul

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

Düz vitesten az yakıyor derken millet yarı yarıya filanmı anladı acaba?? Şehir içinde 100kmde 0,5lt anca az yakar(eco mod). Beklentilerinizi küçültün.. Önemli olan otomatik diye çok yakmaması. Bu bana yetiyor.
    Konu usermm1 tarafından (26/06/2009 Saat 11:10 ) değiştirilmiştir.
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

ssss ttt
    $€Z@ sezat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 8

Arkadaşlar katalog değerlerine sakın kanmayın çünkü asıl değerler kullanım kitapçığında var,katalog değerlerinden farklı ve gerçeğe daha uygun. neden böyle bi saçmalık yapıp insanı kandırıyor bu firma anlamış değilim. aslında dava açılsa çatır çatır kazanır insan çünkü aynı motor için iki farklı veri veriliyor!

Ridvan BB
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 R

( ben 650 yi gördum darısı sizin başınıza ) çok rahat dualogic vites bence

tunc tt
    tunc35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 36

Kızgın

Alıntı mimarchi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu degerleri sanırım bir ben tutturamadım.Sürekli depoyu fullerim...Hafta sonu depoyu fulledim 37 lt.doldu.ve ben tam 470 km gitmişim...Yani ortalama 7.9 lt oluyor.Şehir içi degerlerinde bile yüksek...Nasıl oluyor bu araçta sorun mu var?
    466 km gittim, depoyu fulledim 110 tyl tuttu (39 lt) Şehiriçi 100 km ortalaması 8,5 lt oluyo.beterin beteri var.

Ridvan BB
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 R

arkadaşlar ben yakıt tuketimi ile ilgili servisle gorustum getir bakalım dediler daha once servise bu konu ile ilgili giden oldumu sonuc ne oldu ?? sorun giderildimi

mu fe mi
    EDREMİT'Lİ mufemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

yaa bu eco tuşu benim uykumu kaçırdı. ya bu saatte kafam fazla çalışmadı ya da gerçekten bilmiyorum.
    bu eco tuşu dualogic vitesli araçlarda olan bişey düz viteslerde yok yani değil mi??

ONUR ŞAKİROĞLU
    onur5470 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 DS 072
    Edilen teşekkür: 24

evet yok, en azından 1.3 dynamıc m-jetlerde yok

Hüsnü Çorbacıoğlu
    hcorbaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Selamlar arkadaşlar. Forumda yeniyim ve soruma cevap bulamadım. 2007 1.4 77 hp dualogic sahibiyim. Yakıt hakkında bu kadar şikayet okuduktan sonra aklıma lpg'yi düşünen veya kullanan var mı diye merak ettim. Forum da pek bulamadım. Tartışılan bir konu varsa linkini yazarmısınız. Bizim araçlarımıda nasıl sonuç verir sizce lpg? Kullanan arkadaşlarım çok memnun ama araçlar birbirlerinden çok farklı. Otomatik viteslerde beygir sayısı önemli olmakta sanırım. bizimkiler malum 77hp. Ne düşünüyorsunuz?

altan bölük
    jarahar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34eu9697
    Edilen teşekkür: 16

Hiç strees yapmayin taktirin lpg,o zaman görün ekonomi ne.performans kaybi yok gibi,yeni çikan sirali sistemler çok iyi benimki 2007 fire active dualogic ve bir araba bu kadarmi keyifli olur ya,birde kolçak taktirdim ki evde kanepede oturur gibi ohhh dört kişi olsak okey bile oynariz, aç klimani,çok yakacak derdi olmadan canin nereye istiyor oraya.mezarci değilim ama bugün 1200 cc chevrolat duydum aveo duydum lpg li canim çekti.düşünsene abi türkiye turu mis gibi ohh

Sinan Ateş
    Desolator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    59DN333

Bende de aynı model aynı vites sistemi var ve banada çok yakıyor gibi gelio..Gerçi ben otomatikte olsa çok oynuyorum sollamalarda falan vitesle ondan olabilir ama fazla yinede..Arkadaşımda 1.3 dizel punto var..50 tl 'lik benzinle 500 km yaptı.. Ben full depoyla o kadar yapamıyorum..

Talha ÖZERİŞ
    talo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 4

Arkadaşım okumuyorsunuz galiba formu...Ben taktırdım taktırmayan neden taktırmadığını yazsın benzin 3.20 tl iken ?Ben lpg taktırdım ve uzun yolda 120 bin lira yakıor ki bende 17'' var gerisini sen düşün artık?

Hüsnü Çorbacıoğlu
    hcorbaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

İlginize teşekkürler arkadaşlar. Yokuşlarda problem olabiliyor deniyor. Sizin deneyimlerinizi öğrenmek istiyorum. İyi günler.

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Standart MTA Yakıt tüketimi

Eco açık olduğunda neredeyse her 10 km/sa lik hızda 1 vites yükseltiyor. 50 km/sa hıza geldiğinde 5. vitese geçmiş oluyor. Bu nedenle araba yokuşlarda bayılıyor, arabada 4 kişi falan varsa ve klima açıksa iyice zorlanıyor.

Ekrandan anlık yakıt tüketimini izliyorum, evet şehirler arasında ortalama 5.0 lt/100 km yi tutturmak mümkün olabilir ama:
    - Klima kapalı
    - Arabada tek başına
    - ortalama 80 - 90 km/sa hız ile
    - Düz yolda ve anlık yakıt tüketimi 5.3 ü bulunca ayağı hafifçe gazdan çekerek.

Bu sıralar motor açılsın diye manuelde kullanıyorum, vites yükseltmek için en az 4000 devirlere çıkmasını falan bekliyorum, 1100 km yapana kadar yaklaşık 2 buçuk depo benzin yaktım, (çoğunlukla şehir içi) ama Eco kapalı halde otomatikte kullanmıştım. Manuelde yüksek devirli kullanınca haliyle daha fazla yakmasını bekliyorum.

Şu an 1100 lü kilometrelerdeyim, bakalım 2000 leri geçtikten sonra ne olacak.

Sinan Ateş
    Desolator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    59DN333

Yokuşlarda otomatikteyken evet bayılıyor araba..Bende yokuşa geldigimde hemen 2vites düşürüyorum.Yokuş çıkarken vitesi çabuk yükseltmiyo rahatça çıkılıyor..

selim demir
    grandepunto puntogrande - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34MD105

1 depo benzinle şehir içinde max 500 km gidilebiliyor.Kullanmak önemli ama ben yolda gördüğünüz en yavaş punto kullancısıyım.ECO tuşu açık ışıklarda en son ve en yavaş kalkan araç benimki.1 lt benzinle en fazla 11-12 km gidebiliyorum.Kesinlikle tasarruflu bir araç değil bana göre.2 hafta önce İstanbul -Antalya-İstanbul gittim.2200 km tuttu.Bu yolda ise 15-16 km gitti 1 lt ile.Sanırım bu daha ıyı bır veri

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon