Sayfa 1/2 12 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Garanti bozulmadan LPG mümkün mü?

ahmet ulu
    doritoch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 16

Standart Garanti bozulmadan LPG mümkün mü?

Arkadaşlar kusura bakmayın,forumun bazı yerlerinde bahsedilmiş ama toparlıyamadım konuyu,garanti bozulmadan LPG mümkün mü? Geçen gün 2 arkadaşım da t..... larına taktırdılar,bırakın garantiyi servisde parasıyla bile işlem yapmayız demişler,teşekkürler...

o a
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. sorumsuzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 23

evet bazı firmalar lpg li araçları malesef servise bile sokmuyorlar resmen bomba muamelesi yapıyorlar. bundan önceki aracım olan seat toledoyu seat servislerinin servise almaması gibi. ama fiatta böyle birşey olması mümkün değil çünkü trde lpgli albealar sattılar ve bunların bakımlarını yapmak için zaten almak zorundalar. hatta bu araçların lpg montajları burada tofaş kendisi anlaşmalı olduğu firmalara yaptırıyordu, şuan hala satılıyormu bilmiyorum.ben aracımı birmottan alırken lpg takmayı önermişlerdi hatta satış müdürü ustalarından fiyat almıştı. brc markalı kiti garantiyi bozmadan herşey dahil 2000 ytl ye takacaklardı.istersen zincirlikuyu birmotla bir görüş, daha detaylı bilgi alırsın.

Tolga Güçlü
    Şanslı ve Hızlı Üye tolgaank88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**
    Edilen teşekkür: 707

Alıntı doritoch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kusura bakmayın,forumun bazı yerlerinde bahsedilmiş ama toparlıyamadım konuyu,garanti bozulmadan LPG mümkün mü? Geçen gün 2 arkadaşım da t..... larına taktırdılar,bırakın garantiyi servisde parasıyla bile işlem yapmayız demişler,teşekkürler...

fiat yetkili servislerinin söyleyeceği yerlerden taktırırsan garantinin bozulmaması gerekir,cunku bi akrabam 0 albea aldı ve tüp ü de fiat ın kendisi taktı...bazı araba markaları tup lu arabayı servise sokmuyorlar evt ama bende fiat ın boyle bişey yapıcagını zannetmiyorum,yukarıda kavaklıdere oto reklamı var(yetkili servis) orada muslum bey var,kendisi foruma da uyedir aynı zamanda,bunun için en sağlıklı bilgiyi ondan alabilirsin

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

servisin dedigi yerlerde taktırırsan garanti dışı kalmaz diye dusunuyorum cunku kendileri 0 arabaları tuplu olarak cıkarıp satıyorlar....

Muslum Kaymak
    Ticari İşletme Sahibi 06kaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 MCZ 24
    Edilen teşekkür: 1014

stılo ıdea grande punto ve lınea ya yetkılı servısler lpg takmıyorlar...
    TÜRKİYE,ATATÜRK Ü ALLAH A BORÇLUSUN.GERİ KALAN HERŞEYİ DE ATATÜRK E......
    SIZ ULKENIN SEREFINI KORUYUN...O SIZIN GELECEGINIZI KORUR..!!!!

6. Bu mesajı için 2 kişi 06kaymak'ye teşekkür etti:

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

Sadece motor garantiden çıkıyor bildiğim kadarıyla fakat bazı servisler öyle yapabilir bilmiyorum tabii..Ben bi sorun yaşamadım açıkcası..

Fatih Antep
    NesT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BF 8191
    Edilen teşekkür: 108

Alıntı 06kaymak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    stılo ıdea grande punto ve lınea ya yetkılı servısler lpg takmıyorlar...
    1-2 hafta önce aradıklarında Müslüm 'ün belirttiği gibi, garantiden çıktığını söylediler.
    Anlaşılan tüp taktırmak için cesaret ve para gerek ama sonunda gaza daha ucuz ve kuvvetli basıyorsun. Ne dersin Bora
    Unutmayalım EMNİYET KEMERİ sizi ve sevdiklerinizi, 2 Kg'lık YANGIN TÜPÜ aracınızı kurtarmak için.....

Serkan ALTUNAY
    MethyLen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 BOR 65
    Edilen teşekkür: 83

Sıralı mıralı hikaye ya bedava taksalar kıymam gp'me.
    Hayat herkesi adam yapar , seve seve hemde..

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

aracın garantı belgesınde lpg ıle ılgılı bır kısım var.lpgyı takan onaylayan kontrol eden servıs felan gıbı.mersın bılen otoya sordugumda garantı bozulmadan lpg takıldıgını soledıler.ancak bu ıslemı her servısın yapmadıgınıda ekledıler.her konuda oldugu gıbı bu konudada anlasılan yıne servıslerın dedıklerı bırbırını tutmuyor...
    Konu mustafaf tarafından (20/05/2008 Saat 13:40 ) değiştirilmiştir.
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

bora turan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308

Bilgilendirme

Alıntı NesT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1-2 hafta önce aradıklarında Müslüm 'ün belirttiği gibi, garantiden çıktığını söylediler.
    Anlaşılan tüp taktırmak için cesaret ve para gerek ama sonunda gaza daha ucuz ve kuvvetli basıyorsun. Ne dersin Bora
    Fatih abi servisler arasında bu konuda tutarsızlık var fakat mantık olarak lpg sonrası sadece motorun garanti dışı kalıyor olması gerekiyor-ki zaten bende şu anda öyle..Yani ben son 1,5 aydır motor dışındaki diğer şeyleri Ankara Ağaçlı servis (bana çok yakın olduğu için) ve Müslüm'ün yanında sorunsuzca garantiden hallediyorum bir sıkıntı yok..

Mesela şu anda CİTY motorum bozuk sipariş verildi inşallah yakın bir zamanda gelicek..Örneğin benim kapılarım,camlarım,farlarım,koltuklarım yada direksiyon motorum-ön düzen vs vs...ile lpg arasında nsıl bağlantı olabilirki garanti dışı kalsın..
    Konu tempesty tarafından (19/05/2008 Saat 14:07 ) değiştirilmiştir.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

MEHMET NADİR DAYI
    DAYI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 179

Arkadaşlar lpg konusundaki yazılan yorumları okudum ben bilen otoda servis şefi olarak çalışmaktayım servisimizde lpg montajı yapılmamaktadır.Fakat verilen bilgi türkiye genelinde sanırım 4 servise bu konuda fabrika montaj yetkisi vermiş bulunmakta .sadece bu servislerde montaj yapıldığında garanti belgesine işleme yapılmakta ve aracın garantisi devam etmektedir.Bunların dışında yapılan montajlar sadece ilgili servisi bağlar,lpg nin yol açacağı arızalar garanti kapsamı dışıdır..

14. Bu mesajı için 2 kişi DAYI'ye teşekkür etti:

bora turan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308

Bilgilendirme

Alıntı DAYI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ,lpg nin yol açacağı arızalar garanti kapsamı dışıdır..

Evet olay budur...

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Müslüm' ün dediği gibi bazı modellere LPG uygulanması servis tarafından uygun görülmemekte ve garanti iptal olmaktadır. Kartaş, kendisi zaten LPG servisi montajı bakımı veriyor fakat kendileri de belirtilen modellere Fiat tarafından yasak getirildiğini ve LPG uygulamadıklarını belirtti.

bora turan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308

Peki Emre bey ; City motoru arızası bizim araçlarda kronik sorun haline gelmiş durumda sadece benim aracımda değil birçok Grande Puntoda bu sorun var ve 1 ay önce benimkide bozuldu...Bende Lpg taktırdım sizin dediğiniz gibi ''garanti iptal'' oldu gitti , şimdi ben ne yapıcam yani Lpg ile Direksiyon motorunun ne ilgisi var ?? Hadi diyelim ki öyle bir servise gittim ki city arızasını bir şekilde elektronik sebeplerle vs. herhangi birşeyle lpg ile ilişkilendirdiler...Ertesi gün benim bagajım bozuldu açılmıyor veya gösterge panelimden ses geliyor , şimdi benim garantim olmayacakmı bunun Lpg ile ne ilgisi var mesela ??

Öyle olsa sıfır araçlarına (ben dahil) birçok insan fabrika ve servis hiç önermediği halde 17 inç jantlar ve 40 yanak lastikler taktık dolaştık garanti iptal oldu -ama benim kapımdan ses geliyo- servis ne diyebilir ki

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Arkadaşlar yanlış anlaşılmasın benim servisle falan hiçbir alakam yok. Gönül ister ki kimsenin arabası garantiden çıkmasın. Koç' tan zengin miyiz ki neticesinde. Eğer standart dışı jant lastik uygularsanız yürüyen aksamınız, LPG uygularsanız motor aksamınız garanti dışı kalıyor. Bana servisten denilen şey budur.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

SEYFETTİN KARAKAŞ
    karakas_fiat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    05DS666
    Edilen teşekkür: 2

Standart Kismi Garanti

Arkadaşim O Durumda Aracin Kismi Garanti Ye Girer Lpg Aracin Yakit Sistemini Granti Dişi Birakir Orda Da Lpg Nin Garantisi Devreye Girer Benim Tel:05336813333 Bir Sikintin Oldunda Telefon Acabilirsin Servis Periyodik Bakimlara Araci Almak Zorundadir

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

MEHMET NADİR DAYI
    DAYI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 179

Lpg montajı yapılan araçlarda sadece lpg nin vermiş olduğu zararlar garanti dışı kalmaktadır.Kaldıki arkadaşlarımızın değindiği gibi elektrikli direksiyon sisteminiz ve kaporta aksamlarınızla alakası yoktur.Bazı servis çalışanlarımızın yanlış ifadeler kullanması moralinizi bozmasın herşey iyi niyet çerçevesinde çözüm bulabilir.Lpg montajı sonrası illaki arıza çıkacak diye bir kaide yok.Benim lpg sistemlerine sıcak bakmama sebebim tamamen güvenlik ile ilgilidir.Dünyada üretilen hiç bir sistem malesef tam güvenli değil hepsinin bir güvenlik açığı mevcut.En basit örneği tanktan redüktöre gelen boru koparsa sistem otomatik olarak yakıtı keser fakat toplu iğne başı kadar bir delik açıldığında rekor bir lav silahına dönüşebilir.Buda göz ardı edilemeyecek kadar tehlikeli bir durum malesef.Bu arada lpg eğitimlerinin tamamını almış bir kişi olarak yapmış olduğum yorum tamamiyle kendi düşüncelerimdir lpg satışı ve montajı yapan arkadaşlar kesinlikle yanlış anlamasın saygılarımla..

23. Bu mesajı için 2 kişi DAYI'ye teşekkür etti:

ismet arısal
    ismetarisal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 11

arkadaslar burada konu genelde garanti üzerine ama ben bugün gözümü kararttım ve lpg taktırmaya karar verdim ama marka konusunda bocalıorum.atiker şuan revaçta deniyor fiyatı ise 1200 ytl 10 taksit.ama ben pek güvenemedim tartarini ise 1750 lira peşin 12 taksitle 2100 lira gibi bir fiyat çıkıo.sizce grande puntolarımıza en uygunu hangi marka olabilir?

hikmet şekerlioğlu
    şekerlioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993
    Edilen teşekkür: 662

para sorun değilse.prins,telefex.bunların bir altı landi renzo'dur.yok mütevazi bir bütçem var diyorsanız atikerde olur stefanellide.

ismet arısal
    ismetarisal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 11

peki söylediğiniz markalar arasında performans ve güvenlik konusunda çok fazla fark var mıdır

Sayfa 1/2 12 SonSon