Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
75 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Klima devreye girerken çıkan ses

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Alıntı serpunto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç hareket halinde klimayı açtığımda bir kasılma sesi geliyor.

Bu klima sistem devreye girdiğinden midir?

Yeni yapmaya başladı.
    Valla bunu yaptırabilirsen çözümünü bulabilirsen rica ediyorum bana da söyle. Nereye gitsem "normal abi bu" olayına yatıyorlar. Bende ilk klimayı soğuk motorda açarken ciddi sürtünme sesi geliyor. Ama nedense bunu illa ki soğuk motorda yapıyor. Tatile gittim yeni döndüm. Açmadan önce arabayla 1-2 dk yol yaptıysam gayet makul bir biçimde devreye giriyor klima. O kadar memnun kaldım ki klimadan bu seyahatimde. 40 C sıcaklık varken içeride resmen dondurdu beni. 2 den fazla açamadım klimayı da. Soğutması bu kadar güzelken de elletmek istemiyorum klimanın orasını burasını şimdilik. 5 sene garantim var, soğutma da elden giderse o zaman baktıracam çaresine. Şimdilik böyle devam. Bende rölantide iken açınca da ses gelmiyor gibi. Tabi seninkisi nasıldır anca bu kadar yardımcı olabiliyorum.
    Bu kadar araştırmalardan sonraki vardığım nokta şu: Klima kompresörünün manyetik kavramasından olabilir (sadece bu parça değişmiyor illa ki kompresörün değişmesi lazım = servislerin "normal abi bu" laflarına devam çünkü sadece ilk açışta gelen bir ses için tofaşçılar kompresör değiştirmez ben bunu anladım)
    Diğer sebebi, genleşme valfi de olabilir. Ayrıca sistemdeki basınç fazla ise bu da başka bir ses sebebi. Tekrar emme ve gaz basma ile düzelebilir. Bu en son olayı yapmayı önerdiler ama soğutmadan memnun olduğumdan ötürü elletmedim şimdilik.
    Umarım sorununun çözümünü bulursun ve bana da bildirirsin.

yakupca
    Ziyaretçi yakupca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ilk öncer sormamız gerekn soru şu olmalı bence
    klima manuel mi digital mi
    çünkü digital klimalarda tüm işlemi klimanın arkasında kı motorlar yapar. ve bu motorların 100 de 1000 ü plastık aksamlıdır. tüm palaetlere açma kapamalara yönlere hareketi bu motorlar verir. bence büyük ihtimal bu motora bağlı palete hareketi veren dişlilerden biri sıyrılmış ise sıkıntı oradan kaynaklanıyor olabilir.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

İkimizin de kliması Manuel. (Serpunto nun infosunda "Active" yazmasından bu kanıya vardım)

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

bende de tekrarlamaya başladı.. dijital ama manuellerde de aynı problemi olanlar var.. motoru temizlettikten sonra kaybolmuştu şimdi eski haline döndü.. özellikle düşük devirlerde ses daha belirgin.. tııırk yada kııırk şeklinde bazen sinir bozucu olabiliyor.. tahminime göre motora birden çok yükleniyor klima düşük devirlerde özellikle ara sıra da yüksek viteslerde yapıyor.. ilk fırsatta servise soracaklarım arasında..

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Valla bunun çözümünü bulabilene helal olsun.

Serkan H
    serpunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 4

evt active modeli, Yıllık izinde baktıracağım kesinlikle aynı cevabı alacağım

"bu normal"

Levent CEYLAN
    (̅_̅_̅(̅ЛЭВЭНТ̅_̅(̅(̅( )ڪے THuNDeRCoP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 117

Klima ıle ılgılı sorun bende yasadım ama sızın dedıgınız gıbı kıırk dıye bı ses ten cok bı ıslık sesı gıbı bısey gelıyordu. O sesı calısırkende ınce bı ıslık sesı geldıgını hıssettım. O sıralar tekırdag da ıdım ve orada kı servıse goturdum. Servis calısanıda sesı duydu ama sankı gayet doğal bir olaymış gibi abi bu ses yenı Lineada da var normal dedi. Sinir oldum kardeşım bu ses klımadan cıkan ses normalmı dedım adam gayet pişkin evet normal dedi. Neyseki Ankara da ben üstün oto dan almıstım aracı ordakı servıse goturdum. Ordada sesı cok dınledıler anlamadılar ama saolsun lar ılgılı alakalı oldular. Garantiden klima motoru degıstı. 2 hafta bı dene dedıler ses aynen duruyor. Daha sonra baya bı ugraş sonucu yanlış hatırlamıyorsam valf te bı sorun var dedıler (ismini yanlıs hatırlıyo olabılırım ) Parca garantıden degıstı ve suan 0 ses var gayet guzel calısıyor. Belki ses ıle problemi olan arkadasların problemıde bu problem ustunde olabılır bı danısırlarsa faydalı olabıleceğini düşünüyorum.

burak arslan
    ReNoVaTio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 BT 674
    Edilen teşekkür: 222

bu sorun bendede var son 3 gündür bu sesi arabayı çalıştırıp klimayı açtığımda kırrt sesi geliyor.ama daha sonra herhangi bir ses gelmiyor.1-2 hafta daha denicem devam ederse servis yolu gözükecek banada

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Levent CEYLAN
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Yok

Burak bey servısıne ugra ve bı baktır. Eğer çözüm olamazlarsa ustun oto da ozkan bey war benım aracımdakı klıma problemını o halletmıstı. Ona danısabılırsın.

burak arslan
    ReNoVaTio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 BT 674
    Edilen teşekkür: 222

ilgin için teşk ler lavent.bu kara şimşek canımı sıkmaya başladı bu aralar dur bakalım.cmtside yola çıkıcam bakalım döndüğümde nelerle karşılaşıcaz

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Benim arabama Üstünden Özkan Bey de baktı ve normal dedi iyi mi. Evet arkadaşlar bu "kııırkkkk" olayını çözene yemek ısmarlıyorum ))))
    Yemek bir yana, acayip müteşekkir kalacağım.

Islık sesinin ilacı, genleşme valfi. Bizimkisi klimayı açınca "kıııırrrrkkkk" sesi..)))Yahu sadece bende var sanıyordum bak başka bir başıktada konu irdelenince başkalarında olduğu da ortaya çıktı. Evet arkadaşlar ben 2 servis denedim çözemedim. Çözen varsa inanılmaz güzel bir olay olacak.

MURAT IŞIK
    mm_isik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 223

Arkadaslar Bu Klimasinda Ses Gelen Arkadaslarin Garantileri Yokmu?

Garantisi Var Ise Sonuna Kadar Diretin Valla

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

ya aslında sorun garantı degıl.bıze anormal gelen seyler bıcok servıse normal gelıyor.kımde sorun var cozmek zor.ya bız cok kafa yoruyoruz yada onlar kafa yormak ıstemıyorlar...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

MURAT IŞIK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

hayır soyle bı durum var mustafa. bende ford fıesta vardı 2006 model sıfır almıstım. boyle ufak tefek seste gıcırtıda dırek servıse gıderdım. servıs benı basından savdı. bende kocaelındekı genel merkeze sıkayet dılekcesı yazdım. sonra bana servısten gerı gonduler,özür dıledıler keske sıkayet etmeseydınız bız problemı aramızda cozebılırdık dedıler ve aracı kapımın onunden alıp butun sesın gıderılmesı ıcın aracı ziebart a gonderıp full yalıtım yaptılar.ve bana aracı gerı getırdıler. boyle ufak sesler mıde bulandırı bılırım.

bılmıyorum nası bı ornek oldu ama?

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Garanti var hem de 5 sene. Ama servis yok arkadaşım. Garantiden işlem yapacak, klimadan anlayan servis yok. (Daha gitmediğim servisleri bu kapsama dahil etmiyorum. Kartaş ve Üstüne gittim bu konuda onu da belirteyim.) Garantim bitmiş dahi olsa, servis çıkıp ağzını açıp birşey diyebilse cebimden para verip yaptıracam yemin ediyorum.
    Konu ekorkut tarafından (10/07/2008 Saat 17:29 ) değiştirilmiştir.

MURAT IŞIK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

emre nıye servısle ugrasıyosun. dırek fıat ın ana merkezıne sıkayet etsene. bakalım ozamanda sallayabılceklermı. tuketıcı hakları var sonunda emre

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı mm_isik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    emre nıye servısle ugrasıyosun. dırek fıat ın ana merkezıne sıkayet etsene. bakalım ozamanda sallayabılceklermı. tuketıcı hakları var sonunda emre
    Üstte de yazdığım gibi şu anda en azından soğutmam güzel. Kurcalatıp bunun da içine ettirmek istemiyorum. Şu henüz servise gitmemiş arkadaşlar eğer çözüm bulabilirlerse ben de onların yolundan gitmeyi düşünüyorum. Ama yine servise git, arabayı geceden orada bırak ki soğusun, sabah baksınlar yine normal desinler..Cidden yoruldum bu işten. Ne zamanım ne de sabrım var bu işler için.
    Bu ana merkez denen komedi yerden dün tatil dönüşü beni aradılar. Adam çok kibar konuşuyor gerçekten ama sorduğu soruya yarılırsınız gülmekten.

- Efendim 2007 nin bilmemne ayında Ali Uğurlu Ana Bayimizden GP konusunda bilgi istemişsiniz ve sizi ziyaret programlarına eklediklerini görüyorum sistemden. Acaba A.Uğurlu' dan kimse gelip sizi ziyaret etti mi???
    - Yahu arabayı alalı 8 ay olmuş siz şimdi mi akıl edip de arıyorsunuz beni ziyaret eden oldu mu olmadı mı diye. Hayır ziyaret eden de, bilgi veren de, ilgilenen de olmadı. Ben de gittim başka bayiden aldım
    - Peki değerli vaktiniz için tekrar teşekkür ederiz Emre Bey. İyi günler...

Levent CEYLAN
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Yok

Bu da bı cozum Murat'a katılıyorum direk bence Fiat ana merkeze belirt şikayetini...

Bişi dicem demiyeyim gerçekten içimde kalsın en iyisi yoksa herkezin ortada servis çilesi araba ortada güzel satarken bimbir takla ve arac sahibi olduktan sonra nerde bu samimiyet ve alaka yok.. Bide aracının satış sonrası ortaya konan hizmet ten bahsediliyorda hizmet ortadamı?.. Örneğin bir kere ben aracın arka kapılarındakı aparatın degıstıgını servıse 3 kere gıttıkten sonra ogrenmemelıyım. Servis sattıgı arac sahiplerin telefonlarını muhafaza edıyormu evet bilgilendiriyomu aracın aksamında olan sıkıntıyı gıdermek ıcın cagırıyormu hayır.. Nerde servis nerde müşteri bilinci nese biriktiriyorum yakında patlarız nasılsa...
    Konu Linos tarafından (10/07/2008 Saat 23:36 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood!

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Arkadaşlar konudan uzaklaşmayalımmm....

Evet klimalardan açınca bir kırrtttt sesi geliyordu demiştikkkkk...

Bu konuda bir gelişme sağlayan var mı acaba arkadaşlar?
    Konu erdiyilmaz tarafından (14/07/2008 Saat 15:07 ) değiştirilmiştir. Sebep: mesaj birLeştirme

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

klimayı arabayı çalıştırdıktan sonra hareket etmeden önce açınca kııırk sesi gelmez oldu.. hareket halindeyken de her 10 defadan 1 tanesinde yapıyor.. (uzun yolda aç kapa aç kapa ses yok)

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon