Sayfa 2/2 İlkİlk 12
37 sonuçtan 21 ile 37 arası

Konu: Klima hakkında

hikmet şekerlioğlu
    şekerlioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993
    Edilen teşekkür: 662

Alıntı ugurozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kullandıgınız yollar tozlu ise altı aya ne hacet 6 haftada dahi dolar! ayrıca klima elinizi uzattıgınız her an soguk hava vermez icerisi sogumuyorsa sorun vardır elinize gelen hava soguk degilse degil. klima icin gunseten gelen ısıyı olcen (on camın ortasında dibinde) musurler bulunur gınes sıcaklıgı fazla iken klimanın ayarlanan ısıyı saglayabilmesi icin verdigi sogukluk siddeti fazla olur. bilgilerinize
    bunu ilk denediğimde,daha arabayı bayiden alıralmaz,çıktığım uzun yolda denemiştim ve o zamanda aynı idi.servis herşey normal dedi ama,yani daha öncede klimalı arabaya bindik(her ne kadar benim olmasada.)ama servis normal deyince,bizede h...etmek düşer.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ufuk altaş
    grande26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 56

Konuyu daha fazla uzatmak istememekle birlikte,soruma halen cevap almış değilim;arkadaşlar sizler klimanızı açtığınızda elinize soğuk hava mı geliyor yoksa serin hava mı geliyor.Sadece merak ettiğim bu.(farzedin ısıyı en düşük pozisyona getirdiniz , hava 30 derece üstü ve güneşli ..)

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Açar açmaz elbette ki soğuk hava gelmiyor. Önce ılık, sonra hafiften serinliyor, sonra da bariz rahatsız edecek kadar soğuk gelmeye başlıyor. Bende de şöyle bir olay var. Klimayı açar açmaz ön konsoldan, klimanın soğuk havasının sıcak plastik aksama vurması ile çatır çutur sesler gelmeye başlıyor. Yaklaşık 1 dk sonra da bu çatır çutur kesiliyor. Plastiğin ne kadar kaliteli olduğunun bir göstergesi sanırsam. )))

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Oruç Yılmaz
    (diğer bir) 2 teker üye unik06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 342

mesela, hava en az 27-28 iken,
    arabayı çalıştırıp, şöyle 5dk gibi dur-kalk yapmadan kullanınca, ve manuel klimam 2.seviyede iken, sıcaklıkta en soğuk seviyede iken, gayet soğuk bir hava alıyorum.

not: muhtemelen polen filtrem son derece tıkalıdır; 50.000 bakımına 2000km civarı kaldı.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

kardeş sana tavsiyem ac polen filtreni kopmle al ordan sonra kapat kapagını. aracınla oglen saati hava iyice gunesli iken bir yolculuga cık icerisi iyice isininca once bi havalandır, sadece klimasız havalandırmayı aç, ardından biriki dakika sonra klima derecesini "low" yazana kadar sola çevir, otomatik olarak fan seviyesi kendiliginden max. ayara cıkmaya calışacak buna engel ol orta seviyelerde durdur veya biraz daha aşağı çek, ardından temiz hava modunun açık olmasına dikkat et (hava akımı dışarıdan gelsin) ve sol ustte mono tuşu bulunur bunun basılı olduguna (sag ve sol bolgede aynı şekilde low lazmalı) dikkat et ,hava akımını sadece orta kısımdan al(goğus bölgesi denir) digerlerini kapat ve 5-10 dakika sonra (daha oncesinde kontrol yapma) ellerin sogumamışken elini hava akımının onune getir bakalım soguk hava geliyormu gelmiyormu ) eger elin donmazsa git abi bi servise kliman arızalıdır yeminle ) bundan oteyede bir açıklama bekleme kimseden.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

C E
    cenkeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 45

Aracımın klimasından genel olarak memnunum. Uzun süreli kullanımda soğutması iyi, fakat son kademede de çalıştırsan içerde durulmayacak kadar soğuk olmuyor. Sadece örnek olsun açısından diyebilirim ki Ford Focus kullandım klimayı son hızda sadece 3-4 dakika kullanabiliyorsunuz ve kısma ihtiyacı oluşuyor içerisi buz kesiyor. Benim aracım henüz 3000 km de ocak ayında aldım polen filtresi ile ilgili sıkıntı olacağını zannetmiyorum, polen filteside mutlaka bir etken ama kullandığım focus şirket arabası ve benim aracım kadar özenli bakılmadığı aşikar Amacım Focus ile Punto karşılaştırması değil Ufuk' un kafasına takılan soru benimde kafama takılmıştı fakat çok sıcak iklimde olmadığımızdan dert etmiyorum. Adana, Hatay gibi yerlerde yaşayan arkadaşlar için sıkıntı olabilir.

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Ben de yeni Focus kullandım geçen yaz 1 ay kadar. Benimkinin yarısı kadar soğutuyordu hiç abartısız.

ufuk altaş
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok

Neyse arkadaşlar,neticede ben klima kullanımından rahatsız olduğum için manuel klimalarda ısıyı mavi ile kırmızı arasında kullanırdım.Yoksa alnıma vuran soğuk havadan başağrısından duramazdım.GP da diğer otomatik klimalardan farklı olarak ,soğuğu biraz kırarak rahatsız etmeyecek şekilde verdiğine kanaat getirdim.Tüm yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ederim.

(Son bir rica olarak ,hitap kelimelerini seçerken yaşa hürmeten hassasiyet gösterilirse seviyenin daha iyi korunacağını sanıyorum.Sanal ortamda olmak saygı ,sevgiyi kaybetmek anlamına gelmiyor.Bir konuda yorum yapabilmek de hiçkimseye bu rahatlığı vermemeli diye düşünüyorum.Paylaşımların olgunluğa sürüklemesi dileklerimle..)

13. Bu mesajı için 2 kişi grande26'ye teşekkür etti:

ismail DEMİRCİ
    Bravo07 style07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07 ACY 50
    Edilen teşekkür: 188

arkadaslar benım polen flıtresı yenı degışti ama yınede tatmın edıcı bır soguk alamıyorum bu arada klıma komprasoru calıstıgında asırı bır gurultu oluyordu bugun servıse goturdum ve rulmandan olabılecegını soyledıler yarın komple garantıden degıstırıyorum

gökhan yılmaz
    tusunami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 14

servise bi baktır derim yazında klımasız çekilmez

Şakir Yalçın
    makineman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 92

Yahu bu klimalar motora amma yükleniyor. Yeni yeni klima kullanmaya başladım. Işıkta durduğumda kalkış esnasında sürekli stop ettiriyorum. Bir türlü alışamadım. Sanki aracı yokuş yukarı kaldırırken ilave gaz isteyip de vermeyince stop etmesi gibi. Bir sürü araç kullandım ama ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım. Sanırım motor küçük olunca kalkışlarda ekstra güç vermek gerekiyor. Ne yapalım alışıncaya kadar böyle kullanacağız.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Aynı durumu babamda fazlasıyla yaşadı(1.6 tdci cmaxle) halada tam alışamadı dur kalk varsa direk kapatıyo klimayı
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Çok ilginç ben ise klimalı veya klimasız arasında bir fark hissedemiyorum bu kalkış konusunda. Her şekilde biraz daha gaz vererek kaldırmak lazım dizeli benzinliye nazaran.

ufuk altaş
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok

Alıntı makineman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu bu klimalar motora amma yükleniyor. Yeni yeni klima kullanmaya başladım. Işıkta durduğumda kalkış esnasında sürekli stop ettiriyorum. Bir türlü alışamadım. Sanki aracı yokuş yukarı kaldırırken ilave gaz isteyip de vermeyince stop etmesi gibi. Bir sürü araç kullandım ama ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım. Sanırım motor küçük olunca kalkışlarda ekstra güç vermek gerekiyor. Ne yapalım alışıncaya kadar böyle kullanacağız.
    Aynı sorunu ben de yaşıyorum.Geçenlerde U dönüşü yaparken kritik bir anda stop ettirdim ,eşimin otomatik aracını mı kullansam diye düşündüm.GP nun klima kapalıyken kalkışı gerçekten takdire şayan.Hiç araba kullanmamış birisime bile kısaca tarif etseniz arabayı kaldırıp gider diye düşünüyorum.Bir önceki astralardan tecrübem 1. viteste silkeletmeden kaldırmak hüner istiyordu.GP da klima açıkken veya hafif bir engelden atlatacağınız zaman biraz daha fazla gaza basıp motorun sesini duymak gerekiyor.

Şakir Yalçın
    makineman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 92

Alıntı ekorkut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok ilginç ben ise klimalı veya klimasız arasında bir fark hissedemiyorum bu kalkış konusunda. Her şekilde biraz daha gaz vererek kaldırmak lazım dizeli benzinliye nazaran.
    Siz demek ki normal kalkışlarda da biraz fazla gaz vererek kalkıyorsunuz Bundan dolayı da aradaki farkı hissedememişsiniz . Klima açıkken ve özellikle yanınızda 2 kişi ile aracı çok hafif gazla kaldırmayı denerseniz sanırım fikriniz değişecektir.

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı makineman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz demek ki normal kalkışlarda da biraz fazla gaz vererek kalkıyorsunuz Bundan dolayı da aradaki farkı hissedememişsiniz . Klima açıkken ve özellikle yanınızda 2 kişi ile aracı çok hafif gazla kaldırmayı denerseniz sanırım fikriniz değişecektir.
    Yoo aslında aksine 1500 deviri bile geçmeden hatta rölantinin az üstünde kaldırırım arabayı. Genel olarak benzinliye göre ilk kapışı sağlamak için biraz daha gazlı kaldırmak gerekiyor dizeli ben onu demiştim. Ben arabayı genelde yalnız kullanıyorum. Belki dediğiniz gibi 2 kişi daha olsa bu olay hissedilir bir hal alabilir. Ama genel olarak klimanın bence benim arabamda güç çalma hissi minimum düzeyde, bundan önceki klimalı arabalarımı düşünürsem..

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çok az hissediyorum. ama dediğim gibi klima kapanıyor güç lazım olunca.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12