18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Motordan gelen ses

Mert Merve
    Aztech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 0

Standart Motordan gelen ses

Arkadaşlar merhaba. Benim sorunum özellikle sabahları ilk marşa basıp 2 - 3 dakika bekledikten sonra vitese takıp gidiyorum sonra boşa alıp hafifçefrene basınca motordan takır takırbirses geliyor ve devirde 8 e kadar düşüyor sankistop edicekmiş gibi oluyor ama durunca hemen toparlıyor araba.Servise götürdüm ama ilk defa böyle bir şikayetle karşılaştıklarını söylediler tester a bağlayıp baktılar enjektörlerden şüphelendiler ve değiştirdiler ancak ses halen devam ediyor. Fiat tan bir mühendisi arayıp sorundan bahsettiler mühendiste ilk defa böyle bir şikayetle karşılaştıgını söyledi. Su an hala araç üstünde çalışıyorlar ancak anladıgım kadarıyla bunlar bu sorunu çözemicekler gibime geliyor. Bildiğiniz gibi normal şartlarda 1 ay içinde sorunu gideremezlerse aracı değiştirmeleri gerekiyor.Daha önce Fiat ta yada herhangi başka bir markada bu şekilde sorun yaşayan oldumu hiç aranızda ve aracınız değiştirdilermi ? Değiştirdilerse ne gibi yollara başvurdunuz ?

Serkan ALTUNAY
    MethyLen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 BOR 65
    Edilen teşekkür: 83

Bi akrabam audi almıştı doğuş oto'dan. aynı sorundan 5 kez servise gelinirse değişim garantisi vardı. garanti bitimine kadar aynı sorundan 4 kez , garanti bittikten 1 ay sonra 5. arızayı verdi garanti bitmesine rağmen aracı değiştirmişlerdi.
    Hayat herkesi adam yapar , seve seve hemde..

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mert Merve
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Bilgi için teşekkür ederim. Fiat tarafında buna benzer sorun yaşayan varmı acaba ? Yada benim motorda yaşadıgım sıkıntı ile iligli olarak yorum yapabilecek arkadaşlar varmı?

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Şimdi 800 devir bizim arabalar için çok normal bir devir aslında. Bu anlatılanlardan ben westinghouse olabileceğini düşündüm. Frene basınca bir ses duyulduğuna göre fren basıncıyla alakalı parçalar da incelenmeli.

Mert Merve
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

800 devir evet bencede normal ama araç daha yeni çalışmış ve otomatik jikle devrede oldugu için 1100 devirden düşüyo ve arabayıda hafifte olsa silkeliyor sanki stop edicekmiş gibi. Bende sorunun westinghouse dan kaynaklandıgını düşünüyorum ancak servisteki arkadaşlarla bunu paylaştıgımda westinghouse dan olması mümkün değil o zaten motordan bağımsız çalışıyor motorun devrini bu kadar etkilemez dediler. Bakalım ne olucak.

Murat ülger
    PuNTo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 31

Alıntı Aztech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Benim sorunum özellikle sabahları ilk marşa basıp 2 - 3 dakika bekledikten sonra vitese takıp gidiyorum sonra boşa alıp hafifçefrene basınca motordan takır takırbirses geliyor ve devirde 8 e kadar düşüyor sankistop edicekmiş gibi oluyor ama durunca hemen toparlıyor araba.Servise götürdüm ama ilk defa böyle bir şikayetle karşılaştıklarını söylediler tester a bağlayıp baktılar enjektörlerden şüphelendiler ve değiştirdiler ancak ses halen devam ediyor. Fiat tan bir mühendisi arayıp sorundan bahsettiler mühendiste ilk defa böyle bir şikayetle karşılaştıgını söyledi. Su an hala araç üstünde çalışıyorlar ancak anladıgım kadarıyla bunlar bu sorunu çözemicekler gibime geliyor. Bildiğiniz gibi normal şartlarda 1 ay içinde sorunu gideremezlerse aracı değiştirmeleri gerekiyor.Daha önce Fiat ta yada herhangi başka bir markada bu şekilde sorun yaşayan oldumu hiç aranızda ve aracınız değiştirdilermi ? Değiştirdilerse ne gibi yollara başvurdunuz ?
    bu sorun bendede var hatta forumada yazdım ve servisede götürdüm kontrol ettiler 1 gün serviste kaldı araba bişey bulamadılar araç soğukken ve vites boştayken sadece frene basınca 2 veya 3 defa devir dalgalanması yapıyor ondan sonra istediğn kadar frene bas yapmıyor yapıyor ama benimkinde ses yok herneyse evimin önüne çağırdım dedim bak böyle oluyor gösterdim elemanda fren hidrolik sistemindeki westinghaus mudur ne karın ağrısıdır bundan falan bahsetti bir sonuca ulaşırsan benimde haberim olursa sevinirim gerçi 20 gün sonra garantimde bitiyor.
    1.3 MJ 75 BG 3.3lt/100Km

Mert Merve
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı PuNTo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sorun bendede var hatta forumada yazdım ve servisede götürdüm kontrol ettiler 1 gün serviste kaldı araba bişey bulamadılar araç soğukken ve vites boştayken sadece frene basınca 2 veya 3 defa devir dalgalanması yapıyor ondan sonra istediğn kadar frene bas yapmıyor yapıyor ama benimkinde ses yok herneyse evimin önüne çağırdım dedim bak böyle oluyor gösterdim elemanda fren hidrolik sistemindeki westinghaus mudur ne karın ağrısıdır bundan falan bahsetti bir sonuca ulaşırsan benimde haberim olursa sevinirim gerçi 20 gün sonra garantimde bitiyor.
    Elbette yazarım sonucu sana ancak bana bir araç temin edip benimkini alıcaklar . BU yüzden ne kadar sürer bilemiyorum. İnş senin sürede dolmadan bişeyler yaparlar. Yada sen uzatılmış garantiye başvur. Zaman kazanırız ))

Mert Merve
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Ne sesmiş bu ya. 2 hafta oldu nerdeyse araba hala serviste ve servis sesin geldiği yeri bulamadı Fiat tan mühendis geldi oda dinledi oda bulamadı. Sanırım arabaya fabrika yolları göründü Böyle giderse onlarda bulamıyacaklar bence.
    Ne dersiniz işin sonu motor değişimimi olur yoksa araç değişimimi ?

sws sws
    yigitsavas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 14

hava akışmetre düzenleyicisi veya servo fren den kaynaklanıyor

adsiz yok
    ESPAŞ YAKIT mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 35

enjektor veyahut mazot pompasındandır bızım arkdaşta astra vardı mazot pompası bozuldu aynı sorunları yapıyordu servıs 5. defadan sonra araçı degıstı arabanda cıddı bır sorun var demedı deme .....

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

fiat muhendisleri aracı test etmeyle cozemiyor biz burda cozecegiz yani helal olsun

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serkan ALTUNAY
    MethyLen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 BOR 65
    Edilen teşekkür: 83

Alıntı ugurozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiat muhendisleri aracı test etmeyle cozemiyor biz burda cozecegiz yani helal olsun
    +1

herkes motor ustası
    Hayat herkesi adam yapar , seve seve hemde..

Mert Merve
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Enjektörleri değiştirdiler sorun enjektörlerde değil. yakıt pompasınıda kontrol ettiler onda da sorun çıkmamış. Bende krank lardan şüpheleiyorum. sanki birinde boşluk var gibi geliyor bana. ilk çalıştıgından daha yağlanmadıgı için sallanıyor ve ses yapıyor arabayı sarsıyo ama 5 - 10 dakka sonra iyice yağlanınca sorun ortadan kalkıyor gibi geliyor banada ama bakalım ne olucak.

Mert Merve
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Arkadaşlar dün aracı servisten aldım. Söylediklerine göre ölçebildikleri tüm değerler normal çıkmış dıştan görünen herhangi bir şey yok. Son 2 gün testlerinde ses çıkmamış ama kesinlikle çıkmaz demediler ki zaten servisten aldım evin oraya geldim bu sabah gene yaptı. Tel ettim söledim 1 - 2 gün daha test edin dediler. Bu arada sadece beyni değiştirmişler. Ancak bu ses iyice moralimi bozmaya başladı. Sizce bundan sonraki adımım ne olmalı? Ne yapmalıyım?

NOT: İstanbuldaki arkadaşlara Okmeydanındaki Deha otomativi kesinlikle öneririm. Güleryüz, hizmet, işçilik bence 10 numara. 15 gün kadar araç orda kaldı sorun çöüzlemedi ama genede nerdeyse hergün arayıp bilgi verip sorun hakkında konuştular.

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Tekrar devam tekrar kayıt açtır. Hepsinin belgesini de muhafaza et mutlaka. Garanti bitse bile aynı sorundan gelmiş ve kaydını açtırmış olursun. Ne olursa olsun yapmak zorunda olurlar.

hasan tuncel
    trocky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1

benim aracımda da ılk calıstırdıktan sonra bır hırıltı oluyo ve azalarak susuyor acaba buna benzer bır sorun olabılır mı

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

anladığım kadarıyla rölantinin yükseltilmesiyle sorun düzelebilir.. deneyebilirsiniz..

Mert Merve
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Valla arkadaşlar enjektörler ve yakıt pompasnda sorun yok onları söküp özellikle test ettiler hatta en ufak bir değer kaybı bile yokmuş. Yakıt devamlı zaten maslak opetten (mehmetçikler kazansın ) yeniden götürdük servise bu sefer fabrikadan teknik ekip geldi inceliyor 4 gündür bakalım ne dicekler su ana kadar bulamadılar bişey. Acaba bulamazlarsa araç değişimine kadar gidermi seizce ????