Sayfa 1/7 12345 ... SonSon
137 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Amortisör takozları kronik bir sorun mu?

Kerem GÜLTEKİN
    padawantr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 49

Standart Amortisör takozları kronik bir sorun mu?

Benim başıma böyle bi hadise geldi. Amortisör takozlarından ses geliyodu takır takır, değiştirdik garantiden, yine yapmaya başladı. Bir arkadaşında başına aynı şey geldi onun takozları yağlamışlar. Bir kaç yerde daha rastladım forumda bu sıkıntıyı yaşayanlara. Acaba bu kronik bir sorun mu? ya da amortisör takozu nasıl bozulur da ses yapar?
    Kerem GÜLTEKİN (Padawan-tr) / kerem@grandepuntotr.com - padawantr@yahoo.com

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Acaba gevşemeyle meydana gelen bir sorun mu var?Benim başıma gelmedi, geçmiş olsun Kerem...

Alper dağdemiR
    Auto engineeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AD9158
    Edilen teşekkür: 504

40000 KM bakımı konusunda yazdım bugün. aynı sorun bnm de başımda

f w
    Hız Manyağı =)) _Darbe_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 33

Benim BAşımada Gelmedi Ama Bende de bir ses war zannediyorsam Pandizottan Gelio Hala Bakıtmadık...Maalesef bu konu hakkında Yardımcı olamayacagım..!
    GP 1.4 Active 77Hp + Vw Caddy Comfortline 1.6 TDI 105 hp

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

Benim başımada böyle bişey gelmedi ama spor yayları söktürüp taktırırken 3 kez bu takozları gördüm sanki biraz ezilmiş gibilerdi ama yinede ses falan kesinlikle yapmıyorlar..

_ _
    Muhendis06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 215

40000 km 'yi devirmis hemen hemen bircok aracta bu problemden bahsediliyor. Ozellikle sol tekerlekte gorulen hadise kronik olabilir. Pansuman cozum arayanlar, sprey gresi motor bolgesindeki kulenin yan cidarina itinayla puskurterek gecici olarak bu sorundan kurtulabilir. Kalici cozumu ise on duzeni komple amortisorle birlikte dagitip, takoz-bilya grubunu yenisiyle degistirmek.
    1.3 MJ Act 75 HP, 5 lt/100km

Kadir K.
    kadoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 ** 0178
    Edilen teşekkür: 436

Bu amortisörlerden bende çok dertliyim, son zamanlarda yolda en ufak bir çukur dahi olsa araba küt küt vuruyor yoldaki en ufak bir çukur yada kedi gözü dahi olsa gayet yavaş geçmeme rağmen bütün darbeyi hissettiriyor bazen sanki arabada hiç amortisör yok diye düşünmeden edemiyorum.

Sizin yaşadığınız sorunlar benzer miydi? sorunun kaynağı ne olabilir?

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

Valla Kadir, seninki ile birebir uyan durumu ben de yaşıyorum. Daha önce de yol bozukluğunu hissederdim ama birkaç aydır böbrek taşım olsa düşürürdüm herhalde

Tabi bu kadar abartı değil ama dümdüz asfalt haricinde, araba en ufak engebede zıplar gibi oluyor, yol bozukluğunu iyice hissettiriyor.

Kadir K.
    kadoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 ** 0178
    Edilen teşekkür: 436

Cem aslında bende pek önemsemiyordum ama hanım hamile olduğu için o daha fazla hissetmeye başladı ve inan bir şey olucak diye arabaya binmek istemiyor, şöförlüğüme taş atmaya başladı ama biraz dikkat edince, bende gerçekten çok zahatsız edici olduğunu hissetmeye başladım en yakın zamanda servise gitmeyi düşünüyorum da inşallah daha 8000 km ye gelmiş arabada suçu bize atmazlar.
    Konu kadoku tarafından (26/03/2008 Saat 16:02 ) değiştirilmiştir.

A. Can Şahin
    95+ HP Punto_Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06DA1234
    Edilen teşekkür: 779

bende de şöyle bir sorun var, stabilize yolda giderken lastiğin titreşim sesi tıkırtı olarak direk içeriye veriyodu. kartaş'a bu şikayetten gittim,garantiden z rotunu değiştirdiler. ama şu an yine aynı sorun var. birde şu dikkatimi çakti,bu ses soğuk havalarda gidiyor, hava ısınınca tekrar meydana geliyor. acaba rotlarla bağlantılı olan lastiklerde mi bi sorun var ki diye düşünüyorum. çünkü büyük ihtimalle soğuk hava bu lastik veya her neyse sertleştiği için ses yapmıyor. ama hava ısınınca tekrar bu sorun ortaya çıkıyor.

Okan KÖYLÜ
    CesSpOoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 135

Konuyu hortlatmış olucam sanırım : ))

Benimde amortisör takozu ile sıkıntım var gıcırdıyo servise gösterdim değişicek dedi. Ama garantim bitik
    Yağlamak gecici bir çözüm olur mu ? Birde bu takozun yeri nerde

Oruç Yılmaz
    (diğer bir) 2 teker üye unik06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 342

Alıntı CesSpOoL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu hortlatmış olucam sanırım : ))

Benimde amortisör takozu ile sıkıntım var gıcırdıyo servise gösterdim değişicek dedi. Ama garantim bitik
    Yağlamak gecici bir çözüm olur mu ? Birde bu takozun yeri nerde

yanlımıyorsam teki 30 küsür ytl filan olacaktı.

ama gresletmek de sesi en az 2-3 aylığına kesecektir.

MURAT IŞIK
    mm_isik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 223

babamın aracında aynı sorun oldu.

2006 grande punto 1.3 multijet 75 hp

takozlardan tıkır tıkır ses gelıyordu. servıste degıstı. ve sımdı hıc problem yok.

acaba servıs takozları degıstırdık deyıp takozlara gecıcı bı cozum bulmus olabılırmı? tabı o buldukları cozumde tutmamıs.

Okan KÖYLÜ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

servis 180 YTL parça 80 Ytl işçilik parası çıkardı çok yüksek geldi bana. şuanda yapamam.

Oruç tanesi 30küsür ytl fiyat nerede acaba ? Alır ustaya götürür taktırırım. Ya da bu yağlama işini amortisörleri sökmeden yapabiliyor muyuz?

MURAT IŞIK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Herhangi Bi Parcacida Saniyorum Yukarida Belirtilen Fiyatlara Bulabilirsin Ancak Ne Kadar Saglam Olur 2 Ay Sonra Gene Yirtilirmi Kimse Garantisini Vermez Okan.

Okan KÖYLÜ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı CesSpOoL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    servis 180 YTL parça 80 Ytl işçilik parası çıkardı çok yüksek geldi bana. şuanda yapamam.

Oruç tanesi 30küsür ytl fiyat nerede acaba ? Alır ustaya götürür taktırırım. Ya da bu yağlama işini amortisörleri sökmeden yapabiliyor muyuz?
    Arkadaşlar 180ytl parça parası yazmışım yanlış olmuş 160ytl parça parası. Gerçi bu fiyatta çok fazla. Gres yağı ya da başka bişey mi kullandıklarını öğrenip sanayide yağlatmayı düşünüyorum. Umarım sorunu 3 ayda olsa çözer

MURAT IŞIK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Insallah Baska Parcalara Zarar Vermesin Okan.

Kemal Özsu
    plastro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    33 VEN 90
    Edilen teşekkür: 786

Aynı sorun bendede varmış geçen ay 20000 bakımını yaptırdım yaptırdıktan bir hafta sonra servisten aradılar parçanız geldi servisimize uğrayabilirmisiniz diye ne parçası dedim amortisör takozu dediler oysa bana serviste hiçbirşey yok demişlerdi neyseki garantiden değiştirecekler zaman bulabilirsem gideceğim iki üç saat sürer değiştirmesi dediler.

_ _
    Muhendis06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 215

Amortisor takozunu degistirmek icin tekerlegi ve bagli oldugu amortisor kulesini komple sokuyorlar serviste. Bunu muteakiben, amortisoru helezondan ayirip kafadaki takozlari degistirdiklerinden bahsediyorlar. Islemin suresi 2-4 saat arasi degisebilir diyorlar.

10 000 km once bu sorun benim de basima geldi ve kuleyi sprey gresle yaglayarak sorundan su an icin kurtulmus durumdayim. Aracin davlumbazlarini basincli suyla yikatmak bu sorunu hortlatiyor, bilginize.

Yaptigim islem, Bauhaus marketten bir adet sprey gres almak ve kulenin motor bolmesindeki kafasina, spreyi kendine ait kilcal boru vasitasiyla enjekte etmek oldu. Burada dikkat edilmesi gereken husus, kulenin kafasindaki somuna gresi puskutmemektir. Enjekte edilmesi gereken yer, pulun altindaki takoz gorunumlu parcanin yan cidarlaridir ki gres buradan yer cekimi etkisiyle suzulerek asagilara insin. Bu islemi yaparken hafif yokus yukari bir zeminde park edip, direksiyonu da fasilali olarak cevirerek yaparsaniz daha etkili sonuc alabilirsiniz. Anlasilmayan nokta olursa aciklamaya devam ederim. Kolay gelsin.
    1.3 MJ Act 75 HP, 5 lt/100km

20. Bu mesajı için 2 kişi Muhendis06'ye teşekkür etti:

ali kemal metin
    dejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134
    Edilen teşekkür: 282

Alıntı Muhendis06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amortisor takozunu degistirmek icin tekerlegi ve bagli oldugu amortisor kulesini komple sokuyorlar serviste. Bunu muteakiben, amortisoru helezondan ayirip kafadaki takozlari degistirdiklerinden bahsediyorlar. Islemin suresi 2-4 saat arasi degisebilir diyorlar.

10 000 km once bu sorun benim de basima geldi ve kuleyi sprey gresle yaglayarak sorundan su an icin kurtulmus durumdayim. Aracin davlumbazlarini basincli suyla yikatmak bu sorunu hortlatiyor, bilginize.

Yaptigim islem, Bauhaus marketten bir adet sprey gres almak ve kulenin motor bolmesindeki kafasina, spreyi kendine ait kilcal boru vasitasiyla enjekte etmek oldu. Burada dikkat edilmesi gereken husus, kulenin kafasindaki somuna gresi puskutmemektir. Enjekte edilmesi gereken yer, pulun altindaki takoz gorunumlu parcanin yan cidarlaridir ki gres buradan yer cekimi etkisiyle suzulerek asagilara insin. Bu islemi yaparken hafif yokus yukari bir zeminde park edip, direksiyonu da fasilali olarak cevirerek yaparsaniz daha etkili sonuc alabilirsiniz. Anlasilmayan nokta olursa aciklamaya devam ederim. Kolay gelsin.
    valla açıkçası bu olaydan ben çok sıkıldım.. artık kasislerde ciddi anlamda moralim bozuluyor. şu işi uygulamalı olarak nasıl yaparız kardeş. mümkünmü bu iş. sen adres ver ben geleyim..
    GP active 5 k. mj 75 hp new orleans mavi

Sayfa 1/7 12345 ... SonSon