Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Rüzgar sesi

Uğraş Güngör
    ugungor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 7

Standart Rüzgar sesi

Arkadaslar,
    gayet dogal derler ama 90 km/h hızdan sonra muzik sesini kapattıgımda surucu b-post kısmında ruzgar sesi duyuyorum. ford focuslar icin derlerdi ama sanırım benim arabada da oldukca var.
    bu problemden yakınan arkadaslar var mı? cozum bulmuslar mı? herkes ancak mercedeste ruzgar sesi almazsın diyor ama yorumlarınızı bekliyorum. bu arada servise goturdum cozum olmadı pek de memnun kalmadım acıkcası....

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben muzigi kapatmadıgım için lastik sesi ruzgar sesi beni rahatsız etmemiştir hiç bir zaman.... muzigi aç sorun cozulur... 0 ses istiyorsan mercedes al

Alp BELGEN
    Alp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 326

Alıntı ugungor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar,
    gayet dogal derler ama 90 km/h hızdan sonra muzik sesini kapattıgımda surucu b-post kısmında ruzgar sesi duyuyorum. ford focuslar icin derlerdi ama sanırım benim arabada da oldukca var.
    bu problemden yakınan arkadaslar var mı? cozum bulmuslar mı? herkes ancak mercedeste ruzgar sesi almazsın diyor ama yorumlarınızı bekliyorum. bu arada servise goturdum cozum olmadı pek de memnun kalmadım acıkcası....
    Aynı sorun benım aracımda da var yanlız yolcu tarafından geliyor. 80 km/h geçince sanki gemi pruvasında gidiyormussun gıbi
    Serviste baktıracağım.

тuη¢αy ღ вנк ღ
    кяαℓ çαяşı VooDoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 BN 4080
    Edilen teşekkür: 354

o sorun bende de vardı soldan soldan geliyolardı servise götürdüm kapı ayarını düzeltiyolar bişicik kalmıyo
    ѕєη вєηιм нєя gє¢є єƒкαяıм gözüм∂єкι уαşıм ѕιgαяα ∂υмαηıм ѕєη вєηιм ∂αмαя∂αкι кαηıм gözüм∂єкι уαşıм şαηℓı вєşιктαşıм.. кαℓвιмιη єη σятα уєяιη∂є вüуüк вιя уαηgıη ναя αℓєνℓєя ιçιη∂є.. вєşιктαş ѕαηα уємιη σℓѕυη.. вιтмєує¢єк ѕєν∂αη мєzαяıм∂α вιℓє.. çαяşı

SATILIK REMUS EGZOST
    http://forum.grandepuntotr.com/satilik-parca/32546-satilik-remus-egzost-1-3-dizeller-icin.html

ozan alkan
    ozana99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 0

bende 2002 model focus vardı öle rahatsız edecek bi ses hiç duymadım.. şimdi gp var, gerçi alalı bi hafta oldu öle çok sürat yapmadım ama, şimdiye kadar rahatsız edici bi ses gelmedi. ama tabi asla bi mersedes olamaz

m.r. yumak
    dogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16 z 0021
    Edilen teşekkür: 130

ben o konuda rahatım yüksek süratlarda öyle rahatsız edecek bir ses yok

Kurtuluş Uyanık
    kurtuluş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06BE0027
    Edilen teşekkür: 52

Sürücü tarafından benim arabadan da ses geliyor. Sevise göstereyim bari

Arda EBREN
    fiatgöker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34NRN06
    Edilen teşekkür: 5

Merhaba,

Bu tip rüzgar sesleri ön camdan, ön cam bakalitinden, ayarsız kapılardan vb. yerlerden gelebilr. GP yapı olarak rüzgara direniş gösterip ses çıkarabilecek bir araç değildir. Tavsiyem Yetkili Serviste STU (Servis Teknik Uzmanı) ile yol testine beraber çıkıp tam olarak sesin nerden ve ne şartlarda geldiğini tespit edip çözüm yoluna gidilebilir. Keyifli SÜrüşler.

Musa Öncü
    blackmacig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5

rüzgar sesi ne kelime benım aracı 3 kez servise götürdüm arac öle bi yol sesı alıyokı 1 saatlık bı yolculuktan sonra sankı aksama kadar matematık soruları cözmüşsünüz gııbı oluyor suur kaybi yanii..tek çarem kaldı izalasyon..

murat değirmenci
    muratde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 BYZ 84
    Edilen teşekkür: 124

kapı kilitlerinin geçtiği yerleri yani kilit karşılıklarını biraz içeriye doğru çekilmesi ve kapı ayarlarının yapılmasından sonra problemin kesinlikle çözüleceğine inanıyorum.haa bu sesi yapmayacak araba varmı yok.o yüzden pek problem yapmaya gerek yok sadece biraz rahatsız eder.yapılmasında fayda var.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı muratde Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kapı kilitlerinin geçtiği yerleri yani kilit karşılıklarını biraz içeriye doğru çekilmesi ve kapı ayarlarının yapılmasından sonra problemin kesinlikle çözüleceğine inanıyorum.haa bu sesi yapmayacak araba varmı yok.o yüzden pek problem yapmaya gerek yok sadece biraz rahatsız eder.yapılmasında fayda var.
    Muratın da belirttiği gibi içeri gelen ekstra seslerin nedeni %99 kapılar.Araçlarımızın süspansiyon sistemleri oldukça sert.Bu nedenle kapıların ayarları (Özellikle iki taraflı kilit mekanizması) kolay bozuluyor.Serviste ayarlatmak lazım.Tabi işçilik çok önemli bu konuda

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 358

Konuyu hortlatmak giibi olucak ama daha evvelki bir topicte yeni gelen aracımı sorulan soruları cevaplarken bu konuyu belirtmitim. Kimseden bir yorum gelmeyince uygun yere yazayım dedim.

Arkadaşlar daha evvelki mesajımda geçen nokta ile ilgili olarak yeni araçta bu ruzgar sesi normalmi? bayiye e plaka için gittiğimde (daha aracı alalı 24 saat dolmamamıştı.) servise sordum. Ayna ile cam arası bölgenin tasarımında kaynaklandıgını söyledi. Yüksek hızlarda ses yapıyor sürekli bu şiketle geliyorlar dedi. Bende genede kapı ayarlarını kontrol edin dedim. 5 Dk bir baktılar çünkü o an görmedim nelere baktıklarını uzaktan kapıyı actıgını gördüm sadece. Ama bugunde cıktıgımda gene duydum sesi . Bişi değişmedi . gercektende öylemi öyle ise neden sadece sürücü tarafı veriyor anlamadım.

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

kİMSE BİR YORUM YAZMAMIŞ AMA BEN SANIRIM HATALI NOKTAYI BULDUM GİBİ.
    Resimdeki hatta lastikli kelebek camı ile kapının kenarı arasındaki boşluk. Benmikinde kapı kenarı lastige göre daha yüksekte kalıyor.yani yandan akan hava lastikten sonra kapı kenarına çarparak araya girme yolu yapabilir.

Diğer resimde başaka bir punto bende daha eski ama oda 2009 onda kelebek camı lastiği kapı kenarına göre daha yüksekte dolayısıyla lastitek akıp gidecektir hava. Kapı kenarı kanat etkisi yapmıcaktır. Zaten onda ses mes yoktu.
    Sorum tam kapının menteşesinin oldugu yeri içeri dogru çektirme gibi bir ayar varmı?
    Bu konuda fikir ve yardımlarınız bekliyorum.

onur poyraz
    TıRSıK FaRe :) poyraz_o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    26 TZ 855
    Edilen teşekkür: 73

kapıdan gelen sesi kesmek için bir kaç arkadaş kapı fitillerinin içine serum lastiği koymuştu birde o şekilde deneye bilirsin..
    hem tok bir kapanma sesi veriyor. hemde rüzgar sesini azaltıyormu.

uğur kamçı
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Arkadaşlar bir kişi yokmu bu konuda bilgisini paylaşacak? Menteşe tarafından kapı ayarı yaplıma yeri varmı azıcıkta olsa kapı içeri çekilebilinirmi?

Mehmet K.
    memox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 70

Merhaba Uğur,

Daha önce seninle konuşmuştuk, benim arabadada rüzgar sesi geliyor. Sanki içeriye hava alıyormuş gibi bir ses geliyor ve hem sağ hemde sol kapıdan geliyor. Fakat elle kontrol edince rüzgar gelmediğini farkediyorum. Benim anladığım kadarıyla aynaların rüzgarı yarma sesi içeriye geliyor. Bu konuda pek yapacak birşey olduğunu sanmyorum ama kapı ayarı veya fitil ile ilgili birşeyler yaparak daha iyi duruma getirilebilir belki.

O gün bu gündür bindiğim diğer punto lardada dinliyorum ve hepsinden geldiğini duydum. Belki seviyeleri farklıdır işte kapı ayarlarından ama sonuçta geliyor.

Ayrıca Fiat'tan duyduğum birşey var. Bizim Punto'larda camlar ses izolasyonlu değilmiş. Daha üst sınıf araçlarda camlar izolasyonlu oluyormuş. Tam olarak nasıl bilmiyorum ama cam kalınlığı artıyor ve bir tür kaplama oluyor sanırım üstünde. Mesela Bravo'da izolasyon varmış ön ve ön yan camlarda.

Linea'nında tasarım aşamasında izolasyon yapmayı düşünmüşler ama araç başına 90€ maliyet çıkmış, sınıfına göre satış fiyatı karşılamadığı için uygulanmamış.

Bunlar şirket içinde 2. elden duyduğum şeyler doğruluğundan %100 emin değilim ama mantıklı gibi.

uğur kamçı
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı memox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Uğur,

Daha önce seninle konuşmuştuk, benim arabadada rüzgar sesi geliyor. Sanki içeriye hava alıyormuş gibi bir ses geliyor ve hem sağ hemde sol kapıdan geliyor. Fakat elle kontrol edince rüzgar gelmediğini farkediyorum. Benim anladığım kadarıyla aynaların rüzgarı yarma sesi içeriye geliyor. Bu konuda pek yapacak birşey olduğunu sanmyorum ama kapı ayarı veya fitil ile ilgili birşeyler yaparak daha iyi duruma getirilebilir belki.

O gün bu gündür bindiğim diğer punto lardada dinliyorum ve hepsinden geldiğini duydum. Belki seviyeleri farklıdır işte kapı ayarlarından ama sonuçta geliyor.

Ayrıca Fiat'tan duyduğum birşey var. Bizim Punto'larda camlar ses izolasyonlu değilmiş. Daha üst sınıf araçlarda camlar izolasyonlu oluyormuş. Tam olarak nasıl bilmiyorum ama cam kalınlığı artıyor ve bir tür kaplama oluyor sanırım üstünde. Mesela Bravo'da izolasyon varmış ön ve ön yan camlarda.

Linea'nında tasarım aşamasında izolasyon yapmayı düşünmüşler ama araç başına 90€ maliyet çıkmış, sınıfına göre satış fiyatı karşılamadığı için uygulanmamış.

Bunlar şirket içinde 2. elden duyduğum şeyler doğruluğundan %100 emin değilim ama mantıklı gibi.
    Evet Mehmet bende aynı kanaate vardım. Kapıyı içe hafif çektirmek sadece biraz azaltacak başka bişi yapmayacak. Bende denedim rüzgarın yönüne göre ses değişiyor.mesela rüzgar önden geliyorsa(not arabanın yarattıgı hava koridoru rüzdari haric) normalden daha fazla duyuluyor. Hatta araba ile duruyorken önden arabayı sallıcak şiddette rüzgar yediğimdede aldım o sesi. Ama yandan yada arkadan rüzgar estiği yolculuklarda ses azalıyor. İzolasyonlu cam olayını bende duymuştum. Allahtan fazla değil. Bana diyorlar çok pipiriklisin diye. Ama ilk 0 aracım. Eski arabamda yel bile geliyordu Aslında sınıfına göre çok iyi bile. Çok şeyde beklememek lazım. Araç sessiz çalıştıgına en ufak ses bile batıyor insana.

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

ön cam ve yan camlara kalın güvenlik filmleri çekilse faydası olur mu acaba?

cengiz akyol
    Buremir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 278

uğur dediğin gibi rüzgar sesinin sorunu bahsettiğin noktadan kaynaklanıyor bunu ayrıntılı olarak sanırım diğer konuda yazmıştım menteşeden çok fazla ayar yapamazsın iyi bir usta lazım

Osman S.
    Kur.Kd.Atğm. ons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 ** ****
    Edilen teşekkür: 11

Arkadaşlar bugün ilk defa arabamla otobandan eryaman keçiören aktepe'ye gittim. Tabi otoban olunca yine ilk defa 120-130 km/h hızlarda uzun süre kullanma şansım oldu. Giderken sorun yoktu ancak dönüşte bir anda tavanın sol ön kapı ve ön cam birleşme yeri civarından sanki bir bayrağın dalgalanması gibi FLAP FLAP FLAP diye yüksek bir ses gelmeye başladı. Yakındaki bir benzinliğe girip kontrol ettim ancak birşey göremedim. Tekrar yola çıktığımda hızlanınca yine ses gelmeye başladı. Yalnız ses gerçekten yüksek geliyor ve kesik kesik..Burada bahsedilen şikayetler de aynı şekilde mi acaba, kapı ayarından filan mı kaynaklanıyor olabilir mi?

Sayfa 1/2 12 SonSon