18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Dizele benzin karışırsa

aaycicek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1

Standart Dizele benzin karışırsa

Selam arkadaşlar,
    Geçenlerde eşim araca(1.3 mjet) yakıt alırken eleman yanlışlıkla depoya 1 litre benzin koymuş. Üzeri dizelle tamamlayıp kulllanmasını söyledim. (Yol yardım ya servis çağır kaskodan yada kullan gibi probleme yönelik değilde "para senden çıkar" yaklaşımı güdünce böyle bir karar verdim. Aslında eski dizel motorlarda azcık benzin koymak soğukta çalışmayı kolaylaştırıyordu. Fakat common rail teknolojisi yakıta hassas olduğundan sınırları nedir bilemedim. Bir de dizel benzinde çözülmediğinden deponun üstünde hep benzin kalacak gibi.Bu gibi problemle kaşılaşan arkadaşlar tcrübelerini benle paylaşırsa sevinirim.

Slm
    AA

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

üzerini diesel le tamamlamak yerine boşaltsa komple cok iyi olurdu... boyle birşeyle karsılasmadım ama diesel aracın (comman rail) deposuna benzin konulunca çalıştırılınca felan baya arıza oluyormuş diye duydum masraf cok oluyormus felan filan... benzinlinin deposuna mazot girse pek bişi olmaz ama diesel sakat biraz
    bizde eskiden BMC kamyon vardı sabah sogukta çalışmadıgında emma manifoldundan hava filtresine giden boruyu cıkarıp bi kişi marş basarken bi kişide emme manifoldundan 1 kola şişesi kapağı kadar benzin döktümü cayıırrrt diye hemen çalışıyordu ahhh ahh nerde o eski gara diseller

UYGAR GÜZEL
    uguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 3

Aynı şey abimin başına gelmişti. Arabayı hiç çalıştırmadan hemen benzinliğin servisine çekip depoyu tamamen boşaltıp temizlemişler ve doğru yakıtı koymuşlardı.

mehmet kalender
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. üzümcü petrol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Şanlıurfa
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 eh 1717
    Edilen teşekkür: 5

az bişey benzinin zararı olmaz ama 1 litre benzin ileride büyük sorun yaratır benzin deposunu söktürüp benzini boşultmanız çok iyi olacaktır ama kışın aracınızı her benzin alırken özellikle soğuk illerdekiler 1 kola şişesinin kapağı kadar benzin koyun ya da katkı maddesi koyun

Alper dağdemiR
    Auto engineeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AD9158
    Edilen teşekkür: 504

aynı durum benm de başıma geldi.common rail teknolojisine sahip dizellerde benzin miktarı çok az da olsa zarar weriyormuş. deponun istasyonda boşaltılmasıının arabayı garanti dışına çıkaracağını söyledi serwis. çekiciyle serwise gitti we depo boşaltılıp temizlendi. allahtan marşa basmadan farkettim benzin konduğunu. tüm masrafları tabii ki istasyon karşıladı

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

gevenlerde bizimde basımıza geldi c4 dizele benz,n konuldu bizde içine yag doktuk arabayı calkaladık. ama maalesef olmadı amcaoglu içindeki parcayı soktu yapıldı 100 ytl masraf ama ne yapmısla r tam bilmiyorum

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

Benim bildiğim aslında benzinli pompanın ucu,dizel arabanın depo kapağından geçmiyor (birisi dar diğeri geniş) böyle bir güvenlik tedbiri geliştirmişler ama halen nasıl yanlış yakıt koyuyorlar anlamak oldukça güç..Ben olsam heralde depodaki bütün yakıtı o elemana yuttururdum eşiniz çok sabırlıymış..

Samet GÖKKADAR
    smtg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 J 0854
    Edilen teşekkür: 8

arkadaşlar benziliye peki yanlışlıkla dizel konursa da aynı problem oluşuyomu acaba bilen varmı..?

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çok sorun olacağını sanmıyorum. 48 litrede 1 litre benzinin. bence kullanın bişe olmaz. fazla basmayın araba ataklaşmış olabilir

Bilgehan AYKUL
    biloGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 54

aracı serwise götürüp depoyu boşaltmak en doğru karar olcakatır diye tahmin ediyorum..
    Palio Speedgear 1.2 16v

yıldıray aksakal
    yıldıray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    10 TV 156
    Edilen teşekkür: 47

Merb arkadaşlar.Dün gece İzmitten çıktım gönen istikametine geliyordum.Karamürsel taraflarına gelmeden opet bayisine uğradım ve yakıt almak için pompaya yaklaşıp durdum.Pompacı kapağı açtı.Yakıt doldurmak için pompayı aldı ve bir an duraksadı.Bir elindeki pompaya bir arabaya bakıyordu.Neyse doldurmaya başladı.Bunun üzerine sordum ne oldu diye.Adam;bir kaç gün önce saaat gece 3 sıralarında benim aracımla aynı renk punto yakıt almak için durmuş.Pompacıda bir güzel mazot deposunu benzinle doldurmuş.Fark ettiğinde zaten depo dolmak üzereymiş.Aracı hareket ettirmeden servisi çağırmışlar ve 2-3 saat içerisinde problemi halletmişler.100 ytl de para vermişler.Bunun üzerine bende depo kapağına yapıştırmak için bir şeylerin olup olmadığını sordum.Sağolsunlar varmış,yapıştırdım.Şimdi içim daha rahat.Bu tür kazalarla karşılaşmamak için mutlaka yakıt türünü belirten dikkat çekici resim yada yazılar yapıştırın

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Şu yabancı TV programlarından birinde dizel arabanın birine ağzına kadar benzin, benzinliye de yine tepeleme dizel koyuyorlardı. Ve sonuçççç arabalar çalışıyordu yaaa..Baya da yürüdüler gezdiler. ))

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ekorkut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu yabancı TV programlarından birinde dizel arabanın birine ağzına kadar benzin, benzinliye de yine tepeleme dizel koyuyorlardı. Ve sonuçççç arabalar çalışıyordu yaaa..Baya da yürüdüler gezdiler. ))
    sen doldur deponu gez 2 depo harca sora bize haber ver bişi olmdıgını soyle bizde yapalım

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Yok tövbe doldurmam. Ben arabama 10 ppm kükürtlü PO dizelinin dışında başka dizel de koymam))

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

ben erzurumdayım.
    soğuklarda arabam çalışmdığında bi arkadaşım 1 dpoya 2-3 lt benzin koy daha rahat çalışır araban demişti. ama ben gen de uygulamadım o yöntemi.

Suat Ahmet
    cpeloo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 78

yaaawww konu yakıttan acılmışkene bu biodizell kullananlar oldumu aracında...opeli olan arkadaş kullandı...egzosttan kızarmış patates kokusu cıkıordu...acaba punto lardada kullANILIrmıı???

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

valla az biraz benzin iyidir de ağzına kadar benzin doldurup depoya yollarsan o yüksek basınçla motor patlayabile bilir

serdar ince
    ince5757 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 51

Biodizel arabanın turbosunu bozabilir birde mazot filitresinin sık sık değiştiilmesi gerekli benim bildiğim.1 litre benzinin araya zarar vereceğini sanmıyorum,benim bir tanıdığımın başına geldi hiçbir soru çıkmadı.İstasyonlarda böyle bir sorun olunca istasyon sahipleri bunu hallediyorlar kolaylıkla çünkü onlarda yanlış yakıt koyula bilir diye sigorta yaptırıyorlar istasyonlarını tabi arabanızın servise çekilmesi deponun temizlenmesi ile ilgili işler sırasında sizin zamanınızın gitmesi cabası.